• Andrzeju, Andrzeju…

     • “Andrzeju, Andrzeju…
      wróżb nadszedł czas.|
      Pokaż nam łaskawie,
      co w przyszłości czeka nas”

      Tymi słowami zaczął się wieczór filmowo-andrzejkowy.

      Klasowe wróżki przepowiadały przyszłość. Wywróżono przyszłe zawody i sympatie, nadchodzące szczęśliwe dni. Wszystkie wróżby zawierały pozytywne rady, wskazówki i przepowiednie. Podczas zabaw andrzejkowych w klasie było dużo radości i wybuchy śmiechu. Wszystko z przymrużeniem oka, bo „przecież to tylko zabawa”.

     • III Gala Wolontariatu w Siemiatyczach

     •      W dniu 25.11.2021 r. mieliśmy możliwość uczestniczenia w III Gali Wolontariatu w Siemiatyczach.

      Serdecznie gratulujemy Szymonowi Bobińskiemu, naszemu absolwentowi i wieloletniemu wolontariuszowi, który został laureatem konkursu na najaktywniejszego wolontariusza - nagroda im. Łukasza Glinko. Konkurs był organizowany przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej i Stowarzyszenie Centrum na Wschodzie, a adresowany do powiatu siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego.

      Szymon zajął też I miejsce w Regionalnym Konkursie WOLONTARIUSZ ROKU KORPUSU SOLIDARNOŚCI organizowanym przez Korpus Solidarności.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Czytajmy „Świerszczyk”

     • Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” to nowoczesne a jednocześnie najstarsze czasopismo dla dzieci w Europie. Pierwszy jego numer ukazał się w 1945 roku. „Świerszczyk” to recepta na problemy z czytaniem. Warto po niego sięgnąć, ponieważ zawiera dużo ciekawych wiadomości, pięknych opowiadań i ilustracji, mnóstwo zagadek, konkursów i łamigłówek, wiele interesujących pomysłów na prace plastyczne.

      Doceniając wartość „Świerszczyka” nasza szkoła od wielu lat prenumeruje to czasopismo. Wszyscy chętni mogą je wypożyczyć. Serdecznie polecamy.

      „Świerszczyk” jest częstym gościem na zajęciach u dzieci w świetlicy i w bibliotece. Klasa I d regularnie rozwiązuje „świerszczykowe” łamigłówki  a klasa III c wzięła nawet udział w konkursie ogłoszonym przez to czasopismo i może się pochwalić pięknymi ilustracjami, które powstały z tej okazji.

      Więcej informacji o „Świerszczyku” -  https://swierszczyk.pl/

      E. Szymala, K. Nayda, I. Łojko-Łukianiuk

     • Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Języczkowe przygody logopedyczne”

     • Dnia 25.11.2021 odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Języczkowe przygody logopedyczne”. Do konkursu przystąpiły uczennice z klas I - III. Dziewczynki pięknie zaprezentowały umiejętności recytatorskie. Z pełnym zaangażowaniem, odpowiednią intonacją, dykcją wygłosiły wiersze. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureatki nagrodę rzeczową.

       Wyniki konkursu:

      I miejsce - Zofia Koc kl. II b

      II miejsce - Maja Ryżko kl. III b

      III miejsce - Emilia Dmitruk kl. I b

      Wszystkim uczestniczkom bardzo gratulujemy!

     • Dyżury specjalistów

     • Informujemy, iż w szkole pełnione są dyżury dla Uczniów i Rodziców:

      • pedagoga - w środy, w godz. 15.00 - 17.00, w gabinecie pedagoga;
      • psychologa - w czwartki, w godz. 14.00 - 15.20, w gabinecie psychologa.

      Isnieje też możliwość kontaktu za pośrednictwem e-dziennika.

     • Telefon zaufania

     • Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

     • Jesienny wieczór filmowy

     • Klasa III b i III c pełna uczniów, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli siedzą w szkole od 18.00 do 21.00 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni i to tuż przed długim weekendem? To tak rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć. Tym razem jednak powód był szczególny. W środę, 10 listopada, odbył się "Jesienny wieczór filmowy".

     • Szkolny Konkurs Kaligraficzny

     • 9 listopada odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas II - III pod hasłem „Mistrz Kaligrafii”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów uczniów, po 4 reprezentantów z klasy. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze sobie z nim poradzili. Znaleźli się wśród nich jednak tacy, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie.

      Oto wyniki z podziałem na kategorie wiekowe:

      Mistrz Kaligrafii klas III Natalia Szawkało kl.III a

      Wicemistrz Kaligrafii klas III Szymon Gawrysiuk kl.III b

      Mistrz Kaligrafii klas II Zuzanna Walczak kl. II a

      Wicemistrz Kaligrafii klas II Zofia Koc kl. II b

      Wicemistrz Kaligrafii klas II Adam Fabijański kl. II a

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i piękne prace.

     • Dary serca na Misje

     • Nasza szkoła nieustannie podejmuje różne działania mające na celu wdrażanie w życie nauczania swojego Patrona. Jednym z nich jest realizacja misyjnego testamentu Ojca św., który powiedział że „Największą troską mego serca są misje” (1987). W dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 r., który odbył się w Niedzielę Misyjną Papież zaznaczył pragnienie całego Kościoła: „…aby Chrystusowe słowa życia dotarły do wszystkich ludzi i zostały przez nich przyjęte jako orędzie nadziei, zbawienia, ogólnego wyzwolenia”. O potrzebie zaangażowania wszystkich wierzących w dzieło misyjne napisał też w encyklice „Redemptor hominis”.
      Od wielu lat uczniowie na katechezach lub bezpośrednich spotkaniach z Misjonarzami, są zapoznawani z pracą Misjonarzy na różnych kontynentach oraz trudnymi warunkami życia ich rówieśników w krajach misyjnych. Następnie są zachęcani do modlitwy w intencji Misji oraz do otwartości serca na pomoc materialną potrzebującym. Oprócz wielokrotnej zbiórki ofiar pieniężnych, przyborów szkolnych i zabawek dla dzieci z Afryki, szkoła przystąpiła do programu „Adopcja Serca” i w tygodniu Misyjnym zorganizowała akcję charytatywną na opłacenie szkoły i wyżywienia na cały rok dla 2 dzieci z Sierocińca w Nguelemendouka.
      Naszymi podopiecznymi są: Eba Brayan Johny z kl. IV i Nanga Leandra Trecie z kl. II.
      Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy ofiarnie wzięli udział w organizowanej akcji. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na wybrany cel. Dziękujemy bardzo również p. Hannie Wiercińskiej za przekazane dary na naszą akcję charytatywną.

       Barbara Oleksiuk

      Podziekowanie_list.pdf

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych