Nawigacja

 • UWAGA!

  W dniach 11 - 12 maja 2021 r. o godzinie 18.00 w aplikacji TEAMS  odbędą się wywiadówki.
  11 maja 2021 r . klasy 1 - 3 oraz klasy 8.
  12 maja 2021 r. klasy 4 - 7.

  Omawiane będą procedury związane z powrotem do szkoły oraz ocenianiem końcowym, a w klasach 8 dodatkowo procedury egzaminacyjne.

 • Jadłospis śniadaniowy

  Poniedziałek 10.05.2021: płatki owsiane na mleku, pieczywo z masłem, wędlina, warzywa, dżem, herbata z cytryną.

  Wtorek 11.05.2021: pieczywo z masłem, kiełbasa-parówka z ketchupem, dżem, herbata z cytryną.

  Środa 12.05.2021: pieczywo z masłem, ser żółty, pomidor, serek waniliowy, dżem, kawa zbożowa z mlekiem, mandarynka. 

  Czwartek 13.05.2021: kanapki z wędliną, pomidorem i ogórkiem, herbata z cytryną.

  Piątek 14.05.2021: naleśniki z serem i śmietaną, bułeczka maślana z masłem, dżem, kakao z mlekiem.

 • Majowe kapliczki

  Prace uczniów klasy I a.

 • Mój przyjaciel robot

  Prace uczniów klasy I b.

 • Spotkanie ze strażakami

  Dnia 05.05.2021 dzieci z klasy I a i I b z grupy świetlicowej spotkały się z siemiatyckimi strażakami. Panowie omówili z uczniami zasady reagowania w przypadku pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci zapoznały się również z wozem strażackim oraz sprzętem potrzebnym w pracy strażaka.

  Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk

 • Biblioteka poleca

  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji „Polska”, która przybliży tematykę oraz wprowadzi w atmosferę  naszych majowych świąt państwowych:

  https://view.genial.ly/5ea21c10eebc9b0dbb1b6dd9/interactive-content-polska

  Prezentacja zapewni nie tylko sporą porcję wiedzy, ale także rozrywki. Znajdziemy w niej quiz, puzzle i wiele ciekawostek.

  Nauczyciele bibliotekarze

 • Majowe święta

   Prezentacja prac uczniów: Dzień Flagi RP oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja.

 • Dzień Flagi i Trzeciego Maja

  Prace uczniów klas IV i V z okazjin Dnia Flagi i Trzeciego Maja.

 • Wpłaty na obiady i śniadania

  Szanowni Państwo!

  Uprzejmie prosimy o indywidualny kontakt z księgowością szkoły w celu ustalenia wpłaty za śniadania i obiady za miesiąc maj.

 • Mali Patrioci z klasy I a i b

 • Nasze barwy narodowe

  Kotyliony w wykonaniu dzieci z lasy I a z grupy świetlicowej.

 • Powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej

  Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie:
   

  Miło nam jest poinformować, że od 04 maja 2021 r. (wtorek) wszyscy uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej na terenie szkoły.

  Uczniowie uczą się według swoich planów lekcji, przebywają w swoich stałych salach lekcyjnych, użytkują te same szatnie, toalety, przerwy spędzaj na korytarzach, z których korzystali w poprzednim okresie nauki stacjonarnej.


  Świetlica pracuje od 6.45 do 16.30. Poranny dyżur odbywa się w sali nr 26 na parterze, dyżury popołudniowe w stałych salach świetlicowych.

  Od wtorku będą wydawane śniadania i obiady. Opłatę za posiłki należy indywidualnie uzgodnić w księgowości szkoły.

  Przypominamy, aby wyposażyć uczniów w maseczki, ponieważ w przestrzeniach wspólnych obowiązuje ich noszenie.
  Obowiązują nas wszystkich procedury bezpieczeństwa.

 • Terapia ręki - zajęcia z projektu

  Terapia ręki to nie tylko rysowanie szlaczków przy stoliku. Podczas zajęć dostarczamy wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów i struktur materiałów oraz ćwiczymy na sali gimnastycznej.  Robimy kolorowe i pachnace masy sensoryczne z których lepimy najróżniejsze figurki. Nie omijają nas również gry i zabawy paluszkowe. Sprawia to, że czas spędzony na terapii ręki jest nie tylko efektywną pracą, ale i niezwykłą przyjemnością.

 • Dzień Ziemi

  Przyjaciele naszej planety z klasy I b.

 • UWAGA!

  Piątek 30.04.2021 r. to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Świetlica pełni dyżur opiekuńczy w godz. 7.00 - 15.00. Stołówka tego dnia nie wydaje posiłków.

 • Konkurs „MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

      Rozstrzygnięcie diecezjalnego konkursu

  „MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

        Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczniów w etapie diecezjalnym konkursu. III miejsce w kategorii klas IV – VI (zaproszenie) Szymon Rudkowski kl. IV b Maja Bobienko kl. VI a w kategorii klas VII – VIII (plakat) I miejsce Iza Panasiuk VII c II miejsce Błażej Olendzki VII c W kategorii klas VII – VIII praca literacka II miejsce Mateusz Tyborowicz VIII b Na konkurs wpłynęło 196 prac z terenu całej Diecezji Drohiczyńskiej. Nagrody dla laureatów oraz wszystkich uczestników wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną dostarczone do placówek. 

  Gratulujemy

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

  23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem święta jest  promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, a jego data jest symboliczna dla literatury światowej. Tego dnia zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes i William Szekspir.

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich mamy dla Was - drodzy Uczniowie kilka propozycji:

  Kl. I-III:

   

  Kl. IV-VIII:

  Nauczyciele bibliotekarze
   

 • Nauka hybrydowa

  Zgodnie z zasadami pracy szkół obowiązujących od 26 kwietnia 2021 r., od poniedziałku 26 kwietnia 2021 r. w klasach I - III wraca nauka hybrydowa.

   

  Do szkoły przychodzą uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2c. Pozostali uczniowie pozostają w domu i uczą się zdalnie. Uczniowie klas: 2b, 3a, 3b, 3c, naukę stacjonarną rozpoczynają od 04 maja 2021 r.

  Harmonogram zajęć w szkole ma być zorganizowany zgodnie z wytycznymi MENiS tak, aby w szkole przebywało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinno  przy tym brać się pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

  W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.

  Zostaje utrzymany również obowiązek zorganizowania opieki świetlicowej dla dzieci, których rodzice są do tego uprawnieni. Wsparcie powinny uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.

  Opłaty za obiady i śniadania w miesiącu kwietniu zostaną pokryte z kwoty niewykorzystanej w miesiącu marcu. Odpisy obiadowe w miesiącu kwietniu nie będą uwzględniane.

 • Informatyka w kl. II c

  Uczniowie klasy II c po zapoznaniu się z krajobrazami Polski, zaciekawieni przyrodą, postanowili zrobić krótkie prezentacje na lekcji informatyki.

 • XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

  „Niech Ewangelia stanie się waszym najcenniejszym skarbem; studiując wnikliwie Słowo Boże i wielkodusznie je przyjmując, znajdziecie w nim pokarm i siły do codziennego życia.” Jan Paweł II

  W dniu 18 kwietnia br. w Kościele w Polsce przeżywaliśmy Niedzielę Biblijną. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z tym ważnym wydarzeniem odbyły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
  W tym dniu został zainaugurowany XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
   Inicjatywę promuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  Od wielu lat w naszej szkole odbywały się „Dni głośnego czytania Pisma św.”, kiedy to uczniowie wszystkich klas słuchali czytanych przez nauczycieli na głos fragmentów Słowa Bożego.
  W bieżącym roku ze względu na nauczanie zdalne zachęcamy wszystkich uczniów do posłuchania on-line czytanych fragmentów z Ewangelii wg św. Jana i św. Marka oraz do sięgania do Księgi Pisma Świętego w wolnym czasie w domu.

  Barbara Oleksiuk

strona:

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć