• Jan Paweł II uczy nas modlitwy

• W piątek 13 maja 2022 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Nabożeństwie Fatimskim i modlili się w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców.
            Jan Paweł II, którego mottem były słowa „TOTUS TUUS” - CAŁY TWÓJ, prowadzi nas przez Maryję do Jezusa. Tylko z Bogiem możemy budować to co piękne, dobre i prawdziwe. Nasz Patron przekazuje nam wartości, które nie jest łatwo zrealizować, ale na pewno warto podjąć ten trud.

• Rocznica nadania szkole imienia

• Piątek 13 maja 2022 r. - to w naszej szkole XXIV rocznica nadania imienia Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie osobę i nauczanie tego Wielkiego Polaka. Podczas akademii pt. „Kawiarniane wspomnienia” można było wysłuchać jak wspominają Karola Wojtyłę jego koledzy z lat młodości. Był to też czas przypomnienia nauczania naszego Patrona na temat umiłowania Ojczyzny, obrony wartości, podejmowania wysiłku pracy nad sobą, dobrego wykorzystania zdolności, czy też umiejętności właściwych wyborów.
            Na korytarzu szkolnym można też obejrzeć prace uczniów, które przypominają ważne wydarzenia z życia Jana Pawła II.
            W następnym tygodniu zaplanowany jest konkurs wiedzy o Patronie dla klas IV – VI.

• Nasze podróże

• Dnia 12 maja klasy I c i I d były na przedstawieniu teatralnym pt.: "Nowe szaty króla" w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach. Ta sztuka opowiada o królu oszukanym, samooszukującym się i samotnym, który chce przykryć się szałowym ciuchem. Później udaliśmy się na peron dworca PKP i pojechaliśmy pociągiem do Siemiatycz. Wycieczka była bardzo udana. Wszystkim dzieciom podobały się przygotowane atrakcje.

Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk

• Wizyta klasy III c w sali „Ognik”

• 10 maja uczniowie klasy III c odwiedzili strażaków z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. W sali edukacyjnej „Ognik” odbyły się krótkie przeszkolenia. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole i w miejscu publicznym. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Przypomnieli też zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając hełmy oraz kurtki strażackie. Wzięli również udział w akcji ewakuacyjnej z zadymionego pomieszczenia.
            Podczas spotkania uczniowie uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej i przede wszystkim poznali zasady bezpiecznych zachować podczas zagrożenia.

• WF z AWF

• W drugim semestrze w naszej szkole jest kontynuowany program „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Uczniowie klasy III c biorą udział w dodatkowych zajęciach rozwijając swoje pasje. Program ma na celu poprawę kondycji uczniów po okresie nauki zdalnej i promocję zdrowego i aktywnego trybu życia.

• Uwaga Rodzice!

• Szanowni Państwo,

informujemy, iż listy uczniów zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach na rok szkolny 2022/2023 wywieszone są na tablicy ogłoszeń w wejściu od ul. Andersa i tablicy ogłoszeń obok portierni.

• Akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• "Tu, gdzie jest dom nasz, twój i mój…”- tymi słowami uczniowie klas: VII b i VII d oraz chóru szkolnego rozpoczęli akademię przygotowaną z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zarówno utwory poetyckie, muzyczne, jak i fragmenty narracji przypomniały nam o tak ważnym i chwalebnym dla naszego narodu wydarzeniu, a serca słuchaczy napełniły dumą. Ta karta historii pozostaje symbolem odrodzenia i mądrości naszych rodaków, kojarzącym się z Wolnością, Narodem i Ojczyzną, czyli Polską i Polakami. Kończąca akademię pieśń Marka Grechuty stanowiła podsumowanie nieprzemijających wartości, a słowa: "Czym Ojczyzna jest?” - skłoniły do refleksji.
            Życzmy sobie, by świat, w którym żyjemy, był dobry i piękny, a człowiek - szczęśliwy.

Elżbieta Leoniuk

• Dzień Ziemi

• Plakaty wykonane przez IV b. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

• Dzień Ziemi kl. I b

• Uczniowie klasy I b z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi wykonali plakaty, które przypominają o konieczności ochrony naszej planety Ziemi.

• Dzień wolny

• 25 kwietnia (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Świetlica pełni dyżur w godz. 7.00 - 15.00. Kuchnia nie wydaje posiłków.

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach