Nawigacja

 • - Obrazek 1UWAGA RODZICE!

  W dniach 22-23.03.2018 r. - w trakcie rekolekcji - będą wydawane obiady. Jest zapewniona opieka w świetlicy szkolnej w godzinach 7.00 - 16.30.

 • PROGRAM REKOLEKCJI SZKOLNYCH  

   - Obrazek 1CZWARTEK  22.03.2018 r.

  Kl. I i III SP
  10.00 spotkanie w klasie, sprawdzenie obecności
  10.15 -  11.30 zajęcia na stołówce szkolnej

  Kl. IV – VI
  10.00 spotkanie w klasie, sprawdzenie obecności
  10.15 -  11.30 zajęcia na korytarzu na parterze

  Kl. VII oraz II gim.
  10.15 - 11.45 spotkanie w czytelni szkolnej 
  Kl. III A   10.15 - 11.45  spotkanie w s. 47   
  Kl. III B   10.15 - 11.45  spotkanie w s. 60   

  12.00 – Msza święta
  13.00 - obiad

  PIĄTEK  23.03.2018 r.

  Kl. I i III SP
  10.00 spotkanie w klasie, sprawdzenie obecności
  10.15 -  11.30 zajęcia na stołówce szkolnej

  Kl. IV – VI
  10.00 spotkanie w klasie, sprawdzenie obecności
  10.15 -  11.30 zajęcia na korytarzu na parterze

  Kl. VII oraz II i III gim.
  9.30 spotkanie na korytarzu na parterze, sprawdzenie obecności 
  9.35 – wyjście do WTZ  ul. Głowackiego 2 (Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus)
  10.10 - 11.20 spotkanie w WTZ – Droga Krzyżowa

  12.00 – Msza święta
  13.00 - obiad

   - Obrazek 2CZWARTEK 22.03.2018 r.

  8:00 Zbiórka, sprawdzenie obecności, wyjście do cerkwi.
  8.15 Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów (spowiedź i Eucharystia)

  PIĄTEK 23.03.2018 r.

  8:00 Zbiórka, sprawdzenie obecności, wyjście do cerkwi.
  8:15 Liturgia Uprzednio Poświęconych Darów (spowiedź i Eucharystia).

  SOBOTA 24.03.2018 r.
  7:00 spowiedź

 • - Obrazek 1UWAGA!

  ZMIANA TERMINU WYJAZDU NA PUD

  Wyjazd na Podlaski Uniwersytet Dziecięcy z dnia 24 marca 2018 r. zostaje przeniesiony na 16 czerwca 2018 r.

 • - Obrazek 1Akademia VR

         W dniach 20 - 21.03.2018 r. dzieci z klas I, III i IV uczestniczyły w zajęciach w Akademii VR. Akademia VR to zajęcia edukacyjne dla całych klas I - VI szkół podstawowych, podczas których uczniowie korzystają z wirtualnej rzeczywistości (VR). Każde z dzieci zakłada gogle - zbliżone do gogli narciarskich - za pomocą których przenosi się w magiczny świat VR. Od tej pory widzi realistyczne obrazy dookoła siebie (w 360 stopniach), mogąc w całości skupić na nich swoją uwagę. Osoba prowadząca zajęcia Akademii VR opowiada o poszczególnych elementach, które widoczne są w wirtualnej rzeczywistości.
  Dzieci z klas I i III były w świecie wulkanów. Dowiedziały się między innymi: czym jest wulkan, jakie są ich rodzaje, czy istnieją wulkany podwodne i  w kosmosie, jak duże są erupcje wulkanów, jakie obszary są najbardziej aktywne wulkanicznie. Klasy IV zaś przeniowsły sięw kosmiczny świat i szukały odpowiedzi na między innymi następujące zagadnienia: czym jest wszechświat, jak i kiedy powstał; z czego składa się Droga Mleczna, co to jest atmosfera, czym różni się meteor od meteorytu, w jaki sposób ludzie badali i nadal badają wszechświat, jak wygląda życie gwiazd na niebie.
  Zajęciom towarzyszył zachwyt, dreszczyk emocji i co najważniejsze - duża porcja wiedzy. 

  Poniżej przedstawiamy krótki fragment takich zajęć:

  https://youtu.be/_oCMs1Ihitg

  https://youtu.be/nTB40_kYRe4

 • - Obrazek 1ZAPROSZENIE

       Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli i rodziców do wzięcia udziału w III Siemiatyckim Biegu Pamięci o Katyniu, który odbędzie się w ramach obchodów Roku dla Niepodległej 12 kwietnia 2018.

     Start o godzinie 8.30 przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach, rozwiązanie biegu około godziny 10.30 przy Gimnazjum Gminnym w Siemiatyczach. Wydelegowani uczniowie (10 uczniów pod opieką nauczyciela) powinni być ubrani w białe lub czerwone koszulki, a w trakcie biegu posiadać biało-czerwoną flagę.

  Zapisy przyjmowane są w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach przy ul. Andersa 4., tel.: 655 67 71, e-mail: sp3@siemiatycze.eu

       Każdy uczestnik powinien wypełnić zgodę rodziców na udział w biegu i dostarczyć ją organizatorom najpóźniej w dniu imprezy. Uczestnicy otrzymają numery startowe i znaczki okolicznościowe.

  Uczcijmy wspólnie 100 lat Niepodległości Polski.

  Liczymy na Państwa obecność.

  Dziękujemy.

  Organizatorzy

  Oświadczenie do pobrania: OSWIADCZENIE.pdf

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

   

       W marcu odbyły się spotkania las VI, VII, II gim. poświęcone „żołnierzom wyklętym”. Uczniowie ze skupieniem obejrzeli dwie prezentacje. Pierwsza była przygotowana przez klasę VII b. Szczególne zainteresowanie wzbudziła druga prezentacja, którą wykonał Szymon Wysocki – uczeń klasy V a – laureat VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. Przedstawił w niej historię swojego pradziadka. Spotkanie zakończyła pani dyrektor słowami: „Naród, który zapomniał o swojej przeszłości, nie ma przed sobą przyszłości. Jesteśmy winni pamięć naszym przodkom, nasza młodzież pamięta, my pamiętamy”.

 • - Obrazek 1"Dni głośnego czytania Pisma świętego”

  Mów Panie, bo sługa Twój słucha... (1 Sm 3,9)

          Słowa zaczerpnięte z Księgi Samuela (1 Sm 3,9) były myślą przewodnią "Dni głośnego czytania Pisma świętego”, które zostały zorganizowane przez katechetów w dniach 12-16 marca br.
  Celem takich dni było poznanie nauki Bożej zawartej w Piśmie św., zachęcenie do częstej lektury Słowa Bożego oraz kształtowanie postawy szacunku do rzeczy świętych.
  Wszyscy uczniowie klas IV – VII Szk. Podst. i II – III Gimnazjum na katechezie przychodzili do czytelni, aby wspólnie wsłuchiwać się w czytane na głos Słowo Boże. Na początku obejrzeli prezentację multimedialną pt. "Dlaczego warto czytać Pismo św. a następnie po modlitwie do Ducha Świętego słuchali czytanych na głos fragmentów Ewangelii wg św. Łukasza.
  Lektorami, którzy pięknie przeczytali wyznaczone fragmenty byli księża prefekci, pani Dyrektor J. Gołubkiewicz, S. Benigna i p. A. Bolewska redaktorka Radia Podlasie i p. B. Galas. 
  Aby wiara była zdrowa i mocna musi być wciąż karmiona Słowem Bożym. Na zakończenie spotkania każdy uczeń dostał "sms od Boga” w postaci cytatu z Ewangelii.

  Barbara Oleksiuk

   

 • - Obrazek 1Dzień otwarty w naszej szkole

      Dnia 14 marca w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Za - Obrazek 2planowano ciekawe występy, wystawy, projekcję multimedialną oraz szereg zajęć dla dzieci, które przyszły tego dnia obejrzeć naszą szkołę. Gospodarzem spotkania był Kubuś Puchatek i jego przyjaciele.
        W organizację Dnia Otwartego zaangażowała się cała szkolna społeczność. Już pod koniec lutego nauczyciele wraz z innymi pracownikami szkoły upiekli, a następnie pięknie ozdobili smaczne maślane ciasteczka. Na początku marca Kubuś Puchatek razem z przyjaciółmi odwiedził sie - Obrazek 3miatyckie przedszkola i osobiście wręczył przedszkolakom zaproszenia. Mimo złej pogody i momentami ulewnego deszczu, goście dopisali.
         Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Joanna Gołubkiewicz, która serdecznie przywitała zaproszonych gości oraz zaprezentowała ofertę edukacyjną szkoły, a także możliwości bazy lokalowej. W spot
   - Obrazek 4kaniu uczestniczył również burmistrz Siemiatycz - pan Piotr Siniakowicz. Przedszkolaki wraz z rodzicami obejrzały przedstawienie „Kubuś Puchatek i przyjaciele”. Następnie uczniowie, którzy wcielili się w bajkowe postacie, wraz z nauczycielami-przewodnikami zabrali dzieci w krótką podróż po swojej wyjątkowej szkole. Przyszli mali uczniowie obejrzeli halę sportową, świetlicę, pracownię komputerową oraz sale lekcyjne. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach z użyciem nakładki multimedialnej, a w trakcie teatrzyku uczyły się języka angielskiego. Poznawały świat matematyki - za pomocą klocków MoreToMath 1 - 2 firmy LEGO Education oraz świat muzyki. Sprawdzały swoje zdolności muzyczne, grając stopami na macie-pianinie. Razem z misiem Wojtkiem przeniosły się w odległe czasy na zajęciach z historii, z kolei w pracowni fizycznej wykonywały proste doświadczenia. W sali komputerowej czekał na nie "mBot", który poruszał się według zaprogramowanego schematu. Doskonale bawiły się na hali z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu sportowego, a także w świetlicy podczas zajęć z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza. Goście mogli zjeść owoce, coś słodkiego, napić się kawy, herbaty lub smacznego kompotu w przygotowanej przez nauczycieli kawiarence.
         Wszyscy mali goście otrzymali upominki. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera, a czas upłynął bardzo szybko. Pobyt gości dostarczył wszystkim wielu miłych emocji. Uśmiechy na twarzach dzieci i rodziców dowodziły, że pierwsze spotkanie ze szkołą było miłe i na długo pozostanie w pamięci.

  B. Dziedzia

  Piszą o nas także: http://www.podlasie24.pl/siemiatycze/region/z-kubusiem-puchatkiem-dzieci-poznawaly-szkole-24ddf.html

 • - Obrazek 1Pokaz Mody Męskiej

      Z okazji Dnia Mężczyzny w świetlicy odbył się Pokaz Mody Męskiej. Uczniowie klas trzecich zaprezentowali stroje, a także umiejętności taneczne. Jury, złożone z dziewcząt i chłopców oceniało ogólną prezencję i pomysłowość.

  Ewa Moga

 • - Obrazek 1Dzień Kobiet w świetlicy

              Z okazji Dnia Kobiet odbył się w świetlicy Pokaz Mody. Dziewczęta z klas trzecich zaprezentowały stroje na różne okazje. Jury w licznym składzie przyznało punkty za każdą prezentację. Gratulujemy odwagi i pomysłowości.

  Ewa Moga

 • - Obrazek 18 MARCA - DZIEŃ KOBIET

 • - Obrazek 1Nasza szkoła była siedzibą wojewódzkiego finału 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły – Jana Pawła II „Papież Słowianin”

  http://podlasie24.pl/siemiatycze/kosciol/siemiatycze-w-wojewodzkim-finale-konkursu-papiez-slowianin-24c3d.html

 • - Obrazek 1Szkolny Konkurs Recytatorski

    

         Dnia 1 marca 2018r. w naszej szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego oraz w ramach innowacji pedagogicznej ,,W biało – czerwonym nam do twarzy”odbył się konkurs recyatorski. W rywalizacji wzięło udział 43 uczestników w trzech kategoriach wiekowych:

  kl. I – III, kl. IV – VI oraz kl. VII, II i IIIG. Recytatorzy zaprezentowali wysoki poziom, a najlepsi zostali nagrodzeni przez jury. Nagrodzeni uczniowie:

  Kl. I – III

  I miejsce: Aleksandra Leszczyńska, kl. III d

  II miejsce: Pola Pieśluk, kl. III a

  III miejsce: Kornelia Gajko, kl. I a

  Wyróżnienia: Maria Misztela, kl. III d

                         Gabriel Chrabin, kl. III a

   

  Kl. IV – VI

  I miejsce: Oliwia Gajko, kl. VI a

  II miejsce: Urszula Owczarska, kl. IV a

  III miejsce: Sylwia Kalinowska, kl. V b

  Wyróżnienia: Maja Czarkowska, kl. V b

                         Michał Mędrycki, kl. V c

   

  Kl. VII, II i III GIM.

  I miejsce: Michał Stradczuk, kl. II B

  II miejsce: Wiktoria Mulewska, kl. III A

  III miejsce: Renata Wójcik, kl. III A

  Wyróżnienia: Małgorzata Stalewska, kl. II B

                         Filip Kryński,  kl. III B

   

  Małgorzata Stalewska, kl. II B

 • - Obrazek 1Spotkanie z gitarzystami

        23 lutego odbyło się spotkanie z p. Tomaszem Żółcińskim nauczycielem gry na gitarze ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Siemiatyczach. Panu Tomaszowi towarzyszyła Martyna Gryciuk, uczennica z kl. V a naszej szkoły, która od 2 lat uczy się gry na gitarze.
  Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się z czego i jak jest zbudowana gitara, z czego są zrobione struny, jak i gdzie wykorzystuje się ten wspaniały instrument. 
  Pan Tomasz zaprezentował sposób gry na gitarze. Pięknie zagrał kilka utworów zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Martynka również zaprezentowała swoje umiejętności, a uczniowie byli pod wrażeniem jej gry. Wielu z nich było zainteresowanych, gdzie i jak można nauczyć się gry na gitarze. 
  Mamy nadzieję, że ta wiedza przyda się im podczas rekrutacji do szkoły muzycznej.

  E. Dziołak

 • - Obrazek 1Drużyna 2 Ligii piłki ręcznej składająca się z naszych absolwentów pod kierunkiem naszego nauczyciela trenera Marksa

  http://podlasie24.pl/siemiatycze/sport/zaciety-mecz-w-siemiatyczach-/zdjecia/-24b4d.html

  Zdjęcie z portalu podlasie24.pl

 • - Obrazek 1Sukcesy naszych uczniówna turnieju tańca

  Gratulujemy!!!

   

  http://www.dziennikwschodni.pl/galeria.html?gal=999679613&art=1000214523

   

 • PODSUMOWANIE OSIĄGNIEĆ
  po I semestrze r. szk. 2017/2018

   - Obrazek 1    - Obrazek 2    - Obrazek 3

             kl. I, III SP             kl. IV - VI SP      kl. VII SP i II - III GIM.

 • - Obrazek 1Jan Paweł II – Papież wolności. ,,Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste”

  X Ogólnopolski Konkurs "Myśli Jana Pawła II"

         27 lutego br. odbył się szkolny etap X Ogólnopolskiego Konkursu "Myśli Jana Pawła II - Papieża Słowianina" organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku przy współpracy z Wydziałami Katechezy w Drohiczynie, Białystoku, Łomży i Ełku. Celem konkursu jest przybliżenie życia i wartości zawartych w nauczaniu Ojca św., kształtowanie świadomości i postaw u młodzieży oraz ukazanie chrześcijańskiego systemu wartości.
  Uczestnicy mieli za zadanie zapoznać się z nauczaniem Papieża na temat patriotyzmu i miłości do Ojczyzny zawartego w przemówieniach wygłoszonych podczas pielgrzymek do Polski oraz z treścią książek pt. "Pamięć i tożsamość" i "Autobiografia Jana Pawła II".
  Do konkursu przystąpiło 8 osób. Rozwiązywali test składający się z 40 zadań otwartych i zamkniętych z zakresu przeczytanej lektury. Najwyższą liczbę punktów uzyskały: Aleksandra Oleksiuk z kl. III B gim., Maja Kłopotowska z kl. II A gim. i Paulina Kuczabska  z kl. III B gim.
  Uczennice będą reprezentowały naszą szkołę na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 24 kwietnia br. w Białymstoku.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  B. Oleksiuk

 • - Obrazek 1Szymon Wysocki laureatem VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Żołnierze Wyklęci Bohaterowie Niezłomni

  Gratulujemy!!!!

   Prace multimedialne – szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne:
  I miejsce - 
  Łukasz Chałon, Publiczne Gimnazjum Samorządowe im. Noblistów Polskich w Kazimierzy Wielkiej, opiekun: Romualda Adamczyk.

  II miejsce - 
  Jagoda Chowaniec, ZPO w Miąsowej, opiekun: mgr Małgorzata Kosowska.

  III miejsce -
  Szymon Wysocki, Szkoła Podstawowa nr 3 w Siemiatyczach; opiekun: mgr Elżbieta Karpiuk.

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć