• UWAGA!

• 13 maja (czwartek) mija 23 rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. Dzień ten jest DNIEM GALOWYM

• Spotkanie z trąbką

• W środę uczniowie klasy II c mieli okazję gościć nauczyciela trąbki p. Macieja ze Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach. Audycja muzyczna wprowadziła dzieci w świat wartościowych dzieł muzycznych, które z uwagą wysłuchali. Uczniowie mieli okazję poznać budowę instrumentu oraz różne techniki gry na trąbce.

• Nagrody w MegaMisji

• Od września 2020 r. w w klasie II c trwa projekt MegaMisja. Jest to multimedialna gra fabularna, w czasie której dzieci rozwiązują zagadki związane ze światem kreowanym w mediach i Internecie. Poszukują w różnych źródłach odpowiedzi na pytania, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymują punkty. Zdobyte punkty wiążą się z uzyskaniem dla klasy nagród. W kwietniu zdobyliśmy drugi tablet oraz gry i audiobooki. W maju dostaliśmy ogromną paczkę z materiałami plastycznymi. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, a dzieci zdobywają wiedzę z tematów takich jak: język mediów, kreatywne korzystanie z mediów, bezpieczeństwo w mediach i komunikacji, dziecko w środowisku medialnym.

• Spotkanie ze strażakami

• Dnia 05.05.2021 dzieci z klasy I a i I b z grupy świetlicowej spotkały się z siemiatyckimi strażakami. Panowie omówili z uczniami zasady reagowania w przypadku pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci zapoznały się również z wozem strażackim oraz sprzętem potrzebnym w pracy strażaka.

Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk

• Powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej

• Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie:

Miło nam jest poinformować, że od 04 maja 2021 r. (wtorek) wszyscy uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej na terenie szkoły.

Uczniowie uczą się według swoich planów lekcji, przebywają w swoich stałych salach lekcyjnych, użytkują te same szatnie, toalety, przerwy spędzaj na korytarzach, z których korzystali w poprzednim okresie nauki stacjonarnej.

Świetlica pracuje od 6.45 do 16.30. Poranny dyżur odbywa się w sali nr 26 na parterze, dyżury popołudniowe w stałych salach świetlicowych.

Od wtorku będą wydawane śniadania i obiady. Opłatę za posiłki należy indywidualnie uzgodnić w księgowości szkoły.

Przypominamy, aby wyposażyć uczniów w maseczki, ponieważ w przestrzeniach wspólnych obowiązuje ich noszenie.
            Obowiązują nas wszystkich procedury bezpieczeństwa.

• Terapia ręki - zajęcia z projektu

• Terapia ręki to nie tylko rysowanie szlaczków przy stoliku. Podczas zajęć dostarczamy wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów i struktur materiałów oraz ćwiczymy na sali gimnastycznej.  Robimy kolorowe i pachnace masy sensoryczne z których lepimy najróżniejsze figurki. Nie omijają nas również gry i zabawy paluszkowe. Sprawia to, że czas spędzony na terapii ręki jest nie tylko efektywną pracą, ale i niezwykłą przyjemnością.

• UWAGA!

• Piątek 30.04.2021 r. to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Świetlica pełni dyżur opiekuńczy w godz. 7.00 - 15.00. Stołówka tego dnia nie wydaje posiłków.

• Konkurs „MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

•     Rozstrzygnięcie diecezjalnego konkursu

„MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczniów w etapie diecezjalnym konkursu. III miejsce w kategorii klas IV – VI (zaproszenie) Szymon Rudkowski kl. IV b Maja Bobienko kl. VI a w kategorii klas VII – VIII (plakat) I miejsce Iza Panasiuk VII c II miejsce Błażej Olendzki VII c W kategorii klas VII – VIII praca literacka II miejsce Mateusz Tyborowicz VIII b Na konkurs wpłynęło 196 prac z terenu całej Diecezji Drohiczyńskiej. Nagrody dla laureatów oraz wszystkich uczestników wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną dostarczone do placówek.

Gratulujemy

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach