• Pielgrzymka dzieci klas III

•    W piątek 17 maja dzieci klas III, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej wybrały się na pielgrzymkę do Domanowa i Hodyszewa.

Po modlitwie i zwiedzaniu udały się na obiad i deser do Brańska.

• Odwiedzamy pensjonariuszy DPS

•         W sobotę 18 mają uczniowie kl. IV a odwiedzili osoby chore i starsze w DPS.

Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu poprzez rozmowę i śpiewanie, tym razem na świeżym powietrzu. Młodzież poznała też prace pensjonariuszy.

Na zdjęciu kotek wykonany maleńkimi kuleczkami.

• Nabożeństwo Fatimskie

•        W dniu 13 maja, w godzinach wieczornych, w ramach obchodów rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II, nasi uczniowie i nauczyciele wzięli udział w nabożeństwie fatimskim. Uroczystości, zgodnie z wieloletnią tradycją towarzyszył sztandar szkoły.

• XXVI rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II

•          13 maja w naszej szkole był dniem galowym. W ten sposób upamiętniliśmy rocznicę nadania szkole imienia. Z tej okazji uczniowie kl. 4 a przygotowali przedstawienie ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - TAKI JAK JA I TY. Występ wspomagał także chór szkolny.

• Majowe śpiewanki

• W sobotę 11 maja wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili pensjonariuszy DPS. Wspólnie śpiewali pieśni o Matce Bożej i rozmawiali. Mieszkańcy DPS zaprezentowali też pieśni z którymi pojadą na konkurs. To był dobrze wykorzystany czas.

• Decoupage

• 7 maja, na ostatnich zajęciach plastycznych w ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi" z grantu IOM, uczniowie wykonywali wazony dla bliskich osób metodą decoupage. Celem tych zajęć było wdrożenie dzieci do okazywania pozytywnych uczuć względem bliskich osób, rozwijanie motoryki małej oraz kształtowanie kreatywności. Warsztaty te finansowane były przez Stany Zjednoczone Ameryki.

Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk, Marta Stan

• Piknik wiosenny

• Podsumowaniem projektu "Wszyscy jesteśmy równi" z grantu IOM - Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji, był piknik wiosenny dla klas I-III. Uczniowie spędzili czas aktywnie na świeżym powietrzu: grając w piłkę, badminton, na skakance, rysując piękne kwiaty i owady kredą na chodniku oraz tańcząc do muzyki. Po wysiłku, każdy mógł zjeść frytki i popcorn. Spotkanie to miało na celu integrację oraz wdrożenie uczniów do spędzania miło czasu wolnego i w sposób konstruktywny. Cały projekt finansowany był przez Stany Zjednoczone Ameryki

Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk, Marta Stan

• Relaksacja

• W ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi" z grantu IOM, uczniowie malowali na podobraziu malarskim farbami akrylowymi własne portrety. Na następnych warsztatach uczestnicy wykonywali prace plastyczne pt. "Rajska wyspa" metodą malowania dziesięcioma palcami Ruth F. Shaw. Te zajęcia miały na celu zmniejszenie napięcia psychofizycznego, rozwój ekspresji twórczej, nabywanie nowych wrażeń oraz rozwijanie odwagi w wyrażaniu tego, co czuje dziecko. Warsztaty finansowane są przez Stany Zjednoczone Ameryki.

Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk i Marta Stan