• Podziękowania

  •  

    

    

    


   Nasza szkoła od 2011 r. w ramach programu „Adopcja Serca” pomaga ubogim dzieciom z sierocińca w Kamerunie (Afryka), prowadzonym przez Siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła (Michalitki) z Polski oraz dzieciom w szkole w Republice Środkowej Afryki (RCA), która jest po opieką Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów. W związku z tym z okazji Tygodnia Misyjnego w szkole odbyła się akcja charytatywna, z której całkowity dochód został przeznaczony na opłacenie nauki i wyżywienia dla 2 ubogich, pochodzących z wielodzietnych rodzin dzieci z Kamerunu oraz 2 dzieci ze szkoły w RCA.

   Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za ofiarność i zaangażowanie na rzecz Misji.


             Podziękowanie

   Szanowni Państwo
   w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji „Szkoła do hymnu”. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.
   W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia! 
    W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.  

    Z poważaniem
   Anna Ostrowska
   Rzecznik Prasowy MEN

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


   Warszawa, 28.10.2020 r.  


    

    

   Podziękowanie za akcję na rzecz misji

   Tlumaczenie.pdf

   Podziekowanie_szkola.pdf

   Podziekowanie_BOleksiuk.pdf

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


   Szczęść Boże!

   Dzisiaj w imieniu społeczności Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach otrzymaliśmy darowiznę na kwotę 1660,00 zł w ramach akcji "wyślij pączka do Afryki 2020". Złożona przez Was darowizna zamieni się w posiłki dla osieroconych dzieci, opiekę medyczną i lekarstwa dla chorych, nowe domy dla ubogich, czystą, zdrową wodę z 2 nowych studni. Wasza pomoc przez ręce naszych misjonarzy kapucynów trafi do najbardziej potrzebujących. Bardzo dziękujemy! Z kolejnych pączków powstaną szkoła, plac zabaw, boisko i kaplica.
   Prosimy zachęcić swoich znajomych do pączkowania, wspólnie zrobimy wiele dobrego!
   Misjonarze kapucyni otaczają swoją modlitwą całą Waszą społeczność.

   br. Jerzy Steliga
   Fundacja Kapucyni I Misje
   24.02.2020    

    


                                                                 „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc
   dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą.
   Jest równocześnie obdarowany tym,
   co ten drugi przyjmuje z miłością.”

   Św. Jan Paweł II

    

   Szanowna Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym, Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie S P Nr 3 im. Jana Pawła II
   w Siemiatyczach

    

           Pragnę serdecznie podziękować całej Społeczności Szkolnej za ofiarność i solidarność z ubogimi dziećmi Afryki. „Bóg zapłać!” za  wpłatę 1120 zł, która wpłynęła na nasze konto 30.10.2018 r. Wyrażam wielką wdzięczność za każdą ofiarowaną złotówkę, a nade wszystko za inicjatywę i zorganizowanie akcji charytatywnej z racji Dnia Papieskiego. „Bóg zapłać” - Gronu Pedagogicznemu za trud wypieku ciast, a Rodzicom za zorganizowanie sprzedaży wypieków.  Ufam, że dobry Bóg, który nie pozwoli prześcignąć się w swej hojności wynagrodzi każdemu z Was według swojej szczodrej miary.

                 Ofiarowane przez Was środki przeznaczamy - zgodnie z intencją - na oratorium dla dzieci w Kamerunie. Ok. 300 osób, pod egidą s. Immakulaty, korzysta z dożywiania zorganizowanych zajęć. Wiele  z nich cierpi z powodu braku pożywienia. Dlatego Siostry Misjonarki organizują dla dzieci posiłki, obejmują je opieką medyczną, a także wyposażają w środki niezbędne do codziennego życia. Zapewniamy, że Ci, którzy doświadczają Waszej solidarności w konkretnych gestach dobroci  chowają w swoich sercach wielką wdzięczność i modlą się za swoich przyjaciół z Polski.

                Łącząc się we wspólnej modlitwie w intencjach misji, życzę obfitych łask  Bożych, Opieki Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II.

   s. Eligia Opiłowska CSSMA
   /Referentka Misyjna Zgromadzenia/

    

   Warszawa, 30.10.2018 r.  Tel.: 797 907 061; e-mail: misje@michalitki.pl ; www.misje.michalitki.pl


    

    

    

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych