• Wrzesień

   • WRZESIEŃ

     

     

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     

     

     

    PODRÓŻE KSZTAŁCĄ - nawet te małe

    Dnia 06.09.2022 r. klasa II d udała się autobusem elektrycznym do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. W sali Ognik uczniowie oglądając film przypomnieli jak postępować w sytuacjach zagrożenia pożarem oraz zapoznali się z podstawowymi numerami alarmowymi. Następnie dzieci zwiedzały pomieszczenia i oglądały wozy strażackie. Uczniowie w ciekawy sposób zapoznali się z pracą strażaków.

    Patrycja Aleksiejuk i Iwona Łojko-Łukianiuk

     

     

    Spotkanie z harcerzami - klasy I

     

     

     

     

    Dzień Kropki na rewalidacji

     

     

     

     

    Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I - III

     

     

     

    Dzień Kropki w świetlicy

    Dnia 15.09.2022 r. grupa I świetlicy szkolnej (kl. I a oraz I b) obchodziła Międzynarodowy Dzień Kropki.
    Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania P. Reynoldsa „Kropka”, po czym odpowiedziały na pytania do przeczytanego tekstu, trenując czytanie ze zrozumieniem. Następnie zabrały się do wykonywania prac plastycznych o kropkowej tematyce, ćwicząc przy tym czynności z zakresu motoryki małej. Kompletowały z rozsypanki kolorowej kropki - przyklejając je tworzyły dowolne kompozycje, wylepiały plastelinowymi kropkami przeróżne kształty zwierząt. Najbardziej rozchwytywanym wzorem była Sowa, która wymagała od dzieci trochę wysiłku oraz skupienia. Dzień Kropki stał się również świetną okazją do doskonalenia umiejętności kodowania oraz trenowania orientacji na kartce papieru jak i używania symboli. Nie zbrakło tak
    że aktywności na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na szkolne patio, gdzie dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych oraz jak bohaterka opowiadania „kropka” - rysowały kropkę według własnego pomysłu.
    Dzieci zauważyły, że święto kropki jest tak naprawdę świętem wiary we własne możliwości oraz świętem kreatywności.

     

    Wycieczka do Szkółki Leśnej

    Klasy II a i II b na wycieczce do Szkółki Leśnej w Wilanowie.

     

     

     

    Sprzątanie świata

    Klasa I c i III b

     

     

     

     

    Wizyta w Sejmie

    19.09.2022 najlepsi uczniowie klas 8 i 7 zwiedzali Sejm na zaproszenie Pani Poseł Aleksandry Łapiak.

     

     

     

    "Bezpieczna droga do szkoły''

        20 września w klasach I - III odbyły się spotkania z policjantem młodszym aspirantem Piotrem Niewiarowskim. Tematem pogadanki była "Bezpieczna droga do szkoły''. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, ale i na wiele potrafiły wyczerpująco odpowiedzieć.

     

    Latawce, dmuchawce, wiatr…

    Klasa I c żegnała lato.

     

     

     

    Zapoznanine z Photonem - robot z Laboratorium Przyszłości

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach tego programu szkoły mogą zaopatrzyć się w  nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. W ramach powyższego programu, w grudniu 2021 r., nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 148 200,00 na zakup sprzętu. 
    Roboty Photon to sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości. Ten produkt stworzyło czterech studentów i wykładowca z Politechniki Białostockiej. Photon to zabawka, która motywuje dzieci do eksperymentowania i zabawy z robotem - ten, dzięki działaniom dziecka, otrzymuje nowe funkcje i możliwości. Photon jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomoże dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz nauczy dzieci podstaw programowania.

     

     

    Sprzątanie świata kl. III a

     

     

     

    Piękna, złota jesień

    Uczniowie klasy I c wybrali się na spacer po okolicy w poszukiwaniu darów jesieni. Piękna złota jesień uśmiechała się do pierwszaków, dzięki czemu udało się zebrać kasztany, żołędzie i piękne kolorowe liście.

     

     

     

     

     

     

     

    Wielka zagadka Misia Uszatka”

    27 września 2022 r. uczniowie klasy II a uczestniczyli w pierwszej w nowym roku szkolnym transmisji iTeatru. Obejrzeli przedstawienie pt. „Wielka zagadka Misia Uszatka” przygotowane przez zespół łódzkiego teatru „Arlekin”.
    Inspiracją do powsta
    nia tej sztuki była postać Misia Uszatka („misia z klapniętym uszkiem”) -ulubionego bohatera poprzednich pokoleń stworzona przez Czesława Janczarskiego (autor) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustrator).
    Sympatyczny Miś Uszatek był bohaterem kilku książek Czesława Janczarskiego i przeszło stu dobranocek telewizyjnych z niezapomnianym Mieczysławem Czechowiczem jako narratorem.
    Uzupełnieniem spektaklu była wystawa książek Cz. Janczarskiego, które można wypożyczyć w bibliotece szkolnej.

     E. Szymala, E. Olszewska

    Zainteresowanym uczniom nauczyciele bibliotekarze polecają:
    Słuchowisko Czesław Janczarski „Nowi Przyjaciele Misia Uszatka” 
    https://www.youtube.com/watch?v=IeKUOfzGYKs

     

     

    Wycieczka kl. III b

    Wycieczka klasy III b do Szkółki Leśnej w Adamowie.

     

     

     

     

    Jesienne prace klasy II b

     

     

     

    Zajęcia z projektu „Każdy inny - wszyscy równi”

    30.09.2022 roku nasza szkoła zrealizowała pierwsze zadanie wynikające z projektu „Każdy inny - wszyscy równi”. W związku z obchodzonymi we wrześniu Międzynarodowym Dniem Niesłyszących i Języka Migowego zaprosiliśmy do placówki panią Beatę Czarkowską - surdopedagoga pracującego w Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach. Podczas spotkania w klasie V A uczniowie mieli okazję poznać sposoby komunikacji z osobami niesłyszącymi, nauczyli się „migać” litery alfabetu, zwroty „dzień dobry” i „do widzenia” oraz dowiedzieli się, kto z osób sławnych zmaga się z tą niepełnosprawnością.

     

     

     

    Dzień Chłopaka w kl. VIII c

     

     

     

    Wycieczka do Ziołowego Zakątka w Korycinach

    Klasa III a

     

     

     

     

    Wycieczka klas VIII w Góry Świętokrzyskie 28-30.09.2022 r.

     

     

     

    Wycieczka do Ziołowego Zakątka w Korycinach

    Klasa I a

     

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych