Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Skrócone lekcje

  ROZKŁAD DZWONKÓW W DNIU 18 października 2019 r. – lekcje skrócone

  1. 8.00 – 8.40
   Przerwa 8.40 – 8.45
  2. 8.45 – 9.25
   Przerwa 9.25 – 9.30
  3. 9.30 – 10.10
   Przerwa 10.10 – 10.15
  4. 10.15 – 10.55
   Przerwa 10.55 – 11.00
  5. 11.00 – 11.35
   Przerwa obiadowa 11.35 – 11.55
  6. 11.55 – 12.30
   Przerwa obiadowa 12.30 – 12.45
  7. 12.45 – 13.20
   Przerwa 13.20 – 13.25
  8. 13.25 – 14.00
 • Puchar Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt

 • Akademia z okazji Dnia Patrona

  16 października odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 41 rocznicy wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Spotkaliśmy się, aby razem świętować ten dzień, dziękować Opatrzności za dar tak wielkiego Polaka. Dzisiejszy świat odrzuca autorytety, neguje wszelkie wymagania,a my pomni na słowa naszego Patrona staramy się "wymagać od siebie, choćby inni od nas niw wymagali". Dziękujemy Ci Janie Pawle II za Twoją troskę o każdego człowieka, że potrafiłeś nas porwać do wielkich ideałów. Staramy się wiernie kroczyć drogą , którą nam wyznaczyłeś, nasz Drogi Patronie.

  s. Benigna

 • Dzień Papieski w bibliotece szkolnej

  15 października br. w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów klas III związane z obchodzonym w Polsce Dniem Papieskim. Celem spotkania było pogłębienie wiedzy o Patronie szkoły i integracja dzieci z  kl. III. 
  Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną na temat życia i działalności Jana Pawła II, następnie pracując w grupach rozwiązywali quiz i inne zadania o Papieżu oraz układali puzzle. Za udział w konkurencjach zostali obdarowani drobnymi upominkami. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Barka”.
  Natomiast starsi uczniowie roznieśli do wszystkich klas Telegram od Jana Pawła II ze specjalnym przesłani  „Nie zatwardzajmy serc, gdy słyszymy krzyk biednych. Starajmy się usłyszeć to wołanie. Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.” (Ełk, 1999)                                               

                                                                                        B. Oleksiuk

 • Otrzęsiny klasy IV a

 • „Wstańcie, Chodźmy”

  W dniu 23 IX 2019 r. podsumowaliśmy etap szkolny XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Jest to konkurs organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Dekanat Bielski oraz Fundację Mater. Adresowany on jest do ludzi młodych, z którymi Jan Paweł II czuł szczególną łączność i bliskość. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich poziomów nauczania.

  Z naszej szkoły zakwalifikowały się prace następujących uczniów: Julian Piotrowski I c, Mateusz Zgieruń II b, Julia Olendzka III c, Oliwia Mikołajczuk III c, Jakub Dawidziuk VI b, Magdalena Kłopotowska VI c, Maja Bobienko V a, Katarzyna Pogorzelska V a, Angelika Szybańska VIII b.

 • #UczymyRatować

  16 października 2019 r., w wielu miejscach w Polsce obchodzono Europejski Dzień Przywracania Akcji Serca. Nasza szkoła również przystąpiła do obchodów tego święta poprzez uczestnictwo w BICIU REKORDU w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą liczbę osób na jak największej ilości fantomów. Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz siódmy zorganizowała taką akcję.
  W naszej szkolnej akcji wzięło udział 121 uczniów. Pomagali nam funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej i Ratownictwa Medycznego.

  Bardzo Wam wszystkim dziękuję za udział w akcji!

  Ewa Olszewska

 • Samorząd Uczniowski składa kwiaty pod tablicą Patrona.

 • Zdjęcia

  W dniu 22 października (wtorek) od godz. 8.00 będą wykonywane zdjęcia grupowe i indywidualne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą zamieszczoną w poniższej galerii fotograficznej.

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe

   

  Prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą organizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w naszej szkole:

  Konkursy_przedmiotowe.pdf

 • Ślubowanie klas I

 • Uroczystość wręczenia medali KEN

 • Święto Edukacji Narodowej

 • Pielgrzymka szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

    W dniach 9-10 X 2019 w Częstochowie zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy szkół im. Jana Pawła II z całej Polski. Najmłodsi byli przedszkolacy, najstarsi – studenci; najwięcej jednak było uczniów szkół podstawowych, a wśród nich przedstawiciele naszej szkoły. Na wałach jasnogórskich zgromadziło się około 240 pocztów sztandarowych, a na błoniach ok. 10 000 młodych ludzi. Zjazd odbywał się pod hasłem WSTAŃCIE CHODŹMY, bo tak brzmi motto tegorocznego Dnia Papieskiego. Spotkanie rozpoczęło się już wieczorem 9 X, od Apelu Jasnogórskiego, jednak głównym punktem pielgrzymki była Msza Św. z udziałem pocztów sztandarowych szkół, odprawiona pod przewodnictwem Duszpasterza Rodziny Szkół Jana Pawła II - biskupa Henryka Tomasika. Biskup podkreślał, aby przez ręce Maryi powierzać się Chrystusowi. Były tez podziękowania szkołom za wspieranie dzieł misyjnych. Wszyscy jesteśmy ochrzczeni i posłani, więc jesteśmy uczniami i misjonarzami Jezusa. Bezpośrednio po Eucharystii miał miejsce akt zawierzenia szkół Matce Bożej, został też odczytany telegram do Ojca Świętego Franciszka. Spotkanie zakończyło odśpiewanie hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Siemiatycz. Przy tej okazji dziękujemy Rodzicom, za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia, a szczególnie Panu Waldemarowi Radziszewskiemu za bezpieczną podróż.

 • Warzywna lekcja

  Uczniowie klasy I c podczas zajęć poznawali smak i zapach warzyw oraz ich kształty, wielkość. Ponadto  doskonalili zmysł smaku, węchu i dotyku  podczas wspólnej degustacji kolorowych i pełnych witamin  warzyw.

 • #CodeWeek2019

  Nasz szkoła włączyła się do siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania, czyli #CodeWeek2019, który będzie świętowany od 5 do 20 października w całej Europie, w tym także w Polsce. Europejski Tydzień Kodowania to wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku (od przedszkolaka do seniora) do rozpoczęcia przygody z programowaniem. Więcej informacji na stronie www.koduj.gov.pl.

 • Jadłospis śniadaniowy

  Poniedziałek 14.10.2019: 

  Wtorek 15.10.2019: kanapka z wędliną pomidorem i ogórkiem, herbata z cytryną.

  Środa 16.10.2019: pieczywo z masłem, kiełbasa - parówka z ketchupem, herbata z cytryną, banan.

  Czwartek 17.10.2019:  płatki kukurydziane z mlekiem, pieczywo z masłem, wędlina, warzywa, herbata z cytryną.

  Piątek 18.10.2019:  pieczywo z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, ser żółty, dżem, kakao z mlekiem.

 • Nasze SUKCESY

  W dniu 6 października w Ostrołęce odbył się turniej piłki ręcznej chłopców rocznika 2008. Bardzo dobrze na turnieju wypadli uczniowie naszej szkoły zajmując I miejsce. Trzon drużyny stanowią chłopcy z klasy V a (sportowej). Nasi zawodnicy po zaciętych meczach pokonali drużyny z Białegostoku (SP 50 i SP 8) i Ostrołęki (SP 8 I i SP 8 II).

strona:

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć