Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • I próbny EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

  20 listopada 2019 r. – język polski - 120 min

  21 listopada 2019 r. – matematyka – 100 min

  22 listopada 2019 r. – język obcy – 90 min

 • 20 listopada 2019 XXX rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka

      20 listopada 2019 r. wszyscy uczniowie ubiorą się na niebiesko. Wszystko to za sprawą inicjatywy UNICEF z okazji obchodów 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
  Konwencja została uchwalona 20 listopada 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Inicjatorem jej powstania była Polska, która przedłożyła pierwszy projekt. Dokument gwarantuje takie same prawa każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia. Do tej pory konwencja została ratyfikowana przez 196 państw należących do ONZ. Jest to najważniejszy dokument dotyczący praw dzieci i najpowszechniej ratyfikowana umowa międzynarodowa na świecie.
  https://www.unicef.pl/…/11357/93111/file/konwencja_dla_dzie…

  fot.http://avanti24.pl

 • Kampania 19 dni przeciwko przemocy - spotkanie przedstawicieli MOPS-u z rodzicami

  W ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy odbyło się spotkanie przedstawicieli MOPS-u z rodzicami dzieci klas I-IV na temat przemocy domowej.

 • Konkursy rejonowe

  Uczniowie zakwalifikowani do rejonowych konkursów Podlaskiego Kuratora Oświaty:

  Konkursy_rejonowe.pdf

 • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową „Wigilijne życzenia”

 • Jadłospis śniadaniowy

  Poniedziałek 18.11.2019: zupa mleczna z makaronem, bułka słodka, herbata z cytryną.

  Wtorek 19.11.2019: pieczywo z masłem, wędlina, warzywa, dżem, herbata z cytryną.

  Środa 20.11.2019: kanapka zapiekana z wędliną i serem, herbata owocowa.

  Czwartek 21.11.2019: płatki kukurydziane z mlekiem, pieczywo z masłem, wędlina, warzywa, herbata z cytryną.

  Piątek 22.11.2019:  pieczywo z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, serek waniliowy, dżem, kakao z mlekiem.

 • "Języczkowe przygody"

  14 listopada odbyła się w świetlicy II edycja Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego "Języczkowe przygody". Wystąpiło 26 uczniów z klas 1-3. Zmagania recytatorów oceniała komisja w składzie: p. Marlena Skrocka-Koc, p. Emilia Matysiak, p. Magdalena Kochańska. I miejsce zajęła Kornelia Gajko kl. 3a, II miejsce Pola Nowak kl. 2a, III miejsce Maria Rozumska kl. 2c. Wyróżnienia dodatkowe: Hanna Krauze kl. 1b, Natalia Szawkało kl. 1a, Apolonia Piotrowska kl. 1c, Maja Putkowska kl. 1a. Gratulujemy zwycięzcom.

  Ewa Moga

 • 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

 • Spotkanie z dietetykiem

  13.11.2019 r. dzieci z klas pierwszych spotkały się z panią dietetyk, która w interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka oraz poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Zaproszony gość szczegółowo omawiał ze słuchaczami sposoby i nawyki zdrowego odżywiania. Mali ciekawscy przekonali się, co należy jeść aby być zdrowym i silnym oraz że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i nie należy go omijać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały pytania oraz bardzo dobrze radziły sobie z zagadkami i zadaniami przygotowanymi przez panią dietetyk.
  Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się ze specjalistą w dziedzinie zdrowego odżywiania.

 • Ze starego albumu...

 • "Śniadanie daje moc"

  Podobnie, jak w roku ubiegłym w dn. 7 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, którego głównym celem jest uświadomienie młodym ludziom, że codzienne śniadanie pomaga dobrze zacząć nowy dzień.

  Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w podjętej akcji. Najpierw przygotowywali posiłek i nakrywali do stołu, a następnie wspólnie spożywali śniadanie. W przygotowaniach, podobnie jak w latach ubiegłych, wsparli nas rodzice. Dzięki ich pomocy na klasowych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne pasty i sałatki, dania mleczne oraz zdrowe przekąski i napoje. Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach stworzyło możliwość rozmowy z dziećmi na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Utrwalono również zasady kulturalnego zachowania się przy stole.

  Tego dnia, dzieci uczestniczyły też w warsztatach dotyczących zdrowego żywienia. Przedstawiciel firmy UZIMEX z Sokołowa Podlaskiego opowiedział uczniom o wartościach odżywczych i zdrowotnych warzyw i owoców, a następnie przygotował im sok jabłkowy. Każdy ze smakiem wypił smaczny i pożywny napój.

  Dzięki tegorocznej akcji dzieci wspaniale bawiły się i integrowały w ramach zespołu klasowego oraz utrwalały zdrowe nawyki żywieniowe.

  B. Dziedzia

 • Akademia 11 Listopada

 • Malujemy plakaty - 19 dni przeciwko przemocy.

  Klasa VI c już w akcji - za pomocą plakatu wyraża własne poglądy na temat przemocy - Kampania „19 dni przeciwko przemocy”.

 • Tworzymy drzewo -19 dni przeciwko przemocy

  Tworzymy Drzewo - Miłe słowa dla ofiar przemocy - Kampania 19 dni przeciwko przemocy.

 • Kampania 19 dni przeciwko przemocy

 • Kampania 19 dni przeciwko przemocy - spotkania przedstawicieli MOPS-u z klasami VIII

  W ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy odbyły się spotkania przedstawicieli MOPS-u z klasami VIII na temat ”Przemoc domowa - gdzie szukać pomocy”.

 • Kampania 19 dni przeciwko przemocy- szkolenie nauczycieli

  Kampania 19 dni przeciwko przemocy - Szkolenie nauczycieli: ”Dziecko krzywdzone - praca z ofiarą i sprawcą przemocy”.

 • S.U. uczcił pamięć zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów

  Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, pracowników, uczniów i nieznanych żołnierzy.

strona:

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć