• „Hachiko”

• 25 listopada 2022 r. uczniowie klasy III a i III b w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół obejrzeli przedstawienie „Hachiko” przygotowane przez zespół Teatru Maska w Rzeszowie.
            Psy potrafią być dla ludzi najlepszymi - wiernymi i lojalnymi przyjaciółmi. Z takim stwierdzeniem zgodzić się może niejeden właściciel psa. Taki wniosek mogli też sformułować nasi uczniowie po spektaklu.
            Sztuka opowiadała o prawdziwej historii, która wydarzyła się prawie 100 lat temu w Japonii, a jej głównym bohaterem był pies o imieniu Hachiko. Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio. Co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat? O tym właśnie było to wzruszające przedstawienie…

• Plebiscyt na ulubioną książkę o zwierzętach rozstrzygnięty

• Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas II-IV do udziału w plebiscycie na najciekawszą książkę o zwierzętach.

W głosowaniu udział wzięło 89 uczniów. Każdy uczeń mógł zagłosować tylko raz i podać tylko jedną własną propozycję (tytuł swojej ulubionej książki o zwierzętach wraz z nazwiskiem jej autora). Z relacji uczestników głosowania wiemy, że nieraz trudno było podjąć ostateczną decyzję. Wśród pozycji, na które głosowaliście było mnóstwo pojedynczych tytułów. Po podliczeniu głosów okazało się, że do Waszych najbardziej ulubionych książek należą:

• 1 miejsce - seria „Zaopiekuj się mną” Holly Webb - 22 głosy
            • 2 miejsce -„Doktor Dolittle i jego zwierzęta” Hugh Lofting - 12 głosów
            • 3 miejsce - seria „Magiczny kotek” Sue Bentley - 7 głosów

Wśród często wymienianych przez Was tytułów książek znalazły się odpowiednio w kolejności:

• „Magiczne drzewo”- Andrzej Maleszka
            • „Shrek 2. Magiczny eliksir.”- Gail Herman
            • Seria „Klinika pod Boliłapką”- Liliana Fabisińska
            • „Bohaterowie Magicznego Drzewa. Porwanie.”- Andrzej Maleszka
            • „Pięciopsiaczki” - Wanda Chotomska
            • „Kubuś Puchatek” - Alan Aleksander Milne
            • „Przygody Koziołka Matołka” - Kornel Makuszyński
            • „Clifford”- Bob Barkly
            • „Kicia Kocia” - Anita Głowińska
            • „Wilk Ambaras” - Tomasz Samojlik

Dziękujemy, że wzięliście udział w naszym bibliotecznym rankingu.

Wśród uczniów biorących udział w plebiscycie rozlosowano nagrody książkowe. Szczęście uśmiechnęło się do następujących osób:

• Łukasz Ciebiera – kl. II d
            • Maria Iwaniuk – kl. III a
            • Aleksandra Kużel – kl. III b

Gratulujemy!

Nauczyciele bibliotekarze

• Teatr profilaktyczny

• Teatr profilaktyczny pt. "Żyj zdrowo" przygotowany przez uczniów kl. IV c na zajęciach rozwijających z jężyka polskiego. Przedstawienie obejrzeli uczniowie klas I - III oraz kl. IV c.

• Światowy Dzień Pluszowego Misia

•       25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji podczas zajęć świetlicowych dzieci z klasy II b i II c poznały historię pluszowego misia, opowiadały o swoich pluszakach przyniesionych z domu, obejrzały bajkę Miś Uszatek, śpiewały piosenkę o misiu a na koniec kolorowały misie według własnych pomysłów.

• Adopcja Serca

• Nasza szkoła od 2011 r. w ramach programu „Adopcja Serca” pomaga ubogim dzieciom z sierocińca w Kamerunie (Afryka), prowadzonym przez Siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła (Michalitki) z Polski oraz dzieciom w szkole w Republice Środkowej Afryki (RCA), która jest po opieką Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów. W związku z tym z okazji Tygodnia Misyjnego w szkole odbyła się akcja charytatywna, z której całkowity dochód został przeznaczony na opłacenie nauki i wyżywienia dla 2 ubogich, pochodzących z wielodzietnych rodzin dzieci z Kamerunu oraz 2 dzieci ze szkoły w RCA.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za ofiarność i zaangażowanie na rzecz Misji.

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach