• Gniotki sensoryczne

     • Na zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych oraz korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie wykonali gniotki sensoryczne w ramach projektu edukacyjno-społecznego "Każdy inny-wszyscy równi". Zabawki te mają na celu wspierać proces integrowania zmysłów: wzroku, dotyku i słuchu, rozwijać procesy poznawcze dziecka oraz stymulować rozwój emocjonalny.

      Patrycja Aleksiejuk

     • Bądź szkolnym rekordzistą! Zdobądź tytuł „Mistrza liczby π”.

     • 14 marca obchodzimy święto zwane Dniem Liczby π (Pi).
      Jednocześnie tego dnia 1879 roku urodził się jeden z najwybitniejszych fizyków, zdobywca nagrody Nobla - Albert Einstein, który jest patronem święta liczby π.

          Liczba Pi, zwana również Ludolfiną lub stałą Archimedesa, to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Jest ona taka sama dla każdego koła i wynosi w przybliżeniu 3,14. Jako pierwszy jej własności badał Archimedes z Syrakuz.
         Nazwę Ludolfina  zawdzięcza Ludolfowi van Ceulenowi, który początkowo obliczył, ile wynosi liczba Pi 20 miejsc po przecinku, później rozszerzył swoje obliczenia do 35 miejsc po przecinku
         Aktualny światowy rekord Guinnessa w zapamiętywaniu ilości cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi należy do 60-letniego Japończyka Akiry Haraguchi, który w 2006 roku wyrecytował… 100.000 cyfr tej liczby, a ich recytacja zajęła mu 16,5 godziny.

      Konkurs polega na napisaniu z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Odpowiedź jest liczona do pierwszej pomyłki lub do pierwszej nieczytelnie zapisanej cyfry. 

      Zgłoszenia do konkursu - przyjmują nauczyciele matematyki do dnia 12 marca 2024r.

      Konkurs odbędzie się 14 marca 2024 r. na 4 godzinie lekcyjnej w sali 72.

      Zwycięzca otrzyma nagrodę.

       

      Rozwinięcie dziesiętne liczby π :

      Rozwiniecie_dziesietne_liczby___.pdf

     • Bajki terapeutyczne

     • Kto kieruje się empatią, robi dla innych to, czego oni oczekują. Wie, że w konkretnej sytuacji będą czuli się tak jak on... Nie traktuje innych źle... Chce, żeby inni czuli się dobrze, ponieważ w ten sposób on też będzie szczęśliwy.
      W dniach 19-23.02.2024, w ramach II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego „Każdy inny - wszyscy równi”, odbyły się zajęcia o nauce i stosowaniu empatii. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach zajęciowych TUS przy zastosowaniu elementów biblioterapii w praktyce.
      Bajki terapeutyczne mają naprawdę wielka moc.

     • Przygotowania uczniów do mobilności w ramach projektu „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej”

     • Projekt współfinasowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +
      realizowany w ramach umowy
      2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469
      ​​​​​​

      Przygotowania uczniów do mobilności w ramach projektu
      „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej”

      W dniu 13 lutego 2024 roku odbyło się kolejne już spotkanie organizacyjne z rodzicami i uczniami zakwalifikowanymi do grupowej mobilności uczniów, która odbędzie się w terminie 2-9 marca 2024 r. Spotkanie miało na celu przekazanie wszystkich najważniejszych informacji związanych z wyjazdem ich dzieci za granicę tj. planowany program pobytu, miejsce zakwaterowania, kwestie wyżywienia oraz bezpieczeństwa. Rodzice mieli okazję uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich kwestie.

      W ramach przygotowań odbędą się jeszcze spotkania w ramach przygotowania kulturowego, językowego i pedagogicznego. 

     • Pierwsza mobilność w ramach projektu „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej” za nami!

     • Projekt współfinasowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +
      realizowany w ramach umowy
      2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469

      Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w „Job Shadowing” w Walencji w okresie ferii zimowych 2024 r. To był bardzo intensywny i pracowity czas. Organizacja partnerska przygotowała bogaty program pobytu. Na początek spotkanie organizacyjno - integracyjne a w nim między innymi:

      • zapoznanie z opiekunami ze strony instytucji przyjmującej,
      • szczegółowy harmonogram szkolenia,
      • zapoznanie z miejscem odbycia szkolenia „job shadowing”,
      • tour po Walencji w tym garść informacji kulturowych, historycznych i geograficznych dotyczących Hiszpanii.

      Kolejne dni uczestniczki spędziły na obserwacji nauczycieli podczas pracy z uczniami w szkole hiszpańskiej. Szkolenia były bardzo pouczające, pokazały jak funkcjonują hiszpańskie szkoły i system edukacji, nauczycielki mogły porównać metody nauczania stosowane w obu krajach jak również pomoce i materiały edukacyjne wykorzystywane podczas lekcji. Na pewno wiele pomysłów zostanie wykorzystanych w pracy dydaktycznej nauczycieli na gruncie naszej szkoły. Dodatkowo organizacja przyjmująca zaprosiła nas do udziału w krótkim szkoleniu na temat budowania zespołu i jego zarządzania. To było fantastyczne doświadczenie także dlatego, że uczestniczki projektu mogły szlifować swój język angielski w środowisku międzynarodowym a po szkoleniach mile spędzać czas na wycieczkach pokazujących jak piękna i odmienna kulturowo jest Hiszpania.​​​​​​​

     • Dzień Bezpiecznego Komputera

     • Życie bez Internetu we współczesnym świecie wydaje się niemożliwe. Wykorzystujemy go nauki, pracy i zabawy. Jednak niewłaściwe korzystanie z komputera i Internetu niesie ze sobą ogromne zagrożenia. O tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać dzieci z kl. II a dowiedziały się na spotkaniu ze st. post. p. Pauliną Krasowską. Obejrzały też bajkę edukacyjną i plastycznie przedstawiły zapamiętane zasady. Dziękujemy :)

     • Czytamy książki

     • W klasie III d odbył się konkurs z wiedzy o lekturze "Anaruk, chłopiec z Grenlandii".

      Zwycięzcami zostali:

      I miejsce - Hana Radulska i Szymon Panieński,
      II miejsce - Jakub Mudel i Łukasz Ciebiera,
      III miejsce - Wiktoria Barwiejuk i Emilia Lelito,

      Wyróżnienie - Milja Maslowski, Marianna Mikołajczuk, Michalina Kowalska, Franciszek Rudkowski.

      Nagrodzone zostały również starania uczniów w wykonaniu lapbooka o lekturze:

      I miejsce - Michalina Kowalska,
      II miejsce - Emilia Lelito,
      III miejsce - Hana Radulska, 
      IV miejsce - Milja Maslowski,

      Wyróżnienie - Eryk Zaręba.

      Gratulujemy! 

      Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk 

     • Spotkanie z policjantem

     • 18 stycznia 2024 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantem z Komedy Powiatowej Policji w Siemiatyczach poświęconemu bezpieczeństwu dzieci w czasie ferii zimowych. Pan policjant przypomniał naszym uczniom o zagrożeniach czyhających na nich w domu, jak i w czasie zabaw na świeżym powietrzu. Omówił zasady bezpiecznego uprawiania sportów zimowych. Przestrzegał przed ślizganiem się na zamarzniętych rzekach, stawach i zalewie. Funkcjonariusz udzielił wskazówek jak bezpiecznie jeździć na sankach, nartach i bawić się śnieżkami. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami. 

     • Dzień Babci i Dziadka w kl. II c

     • Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę. Nie mogło zabraknąć dziadków na uroczystości przygotowanej specjalnie dla nich przez uczniów z klasy II c. Licznie przybywający do naszej szkoły goście zasiadali na przygotowanych dla nich miejscach. Gościliśmy nie tylko dziadków z Siemiatycz ale również babcię, która przyjechała z Giżycka, dziadków z Hajnówki i Bielska Podlaskiego. Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz za cierpliwość, zrozumienie i opiekę. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i życzeniami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości oraz dumy.

     • „EUROPEJCZYK - odkrywanie kultury europejskiej”

     • projekt współfinasowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +
      realizowany w ramach umowy
      2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469

      W dniu 15 stycznia 2024 r. odbyło się spotkanie organizacyjne z nauczycielami, którzy wezmą udział w okresie ferii zimowych 22.01.2024 r. – 02.02.2024 r. w mobilności, która ma na celu obserwację nauczycieli szkoły podstawowej w Walencji podczas pracy i prowadzenia zajęć dydaktycznych. Zostały omówione szczegóły podróży, pobytu i programu mobilności, podpisano umowy z uczestnikami oraz przekazano najważniejsze informacje.
      ​​​​​​​w ramach przygotowania kulturowego, podczas którego zostały przekazane:
      – informacje o Walencji i Hiszpanii;
      – specyfice regionu oraz jego kulturze, zwyczajach, języku;
      – przedstawione zostały propozycje oferty kulturowej podczas czasu wolnego uczestników.

     • Prace z koralików

     • Na zajęciach rozwijających i korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie wykonywali z koralików ramki na zdjęcia oraz magnesy na lodówkę dla Babci i Dziadka. Wszystkiego najlepszego! 

      Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych