• Wrzesień

   • WRZESIEŃ

     

     

    Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     

     

     

    Spotkanie z policjantami

    W dniu 3 września 2019 r. w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odbyły się spotkania uczniów kl. I - III z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach - starszym sierżantem Piotrem Niewiarowskim i aspirantem sztabowym Norbertem Szymczukiem. Zaproszeni goście rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania sie po drodze i konieczności wyposażenia ubrań i plecaków w elementy odblaskowe. Otwarta postawa funkcjonariuszy policji sprawiła, że uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w pogadankach i ćwiczeniach praktycznych. Spotkanie z policjantami było źródłem zrozumienia zasad świadomego, bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz dostrzegnia istniejących niebezpieczeństw.

     

    Marsz Pamięci

    06.09.2019 r. uczniowie klas VIII uczestniczyli w XIX Międzynarodowym Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru. Celem tego spotkania jest utrwalanie pamięci o tragicznych losach obywateli polskich zesłanych do Rosji. Część oficjalna odbywała sie przy Pomniku Katyńskim. Następnie uczestnicy marszu przeszli ulicami miasta: ul. Świętojańską, Branickiego i Piastowską do kościoła pw. Ducha Świętego przy ulicy Sybiraków.

    H. Lubowicka

     

    Narodowe czytanie 2019 - Nowele Polskie

     

     

     

    Zebranie Samorządu Uczniowskiego

    W dniu 09.09.2019 r. odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego. Opracowaliśmy plan działań na rok 2019/2020. W tajnym głosowaniu wybraliśmy Zarząd. Do Zarządu  Samorządu  Uczniowskiego  wybrani zostali: Klaudia Borkułak, Martyna Gryciuk, Jakub Szczurowski, Weronika Wasilewska, Szymon Bobiński, Anna Tarasiuk. Do 13.09.2019 r. czekamy na zgłoszenia kandydatów na Przewodniczącego  S.U., wybory odbędą się 20.09.2019 r.

    Samorząd Uczniowski

     

    Spotkanie z ratownikiem medycznym

    11.09.2019 r. klasę I c odwiedził ratownik medyczny. Uczniowie mieli okazję nauczyć się pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Poznali także zasady i ćwiczyli umiejętność zgłaszania wypadku przez telefon. Pod fachowym okiem ratownika medycznego dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w ćwiczeniach. Gość zaprosił klasę do Pogotowia Ratunkowego w celu przybliżenia specyfiki pracy. Bardzo dziękujemy naszemu Gościowi – Panu Marcinowi Usakiewiczowi za przybycie i cenne wskazówki.

    K. Nayda

    Projekt LO

    11.09.2019 r. w klasach ósmych realizowano zajęcia w ramach projektu, który ma za zadanie przybliżenie kultur różnych krajów uczniom głównie szkól ponadpodstawowych. Projekt odbywa się w LO w Siemiatyczach po raz ósmy. Zajęcia prowadziła w języku angielskim p. Laura z Hiszpanii. Obecni byli również: uczeń z klasy licealnej oraz nauczyciel języka angielskiego naszego liceum.

    H. Lubowicka

     

    Narodowe Czytanie w szkole

    Już kolejny raz nasza szkoła włączyła się do Narodowego Czytania - akcji popularyzującej czytelnictwo pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Uczniowie klasy VIII a czytali fragmenty wybitnych utworów należących do kanonu literatury. W tym roku czytane były fragmenty noweli Bolesława Prusa "Katarynka".

    A. Bajena

     

    Nowe stroje dla juniorów

    11 września, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siemiatycze, Burmistrz Miasta Siemiatycze p. Piotr Sinniakowicz wraz z dyrektorem MOSIRu Mariuszem Pyzowskim przekazali reprezentantom młodym szczypiornistom z Siemiatycz nowe, profesjonalne komplety strojów do rozgrywek. Nowe koszulki i spodenki, zielone dla dziewcząt i niebieskie dla chłopców, zostały ufundowane przez Miasto Siemiatycze oraz MOSIR Siemiatycze. Jak wspomniał trener Jerzy Roszczenko: „Stroje bardzo nam się przydadzą, gdyż te które obecnie posiadamy mają nawet po 10 lat”.
    Pierwszy oficjalny test nowych strojów dla dziewcząt odbędzie się już w połowie października podczas XVIII Pucharu Podlasia w Piłce Ręcznej. Więcej informacji o XVIII Pucharze Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt tutaj: https://siemiatycze.eu/…/4624-xviii-puchar-podlasia-w-pilce…

     

    Spotkanie Młodzieży w Serpelicach

    Uczniowie klas VIII z naszej szkoły wzięli udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Serpelicach, które odbyło się 12 września br. pod hasłem "Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie...” Łk 4,18.
    Młodzież wysłuchała katechezy na temat darów i owoców Ducha Świętego i ich znaczenia w naszym życiu oraz uczestniczyła w zebraniu modlitewnym, którego głównym punktem była Msza św. celebrowana przez Biskupa Piotra Sawczuka. Pasterz dziękował wszystkim za przybycie. Wskazał, jak ważny jest krzyż dla chrześcijanina; jako sztandar, pod którym gromadzą się uczniowie Chrystusa i jako ich znak rozpoznawczy. Krzyż przypomina cenę naszego zbawienia, a także wyznacza wszystkim chrześcijanom drogę naśladowania Pana. Biskup przypomniał również obronę krzyży w szkole w Miętnem i Nowej Hucie. Podkreślił, jak bardzo potrzebne są takie spotkania, aby móc poczuć wspólnotę wiary.
    Młodzież miała też okazję potańczyć i spożyć razem posiłek.

    B. Oleksiuk

     

    Międzynarodowy Dzień Kropki

    16 września uczniowie klasy II a włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Wspólnie obejrzeliśmy film „Dzień kropki”, a następnie wykonywaliśmy „kropkowe zadania”. Dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością, powstały piękne prace.

    Marlena Skrocka-Koc

     

    Wizyta w Klubie Literackim

    Nie żałujmy czasu poświeconego literaturze…”
    – Bogusława Jackiewicz

    W XXI wieku, kiedy młodzi ludzie chętniej sięgają po komórkę czy laptop niż po książkę, widzimy potrzebę rozwijania zainteresowań czytelniczych. Postanowiliśmy zatem zwrócić uwagę młodych ludzi, na poetów ludowych z Siemiatycz i okolic.
    W dniu 17.09.2019 r. miało miejsce spotkanie dzieci i młodzieży naszej szkoły z przedstawicielami Klubu Literackiego w Siemiatyczach. Dzieci przedstawiły montaż słowno – muzyczny, gdzie zaprezentowały wiersze napisane przez lokalnych poetów. Dotyczyły one czasu wojny, piękna świata, naszego miasta, relacji do Pana Boga. Oprawę muzyczną zapewniła nasza absolwentka Ola Oleksiuk oraz Łucja Krukowska z kl. II a. Dorośli podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiedzieli jak powstawały i powstają ich wiersze oraz jakie były początki Klubu Literackiego.
    Spotkanie było zorganizowane i sfinansowane w ramach projektu „Łącząc pokolenia” – napisanego na konkurs Caritas Diecezji Drohiczyńskiej „Miej serce”.

    Szkolne Koło Caritas

     

    Kromka Chleba

    W dniu 20 września 2019 r. nasi wolontariusze wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji Caritas "Kromka chleba dla sąsiada" i zbierali produkty żywnościowe w sklepie Biedronka. Zebrana żywność zostanie przekazana osobom starszym w trudnej sytuacji życiowej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie

     

     

    Sprzątanie Świata

    W niedzielę, 22.09.2019 r., dzieci z klas I c i II a wraz z nauczycielami i rodzicami włączyli się do akcji „Sprzątanie świata” zorganizowanego przez Miasto Siemiatycze. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Frajdą był elektryczny melex który dowoził uczniów do terenów które sprzątały. Dzieci w praktyce mogły wykorzystać nabyte wiadomości dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Ich zaangażowanie świadczy, że zależy im na tym, aby nasze miasto było czyste. Porządki zakończył ciepły poczęstunek oraz drobny upominek.
    Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się do akcji.

     

    „Wstańcie, Chodźmy”

    W dniu 23 IX 2019 r. podsumowaliśmy etap szkolny XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Jest to konkurs organizowany przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, Dekanat Bielski oraz Fundację Mater. Adresowany on jest do ludzi młodych, z którymi Jan Paweł II czuł szczególną łączność i bliskość. Biorą w nim udział uczniowie wszystkich poziomów nauczania.
    Z naszej szkoły zakwalifikowały się prace następujących uczniów: Julian Piotrowski I c, Mateusz Zgieruń II b, Julia Olendzka III c, Oliwia Mikołajczuk III c, Jakub Dawidziuk VI b, Magdalena Kłopotowska VI c, Maja Bobienko V a, Katarzyna Pogorzelska V a, Angelika Szybańska VIII b.

     

    Jesienne spotkanie z poezją

    W dniu 24.09.2019 r. w Wólce nad Bugiem odbyło się spotkanie z poezją. Było to podsumowanie projektu "Łącząc pokolenia". Zadanie zostało sfinansowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

     

     

     

    Dzień Języków Obcych

    W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W związku z tym zaplanowaliśmy różne działania. Uczniowie wzięli udział w zadaniach konkursowych za co byli nagradzani łakociami. Odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu. „Trudzili się" łamańcami językowymi, pisali cyrylicą, usłyszeli różne ciekawostki o językach Unii Europejskiej. Dowiedzieli się też interesujących rzeczy o języku migowym. Całość uatrakcyjniła przyciągająca oko scenografia przygotowana przez uczniów. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie przyznali, że nauka języków może być przyjemna.

     

    Wyjazd do Murzasichle

     

    Wycieczka na Halę Gąsienicową (schronisko Murowaniec)

    https://www.youtube.com/watch?v=mbpMRrNmgVw&feature=youtu.be

     

     

    24.09.2019 - wypad do Zakopanego na Krupówki. Zadania na orientację wykonane, pamiątki kupione, zdjęcia zrobione, portfele o wiele lżejsze, a dzieci zadowolone...

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4
 • Galeria zdjęć

   brak danych