• Podziękowanie

• Organizatorzy Konkursu Plastycznego o zasięgu Ogólnopolskim „Wigilijne życzenia” serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom za udział w II edycji naszego konkursu. Jesteśmy pełni podziwu dla Waszej pracowitości, kreatywności i talentów. Formy, techniki, materiały z jakich korzystaliście oraz ilość nadesłanych prac przerosła nasze oczekiwania, a wyłonienie zwycięzców poszczególnych kategorii było nie lada wyzwaniem.

Jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy za rok.

Tutaj można pobrać i wydrukować każdemu uczestnikowi dyplom za udział w konkursie: dyplom-za-udzial.pdf

• Wyniki konkursu „Wigilijne życzenia”

• Edycja II / 2020-2021

Klasy I – III

Miejsce 1. Hania Pietrynko – Zespół Szkół nr 13 w Lublinie

Miejsce 2. Natalia Opiła – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu

Miejsce 3. Liliana Rudzka Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

Wyróżnienia:

Damian Kwiatkowski - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich

Patryk Jakubowski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu

Magdalena Wysocka Szkoła Podstawowa nr 3 im.Jana Pawła II w Siemiatyczach

Nikola Stelmach Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach

Klasy IV – VI

Miejsce 1. Dawid Lisek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. H.Sienkiewicza w Ostrowie

Miejsce 2. Nikola Lorenc – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim

Miejsce 3. Patrycja Stec – Szkoła Podstawowa im. Jana Ostroroga w Ostrorogu

Weronika Zatorska – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku

Maria Przystupa – Szkoła Podstawowa w Perlejewie

Klasy VII – VIII

Miejsce 1. Feliks Popławski Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem

Miejsce 2. Rafał KocielSzkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie

Miejsce 3. Żaneta Ruka Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna im. O. A. Kordeckiego w Częstochowie

Natalia Koper Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie

NAGRODA DYREKTORA SZKOŁY SP3 im. JANA PAWŁA II w SIEMIATYCZACH

Milena Kmiotek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Rzeszowie

Emilia Szczytko - Sportowa Szkoła Podstawowa im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu

NAGRODA BURMISTRZA MIASTA SIEMIATYCZE

Wiktor Grydyk – Szkoła Podstawowa w Besku

NAGRODA RADY MIASTA SIEMIATYCZE

Laura Gołębiewska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

NAGRODA RADY RODZICÓW przy SP3 im. JANA PAWŁA II w SIEMIATYCZACH

Emilia Karolak – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce

Zuzanna Puchalska - Szkoła Podstawowa w Kuczynie

NAGRODA SPONSORA

Franciszek Izworski – Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie

Hanna Kandybowicz – Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu

NAGRODA SPONSORA

Agata Pilarska – Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

NAGRODA SPONSOROWANA PRZEZ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO

Alicja Walter-Jastrzębska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie

Maria Szaciłowska - Szkoła Podstawowa w Bolechowicach

• Kolędowanie z przesłaniem misyjnym

•    Okres Bożego Narodzenia jest ubogacony wieloma pięknymi zwyczajami i tradycjami, które pomagają w radosnym przeżywaniu Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Jedną z nich są kolędnicy, którzy w przebraniu postaci biblijnych odwiedzają rodziny i śpiewając kolędy dzielą się dobrą nowiną o przyjściu na świat Zbawiciela.
               Od 40 lat w Polsce organizowane jest kolędowanie misyjne. Dzieci przebrane w postacie z jasełek, np. Maryję, Józefa, Anioła, Pastuszka oraz osobę reprezentującą kraj, do którego w danym roku przeznaczona jest pomoc, zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów, składają życzenia oraz zachęcają do modlitwy i pomocy materialnej potrzebującym w krajach misyjnych. Kolędowanie ma również charakter ewangelizacyjny. Dzieci przez swoje zaangażowanie ewangelizują nie tylko innych ludzi, ale także siebie wzajemnie. Przygotowując kilkuminutową scenkę, potrzebne rekwizyty, śpiew kolęd oraz poznając problemy swoich rówieśników, otwierają się na Boga i drugiego człowieka. Kolędnicy Misyjni uczą się wrażliwości, ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu wolnego, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy.
              Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych przeznaczony jest dla najmłodszych Maasajów. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat potrafią zajmować się zwierzętami i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją czytać i pisać. Nie są też objęte żadną opieką lekarską. Często żyją w bardzo ubogich warunkach, pozbawieni nadziei na lepsze życie.
               Uczniowie z naszej szkoły kierując się nauczaniem swojego Patrona od wielu lat brali udział w ogólnopolskiej akcji Kolędnicy Misyjni.  Odwiedzali rodziny i ludzi pracujących w instytucjach, aby wraz z radosną nowiną o narodzeniu Chrystusa zanieść również przesłanie misyjne o tych, którzy czekają na Ewangelię.
              W tym roku, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, kolędnicy wystąpili w kościele parafialnym pw. św. A. Boboli, przed Mszą św., w Niedzielę św. Rodziny. Niektórzy z nich kolędowali już po raz czwarty, kierując się głównie tym, aby dawać świadectwo swojej wiary i z miłości do Boga pomagać rówieśnikom w krajach misyjnych.
            Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie misyjne, a parafianom za odpowiedź na wezwanie wsparcia materialnego biednych dzieci w Afryce.

Barbara Oleksiuk

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach