Aktualności
Akademia 3 Maja
- 33
Zabierz książkę na majówkę
- 25
30 kwietnia 2025 r. z okazji zbliżającej się majówki nauczyciele bibliotekarze zaprosili uczniów do udziału w akcji „BOOK TRAF – daj się zaskoczyć!”. O książce, która będzie towarzyszyć uczniom w majówce miał zdecydować przypadek. Uczniowie klas młodszych wybierali spośród książek opakowanych w szary papier. Mogli troszeczkę sugerować się wyglądem zewnętrznym. Starsi dokonywali wyboru poprzez losowanie szczęśliwego numeru.
Podsumowując – zabawę uważamy za udaną. 65 uczniów wyruszyło na majówkę z ciekawą książką. Akcja potwierdziła, że lubimy czytać i lubimy niespodzianki.
Bezpieczni w sieci
Spotkanie uczniów klasy II a z dzielnicową Pauliną Krasowską.
8
Ekopogadanki "Woda Źródłem Życia"
- 1413
23 kwietnia 2025r. z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w Ekopogadankach pt. "Woda Źródłem Życia" przeprowadzonych przez przedstawicieli Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. Siemiatycze.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich w bibliotece
- 13
Uczniowie klasy I a i I c odwiedzili bibliotekę szkolną z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dzieci obejrzały fragment filmu „Matylda” będącego ekranizacją powieści Roalda Dahla pod tym samym tytułem. Bohaterka jest bardzo inteligentną dziewczynką, która uwielbia książki i dużo czasu spędza w bibliotece. Obejrzały również prezentację multimedialną oraz wystawę książek nietypowych.
Może ta wizyta będzie inspiracją do częstych wizyt w bibliotece czy np. do stworzenia własnej oryginalnej książeczki?
Obchody Dnia Ziemi
Uczniowie wykonali plakaty promujące działania proekologiczne.
Hasło obchodów światowego Dnia Ziemi w Polsce w 2025 r.: "Nasza Moc, Nasza Planeta".
7
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem święta jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, a jego data jest symboliczna dla literatury światowej. Tego dnia zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes i William Szekspir.
W Polsce to święto pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, bibliotekarzy, a także wszystkich miłośników książek. Przy okazji tego święta warto w sposób szczególny przypominać o znaczeniu poszanowania praw autorskich w kontekście współczesnych wyzwań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich polecamy naszym czytelnikom listę „100 najlepszych książek dla dzieci wszech czasów”. Jest zestawienie sporządzone przez 177 ekspertów - autorów, krytyków literackich i wydawców pochodzących z 56 krajów. Głosowano na 1050 tytułów, każda z osób wskazywała dziesięć, a potem głosy podliczano i stworzono z nich ranking.100_najlepszych_ksiazek_dla_dzieci_wszech_czasow.pdf
A jakie tytuły Wy umieścilibyście na takiej liście?
Konkurs „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO”
Znamy Laureatów programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” (edycja 2025).
Tegoroczna edycja konkursu grantowego TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO rozstrzygnięta. Z nadesłanych 521 projektów komisja konkursowa wybrała 15 organizacji, które zostały nagrodzone grantem w wysokości 15 tysięcy złotych.
Upamiętnienie 85. rocznicy ZBRODNI KATYŃSKIEJ
Uczniowie klas VII i VIII wykonali prezentacje i plakaty dotyczące zbrodni katyńskiej.
4
Wielkanocne prace z klocków LEGO
- 8
Warsztaty wielkanocne w klasie II a
- 62
Dni głośnego czytania PISMA ŚWIĘTEGO
- 19
„Wiara rodzi się ze słuchania. Głośna lektura Pisma św. to cudowna pomoc w umacnianiu naszej wiary, ponieważ to co słyszymy na głos, łatwiej trafia do serca i przez ucho do umysłu.”
W dniach 7-11 kwietnia 2025 r. w naszej szkole kolejny już raz odbyły się Dni głośnego czytania Pisma św. Przebiegały one pod hasłem „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Uczniowie wszystkich klas na lekcjach religii przychodziły do czytelni, aby wysłuchać czytanych na głos fragmentów Ewangelii wg św. Marka. Lektorami byli nauczyciele, kapłani, siostra zakonna i inne osoby zaproszone z zewnątrz. Czas spędzony na wsłuchiwaniu się w Słowo Boże był ubogacony piosenkami religijnymi i prezentacją multimedialną, której obrazy były pomocą w refleksji nad znaczeniem Pisma św. w naszym życiu.
Aktywny do kwadratu
- 16
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach odbyły się wyjątkowe zajęcia w ramach programu „Aktywny do Kwadratu” – realizowanego ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.
To była prawdziwa festiwalowa dawka ruchu, dobrej zabawy i pozytywnej energii! Dzieci z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w aktywnościach sportowych, które nie tylko rozwijały ciało, ale też uczyły współpracy, dyscypliny i wiary w siebie.Uśmiechy, radość i mnóstwo pozytywnych emocji – tak w skrócie można opisać dzisiejszy dzień! Tego typu inicjatywy są niezwykle ważne – budują zdrowe nawyki, integrują uczniów i przypominają, że sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim radość i wspólnota.
Serdeczne podziękowania kierujemy do całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 3 – za zaangażowanie, otwartość i wspólną energię. Szczególne wyrazy uznania składamy Pani Dyrektor Joannie Gołubkiewicz, która z pasją i oddaniem wspiera każdą wartościową inicjatywę w szkole. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i profesjonalną organizację wydarzenia!
To była naprawdę fajna impreza – aktywnie, z sercem i z sensem!
⸻
#Siemiatycze #SP3 #AktywnyDoKwadratu #SportToZdrowie #RadośćRuchu #MłodziAktywni #ZdroweNawyki #SzkołaZPomysłem #AktywneDzieci #DumniZSiemiatycz
Kreatywne zajęcia w świetlicy
- 30
W czasie zajęć świetlicowych dzieci z klas pierwszych przy pomocy materiałów papierniczych wykonały ozdoby wielkanocne. Kreatywne zajęcia dostarczyły dużo radości i pozwoliły zrozumieć, że różne materiały mają określone właściwości. Tworząc własne kompozycje, wzory, prace oraz książki uczniowie rozwijali zdolności manualne.
Życie w Biblii - Biblia w życiu
- 6
Gala finałowa
W dniu 9 kwietnia 2025 w Domanowie miała miejsce gala finałowa konkursu "Życie w Biblii - Biblia w życiu".
Dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów.
3 miejsce w kategorii klas 4-6 zajął Jakub Niewiarowski z kl. IV a
2 miejsce w kategorii klas 7-8 zajęła Julia Jaworska z kl. VII c.
Serdecznie gratulujemy!
Wymiana pocztówkowa
- 3
Świetliczaki z grupy III wzięły udział w wymianie pocztówkowej między świetlicami z różnych zakątków Polski. Akcja ta polega na wysyłaniu własnoręcznie robionych kartek z pozdrowieniami do różnych świetlic biorących udział w tej inicjatywie. Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów. Dziś dzieci z III grupy świetlicowej otrzymały kartki z pozdrowieniami z od koleżanek i kolegów z takich miejscowości jak: Ząbkowice Śląskie, Borowie, Zduny, Chełm, Radkowice Kolonia. Dzieciom zrobiło się bardzo miło, przy pomocy Internetu razem z nauczycielem odszukały szkoły z których otrzymały kartki oraz własnoręcznie wykonały kartki, które dziś zostały odesłane w podziękowaniu.
Warsztaty pisania pisanek kl. III a
- 10
Corrida Ortograficzna
25 marca odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Języka Polskiego Corrida Ortograficzna. Do etapu finałowego zakwalifikowano uczniów:
Kategoria III-IV
- Wiktoria Wieniawska, kl. III c
- Karolina Matwijiw-Świetlińska, kl. IV a
- Hanna Szary, kl. IV a
Kategoria V-VI
- Apolonia Piotrowska, kl. VI c
- Hanna Wieniawska, kl. V b
- Maja Ryżko, kl. VI b
Kategoria VII-VIII
- Gabriela Pisiecka, kl. VIII c
- Aleksandra Szczechura, kl. VIII a
- Kornelia Gajko, kl. VIII a
Gratulujemy odwagi i umiejętności pokonywania "byków ortograficznych”! Życzymy sukcesów w powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia 2025 r.
Nauczyciele poloniści
„PIKtoGRAmy”
- 7
Dnia 1 kwietnia 2025 roku w Siemiatyckim Ośrodku Kultury, odbyły się eliminacje powiatowe do V WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ „PIKtoGRAmy” 2025– skierowane do dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i Przedszkoli z Powiatu Siemiatyckiego.
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w wyniku eliminacji nasze uczennice zakwalifikowały się do dalszego udziału w konkursie na etapie wojewódzkim.
Kornelia Pyzowska i Hanna Bindas będą reprezentować nasze miasto w kategorii „Mistrzowie Recytacji”.
Komisja postanowiła przyznać również wyróżnienia. Otrzymali je: Zosia Markowska kl. I b i Tymoteusz Mazur kl. II b.
Wszystkim dzieciom, które przystąpiły do konkursu „PIKtoGRAmy” dziękujemy za udział.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Supraślu.
Wieczornica poświęcona pamięci Jana Pawła II
- 51
"Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję" – słowa wypowiedziane szeptem przez Papieża na łożu śmierci, kiedy dowiedział się, że na Placu św. Piotra w Watykanie czuwa na modlitwie mnóstwo ludzi, były mottem przewodnim spotkania w czytelni biblioteki szkolnej w 20. rocznicę odejścia Patrona szkoły do domu Ojca. Celem Wieczornicy było okazanie wyrazu pamięci i czci dla osoby Wielkiego Polaka, Nauczyciela i autorytetu moralnego dla młodych ludzi.
Podczas spotkania były czytane treści z życia i działalności Jana Pawła II, recytowane wierszy i śpiewane pieśni. Wspólnie spędzony czas uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości był więc okazją do refleksji i zadumy nad wielkością Papieża Polaka, przypomnienia wartości, które nam przekazał oraz postawy dziękczynienia za dar życia Patrona szkoły. Na zakończenie każdy uczestnik wieczornicy otrzymał na pamiątkę pocztówkę z przesłaniem Ojca św.
W czytelni została też zorganizowana wystawa gazet i różnych czasopism z roku 2005 r., zawierających artykuły i zdjęcia ukazujące przeżycia związane ze śmiercią Papieża.Organizatorzy: Zespół do spraw Patrona, nauczyciele bibliotekarze
Archiwum Aktualności