• Czytamy książki

• W klasie III d odbył się konkurs z wiedzy o lekturze "Anaruk, chłopiec z Grenlandii".

Zwycięzcami zostali:

I miejsce - Hana Radulska i Szymon Panieński,
            II miejsce - Jakub Mudel i Łukasz Ciebiera,
            III miejsce - Wiktoria Barwiejuk i Emilia Lelito,

Wyróżnienie - Milja Maslowski, Marianna Mikołajczuk, Michalina Kowalska, Franciszek Rudkowski.

Nagrodzone zostały również starania uczniów w wykonaniu lapbooka o lekturze:

I miejsce - Michalina Kowalska,
            II miejsce - Emilia Lelito,
            III miejsce - Hana Radulska,
            IV miejsce - Milja Maslowski,

Wyróżnienie - Eryk Zaręba.

Gratulujemy!

Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk

• Spotkanie z policjantem

• 18 stycznia 2024 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komedy Powiatowej Policji w Siemiatyczach poświęconemu bezpieczeństwu dzieci w czasie ferii zimowych. Pan policjant przypomniał naszym uczniom o zagrożeniach czyhających na nich w domu, jak i w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Omówił zasady bezpiecznego uprawiania sportów zimowych. Przestrzegał przed ślizganiem się na zamarzniętych rzekach, stawach i zalewie. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie jeździć na sankach, nartach i bawić się śnieżkami. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami.

• Dzień Babci i Dziadka w kl. II c

• Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich przez uczniów z klasy II c. Licznie przybywający do naszej szkoły goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Gościliśmy nie tylko dziadków z Siemiatycz ale również babcię, która przyjechała z Giżycka, dziadków z Hajnówki i Bielska Podlaskiego. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i życzeniami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy.

• „EUROPEJCZYK - odkrywanie kultury europejskiej”

• projekt współfinasowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +
            realizowany w ramach umowy
            2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469

W dniu 15 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie organizacyjne z nauczycielami, którzy wezmą udział w okresie ferii zimowych 22.01.2024 r. – 02.02.2024 r. w mobilności, która ma na celu obserwację nauczycieli szkoły podstawowej w Walencji podczas pracy i prowadzenia zajęć dydaktycznych. Zostały omówione szczegóły podróży, pobytu i programu mobilności, podpisano umowy z uczestnikami oraz przekazano najważniejsze informacje.
            ​​​​​​​w ramach przygotowania kulturowego, podczas którego zostały przekazane:
            – informacje o Walencji i Hiszpanii;
            – specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
            – przedstawione zostały propozycje oferty kulturowej podczas czasu wolnego uczestników.

• Prace z koralików

• Na zajęciach rozwijających i korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie wykonywali z koralików ramki na zdjęcia oraz magnesy na lodówkę dla Babci i Dziadka. Wszystkiego najlepszego!

Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk

• Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas VI, VII, VIII do udziału w XI edycji Cyklicznego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II.
            Celem konkursu jest utrwalenie i pogłębienie wiadomości o życiu i działalności Ojca świętego oraz kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach.
            Co miesiąc od stycznia do kwietnia 2024 r. na stronie internetowej szkoły, w zakładce Patron szkoły będzie pojawiał się zestaw 10 pytań. Odpowiedzi na te pytania zapisane na kartkach (podpisane: imię i nazwisko oraz klasa) prosimy przynosić do biblioteki do końca każdego miesiąca.
            Zachęcamy do udziału w konkursie. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody książkowe.

• Kolędnicy w bibliotece szkolnej

• 11 stycznia w naszej bibliotece gościliśmy grupę dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siemiatyczach, które zaprezentowały przedstawienie bożonarodzeniowe. Występ kolędników spotkał z ciepłym odbiorem ze strony zgromadzonej publiczności – grupy przedszkolaków „Wiewiórki” i „Leśne Ludki”.

• Nasza lektura - "Dzieci z Bullerbyn"

• W klasie III d odbył się konkurs z lektury.
            I miejsce - Szymon Panieński
            II miejsce - Łukasz Ciebiera
            III miejsce - Jakub Mudel
            IV miejsce - Emilia Lelito oraz Hana Radulska

• Kolędowanie

• W dniach 21, 22 XII 2023 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas udali się do osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych. Śpiewali kolędy i składali życzenia świąteczne. Rozdawali też karki świąteczne, słodycze i zabawki. Odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej, Zakład Opiekuńczo- leczniczy oraz hospicjum w Bacikach.
            Spotkania przebiegły w serdecznej atmosferze i dostarczyły wielu wzruszeń.

• Jasełka bożonarodzeniowe

• Dnia 21 grudnia w naszej szkole zostały przedstawione jasełka, które wprowadziły wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Inscenizację przygotowali uczniowie klas V i VI oraz chór szkolny. Poszczególne sceny, nawiązujące do historii narodzenia Jezusa, przeplatane były śpiewem różnych kolęd i pastorałek. Na koniec dyrektor szkoły p. Joanna Gołubkiewicz złożyła dzieciom i ich rodzicom świąteczno-noworoczne życzenia.