• 78. rocznica powstania w getcie warszawskim

•         78. rocznica powstania w getcie warszawskim. Bohaterki i bohaterowie walczyli o godność, bez wielkich nadziei na zwycięstwo. Żonkil, symbol szacunku i pamięci o powstaniu.

PAMIĘTAMY

• Wojewódzki konkurs plastyczny na projekt banknotu

• Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Białymstoku oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z województwa podlaskiego do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym na projekt banknotu inspirowanego postacią Jana Klemensa Branickiego, w związku z ogłoszeniem roku 2021 przez miasto Białystok Rokiem Jana Klemensa Branickiego.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty w 3 kategoriach wiekowych:
            8-11 lat,
            - 12-14 lat,
            - 15-20 lat.

Termin złożenia prac plastycznych oraz przesłania elektronicznego formularza zgłoszenia upływa 21 maja 2021 r. Uroczyste podsumowanie online konkursu planowane jest w dniu 15 czerwca 2021 roku. Informacja o formie i miejscu wręczenia nagród zostanie podana uczestnikom w komunikacie pokonkursowym. Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie Narodowego Banku Polskiego Oddziału Okręgowego w Białymstoku, ul. Piękna 1 w okresie od 21 czerwca do 30 lipca br. (do obejrzenia na sali operacyjnej banku w dni powszednie od godziny 800 do 1400).

Laureaci konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody i wyróżnienia rzeczowe ufundowane przez Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Białymstoku.

Szczegóły dotyczące warunków konkursu w załączonym regulaminie.

Formularz zgłoszeniowy:

• Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

• W szkole realizowany jest Ogólnopolski program profilaktyki czerniakaedycja 2020/2021. Jego głównym celem jest budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. W ramach realizacji programu, który jest skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej uczniowie poznają czynniki ryzyka oraz metody skutecznej profilaktyki. Podczas zajęć uczniowie poznają  zasady profilaktyki czerniaka, zdobędą umiejętność samobadania skóry oraz różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE.

czerniak_informacje.pdf

ulotka-znamie-znam-je.pdf

• Wpłaty na obiady

w dniach od 12. do 16. kwietnia wyłącznie na konto:

PEKAO SA O/Siemiatycze

Koszt obiadów w kwietniu (15 dni): 52,50

Karty odbieramy u wychowawców.

Odpisy obiadowe w miesiącu kwietniu nie będą uwzględniane.

Stołówka szkolna wydaje obiady tylko dla uczniów klas 1- 3.

• Wpłaty na śniadania

w dniach od 12. do 16. kwietnia wyłącznie na konto:

PEKAO SA O/Siemiatycze

Koszt śniadań w kwietniu - 37,50 (15 dni)

Karty odbieramy u wychowawców.

Śniadania wydawane są w godz. 7.15 - 7.55.

Stołówka szkolna wydaje śniadania tylko dla uczniów klas 1- 3.

• Światowy Dzień Zdrowia

• 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali podziękowania i życzenia.

• Wielki Czwartek

• Wielki Czwartek - dzień, który w sposób szczególny dziękujemy kapłanom za ich posługę i obecność wśród nas.

• Wielki Czwartek

• Wielki Czwartek  - dzień, który w sposób szczególny dziękujemy kapłanom  za ich posługę i obecność wśród nas.   Pamiętamy o nich w swojej modlitwie. Dzieci i młodzież SP 3 im. Jana Pawła II przekazują swoje życzenia.

• Wyniki Diecezjalnego Konkursu

• Jury wybrało zwycięskie prace w konkursie "PROMOCJA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W KULTURZE I SZTUCE WIELKANOCNEJ".

Zwycięzcami w kategorii dzieci do lat 12:
            I miejsce - Miłosz Wojtkowski

W kategorii młodzież 13 -18 lat:
            I miejsce - Szymon Bobiński
            III miejsce - Magda Jaszczuk

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! Miło nam bardzo, że nasi uczniowie zdobyli główne nagrody!!!

Oto nagrodzone prace i prace innych uczestników naszej szkoły.

• Poezja w obrazkach

• „Tylko co to takiego poezja? Niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła. A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego jak zbawiennej poręczy”.

Wisława Szymborska

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, który został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO.

A czym dla Was jest poezja?

Stanowisko W. Szymborskiej już znacie. Zanim jednak odpowiecie na zadane powyżej pytanie, przeczytajcie co na ten temat sądzą najbardziej zainteresowani (pisarze i poeci):

Zachęcamy Was do czytania klasyków m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Papuzińskiej, Danuty Wawiłow.
            Uczniom starszych klas proponujmy wiersze Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Anny Kamieńskiej, utwory np. z antologii prof. Grzegorza Leszczyńskiego „Po schodach wierszy”.
            Poezja dotyka naszych serc. Jest lekiem na samotność i smutek. Może inspirować. Poezją można się bawić. Do zabawy z poezją zaprosiliśmy uczniów z klas siódmych, którzy pod kierunkiem p. Czesławy Daniel wykonali kaligramy do wybranych przez siebie wierszy.

Słowo kaligram (gr. kallos – piękno, gramma – litera/napis) oznacza utwór poetycki, którego wersy tworzą charakterystyczny układ graficzny obrazujący treść utworu. Jest to forma wesołej poetyckiej zabawy (najlepiej znaleźć wiersz, który w swym tytule zawiera nazwę jakiegoś np. przedmiotu, rośliny, zwierzęcia). Zresztą sami zobaczcie.

Nauczyciele bibliotekarze

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach