• Czytelnicze spotkania klasy I d z wiosną

• Dzieci uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach w związku z rozpoczętą kalendarzową wiosną. Czytały także krótki wiersz o bocianie z podziałem na role.

Patrycja Aleksiejuk i Iwona Łojko-Łukianiuk

• Sukcesy w konkursie „Mistrzowie Recytacji”

• 22 marca 2022 roku w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejskie II Wojewódzkiego Przeglądu Niezawodowej Twórczości Teatralnej - „PIKtoGRAmy”.
            Nasza szkołę w konkursie „Mistrzowie Recytacji” w kategorii klas I-III reprezentowały uczennice:

• Milena Michalczuk – kl. I c
            • Maria Konstanciuk – kl. I c
            • Natalia Kosk – kl. II b
            • Gabriela Gołębiowska – kl. III c

Dziewczęta były doskonale przygotowane. Wszystkie otrzymały dyplomy i nagrodę książkową.

Miło nam poinformować również, że Natalia Kosk zdobyła wyróżnienie, a Maria Konstanciuk uzyskała tytuł laureata konkursu i wraz z Ewą Gregorczuk – uczennicą SP nr 1 będzie reprezentować Siemiatycze na szczeblu wojewódzkim.

Trzymamy kciuki. Wszystkim naszym recytatorkom serdecznie gratulujemy.

• Wiosna w kl. II b

• Korzystając ze słonecznej aury uczniowie klasy II b wybrali się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Udało się znaleźć ich całkiem sporo! W pobliżu szkoły zakwitły piękne krokusy, latały motyle, śpiewały ptaki, a na drzewach i krzewach dzieci zauważyły pąki i bazie. Po powrocie do szkoły wspólnie zjadły pyszną pizzę z Pizzerii Pepperoni, za którą ślicznie dziękujemy!

• 21 marca

• Dzień Kolorowej Skarpety, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Jest to idealna okazja, aby porozmawiać z dziećmi na temat tolerancji, szacunku, wsparcia oraz przyjaźni.

Marlena Skrocka-Koc

• Konkurs

• Konkurs dla klas IV o bitwie o Siemiatycze w czasie powstania styczniowego. Organizator: klasa VII c.

• Wystawa pająków i skorpionów

• Uczniowie klasy III c mieli możliwość obejrzenia „Wystawy pająków i skorpionów” zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzieci zobaczyły żywe okazy niezwykłych stworzeń. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata: Latrodectushasselti, jeden z największych gatunków: ptasznika Theraphosastirmi, a także liczne skorpiony. Mieli możliwość fotografowania wszystkich prezentowanych okazów. Podczas tej nietypowej lekcji uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących budowy, trybu życia oraz znaczenia pajęczaków w przyrodzie. Bliski kontakt z żywymi okazami, to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii…

• Oceń pracę SAMORZĄDU MIASTA SIEMIATYCZE

• Burmistrz Miasta Siemiatycze zaprasza do udziału w badaniu ankietowym oceniającym pracę samorządu i jakość życia w Siemiatyczach. Badanie jest anonimowe, składa się z 13 pytań. Ankieta z wykorzystaniem kwestionariusza online jest wygodna, można ją wypełnić w dowolnym czasie i miejscu. W Urzędzie Miasta Siemiatycze (ul. Pałacowa 2) dostępne są także papierowe kwestionariusze ankiety. Wyniki badania są istotnym źródłem wiedzy o potrzebach mieszkańców. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi podejmowane są ważne decyzje z zakresu polityki inwestycyjnej i społecznej, dotyczące wszystkich mieszkańców Siemiatycz. Badanie trwa do 31 marca 2022 r.

OCEŃ PRACĘ SAMORZĄDU MIASTA SIEMIATYCZE - KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO KWESTIONARIUSZA ANKIETY ONLINE

• UWAGA UKRAIŃCY!!!

• "ANDY" PROPONUJE I ZAPRASZA NA ZAJĘCIA SZTUK I SPORTÓW WALKI, ZAWODY SPORTOWE, EGZAMINY NA PASY NIEODPŁATNIE!

CZEKAMY NA WAS! KONTAKT: 600 201 211

Українці увага

ANDY пропонує та запрошує на заняття з бойових мистецтв та спорту.

Спортивні змагання, іспити на пояси. безкоштовні

ми чекаємо на вас! контак: 600 201 211Z

JOANNA LANGE - rzecznik prasowy "ANDY ACADEMY"

• Wojewódzki półfinał Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt

•      10.03.2022 w Kleosinie rozegrano Półfinał wojewódzki (Finał grupy południowej) Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Zagrały zespoły: SP3 Siemiatycze, SP 3 Bielsk Podlaski, SP Kleosin, SP Turośń Kościelna.
            Dziewczęta z SP 3 Siemiatycze wysoko pokonały swoje przeciwniczki, zajmując 1 miejsce w turnieju, tym samym uzyskując awans do finału wojewódzkiego.
            Wyniki meczów z przeciwnikami: z SP Kleosin – 16:5, z SP 3 Bielsk Podlaski – 17:2, z SP Turośń Kościelna – 21:4.
            Szkołę SP3 Siemiatycze reprezentowały: Tarasiuk Natalia (br), Łukaszuk Blanka (1), Pieśluk Pola (2), Kozakowska Aurelia (-), Stawiecka Gabriela (2), Bobienko Maja (14), Pogorzelska Katarzyna (18), Skrzeczyńska Zuzanna (1), Mikołajczuk Oliwia (br), Kowalska Marcelina (16) - w nawiasach podano ilość zdobytych bramek.

• Konkurs ortograficzny

• 22 lutego 2022 r. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 23 uczniów klas trzecich przystąpiło do konkursu ortograficznego. Mistrzem Ortografii została Apolonia Piotrowska z kl. III c. Pozostałe nagrodzone osoby to: Kalina Zieleniewska kl. III c, Magdalena Karwowski kl. III a, Natalia Szawkało kl. III a, Łukasz Pogorzelski kl. III b, Filip Waszkiewicz kl. III b. Gratuluję zwycięzcom dobrej znajomości reguł poprawnego pisania.

Ewa Moga

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach