Gala finałowa
W dniu 9 kwietnia 2025 w Domanowie miała miejsce gala finałowa konkursu "Życie w Biblii - Biblia w życiu".
Dwoje uczniów naszej szkoły znalazło się w gronie laureatów.
3 miejsce w kategorii klas 4-6 zajął Jakub Niewiarowski z kl. IV a
2 miejsce w kategorii klas 7-8 zajęła Julia Jaworska z kl. VII c.
Serdecznie gratulujemy!
Aktualności
Życie w Biblii - Biblia w życiu
- 6
Wymiana pocztówkowa
- 3
Świetliczaki z grupy III wzięły udział w wymianie pocztówkowej między świetlicami z różnych zakątków Polski. Akcja ta polega na wysyłaniu własnoręcznie robionych kartek z pozdrowieniami do różnych świetlic biorących udział w tej inicjatywie. Wymiana pocztówkowa to nie tylko wspaniała zabawa, ale to doskonały sposób na zainteresowanie dzieci geografią i kulturą innych regionów. Dziś dzieci z III grupy świetlicowej otrzymały kartki z pozdrowieniami z od koleżanek i kolegów z takich miejscowości jak: Ząbkowice Śląskie, Borowie, Zduny, Chełm, Radkowice Kolonia. Dzieciom zrobiło się bardzo miło, przy pomocy Internetu razem z nauczycielem odszukały szkoły z których otrzymały kartki oraz własnoręcznie wykonały kartki, które dziś zostały odesłane w podziękowaniu.
Warsztaty pisania pisanek kl. III a
- 10
Corrida Ortograficzna
25 marca odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Języka Polskiego Corrida Ortograficzna. Do etapu finałowego zakwalifikowano uczniów:
Kategoria III-IV
- Wiktoria Wieniawska, kl. III c
- Karolina Matwijiw-Świetlińska, kl. IV a
- Hanna Szary, kl. IV a
Kategoria V-VI
- Apolonia Piotrowska, kl. VI c
- Hanna Wieniawska, kl. V b
- Maja Ryżko, kl. VI b
Kategoria VII-VIII
- Gabriela Pisiecka, kl. VIII c
- Aleksandra Szczechura, kl. VIII a
- Kornelia Gajko, kl. VIII a
Gratulujemy odwagi i umiejętności pokonywania "byków ortograficznych”! Życzymy sukcesów w powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 25 kwietnia 2025 r.
Nauczyciele poloniści
„PIKtoGRAmy”
- 7
Dnia 1 kwietnia 2025 roku w Siemiatyckim Ośrodku Kultury, odbyły się eliminacje powiatowe do V WOJEWÓDZKIEGO PRZEGLĄDU AMATORSKIEJ TWÓRCZOŚCI TEATRALNEJ „PIKtoGRAmy” 2025– skierowane do dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i Przedszkoli z Powiatu Siemiatyckiego.
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w wyniku eliminacji nasze uczennice zakwalifikowały się do dalszego udziału w konkursie na etapie wojewódzkim.
Kornelia Pyzowska i Hanna Bindas będą reprezentować nasze miasto w kategorii „Mistrzowie Recytacji”.
Komisja postanowiła przyznać również wyróżnienia. Otrzymali je: Zosia Markowska kl. I b i Tymoteusz Mazur kl. II b.
Wszystkim dzieciom, które przystąpiły do konkursu „PIKtoGRAmy” dziękujemy za udział.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Supraślu.
Wieczornica poświęcona pamięci Jana Pawła II
- 51
"Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie i za to wam dziękuję" – słowa wypowiedziane szeptem przez Papieża na łożu śmierci, kiedy dowiedział się, że na Placu św. Piotra w Watykanie czuwa na modlitwie mnóstwo ludzi, były mottem przewodnim spotkania w czytelni biblioteki szkolnej w 20. rocznicę odejścia Patrona szkoły do domu Ojca. Celem Wieczornicy było okazanie wyrazu pamięci i czci dla osoby Wielkiego Polaka, Nauczyciela i autorytetu moralnego dla młodych ludzi.
Podczas spotkania były czytane treści z życia i działalności Jana Pawła II, recytowane wierszy i śpiewane pieśni. Wspólnie spędzony czas uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości był więc okazją do refleksji i zadumy nad wielkością Papieża Polaka, przypomnienia wartości, które nam przekazał oraz postawy dziękczynienia za dar życia Patrona szkoły. Na zakończenie każdy uczestnik wieczornicy otrzymał na pamiątkę pocztówkę z przesłaniem Ojca św.
W czytelni została też zorganizowana wystawa gazet i różnych czasopism z roku 2005 r., zawierających artykuły i zdjęcia ukazujące przeżycia związane ze śmiercią Papieża.Organizatorzy: Zespół do spraw Patrona, nauczyciele bibliotekarze
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- 8
2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. W geście solidarności i wsparcia osób z zaburzeniami świetlica w tym dniu przybliżyła uczniom zagadnienia autyzmu czytając opowiadania z serii "Bajki bez barier", poszerzyła wiedzę przedstawiając prezentację multimedialną i zachęciła do wykonania prac tematycznych.
Misterium Paschalne
- 12
W dniu 2 kwietnia klasy IV b, V a i V b uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym w wykonaniu podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dziękujemy za zaproszenie.
Rocznica śmierci Jana Pawła II
2 kwietnia 2025 r. przypada 20. Rocznica śmierci Jana Pawła II - patrona szkoły. Z racji tego wydarzenia uczniowie z klasy IV a czytali młodszym kolegom i koleżankom z klas I-III krótkie fragmenty o życiu Jana Pawła II.
Uwaga RODZICE
Informujemy, że ruszyły zapisy do Gigathonu – Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego, który pozwoli dzieciom i młodzieży sprawdzić swoje umiejętności w programowaniu, informatyce i nowoczesnych technologiach! Konkurs jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji, Ośrodka Rozwoju Edukacji, a także Politechniki Warszawskiej - Wydziału MiNI.
Jak zapisać dziecko?
Zapisy trwają od 24 marca do 18 maja 2025 r. Rejestracja dostępna na stronie: https://giganci.info/ZAPISY_konkurs_Gigathon
Udział w konkursie jest całkowicie bezpłatny!
Najważniejsze informacje o konkursie:
Dla kogo? Uczestnicy w wieku 7-18 lat, podzieleni na cztery grupy wiekowe:
🔹 7-9 lat – programowanie w Minecraft Education
🔹 10-12 lat – programowanie w Scratch
🔹 13-15 lat – programowanie w Python, C# lub C++
🔹 16-18 lat – programowanie w Python, C# lub C++Jak wygląda konkurs?
✅ Etap 1 – Test wiedzy online (7 kwietnia – 18 maja 2025 r.): uczestnicy rozwiązują test sprawdzający ich wiedzę. Liczy się liczba poprawnych odpowiedzi i czas!
✅ Etap 2 – Projekt programistyczny (7 kwietnia – 25 maja 2025 r.): zakwalifikowani do kolejnej rundy zmierzą się z zadaniem projektowym - forma online.
🏆 Finał w Warszawie (14 czerwca 2025 r.): 80 najlepszych uczestników spotka się na hackathonie, gdzie będą rywalizować o atrakcyjne nagrody!Dlaczego warto?
1. Konkurs rozwija zainteresowanie programowaniem i nowymi technologiami.
2. Uczestnicy zdobywają cenne umiejętności cyfrowe, które przydadzą się w przyszłości.
3. Rywalizacja motywuje do nauki i kreatywnego rozwiązywania problemów.
4. Atrakcyjne nagrody! (konsole, sprzęt komputerowy, smartfony, kursy i obozy programistyczne, gadżety gamingowe i edukacyjne, dyplomy konkursowe dla wszystkich uczestników).Zachęcamy do zapisów i wspólnego odkrywania świata programowania!
Informujemy...
Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku informuje, że od października 2024 r. na terenie powiatu białostockiego zanotowano wzrost liczby zakażeń wirusem zapalenia wątroby typu A. Zachorowania dotyczą zarówno dzieci, jak też i dorosłych.
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami na powyższy temat.Pismo_do_Kuratorium_Oswiaty_w_Bialymstoku_dot._WZW_typu_A_docx.pdf
TAK POMAGAM
- 3
W dniach 28-29.03.2025 r. nasi wolontariusze wzięli udział w ogólnopolskiej zbiórce żywności TAK POMAGAM w sklepie Rondo i Biedronka. Zebrali 167,3 kg żywności. W akcji brało udział 18 wolontariuszy.
Dziękujemy.
Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa
Uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły biorą udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu. Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady będzie udzielenie w ciągu 70 minut poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Konkurs odbywa się online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl.
18 marca obył się I etap konkursu - szkolny. Przystąpiło do niego 9 uczniów zainteresowanych tematyką ekologiczną. Do etapu wojewódzkiego przeszły 2 osoby: Kornelia Waraksa z kl. VIII b oraz Mateusz Zgierun z kl. VII b. 25 marca miał miejsce kolejny etap - wojewódzki.
W ostatnim etapie - ogólnopolskim, 8 kwietnia, naszą szkołę będzie reprezentował Mateusz Zgierun z kl. VII b. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Zakładamy ogródek klasowy - kl. II b
- 13
Wiosna w kl. II b
- 18
Podsumowanie projektu Erasmus+ w kl. VII
- 27
Że podróże kształcą, to wie każdy, kogo fascynują nowe miejsca i ludzie. Hiszpania i Walencja z pewnością należą do miejsc szczególnych, o czym mogli przekonać się uczestnicy programu Erasmus+. Nasi uczniowie w dwóch dziesięcioosobowych grupach - w marcu 2024 roku oraz na przełomie września i października 2024 roku - mieli przyjemność wziąć udział we wspomnianym projekcie. W ramach podsumowania wyjazdu uczestnicy Erasmusa przygotowali prezentację, której odbiorcami byli uczniowie siódmych klas. W pokazie znalazły się piosenki, taniec, pokaz zdjęć opatrzony komentarzem oraz drobne przekąski wzorowane na hiszpańskich tapas. Zdobytą wiedzę siódmoklasiści mogli od razu wykorzystać w przygotowanym przez uczestników projektu quizie. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk Pani Dyrektor przewodniki turystyczne.
Dzień szalonej fryzury
- 15
Projekt klasy VI a
Kalendarz wykonany w ramach europejskiego projektu eTwinning "Magiczny Ogród Zdrowia". Projekt jest realizowany przez uczniów klasy VI a wraz z uczniami z różnych szkół w Polsce.
Link do kalendarza:
PIKtoGRAmy - eliminacje szkolne
24 marca 2025 r. odbyły się eliminacje szkolne w ramach V Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy. Do etapu miejskiego wytypowano następujące osoby:
- Zofia Markowska – klasa I b
- Tymoteusz Mazur – klasa II b
- Zuzanna Milewska – klasa II c
- Kornelia Pyzowska – klasa II c
- Hanna Bindas – klasa II d
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Pierwszy dzień wiosny w kl. VI c
Archiwum Aktualności