• WITAJ WIOSNO!

• 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. W pogodzie niestety ciągle zima. Dzieci z klas I-III próbują przywołać wiosnę pracami plastycznymi, a kl. II a piosenką....

• Światowy Dzień Recyklingu

• 18 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Uczniowie projektowali według swoich pomysłów roboty z przyniesionych przez siebie rożnych odpadów plastikowych, drewnianych, aluminiowych i zakrętek. Zużyte przedmioty otrzymały „drugie życie”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i w sposób interesujący przedstawili swoje prace.

• Krzyż w oczach dziecka

• Wielki Post jest szczególnym czasem, który sprzyja głębszej refleksji nad tajemnicą krzyża Chrystusowego. Jest on symbolem wielkiej i niepojętej miłości Boga do człowieka. Jako chrześcijanie powinniśmy szanować i czcić ten symbol naszej wiary i zbawienia oraz za wszelką cenę bronić go przed znieważaniem i profanacją. W takim duchu powinno się wychowywać dzieci i młodzież, aby zaszczepić w ich sercach szacunek do krzyża i głęboką miłość do Jezusa, który na nim umarł, aby nas zbawić.
            W naszej szkole od wielu lat podejmowane są działania katechetyczne, kształtujące postawę szacunku do świętości. Wszyscy uczniowie klas I-III, po przeprowadzonych katechezach, zostali zachęceni do wykonania prac plastycznych ukazujących piękno krzyża, wykorzystując do tego dowolne sposoby i techniki. Zastosowane wszelkie ozdoby miały na celu uświadomić łaski płynące z krzyża i ofiary Jezusa oraz naszą miłość do Zbawiciela. Dzieła naszych dzieci zostały umieszczone na wystawie na holu szkoły, gdzie można je oglądać i podziwiać twórczość i pomysłowość wykonawców. Prace plastyczne ukazują również realizację wspólnego celu wychowawczego katechetów.

Barbara Oleksiuk

• Dzień Kobiet w kl. VI c

• 8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy z kl. VI c złożyli osobiście życzenia i podarowali piękne kwiatki wychowawczyni i koleżankom z klasy.

Chłopaki serdecznie dziękujemy!

• „Alicja on-line”– interaktywne spotkanie z bajką

• 26 lutego Teatr Edukacyjny z Krakowa zabrał uczniów klas 1-3 w krainę czarów, świat snów i nocnych marów.  W spektaklu brała udział grupa aktorów, artystów cyrkowych i akrobatów, którzy wzbogacili przedstawienie takimi efektami jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie, bańki mydlane, balony oraz ledowe show. Było ciekawie i wesoło. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek – książeczkę z labiryntami.

• Czyj to pseudonim?

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy specjalnie dla naszych wytrawnych Czytelników przygotowaliśmy zabawę interaktywną.

Nie jest łatwa. Znalezienie prawidłowego rozwiązania poszerzy Waszą wiedzę. Może być też okazją do ćwiczenia umiejętności samodzielnego wyszukiwania potrzebnych informacji z wykorzystaniem różnych źródeł wiedzy np. Internetu.

Powodzenia!

Nauczyciele bibliotekarze

• Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

• „Gdzie są ich groby Polsko, gdzie ich nie ma?
            Ty wiesz najlepiej i Bóg wie najlepiej”
            Artur Oppman

1 marca w rocznicę rozstrzelania przez komunistów przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezależność” - obchodzony jest Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Kiedy zakończyła się II wojna światowa, nie zaprzestano mordować polskich żołnierzy walczących o wolność Ojczyzny. Teraz już nie zabijali Niemcy, tylko Sowieci – nasz kolejny okupant. Powstało polskie podziemie niepodległościowe, które istniało do wiosny 1947 r.

O żołnierzach, którzy walczyli za Polskę, nie można było mówić w PRL-u do 1989 r. Ci ludzie nie pasowali do ustroju komunistycznego Polski i Związku Sowieckiego – okupanta.

Dopiero, gdy w 1989 r. Polska odzyskała niepodległość, można było o nich wspominać. W roku 2001 ustanowiono Dzień Żołnierzy Wyklętych zwanych też „niezłomnymi”

Odegrali oni ogromną rolę na drodze do odzyskania przez Polskę niepodległości. Najbardziej znane osoby wśród żołnierzy wyklętych są to: Łukasz Ciepliński „Pług”, Mieczysław Dziemiszkiewicz „Rój”, Józef Kuroś „Ogień”, Antoni „Zuch” i Janina „Janek” Zubrychowie, Jan Borysewicz „Krysia”, Witold Pilecki „Witold”, August Emil Fieldosf „Nil”.

Cześć ich pamięci!

Klasa VII a z wychowawcą P. Oleksiuk

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnych na temat „Żołnierzy Wyklętych” przygotowanych przez uczniów kl. VII a

JulaB_7a.pptx

PatrycjaSz_7a.odp​​​​​​​

• Dzień Języka Ojczystego

• W dniu 21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym uczniowie klasy IV c w ramach akcji "Klasa gospodarzem szkoły" przygotowali różne "łamańce językowe". Sami oceńcie czy język polski jest językiem trudnym.

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      • ul. Gen. Wł. Andersa 4