• DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY

          • W dniach 13-14 lutego 2024 r. został podsumowany III Diecezjalny Konkursu „Życie w Biblii, Biblia w życiu - Maryja Matka Jezusa i nasza.”
            Na konkurs wpłynęło łącznie we wszystkich kategoriach 269 prac uczniowskich (w tym: 228 prac plastycznych, 13 prac literackich, 18 komiksów i 9 filmików) z 37 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej.
            II miejsce w kategorii zaaranżowana scenka filmowa zajął Kacper Wasilewski z kl V c. Gratulujemy.

          • Dzień Logopedy

          • 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. W roku 2024 hasłem przewodnim jest „Współpraca logopedów z innymi specjalistami”.
            Również w naszej szkole 6 marca odbyły się zajęcia warsztatowe pt.: „Poprawne oddychanie, to piękne przemawianie”, w których udział wzięli uczniowie szkoły.
            W trakcie zajęć uczniowie poznali na czym polega codzienna praca logopedy, poznali budowę narządu mowy i aparatu artykulacyjnego, rozmawiali o prawidłowym oddychaniu, wykonali ćwiczenia funkcji prymarnych, ćwiczenia oddechowe, obejrzeli specjalistyczne akcesoria logopedyczne i wykonali ćwiczenia językowe.

            Marlena Skrocka-Koc

          • Zajęcia logopedyczne

          • Ćwiczenia z pajączkiem polegające na doskonaleniu umiejętności gospodarowania wydychanym powietrzem oraz naukę stopniowania siły wydechu.

            Marlena Skrocka-Koc

          • Spotkanie integracyjne „Poznajmy się” dla klas I-III

          • Dnia 01.03.2024 r. w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych „Wszyscy jesteśmy równi” poprzez Spotkanie integracyjne „Poznajmy się” dla klas I-III. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem się. Każda klasa przygotowała powitanie w innym języku. Następnie po podzieleniu na grupy, uczniowie uczestniczyli w zabawach sportowych. Atmosfera była świetna, liczyła się dobra zabawa oraz uśmiech dzieci. Wydarzenie to miało na celu integrację międzynarodową i rozwinięcie sprawności fizycznej wśród uczniów klas I-III.

            Patrycja Aleksiejuk i Iwona Łojko-Łukianiuk

          • Gniotki sensoryczne

          • Na zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych oraz korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie wykonali gniotki sensoryczne w ramach projektu edukacyjno-społecznego "Każdy inny-wszyscy równi". Zabawki te mają na celu wspierać proces integrowania zmysłów: wzroku, dotyku i słuchu, rozwijać procesy poznawcze dziecka oraz stymulować rozwój emocjonalny.

            Patrycja Aleksiejuk

          • Bądź szkolnym rekordzistą! Zdobądź tytuł „Mistrza liczby π”.

          • 14 marca obchodzimy święto zwane Dniem Liczby π (Pi).
            Jednocześnie tego dnia 1879 roku urodził się jeden z najwybitniejszych fizyków, zdobywca nagrody Nobla - Albert Einstein, który jest patronem święta liczby π.

                Liczba Pi, zwana również Ludolfiną lub stałą Archimedesa, to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Jest ona taka sama dla każdego koła i wynosi w przybliżeniu 3,14. Jako pierwszy jej własności badał Archimedes z Syrakuz.
               Nazwę Ludolfina  zawdzięcza Ludolfowi van Ceulenowi, który początkowo obliczył, ile wynosi liczba Pi 20 miejsc po przecinku, później rozszerzył swoje obliczenia do 35 miejsc po przecinku
               Aktualny światowy rekord Guinnessa w zapamiętywaniu ilości cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi należy do 60-letniego Japończyka Akiry Haraguchi, który w 2006 roku wyrecytował… 100.000 cyfr tej liczby, a ich recytacja zajęła mu 16,5 godziny.

            Konkurs polega na napisaniu z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Odpowiedź jest liczona do pierwszej pomyłki lub do pierwszej nieczytelnie zapisanej cyfry. 

            Zgłoszenia do konkursu - przyjmują nauczyciele matematyki do dnia 12 marca 2024r.

            Konkurs odbędzie się 14 marca 2024 r. na 4 godzinie lekcyjnej w sali 72.

            Zwycięzca otrzyma nagrodę.

             

            Rozwinięcie dziesiętne liczby π :

            Rozwiniecie_dziesietne_liczby___.pdf

          • Bajki terapeutyczne

          • Kto kieruje się empatią, robi dla innych to, czego oni oczekują. Wie, że w konkretnej sytuacji będą czuli się tak jak on... Nie traktuje innych źle... Chce, żeby inni czuli się dobrze, ponieważ w ten sposób on też będzie szczęśliwy.
            W dniach 19-23.02.2024, w ramach II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego „Każdy inny - wszyscy równi”, odbyły się zajęcia o nauce i stosowaniu empatii. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach zajęciowych TUS przy zastosowaniu elementów biblioterapii w praktyce.
            Bajki terapeutyczne mają naprawdę wielka moc.

          • Przygotowania uczniów do mobilności w ramach projektu „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej”

          • Projekt współfinasowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +
            realizowany w ramach umowy
            2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469
            ​​​​​​

            Przygotowania uczniów do mobilności w ramach projektu
            „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej”

            W dniu 13 lutego 2024 roku odbyło się kolejne już spotkanie organizacyjne z rodzicami i uczniami zakwalifikowanymi do grupowej mobilności uczniów, która odbędzie się w terminie 2-9 marca 2024 r. Spotkanie miało na celu przekazanie wszystkich najważniejszych informacji związanych z wyjazdem ich dzieci za granicę tj. planowany program pobytu, miejsce zakwaterowania, kwestie wyżywienia oraz bezpieczeństwa. Rodzice mieli okazję uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich kwestie.

            W ramach przygotowań odbędą się jeszcze spotkania w ramach przygotowania kulturowego, językowego i pedagogicznego. 

          • Pierwsza mobilność w ramach projektu „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej” za nami!

          • Projekt współfinasowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +
            realizowany w ramach umowy
            2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469

            Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w „Job Shadowing” w Walencji w okresie ferii zimowych 2024 r. To był bardzo intensywny i pracowity czas. Organizacja partnerska przygotowała bogaty program pobytu. Na początek spotkanie organizacyjno - integracyjne a w nim między innymi:

            • zapoznanie z opiekunami ze strony instytucji przyjmującej,
            • szczegółowy harmonogram szkolenia,
            • zapoznanie z miejscem odbycia szkolenia „job shadowing”,
            • tour po Walencji w tym garść informacji kulturowych, historycznych i geograficznych dotyczących Hiszpanii.

            Kolejne dni uczestniczki spędziły na obserwacji nauczycieli podczas pracy z uczniami w szkole hiszpańskiej. Szkolenia były bardzo pouczające, pokazały jak funkcjonują hiszpańskie szkoły i system edukacji, nauczycielki mogły porównać metody nauczania stosowane w obu krajach jak również pomoce i materiały edukacyjne wykorzystywane podczas lekcji. Na pewno wiele pomysłów zostanie wykorzystanych w pracy dydaktycznej nauczycieli na gruncie naszej szkoły. Dodatkowo organizacja przyjmująca zaprosiła nas do udziału w krótkim szkoleniu na temat budowania zespołu i jego zarządzania. To było fantastyczne doświadczenie także dlatego, że uczestniczki projektu mogły szlifować swój język angielski w środowisku międzynarodowym a po szkoleniach mile spędzać czas na wycieczkach pokazujących jak piękna i odmienna kulturowo jest Hiszpania.​​​​​​​

          • Dzień Bezpiecznego Komputera

          • Życie bez Internetu we współczesnym świecie wydaje się niemożliwe. Wykorzystujemy go nauki, pracy i zabawy. Jednak niewłaściwe korzystanie z komputera i Internetu niesie ze sobą ogromne zagrożenia. O tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać dzieci z kl. II a dowiedziały się na spotkaniu ze st. post. p. Pauliną Krasowską. Obejrzały też bajkę edukacyjną i plastycznie przedstawiły zapamiętane zasady. Dziękujemy :)

          • Czytamy książki

          • W klasie III d odbył się konkurs z wiedzy o lekturze "Anaruk, chłopiec z Grenlandii".

            Zwycięzcami zostali:

            I miejsce - Hana Radulska i Szymon Panieński,
            II miejsce - Jakub Mudel i Łukasz Ciebiera,
            III miejsce - Wiktoria Barwiejuk i Emilia Lelito,

            Wyróżnienie - Milja Maslowski, Marianna Mikołajczuk, Michalina Kowalska, Franciszek Rudkowski.

            Nagrodzone zostały również starania uczniów w wykonaniu lapbooka o lekturze:

            I miejsce - Michalina Kowalska,
            II miejsce - Emilia Lelito,
            III miejsce - Hana Radulska, 
            IV miejsce - Milja Maslowski,

            Wyróżnienie - Eryk Zaręba.

            Gratulujemy! 

            Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk 

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      • (85) 655 67 71
      • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych