• Mistrz liczby Pi

     • 14 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz liczby Pi”

      Tytuły Mistrza naszej szkoły zdobyli:

      1. Mateusz Zgierun 6b - 167 cyfr,
      2. Eryk Łazowski 2b - 157 cyfr
      3. Kornelia Gajko 7a - 156 cyfr

      Zwycięzcom gratulujemy.

     • Kartki wielkanocne

     • Uczniowie na kolejnych zajęciach plastycznych w ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi" wykonywali kartki z życzeniami dla bliskich techniką graficzną - linorytem. Technika ta polega na wyryciu w linoleum obrazu i przeniesieniu go za pomocą farby drukarskiej na podłoże. W procesie tworzenia kartek wspierała nas pani Isabella Maslowski. Zajęcia te odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.

      Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk, Marta Stan 

     • Podlaska Liga Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt

     • 21.03.2024 w Zambrowie odbył się I turniej w ramach Podlaskiej Ligi Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2014. W turnieju uczestniczyły 2 zespoły z Siemiatycz, 2 zespoły z Zambrowa, 3 zespoły Białegostoku, Jabłoni Kościelnej. Nie dojechały niestety (z różnych powodów) zespoły z Bielska Podlaskiego oraz z Dąbrowy Białostockiej. Siemiatycze były reprezentowane przez dwa zespoły UKS Kangur – uczennice SP 1 oraz SP 3. Osiągnięte wyniki: Kangur 1 - wygrał 3 mecze, doznając 4 porażek; Kangur 2 – odniósł zwycięstwo w 4 meczach, ulegając w 3.
      Super organizacja turnieju, wspaniała zabawa dla młodych szczypiornistek, duża ilość emocji. Najbiższy turniej w ramach ligi zaplanowany jest w kwietniu w Białymstoku; trzeci turniej – końcowy w maju w Siemiatyczach.
      Siemiatycze reprezentowały: Dmitruk Pola, Smorczewska Aurelia, Kołodko Eliza, Kuczyńska Eliza, Michaluk Maja – SP 1, Czeciuk Alicja, Lubowicka Alicja, Marks Nela, Mazur Amelia, Szary Hanna, Samojluk Zuzanna, Aleksiejuk Aleksandra, Bobienko Iga, Kunka Izabela, Pieńkowska Zuzanna, Sawczuk Aleksandra, Sidun Lena, Kowalska Michalina, Leszczyńska Nikola, Maslowski Milja, Mikołajczuk Marianna, Radulska Hana – SP 3.

     • Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

     • 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasza szkoła w ramach projektu „Każdy inny wszyscy równi” przyłączyła się do tego święta. Uczniowie wykonywali piękne kolorowe skarpety, którymi udekorowaliśmy gazetkę. W kilku klasach odbyły się pogadanki dotyczące etykiety zachowania się wobec tych osób.
      Cała szkoła zaangażowała się w akcję „Kolorowe skarpety” solidaryzując się z osobami z ZD i ich rodzinami. POKAZALIŚMY, ŻE WSPIERAMY I SZANUJEMY!

                                                                                                                Marlena Skrocka-Koc

     • VII Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych

     • W LO im. KEN w Siemiatyczach 13.03.2024 r. odbył się VII Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych - etap finałowy. Do etapu szkolnego z klas 7 i 8 przystapiło 17 uczniów.  Do etapu finałowego kwalifikowało 25 pkt. Z naszej szkoły zakwalifikowało się 3 uczniów:
      Mantur Julia - wynik 33 pkt
      Sycewicz Olga - wynik 28 pkt
      Sołowiński Maciej - wynik 25 pkt

      Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 20.03. 2024 r. w LO - dzień otwarty w tej szkole.

                                                                                                                           Halina Lubowicka 

     • Zajęcia z koralikami

     • Dnia 05.03.2024 r. odbyły się pierwsze zajęcia plastyczne w 3 grupach w ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi". Uczniowie wykonywali podkładki pod kubek w kształcie emotek z koralików pyssla. Zajęcia te miały na celu kształtowanie umiejętności wywoływania pozytywnych uczuć w odniesieniu do siebie i swoich bliskich, rozwijanie motoryki małej oraz relaksację.

      Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk, Marta Stan 

     • Konkurs biblijny

     • Nasi uczniowie wzięli udział w diecezjalnym konkursie biblijnym „Życie w Biblii, Biblia w życiu. - Maryja Matka Jezusa i nasza.” Można było tworzyć prace plastyczne, komiksy, opowiadania oraz nagrywać filmiki. 
      Zostały wysłane prace następujących uczniów:
      Tymoteusz Mazur I b, Oskar Kurek I b, Emil Augustyniak I c, Jakub Pytel I c, Błażej Zgierun I c, Daniel Kołodziejski I d, Mateusz Kołodziejski I d, Maja Daniluk II a, Tomasz Koc II a, Antoni Łokieć II b, Mateusz Koc III c, Patryk Oksztol II c, Alicja Sycewicz II a, Michał Słowikowski II c, Amelia Mazur III a, Oliwier Oksieciuk V c, Kacper Wasilewski V c, Maria Anna Niewińska VI c, Maria Rozumska VI c, Julia Mantur VIII a, Kornelia Gajko VII a.

     • DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY

     • W dniach 13-14 lutego 2024 r. został podsumowany III Diecezjalny Konkursu „Życie w Biblii, Biblia w życiu - Maryja Matka Jezusa i nasza.”
      Na konkurs wpłynęło łącznie we wszystkich kategoriach 269 prac uczniowskich (w tym: 228 prac plastycznych, 13 prac literackich, 18 komiksów i 9 filmików) z 37 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej.
      II miejsce w kategorii zaaranżowana scenka filmowa zajął Kacper Wasilewski z kl V c. Gratulujemy.

     • Dzień Logopedy

     • 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. W roku 2024 hasłem przewodnim jest „Współpraca logopedów z innymi specjalistami”.
      Również w naszej szkole 6 marca odbyły się zajęcia warsztatowe pt.: „Poprawne oddychanie, to piękne przemawianie”, w których udział wzięli uczniowie szkoły.
      W trakcie zajęć uczniowie poznali na czym polega codzienna praca logopedy, poznali budowę narządu mowy i aparatu artykulacyjnego, rozmawiali o prawidłowym oddychaniu, wykonali ćwiczenia funkcji prymarnych, ćwiczenia oddechowe, obejrzeli specjalistyczne akcesoria logopedyczne i wykonali ćwiczenia językowe.

      Marlena Skrocka-Koc

     • Zajęcia logopedyczne

     • Ćwiczenia z pajączkiem polegające na doskonaleniu umiejętności gospodarowania wydychanym powietrzem oraz naukę stopniowania siły wydechu.

      Marlena Skrocka-Koc

     • Spotkanie integracyjne „Poznajmy się” dla klas I-III

     • Dnia 01.03.2024 r. w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych „Wszyscy jesteśmy równi” poprzez Spotkanie integracyjne „Poznajmy się” dla klas I-III. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem się. Każda klasa przygotowała powitanie w innym języku. Następnie po podzieleniu na grupy, uczniowie uczestniczyli w zabawach sportowych. Atmosfera była świetna, liczyła się dobra zabawa oraz uśmiech dzieci. Wydarzenie to miało na celu integrację międzynarodową i rozwinięcie sprawności fizycznej wśród uczniów klas I-III.

      Patrycja Aleksiejuk i Iwona Łojko-Łukianiuk

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych