Andrzejkowe wróżby w klasie 2 a
- 16
Zwycięzcy konkursu logopedycznego pt. „Memory logopedyczne”
- 3
I miejsce – Natalia Szawkało kl. III a, Adam Piotrowski kl. III a
II miejsce – Zofia Koc kl. II b, Mateusz Koc kl. I c
III miejsce – Karolina Olędzka kl. III c, Wojciech Siekierko kl. II a
Zwycięzcom gratulujemy.
Marlena Skrocka-Koc
Andrzejki w klasie 3 b
- 23
Andrzejkowe wróżby w klasie 2 b
- 10
Inauguracja roku akademickiego PUD
Inauguracja roku akademickiego Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego z udziałem naszych uczniów.
24
Andrzeju, Andrzeju…
- 15
“Andrzeju, Andrzeju…
wróżb nadszedł czas.|
Pokaż nam łaskawie,
co w przyszłości czeka nas”Tymi słowami zaczął się wieczór filmowo-andrzejkowy.
Klasowe wróżki przepowiadały przyszłość. Wywróżono przyszłe zawody i sympatie, nadchodzące szczęśliwe dni. Wszystkie wróżby zawierały pozytywne rady, wskazówki i przepowiednie. Podczas zabaw andrzejkowych w klasie było dużo radości i wybuchy śmiechu. Wszystko z przymrużeniem oka, bo „przecież to tylko zabawa”.
III Gala Wolontariatu w Siemiatyczach
- 22
W dniu 25.11.2021 r. mieliśmy możliwość uczestniczenia w III Gali Wolontariatu w Siemiatyczach.
Serdecznie gratulujemy Szymonowi Bobińskiemu, naszemu absolwentowi i wieloletniemu wolontariuszowi, który został laureatem konkursu na najaktywniejszego wolontariusza - nagroda im. Łukasza Glinko. Konkurs był organizowany przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej i Stowarzyszenie Centrum na Wschodzie, a adresowany do powiatu siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego.
Szymon zajął też I miejsce w Regionalnym Konkursie WOLONTARIUSZ ROKU KORPUSU SOLIDARNOŚCI organizowanym przez Korpus Solidarności.
Serdecznie gratulujemy!
Zajęcia socjoterapeutyczne
- 10
To co znajduje się za nami i to co znajduje się przed nami jest drobnostką w porównaniu z tym, co jest w nas. Ralph Waldi Emerson
Sala Integracji Sensorycznej
Sala Integracji Sensorycznej wyposażona w ramach projektu Nowoczesna Szkoła Oknem na Świat w Gminie Siemiatycze.
20
Czytajmy „Świerszczyk”
- 647
Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” to nowoczesne a jednocześnie najstarsze czasopismo dla dzieci w Europie. Pierwszy jego numer ukazał się w 1945 roku. „Świerszczyk” to recepta na problemy z czytaniem. Warto po niego sięgnąć, ponieważ zawiera dużo ciekawych wiadomości, pięknych opowiadań i ilustracji, mnóstwo zagadek, konkursów i łamigłówek, wiele interesujących pomysłów na prace plastyczne.
Doceniając wartość „Świerszczyka” nasza szkoła od wielu lat prenumeruje to czasopismo. Wszyscy chętni mogą je wypożyczyć. Serdecznie polecamy.
„Świerszczyk” jest częstym gościem na zajęciach u dzieci w świetlicy i w bibliotece. Klasa I d regularnie rozwiązuje „świerszczykowe” łamigłówki a klasa III c wzięła nawet udział w konkursie ogłoszonym przez to czasopismo i może się pochwalić pięknymi ilustracjami, które powstały z tej okazji.
Więcej informacji o „Świerszczyku” - https://swierszczyk.pl/
E. Szymala, K. Nayda, I. Łojko-Łukianiuk
Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Języczkowe przygody logopedyczne”
- 7
Dnia 25.11.2021 odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Języczkowe przygody logopedyczne”. Do konkursu przystąpiły uczennice z klas I - III. Dziewczynki pięknie zaprezentowały umiejętności recytatorskie. Z pełnym zaangażowaniem, odpowiednią intonacją, dykcją wygłosiły wiersze. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureatki nagrodę rzeczową.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Zofia Koc kl. II b
II miejsce - Maja Ryżko kl. III b
III miejsce - Emilia Dmitruk kl. I b
Wszystkim uczestniczkom bardzo gratulujemy!
Dyżury specjalistów
Informujemy, iż w szkole pełnione są dyżury dla Uczniów i Rodziców:
- pedagoga - w środy, w godz. 15.00 - 17.00, w gabinecie pedagoga;
- psychologa - w czwartki, w godz. 14.00 - 15.20, w gabinecie psychologa.
Isnieje też możliwość kontaktu za pośrednictwem e-dziennika.
Telefon zaufania
Informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
Jesienny wieczór filmowy
Klasa III b i III c pełna uczniów, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli siedzą w szkole od 18.00 do 21.00 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni i to tuż przed długim weekendem? To tak rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć. Tym razem jednak powód był szczególny. W środę, 10 listopada, odbył się "Jesienny wieczór filmowy".
9
Patriotyczne roboty kl. I d
- 7
Szkolny Konkurs Kaligraficzny
- 7
9 listopada odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas II - III pod hasłem „Mistrz Kaligrafii”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów uczniów, po 4 reprezentantów z klasy. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze sobie z nim poradzili. Znaleźli się wśród nich jednak tacy, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie.
Oto wyniki z podziałem na kategorie wiekowe:
Mistrz Kaligrafii klas III Natalia Szawkało kl.III a
Wicemistrz Kaligrafii klas III Szymon Gawrysiuk kl.III b
Mistrz Kaligrafii klas II Zuzanna Walczak kl. II a
Wicemistrz Kaligrafii klas II Zofia Koc kl. II b
Wicemistrz Kaligrafii klas II Adam Fabijański kl. II a
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i piękne prace.
Dary serca na Misje
- 4
Nasza szkoła nieustannie podejmuje różne działania mające na celu wdrażanie w życie nauczania swojego Patrona. Jednym z nich jest realizacja misyjnego testamentu Ojca św., który powiedział że „Największą troską mego serca są misje” (1987). W dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 r., który odbył się w Niedzielę Misyjną Papież zaznaczył pragnienie całego Kościoła: „…aby Chrystusowe słowa życia dotarły do wszystkich ludzi i zostały przez nich przyjęte jako orędzie nadziei, zbawienia, ogólnego wyzwolenia”. O potrzebie zaangażowania wszystkich wierzących w dzieło misyjne napisał też w encyklice „Redemptor hominis”.
Od wielu lat uczniowie na katechezach lub bezpośrednich spotkaniach z Misjonarzami, są zapoznawani z pracą Misjonarzy na różnych kontynentach oraz trudnymi warunkami życia ich rówieśników w krajach misyjnych. Następnie są zachęcani do modlitwy w intencji Misji oraz do otwartości serca na pomoc materialną potrzebującym. Oprócz wielokrotnej zbiórki ofiar pieniężnych, przyborów szkolnych i zabawek dla dzieci z Afryki, szkoła przystąpiła do programu „Adopcja Serca” i w tygodniu Misyjnym zorganizowała akcję charytatywną na opłacenie szkoły i wyżywienia na cały rok dla 2 dzieci z Sierocińca w Nguelemendouka.
Naszymi podopiecznymi są: Eba Brayan Johny z kl. IV i Nanga Leandra Trecie z kl. II.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy ofiarnie wzięli udział w organizowanej akcji. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na wybrany cel. Dziękujemy bardzo również p. Hannie Wiercińskiej za przekazane dary na naszą akcję charytatywną.Barbara Oleksiuk
"Śniadanie daje moc"
8 listopada klasa II b wzięła udział w akcji "Śniadanie daje moc".
18
8 listopada - Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania
Archiwum Aktualności
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Lipiec 2020
- Czerwiec 2020
- Wszystkie