• Śladami Patrona i nie tylko...

• Zgodnie z wieloletnim zwyczajem w dniu 16 X 2024 klasy VI naszej szkoły wzięły udział w pielgrzymce do Drohiczyna i Ostrożan. Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawej historii naszego regionu, zwiedzali miejsca związane z wizytą Patrona na Podlaskiej Ziemi, modlili się u Ostrożańskiej Pani oraz bawili się w Strefie Odkrywania Wyobraźni  Aktywności.

• Edukacyjna wycieczka do Drohiczyna

• Dzień pełen przygód w Drohiczynie spędziły klasy 3a i 3c. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik „Sowa”- strefa odkrywania wyobraźni i aktywności,Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Puszczyk” oraz wystawę motocykli.  Usypywanie mapy z piasku kinetycznego, ogromna dmuchawa unosząca przedmioty, powietrzna armata, rysowanie w lustrze – trudno ocenić, co robiło największe wrażenie. Na pewno tam wrócimy bo to była niezapomniana przygoda.

• Wycieczka do Drohiczyna

• 8 października 2024 r. uczniowie z klasy 2a i 2b uczestniczyli w wycieczce do Drohiczyna. Na zajęciach w placówce SOWA, w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, pogłębiali wiedzę i rozwijali umiejętności. Zwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej ”Puszczyk”, w którym poznali najcenniejsze walory przyrodnicze Podlasia Nadbużańskiego. Oglądali wystawę motocykli oraz zwiedzili Muzeum Kajakarstwa. Na koniec wzięli udział w warsztatach w NOPPL "Zagubek".

• Dzień Papieski

• Hasło XXIV Dnia Papieskiego brzmi "Jan Paweł II - Ewangelia starości i cierpienia".
            Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas realizując przesłanie Patrona szkoły odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach. Śpiewali tam piosenki, głównie o tematyce Maryjnej. Mieli też okazję zobaczyć jak pracują ludzie starsi i chorzy w pracowni terapeutycznej.

• Warsztaty ekologiczne

• 10 października odbyły się warsztaty ekologiczne wraz z tworzeniem Eko-ogrodu. Było to kolejne działanie realizacji projektu pn. "Siemiatycka Eko-Szkoła". W tym przedsięwzięciu z wielkim zaangażowaniem brali udział uczniowie naszej szkoły, klasy 7b i 7a.

• Przydatne telefony

• Specjaliści oferują:

• fachowe wsparcie dla dzieci i młodzieży w najtrudniejszych sytuacjach: w kryzysie psychicznym, z powodu problemów domu, czy w szkole;
            •  anonimowość i pełną dyskrecję.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielkom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

• Konkurs

• Konkurs realizowany w ramach projektu „Siemiatycka Eko-Szkoła” współfinansowanego ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW

• Dzień z Aniołem

• 2 X 2024 r., w dzień święta Aniołów Stróżów, w naszej szkole można było pobawić się z aniołami. Uczniowie najpierw przygotowali prace o aniołach, a potem na korytarzu szkolnym, podczas przerw, mieli możliwość wspólnej zabawy.
            Zabawy zorganizowali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas.

• Spotkanie z książką

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  był doskonałą okazją by zapoznać się bliżej z naszymi sąsiadami  - sześciolatkami z grupy „Myszek” i „Jarzębinek” z Przedszkola nr 5 w Siemiatyczach "W zaczarowanym lesie". Dzieci  z wielkim  zainteresowaniem zapoznały się ze zbiorami biblioteki  dla najmłodszych czytelników.  Z uwagą i skupieniem wysłuchały również opowiadania Grzegorza Kasdepke pt. „Marchewkowy tort”.
            Mamy nadzieję, że to spotkanie było dla nich miłą niespodzianką.

• "Czytamy z sercem"

• W poniedziałek 30 września nasza świetlica uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej o nazwie "Czytamy z sercem". Jest to wydarzenie łączące dwa obchodzone tego dnia święta nietypowe: Ogólnopolskiej Dzień Glośnego Czytania i Światowy Dzień Serca. Celem akcji jest promowanie czytelnictwa, poszerzanie wiedzy na temat serca oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania odbył się 29 września. Celem akcji jest promocja czytelnictwa i zachęcenie dzieci do czytania książek.
            Uczniowie klasy IV a czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas I - III fragmenty książki Joanny Krzyżanek „Dobre uczynki Cecylki Knedelek”.

• ul. Gen. Wł. Andersa 4