Konkurs na najładniejsze serduszko walentynkowe
- 1
Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym
- 12
Dnia 29 marca br. w Szkole Podstawowej w Domanowie odbyło się uroczyste podsumowanie Diecezjalnego Konkursu Religijnego pt. „Biblia w Życiu – Życie w Biblii. Cuda Pana Jezusa.”
Na konkurs wpłynęło, łącznie we wszystkich kategoriach 500 prac uczniowskich (w tym: 406 prac plastycznych, 37 prac literackich, 46 komiksów i 12 filmików) z 54 szkół podstawowych należących do Diecezji Drohiczyńskiej.
Z naszej szkoły na etap diecezjalny zostało wysłanych 8 prac plastycznych i 1 literacka, wśród których zostały nagrodzone dwie, wykonane przez: Słowikowskiego Michała z kl. I c (II miejsce) i Berent Maksymiliana z klasy III a (wyróżnienie).
Dzieci po obejrzeniu bardzo ciekawego przedstawienia o tematyce wielkopostnej odebrały przyznane im dyplomy i nagrody, które wręczał Biskup Piotr Sawczuk oraz p. Wicekurator Oświaty Barbara Buraczewska. Następnie po wspólnym posiłku miały okazję zwiedzić Sanktuarium Maryjne w Domanowie.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!
Krzyż w oczach dziecka
- 10
Wielki Post to czas szczególnego zapatrzenia na krzyż Chrystusa. Klasy I-III kształtowały postawę szacunku do krzyża wykonując prace plastyczne. Uczniowie klas starszych zrobili plakaty, które mówią o tym co jest ważne w Wielkim Poście.
Wielkanocne warsztaty w SOK kl. I c
- 11
29 marca uczniowie klasy I c wzięli udział w warsztatach pisania pisanek metodą batikową w Siemiatyckim Ośrodku Kultury.
Mali ogrodnicy z kl. I c
- 7
Uczniowie klasy I c własnoręcznie wysiali rzeżuchę, podlewali ją, skrupulatnie obserwowali jej wzrost, by po kilkunastu dniach od wysiewu dodać ją do wiosennych kanapek. Parapetowe uprawy wszystkich uczniów pięknie wyrosły.
Wielkanocne warsztaty w SOK kl. II c
- 22
Klasa II c uczy się tworzyć ludowe pisanki tradycyjną metodą - woskiem i barwnikiem.
Rekolekcje
W trosce o umocnienie wiary u dzieci i młodzieży
- 25
„Każdy chrześcijanin winien karmić swoją wiarę Słowem Bożym i zgłębiać je z miłością, otwierając się wspaniałomyślnie na nieustanne działanie Ducha Świętego. Poprzez lekturę Pisma świętego, które jest księgą życia i spełnionych powołań, umacniana jest obecność Chrystusa w sercu człowieka.”
Jan Paweł II
W myśl nauczania Patrona w naszej szkole po raz kolejny zostały zorganizowane „Dni głośnego czytania Pisma świętego” Wiara rodzi się ze słuchania.(Rz 10,17). Głośna lektura Pisma św. to cudowna pomoc w umacnianiu naszej wiary, ponieważ to co słyszymy na głos łatwiej trafia do serca i przez ucho do umysłu.
W okresie od 20 do 24 marca 2023r. uczniowie wyznania katolickiego i prawosławnego na lekcjach religii gromadzili się w czytelni biblioteki szkolnej, aby w modlitewnej atmosferze wsłuchiwać się w czytane na głos fragmenty Ewangelii wg św. Marka. Po wspólnej modlitwie do Ducha Świętego i krótkim wstępie na temat: jakie znaczenie dla każdego człowieka ma systematyczne czytanie lub słuchanie Słowa Bożego, uczniowie przez 15 min. słuchali słów Ewangelii. Dla ułatwienia zapamiętania wydarzeń biblijnych, wyświetlane były slajdy obrazujące poszczególne wydarzenia. Do głośnego czytania Pisma świętego byli zaproszeni księża i chętni nauczyciele. Lektorzy nie tylko czytali, ale także dzielili się świadectwem o swoich doświadczeniach spotkania z Bogiem podczas lektury Słowa Bożego.
W celu pogłębienia refleksji uczniowie wysłuchali pieśni pt. „Dotknij Panie moich oczu, abym przejrzał”, a następnie obejrzeli slajdy ukazujące różne wypowiedzi na temat wartości Pisma świętego. Na koniec spotkania każdy uczestnik mógł obejrzeć wystawę różnych egzemplarzy Biblii oraz zabrać ze sobą karteczkę z cytatem biblijnym do rozważenia w domu, co przez te konkretne słowa chce do nas powiedzieć Bóg.
Niektórzy uczniowie zostali zaproszeni do udzielenia wywiadu do katolickiego Radia Podlasie na temat odbytego spotkania ze Słowem Bożym.Barbara Oleksiuk
Turniej wiosenny
- 12
PUD 25.03.2023
- 6
Uczniowie klas 4-6 wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach Podlaskiego Uniwersytetu Dziecego. Tym razem w murach Politechniki Białostockiej uczniowie poznawali różne rodzaje skał i minerałów oraz przeprowadzali porywające eksperymenty chemiczne.
Chemia do fizyki
- 20
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa - w świetlicy
- 7
Dziś oprócz świętowania Pierwszego Dnia Wiosny pierwsza grupa świetlicowa obchodziła Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.Dzieci obejrzały krótki film edukacyjny; następnie zabrały się do wykonania pary różnych skarpetek.
Powyższa akcja ma na celu solidaryzowanie się z Osobami z Zespołem Downa oraz z ich rodzinami "Pamiętajmy, że przyjaciele nie liczą chromosomów, lecz ubierają kolorowe skarpetki"
Światowy Dzień Zespołu Downa w klasie 1 C
- 8
Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Dziś w pierwszy dzień wiosny obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Uczniowie klasy 1 C jako wyraz szacunku, tolerancji i zrozumienia oraz symbolicznego wparcia osób z Zespołem Downa założyli skarpetki nie do pary.
Pierwszy dzień wiosny w klasie 3b
- 21
Wspieramy...
Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas
2
Dzień Otwarty w LO
- 21
Wybieramy szkoły - Dzień Otwarty w LO z udziałem uczniów klas ósmych.
Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas
- 4
W dniach 17-18 marca 2023 trwała Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas. Nasi uczniowie również brali w niej udział. Dziękujemy wolontariuszom i darczyńcom.
Wiosna w bibliotece
Pierwszy dzień wiosny w klasie III a. Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
20
Dzień Kolorowej Skarpetki w kl. IV b
21 marca nosimy kolorowe skarpetki na znak solidarności i zwrócenia szczególnej uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Zespołu Downa.
Powitanie wiosny
Klasa II d żegna zimę oraz wita wiosnę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach.
5