• Kolędnicy w bibliotece szkolnej

     • 11 stycznia w naszej bibliotece gościliśmy grupę dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siemiatyczach, które zaprezentowały przedstawienie bożonarodzeniowe. Występ kolędników spotkał z ciepłym odbiorem ze strony zgromadzonej publiczności – grupy przedszkolaków „Wiewiórki” i „Leśne Ludki”.

     • Nasza lektura - "Dzieci z Bullerbyn"

     • W klasie III d odbył się konkurs z lektury.
      I miejsce - Szymon Panieński
      II miejsce - Łukasz Ciebiera
      III miejsce - Jakub Mudel
      IV miejsce - Emilia Lelito oraz Hana Radulska 

     • Kolędowanie

     • W dniach 21, 22 XII 2023 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas udali się do osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych. Śpiewali kolędy i składali życzenia świąteczne. Rozdawali też karki świąteczne, słodycze i zabawki. Odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej, Zakład Opiekuńczo- leczniczy oraz hospicjum w Bacikach.
      Spotkania przebiegły w serdecznej atmosferze i dostarczyły wielu wzruszeń.

     • Jasełka bożonarodzeniowe

     • Dnia 21 grudnia w naszej szkole zostały przedstawione jasełka, które wprowadziły wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Inscenizację przygotowali uczniowie klas V i VI oraz chór szkolny. Poszczególne sceny, nawiązujące do historii narodzenia Jezusa, przeplatane były śpiewem różnych kolęd i pastorałek. Na koniec dyrektor szkoły p. Joanna Gołubkiewicz złożyła dzieciom i ich rodzicom świąteczno-noworoczne życzenia.

     • „EUROPEJCZYK - odkrywanie kultury europejskiej”

     • numer projektu
      2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469

      W dniu 20 listopada 2023 r. odbyła się wizyta przygotowawcza przedstawicieli Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach z przedstawicielami instytucji partnerskiej firmą ESMOVIA Training and Mobility z Walencji położonej nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii.

      Podczas wizyty doprecyzowano szczegóły realizacji mobilności uczniów i nauczycieli, którzy w roku 2024 odbędą 2-tygodniowe szkolenia obserwacji pracy nauczycieli oraz tygodniowe grupowe mobilności uczniów klas VII. Działania te realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ sektor Edukacja Szkolna.

      Pozyskane przez szkołę wsparcie w wysokości 51 001 EUR przeznaczone zostanie na pokrycie m.in. kosztów transportu, wyżywienia, zakwaterowania, ubezpieczenia, przejazdów lokalnych w trakcie pobytu w Hiszpanii, organizację czasu wolnego, a także spotkań przygotowujących do wyjazdu.

      Dzięki zapewnionemu przez Unię Europejską wsparciu finansowemu uczestnicy wyjeżdżający na zagraniczne mobilności nie ponoszą żadnych kosztów, dzięki czemu w wyjazdach mogą uczestniczyć uczniowie pochodzący z różnych środowisk również Ci o mniejszych szansach.

     • Spotkanie bożonarodzeniowe

     • 14 grudnia - już po raz szósty - Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała spotkanie bożonarodzeniowe. Na pięknie przygotowanych stoiskach rodzice i uczniowie zachęcali do kupna przygotowanych własnoręcznie ozdób świątecznych: bombek, aniołków, świeczników, stroików, choinek, wianuszków, kartek. Można było także kupić oraz skosztować wigilijnych potraw (bigos, pierogi, ryba po grecku, barszcz z uszkami) oraz świątecznych domowych wypieków, gdzie królowały pierniczki. Można było także zakupić produkty potrzebne do przyrządzania świątecznych potraw: suszone grzyby, owoce, pieczarki. Najmłodsi mogli skorzystać z zorganizowanych zabaw z chustą animacyjną, a dorośli z kawiarenki, gdzie gratis serwowana była kawa i herbata. Całość dopełniała pięknie ustrojona choinka, niespodzianka muzyczna przygotowana przez klasę II c oraz świąteczna muzyka. Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania rodzicom oraz uczniom za organizację spotkania. Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc. Dobroć dawana innym zawsze powraca.

     • Dyktando Papieskie 2023

     • Dnia 30 listopada br. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs ortograficzny pt. „Dyktando Papieskie”, którego celem było utrwalenie zasad polskiej pisowni i interpunkcji. Wzięło w nim udział 17 uczniów z kl. VII i VIII. Zadaniem uczestników było napisanie ze słuchu dyktowanych fragmentów z nauczania Jana Pawła II na temat „cywilizacji życia”.

      Zwycięzcami zostali:

      I miejsce – Gajko Kornelia kl. VII a, Stremkowski Aleksander kl. VII b
      II miejsce – Waraksa Kornelia kl. VII b, Kozarska Nikola kl. VII b
      III miejsce – Cylwik Dawid kl. VII b, Piątek Małgorzata kl. VII a

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       Organizatorzy

     • Lekcja muzyki w kl. II c

     • Uczniowie klasy II c odwiedzili mury Szkoły Muzycznej. Mieli okazję wysłuchać koncertu, który został przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Oprócz tego, że wysłuchali brzmienia różnorodnych instrumentów, to dowiedzieli się także bardzo dużo o ich budowie i pochodzeniu. Dodatkowym zaskoczeniem i jednocześnie atrakcją było wysłuchanie utworów muzycznych, uczniowie doskonale poradzili sobie z zagadkami muzycznymi, za rozwiązanie, których otrzymali upominki. To była wspaniała lekcja muzyki!

     • LEPORELLO, czyli kreatywny sposób na omówienie lektury

     • O tym, że praca z lekturą nie musi być nudna, przekonali się uczniowie klasy II c. W ramach lekcji poświęconych na analizę „Pamiętnika Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej, stworzyli swoje kolorowe lekturowe leporello składające się jak harmonijka wypełniona graficznymi notatkami, które dotyczą życia bohaterów, wydarzeń, wątków itp. Otwieranie poszczególnych stron i zamykanie ich, to jak odkrywanie kolejnych, nowych tajemnic ukrytych w obrazach i słowach. Dużo radości sprawia uczniom zapełnianie poszczególnych stron.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4
    17-300 Siemiatycze
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych