Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Bezpieczny wypoczynek - informacja dla rodziców

  Pismo Podlaskiego Kuratora Oświaty:

  bezpieczny_wypoczynek.pdf

 • SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

 • Jadłospis śniadaniowy

  Poniedziałek 09.12.2019: płatki owsiane na mleku, bułka słodka, herbata owocowa, jabłko.

  Wtorek 10.12.2019: pieczywo z masłem, wędlina, warzywa, herbata z cytryną, winogron.

  Środa 11.12.2019: zupa mleczna z makaronem, pieczywo z masłem, wędlina, warzywa, herbata z cytryną.

  Czwartek 12.12.2019: pieczywo z masłem, kiełbasa - parówka z ketchupem, dżem, herbata z cytryną.

  Piątek 13.12.2019:  pieczywo z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, serek waniliowy, dżem, kakao z mlekiem.

 • „Dla 9-miesięcznej Zosi”

     W niedzielę, 15 grudnia, w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Siemiatyczach odbędzie się wydarzenie charytatywne pod hasłem „Dla 9-miesięcznej Zosi”. 
  To kiermasz wyrobów świątecznych, oraz innych, połączony z licytacjami wartościowych przedmiotów i bonów podarunkowych, jak również z krótkimi koncertami zespołów, tj. „Diadem”, „Spike”, „Speed”, „Atut”, „Dobryje Grajki”, „Cassel”, „Freestyle”, „Clubbersi” oraz „Jorrgus”. Zespoły wykonają popularne kolędy, a także własne utwory.

  Będą też atrakcje dla dzieci – dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, loteria i inne. Będzie można kupić watę cukrową, popcorn i inne smakołyki.
  Cel wydarzenia, to zbiórka pieniędzy na leczenie chorej na nowotwór dziewczynki, pochodzącej z Bacik Dalszych koło Siemiatycz.
  Początek o godz. 13.00. Koncerty będą przeplatane licytacjami. Gwiazda wydarzenia – zespół „Jorrgus” zagra ok. godz. 16.00.
  Patronat honorowy nad wydarzeniem – Wójt Gminy Siemiatycze oraz Burmistrz Miasta Siemiatycze.
  Zapraszamy! Wstęp wolny, ale warto ze sobą wziąć przysłowiową złotóweczkę, by wrzucić ją do puszki dla Zosi.

 • Mikołajki w kl. I - III

  Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. W tym wyjątkowym dniu pojawili się również uczniowie, którzy w swoim stroju mieli coś czerwonego, czyli mikołajkowego. Uczniowie klasy III a przedstawili inscenizację pt. „A Mikołaj pędzi…” Dzieci wiarygodnie wypadły w swoich rolach. Zagrały je z wielkim zaangażowaniem, poprzez ekspresję twórczą i stroje. Przedstawienie miało również elementy dydaktyczne – jak niosą słowa „W twoim sercu dokonała się przemiana wspaniała. Właśnie zostałeś takim małym świętym Mikołajem!”. Pod koniec inscenizacji przybył Mikołaj ze Śnieżynkami. Mikołaj dotarł do szkoły z workami prezentów. Nasi uczniowie przyjęli go entuzjastycznie. Było dużo radości i uśmiechów. Spotkanie z Mikołajem minęło szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń.

  Iwona Łojko-Łukianiuk

 • Wolontariusze z naszej szkoły podczas zbiorki TAK POMAGAM 6,7 XII 2019

 • Mikołajki 2019

 • Spotkanie ze strażakami

  W dniu 5 grudnia odbyło się spotkanie klas I ze strażakami. Dzieci dowiedzialy się jak zachować się w sytuacji kiedy w domu pojawi się czad. Przypomniały sobie telefony alarmowe i zasady bezpieczeństwa.

 • I Gala Wolontariatu w Siemiatyczach

     We wtorek, 3 grudnia na Hali Widowiskowo- Sportowej w Siemiatyczach odbyła się 1. Gala Wolontariatu, na którą zaproszeni byli wolontariusze, organizacje społeczne, instytucje i osoby, które zainteresowane są tematyką wolontariatu oraz pomagania.
  Podczas Gali odbyła się dyskusja pt. „A co ja mogę?” z udziałem m.in.: dr Pawła Grabowskiego – Prezesa Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza i inicjatora budowy pierwszego wiejskiego stacjonarnego hospicjum - w Makówce; oraz dr Anny Drabarz – Pełnomocnika Zarządu Woj. Podlaskiego ds. Osób z Niepełnosprawnościami.
  Zostały wręczone Nagrody im. Łukasza Glinkow Konkursie na Najaktywniejszego Wolontariusza 2019 w Subregionie Bielskim.Z naszej szkoły wyróżnienia otrzymali uczniowie najaktywniej działający w Szkolnym Kole Caritas:Szymon Bobiński kl. VII aAleksandra Denisewicz kl. VI c Izabela Panasiuk kl. VI c oraz absolwentki: Maja Kaczmarek, Julia Pućko, Gabriela Michalak.
  Organizatorzy Gali to: Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej w Siemiatyczach i Stowarzyszenie „Centrum na Wschodzie” w partnerstwie z Miastem Siemiatycze oraz Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie Bielskim.

 • Spotkanie z górnikiem

  4 grudnia z okazji święta górników - Barbórki o swojej pracy zawodowej uczniom klas 1 opowiadał emerytowany górnik – pan Roman Sorokosz. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieliśmy się jak wydobywano węgiel w kopalni, w jakich warunkach pracowali górnicy, jak wyglądały windy, chodniki i bezpośrednie ściany urobku węgla. Pierwszaki poznały również wiele ciekawostek dotyczących codziennej zwykłej, a z drugiej strony niebezpiecznej pracy górniczej. Zainteresowanie uczniów spotkaniem wyrażało się w dużej ilości pytań kierowanych do górnika.
  Na zakończenie dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska czapce zwanej czako z godłem górniczym i pióropuszem z kogucich piór. Chętni mogli również zrobić pamiątkowe zdjęcie w prawdziwym mundurze i czapce górniczej. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać górnika i jego ciężką pracę.

 • Spotkanie z policjantem

  W dniu 29.11.2019 r. odbyło się spotkanie uczniów klasy VIII b  z policjantem. Temat  spotkania "Współczesne zagrożenia i prawne konsekwencje".

  wych.  H. Lubowicka

 • Wyjazd na basen kl. I c

  Pierwsza klasa i pierwszy wyjazd na basen, wyjazd wymarzony i wyczekiwany a przede wszystkim zasłużony. W sobotę 30.11 dzieci z I c pod czujnym okiem wychowawczyni oraz taty Kaliny, miały okazję oswajać się z wodą, bawić się i stawiać pierwsze kroki w trudnej sztuce pływania. Celem wyjazdu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych oraz aktywne spędzanie czasu wolnego. W drodze powrotnej pierwszaki dzieliły się swoimi wrażeniami. Czas wspólnie spędzony na basenie był świetną zabawą dla  wszystkich.

 • Wpłaty na obiady

  Wpłaty na obiady

  w dniach od 01. do 05. każdego miesiąca wyłącznie na konto:

  86 1240 5211 1111 0010 3201 4250

  PEKAO SA O/Siemiatycze

  Koszt obiadów w grudniu (15 dni): 45 zł

  Karty odbieramy w księgowości.

  Odpisy obiadowe należy uzgadniać w księgowości szkoły.

 • Wpłaty na śniadania

  Wpłaty na śniadania

  w dniach od 01. do 05. każdego miesiąca wyłącznie na konto:

  86 1240 5211 1111 0010 3201 4250

  PEKAO SA O/Siemiatycze

  Koszt śniadań w grudniu - 30 (15 dni)

  Karty odbieramy w księgowości.

  Śniadania wydawane są w godz. 7.15 - 7.55.

 • Łańcuch dobra

  W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w tworzeniu „Łańcuch dobra” – akcji na rzecz dzieci z dystrofią mięśniową. Organizatorem akcji jest stowarzyszenie „Pro salute” z siedzibą w Białymstoku, ale nas zainspirowała Szkoła Specjalna w Siemiatyczach i dlatego nasz łańcuch był tworzony we współpracy z tą szkołą. Akcja jest powiązana z biciem rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru, osiągniętego podczas I edycji akcji, czyli długości 111 km 119 m 57 cm.
  Cel akcji, czyli idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób chcemy dać im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.
  W dniu 29 XI 2019 miało miejsce mierzenie łańcucha w Szkole Specjalnej. W nasze szkole wykonaliśmy 590 m łańcucha, a wspólnie ze Szkołą Specjalną 1900 m.
  Dziękujemy wszystkim wspierającym akcję.

  Szkolne Koło Caritas

 • Wartościowe opowieści - „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”

  W dniu 27 XI 2019 w Kosowie Lackim miało miejsce wręczenie nagród w konkursie „Wartościowe opowieści”, który odbywał się pod hasłem „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”. W części literackiej (wiersz) kategorii kl. I - III - II miejsce zajęła Julia Olendzka z kl. III c, w kategorii kl. VII – VIII - I miejsce zajął Szymon Wysocki z kl. VII a

  Serdecznie gratulujemy!

  Na konkurs wpłynęło 181 prac plastycznych i 55 prac literackich z 30 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej.
       Wielkim pragnieniem milionów ludzi na świecie jest dążenie do pokoju. Wojny, to ciągle powracająca udręka w różnych zakątkach Ziemi,  wielki dramat  ludzi, którzy są jej ofiarami i tych, którzy je wszczynają i podtrzymują! Dlaczego więc pomimo wysiłków i starań, ciągle nie ma na świecie pokoju, miłości i jedności? Wychowawca do wolności – kardynał Stefan Wyszyński, próbuje odpowiedzieć na to pytanie, wskazując – w jaki sposób i gdzie rodzi się prawdziwy pokój.

     „To nie są tylko slogany i słowa. To jest owoc wielkiej pracy, trudu i wysiłku, z którego powstaje ład i porządek, uznanie go świecie, w Ojczyźnie, w rodzinie i w sercu. Pokój buduje się przez zachowanie Ewangelii Chrystusowej. Pokój nie jest tylko ozdobnym kwiatem, który rośnie na drzewie, czy sztucznym kwiatem z bibułki i celofanu. Pokój wyrasta z serca człowieka, z tego, co jest w jego duszy. A serce dopiero wtedy rodzi owoce pokoju, gdy żyje Ewangelią Chrystusową”.

       A zatem nienawiść nie uratuje świata. Nie będzie pokoju na świecie i w naszej Ojczyźnie, jeśli nie będzie go w naszych sercach i rodzinach.

      Te słowa Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, były mottem przewodnim  Diecezjalnego Konkursu „Wartościowe opowieści”, który w roku szkolnym 2019/2020 odbył się pod hasłem 

  „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”. 

 • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Świętowaliśmy również 30. rocznicę uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych najważniejszego dokumentu określającego prawa dzieci – Konwencji o Prawach Dziecka.

  Nasza szkoła włączyła się w akcję UNICEF „# Goblue” by uczcić to wyjątkowe święto. Od rana dominującym kolorem stał się niebieski. Na tablicy w holu głównym umieszczone zostały ilustrowane hasła z prawami dziecka. Uczniowie z klasy VIIa rozdawali swoim koleżankom i kolegom ulotki zawierające najważniejsze zapisy z Konwencji, a nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat tego istotnego dokumentu. Dzieci z klas I-III wzięły ponadto udział w spotkaniu z policjantami na temat „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”.

  Działania podjęte przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły były symbolem solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, szczególnie z tymi, których prawa w dalszym ciągu nie są przestrzegane.

 • Inauguracja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

  23 listopada 2019 roku w auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku akademickiego Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Wzięło w nim udział 330 uczniów z Białegostoku, Hajnówki, Bielska Podlaskiego, Sokółki oraz Siemiatycz, w tym uczniowie naszej szkoły zakwalifikowani do tego projektu. Do grona dołączyli w tym roku także uczniowie z Augustowa. Nowym studentom indeksy wręczał prorektor ds. studenckich dr hab. Jarosław Perszko, a burmistrzowie poszczególnych miast - przygotowane przez siebie drobne upominki. Inauguracyjny wykład „Umiesz chodzić? Ale czy wiesz, jak to robisz?” wygłosił dr hab.inż. Szczepan Piszczatowski.

   Relacje w mediach:

   Harmonogram zjazdów: SIEMIATYCZE_s.jpg

  • 15 lat Szkolnego Koła Caritas

          W dniu 22.11.2019 r. świętowaliśmy jubileusz 15-lecia Szkolnego Koła Caritas w naszej szkole.
       15 lat temu pan dyrektor Alfred Bajena zwrócił się z prośbą do Księdza Biskupa o utworzenie Szkolnego Koła Caritas w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach. Prośba ta była motywowana tym, ze już wcześniej uczniowie podejmowali działania wolontarystyczne. Realizując nauczanie Patrona szkoły i rozpoznając potrzeby lokalnego środowiska nawiązaliśmy współpracę ze Szkołą Specjalną, Ośrodkiem w Bacikach, Domem Pomocy Społecznej, Warsztatami Terapii Zajęciowej. Działalność nasza była skierowana przede wszystkim do osób chorych, starszych czy samotnych. Uczestniczyliśmy w akcjach diecezjalnych i ogólnopolskich. Realizowaliśmy projekty i braliśmy udział w konkursach. Taka szeroka działalność była możliwa dzięki wsparciu i przychylności dyrekcji, księdza proboszcza oraz Caritas Diecezji Drohiczyńskiej - za co serdecznie dziękujemy.
        Wolontariusz dając siebie - czuje się stokroć bardziej ubogacony. Po spotkaniach wracaliśmy zawsze pełni radości, pozytywnych emocji.
         Na naszym jubileuszu gościliśmy panią dyrektor Joannę Gołubkiewicz, Radę Rodziców, Samorząd Uczniowski, p. Monikę Szczepańczyk z Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek (Szkoły Specjalnej, WTZ, DPS) naszych obecnych wolontariuszy oraz absolwenta ciągle z nami współpracującego wolontariusza Rafała Wieraka. Świętowanie było okazją do podziękowania Panu Bogu za prowadzone dzieło oraz do przypomnienia działalności wolontariatu na przestrzeni tych wszystkich lat. Padło wiele ciepłych słów, podziękowań i życzeń. Nie zabrakło wzruszenia i łezki w oku. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek. 
        Dziękujemy wszystkim za obecność, za modlitwę, za dobre słowa i prezenty. Mamy nadzieję, że nie zabraknie sił i chęci, aby te dobre dzieła kontynuować na chwałę Panu Bogu i na pożytek ludziom.

  strona:

  Mapa

  Kontakt

  Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
  E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
  Telefon: (85) 655 67 71
  Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
  17-300 Siemiatycze

  Galeria zdjęć