• Prace z koralików

• Na zajęciach rozwijających i korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie wykonywali z koralików ramki na zdjęcia oraz magnesy na lodówkę dla Babci i Dziadka. Wszystkiego najlepszego!

Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk

• Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas VI, VII, VIII do udziału w XI edycji Cyklicznego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II.
            Celem konkursu jest utrwalenie i pogłębienie wiadomości o życiu i działalności Ojca świętego oraz kształtowanie umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach.
            Co miesiąc od stycznia do kwietnia 2024 r. na stronie internetowej szkoły, w zakładce Patron szkoły będzie pojawiał się zestaw 10 pytań. Odpowiedzi na te pytania zapisane na kartkach (podpisane: imię i nazwisko oraz klasa) prosimy przynosić do biblioteki do końca każdego miesiąca.
            Zachęcamy do udziału w konkursie. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody książkowe.

• Kolędnicy w bibliotece szkolnej

• 11 stycznia w naszej bibliotece gościliśmy grupę dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej Caritas w Siemiatyczach, które zaprezentowały przedstawienie bożonarodzeniowe. Występ kolędników spotkał z ciepłym odbiorem ze strony zgromadzonej publiczności – grupy przedszkolaków „Wiewiórki” i „Leśne Ludki”.

• Nasza lektura - "Dzieci z Bullerbyn"

• W klasie III d odbył się konkurs z lektury.
            I miejsce - Szymon Panieński
            II miejsce - Łukasz Ciebiera
            III miejsce - Jakub Mudel
            IV miejsce - Emilia Lelito oraz Hana Radulska

• Kolędowanie

• W dniach 21, 22 XII 2023 wolontariusze Szkolnego Koła Caritas udali się do osób starszych, samotnych, chorych i niepełnosprawnych. Śpiewali kolędy i składali życzenia świąteczne. Rozdawali też karki świąteczne, słodycze i zabawki. Odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dom Pomocy Społecznej, Zakład Opiekuńczo- leczniczy oraz hospicjum w Bacikach.
            Spotkania przebiegły w serdecznej atmosferze i dostarczyły wielu wzruszeń.

• Jasełka bożonarodzeniowe

• Dnia 21 grudnia w naszej szkole zostały przedstawione jasełka, które wprowadziły wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Inscenizację przygotowali uczniowie klas V i VI oraz chór szkolny. Poszczególne sceny, nawiązujące do historii narodzenia Jezusa, przeplatane były śpiewem różnych kolęd i pastorałek. Na koniec dyrektor szkoły p. Joanna Gołubkiewicz złożyła dzieciom i ich rodzicom świąteczno-noworoczne życzenia.

• „EUROPEJCZYK - odkrywanie kultury europejskiej”

• numer projektu
            2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469

W dniu 20 listopada 2023 r. odbyła się wizyta przygotowawcza przedstawicieli Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach z przedstawicielami instytucji partnerskiej firmą ESMOVIA Training and Mobility z Walencji położonej nad Morzem Śródziemnym w Hiszpanii.

Podczas wizyty doprecyzowano szczegóły realizacji mobilności uczniów i nauczycieli, którzy w roku 2024 odbędą 2-tygodniowe szkolenia obserwacji pracy nauczycieli oraz tygodniowe grupowe mobilności uczniów klas VII. Działania te realizowane są przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ sektor Edukacja Szkolna.

Pozyskane przez szkołę wsparcie w wysokości 51 001 EUR przeznaczone zostanie na pokrycie m.in. kosztów transportu, wyżywienia, zakwaterowania, ubezpieczenia, przejazdów lokalnych w trakcie pobytu w Hiszpanii, organizację czasu wolnego, a także spotkań przygotowujących do wyjazdu.

Dzięki zapewnionemu przez Unię Europejską wsparciu finansowemu uczestnicy wyjeżdżający na zagraniczne mobilności nie ponoszą żadnych kosztów, dzięki czemu w wyjazdach mogą uczestniczyć uczniowie pochodzący z różnych środowisk również Ci o mniejszych szansach.

• Spotkanie bożonarodzeniowe

• 14 grudnia - już po raz szósty - Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała spotkanie bożonarodzeniowe. Na pięknie przygotowanych stoiskach rodzice i uczniowie zachęcali do kupna przygotowanych własnoręcznie ozdób świątecznych: bombek, aniołków, świeczników, stroików, choinek, wianuszków, kartek. Można było także kupić oraz skosztować wigilijnych potraw (bigos, pierogi, ryba po grecku, barszcz z uszkami) oraz świątecznych domowych wypieków, gdzie królowały pierniczki. Można było także zakupić produkty potrzebne do przyrządzania świątecznych potraw: suszone grzyby, owoce, pieczarki. Najmłodsi mogli skorzystać z zorganizowanych zabaw z chustą animacyjną, a dorośli z kawiarenki, gdzie gratis serwowana była kawa i herbata. Całość dopełniała pięknie ustrojona choinka, niespodzianka muzyczna przygotowana przez klasę II c oraz świąteczna muzyka. Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania rodzicom oraz uczniom za organizację spotkania. Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc. Dobroć dawana innym zawsze powraca.

• Dyktando Papieskie 2023

• Dnia 30 listopada br. biblioteka szkolna zorganizowała konkurs ortograficzny pt. „Dyktando Papieskie”, którego celem było utrwalenie zasad polskiej pisowni i interpunkcji. Wzięło w nim udział 17 uczniów z kl. VII i VIII. Zadaniem uczestników było napisanie ze słuchu dyktowanych fragmentów z nauczania Jana Pawła II na temat „cywilizacji życia”.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Gajko Kornelia kl. VII a, Stremkowski Aleksander kl. VII b
            II miejsce – Waraksa Kornelia kl. VII b, Kozarska Nikola kl. VII b
            III miejsce – Cylwik Dawid kl. VII b, Piątek Małgorzata kl. VII a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• ul. Gen. Wł. Andersa 4