• Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

     • W naszej szkole organizowane są różne konkursy tematyczne dotyczące Jana Pawła II, w których bierze udział wielu uczniów, aby pogłębić wiedzę o życiu i nauczaniu Patrona szkoły. W związku z kolejną rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II zostały zorganizowane i podsumowane konkursy:

      Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II – wzięło w nim udział 12 osób. Zwycięzcami zostali:

      I miejsce – Mantur Julia kl. VI a
      II miejsce – Błaszczuk Cyprian kl. VI a
      III miejsce – Jóźwiak Krzysztof kl. VII a

      Wyróżnienie:

      Andrzejczuk Anna kl. VI a
      Tonkiel Gabriela kl. VI a
      Porzezińska Natalia kl. VI a

       

      Szkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II dla klas IV – VI - wzięło w nim udział 26 osób. Zwycięzcami zostali:

      I miejsce – Mantur Julia kl. VI a
      II miejsce - Gołębiowska Justyna kl. V a
      III miejsce - Kłopotowska Maja kl. IV c

      Wyróżnienie:

      Gajko Kornelia kl. V a
      Twarowski Przemysław kl. V a
      Wieczorek Hanna kl. IV c
      Tonkiel Gabriela kl. VI a

       

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy!

      Organizatorzy

     • Spotkanie z pisarką

     • Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Supeł znaną z serii książek dla dzieci Jadzia Pętelka i Staś Pętelka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach.

     • Złoto i brąz dla Siemiatycz

     •        Zakończyły się Mistrzostwa woj. podlaskiego Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców (rocz. 2009 i młodsi). 17 maja 2022 r. w SP 50  Białystok odbył się finał chłopców. W ścisłym Finale Igrzysk Dzieci województwa uczestniczyły  4 zespoły - wyłonione na zawodach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich (SP 50 Białystok, MZS Wysokie Mazowieckie, SP Jabłoń Kościelna oraz SP 3 Siemiatycze).
              Wspinając się po kolejnych stopniach awansu, od powiatu aż po ścisły finał, siemiatycka drużyna chłopców  odniosła 7 zwycięstw, 1 porażkę (zwyciestwa z Kleosinem, Turośnią Kościelną, MZS Wysokie Mazowieckie, SP3 Bielsk Podlaski, SP8 Białystok, SP Dąbrowa Białostocka).
          W ścisłym finale, grając systemem pucharowym, w pierwszym meczu chłopcy z Siemiatycz ulegli Jabłoni Kościelnej dopiero po rzutach karnych 24:24 (1:3 k), drugi półfinał to zwycięstwo  drużyny białostosckiej nad Wysokiem Mazowieckie 21:9. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazuje się zespół z Siemiatycz pokonując Wysokie Mazowieckie 26:24. Finał o tytuł mistrzowski, to wygrana gospodarzy turnieju – SP 50 Białystok nad Jabłonią Kościelną. Wyróżnionym zawodnikiem szkoły SP3 Siemiatycze został Marcel Marks. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, a zespoły z miejsc I-III medale. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.
            19.05.2022 w hali sportowej SP3 w Siemiatyczach odbył się finał Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Współorganizatorami tej imprezy był Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz SP3 Siemiatycze W najlepszej czwórce zespołów spotkały się: SP50 Białystok, SP Dąbrowa Białostocka, SP Turośń Kościelna, SP3 Siemiatycze.
             Dziewczęta z Siemiatycz to jedyny zespół, który nie doznał żadnej poraźki w całych rozgrywkach (odnosząc 7 zwycięctw: dwukrotnie z Dąbrową Białostocką, dwukrotnie z Turośnią Kościelną, SP3 Bielsk Podlaski, Kleosin, SP 50 Białystok). W finale zawodniczki z Siemiatycz pokonały najpierw bordzo wysoko Turośń Kościelną (29:3), a następnie w walce o złoto SP50 Białystok (16:10). Najlepszą bramkarką turnieju została Natalia Tarasiuk - SP3 Siemiatycze, a wyróżnioną zawodniczką zespołu SP3 – Maja Bobienko.
            Uroczystego zakończenia tegorocznych zmagań sportowych dokonał Pan Marek Sadowski - wiceprezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku. Składając serdeczne gratulacje zawodniczkom i trenerowi zwycięskicgo zespołu za zdobycie Mistrzostwa Igrzysk Dzieci, podziękował również Dyrekcji, Katedrze Wychowania Fizycznego SP 3 w Siemiatyczach, Panu Burmistrzowi za udostępnienie obiektów i urządzeń szkolnych oraz za pomoc w organizacji turnieju finałowego.
           Dekoracji medalami oraz wręczenia pucharów i nagród indywidualnych wyróżnionym zawodniczkom  dokonała Dyrektor SP3 – Pani Joanna Gołubkiewicz. Drobne upominki trenerom i wyróżnionym zawodniczkom ufundował Burmistrz Miasta Siemiatycze – Pan Piotr Siniakowicz. Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego otrzymali również obiad.
                  To wspaniały sukces, na który ciężko zapracowały oba zespoły.
             Szkołę Podstawową Nr3 Siemiatycze  reprezentowali następujący uczniowie: chłopcy (Marcel Marks, Mikołaj Krukowski, Adrian Tchórznicki, Bartosz Szawkało, Bartosz Kłosowski, Oliwier Marks, Kamil Mantur, Wojciech Kosiński, Michał Gumieniak, Krzysztof Jóźwiak, trener – Norbert Marks), dziewczęta (Natalia Tarasiuk, Blanka Łukaszuk, Pola Pieśluk, Aurelia Kozakowska, Gabriela Stawiecka, Maja Bobienko, Katarzyna Pogorzelska, Zuzanna Skrzeczyńska, Oliwia Mikołajczuk, Marcelina Kowalska, trener – Jerzy Roszczenko)

                  Pragnę podziękować za wsparcie i pomoc wszystkim rodzicom naszych zawodniczek i zawodników.

      Foto: Adam Bobienko, Jerzy Roszczenko
      tekst: Jerzy Roszczenko

     • Dzień Matki

     • Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze, a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska”.
                                                            /J. I. Kraszewski/

      Matka - to najpiękniejsze słowo świata. Kojarzy nam się z ciepłem dzieciństwa, z jego beztroską i poczuciem bezpieczeństwa.
      Miłość matczyna, to miłość zdolna do największych poświęceń. Matka zrozumie, wybaczy, przytuli do serca. 

      26 maja -  Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku dla wszystkich matek.

      Tak trudno mi wyrazić
      to, co w sercu czuję,
      więc powiem jedno słowo -
      Kochana Mamo: DZIĘKUJĘ!

      Klasa I a

     • Spartakiada

     • W środę 18 maja nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas gościli na X Podlaskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Siemiatyczach. Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy ta impreza wróciła do kalendarza. Super zabawa, same pozytywne emocje. Integracja, integracja, integracja! Dziękujemy.

     • Wycieczka do Warszawy

     • 17 maja 2022 roku, wczesnym rankiem uczniowie klasy III a i IV b wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli na całodniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki obejmował: pobyt w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz Starówki. Na koniec pobytu w stolicy zaplanowało odwiedziny w zoo. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość poznania jak działa świat, ponieważ Centrum Nauki zostało stworzone z myślą o małych i dużych odkrywcach. Wiedza zdobyta poprzez dotykanie i eksperymentowanie na długo pozostanie w pamięci. Zwiedzając Stadion Narodowy i spoglądając na płytę boiska z tarasu widokowego, uczestnicy wycieczki mogli się przekonać, jakie wrażenie robi ogrom budowli. Na Starym Mieście podziwiano zabytkowe kamienice. Była również okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia przy pomniku Syrenki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w zoo, dzięki której można było przekonać się jak wyglądają na żywo zwierzęta dotychczas widziane jedynie na kartach albumów lub kadrów filmowych. Wycieczka była bardzo udana, o czym świadczyły dobre humory wszystkich uczestników.

     • Misja Kieszonkowe

     • Klasa III c dołączyła do programu edukacyjnego Misja Kieszonkowe. Jego celem jest nauka odpowiedzialnego dysponowania przez dzieci kieszonkowymi i przekazanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu edukacji finansowej, która przełoży się na pozytywne nawyki w dorosłym zyciu. Uczniowie otrzymali pakiet startowy z grą edukacyjną Finansowe Samodzielniaki. 

     • iTeatr

     • Udział klasy III b w spektaklu iTeatru "Opowieści z Narni. Lew, Czarownica i stara szafa". 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych