• Wizyta przedszkolaków

•      We wtorek 21 września gościliśmy przedszkolaków z grupy Sówki z Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach. Dzieci zapoznały się z budynkiem szkoły, poznały pracę biblioteki, odwiedziły halę sportową i szkolną stołówkę. Zobaczyły też jak wygląda świetlica.

Dziękujemy za odwiedziny.
            Zapraszamy od września.

• Zajęcia z terapii ręki

• Uczniowie na zajęciach terapii ręki usprawniali małą motorykę, czyli precyzyję ruchów rąk, dłoni i palców. Dostarczali wrażeń dotykowych umożliwiających poznawanie różnych kształtów i struktur materiałów.Na zajęciach  pobudzają swoje zainteresowania i aktywności własne.

• Obchody Dnia Sybiraka

•     Obchody Dnia Sybiraka - część artystyczna pt. Pamięć i tożsamość w wykonaniu naszych uczniów pod opieką p. K. Kasperuk i p. L. Ryszczuka z udziałem pocztu sztandarowego, dyrekcji, uczniów, nauczycieli i rodziców.

Pamiętamy

• Diecezjalny Dzień Młodzieży

• Czas to miłość - pod takim hasłem 14 września odbył się w Drohiczynie, Diecezjalny Dzień Młodzieży, na który przyjechało ok. 2000 młodych ludzi z diecezji drohiczyńskiej. Grupa uczniów z naszej szkoły również wzięła udział w tym spotkaniu. Były tańce integracyjne, konferencja o miłości, Msza święta pod przewodnictwem bpa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka i koncert zespołu MUODE KOTY. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek w ogrodach, na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
            Ksiądz Biskup interpretując słowa Kardynała Wyszyńskiego mówił, że "Najważniejszy jest Bóg, najważniejsze jest niebo, a więc to, by na wieki być w bliskości Boga, by zamieszkać w Jego domu (… ) nieba nie dostaje się za pieniądze, ale wyłącznie za miłość, za pokorną, żmudną pracę nad usuwaniem egoizmu, myślenia wyłącznie o swojej wygodzie, a otwierania serca na Pana Boga i na drugiego człowieka, działanie dla jego dobra”. Po spotkaniu młodzież skorzystała z oferty kawiarni „Za bramą”.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele na całym świecie, organizują wiele interesujących zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
            W naszej szkole w ramach rewalidacji logopedycznej również obchodziliśmy to święto.

Marlena Skrocka-Koc

• Wycieczka do Ciechanowca

•      15 września klasa III c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa, Skansenu i Muzeum Pisanki w Ciechanowcu. Podczas zwiedzania uczniowie oglądali eksponaty znajdujące się w neorenesansowym pałacu i innych historycznych obiektach. Wiele emocji wzbudziła wystawa ok. 2000 pisanek. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej "Niezwykłe życie pszczół".

Piękna, słoneczna pogoda, oraz malownicze tereny zespołu pałacowo-parkowego przysporzyły uczniom wielu wrażeń.

Po zwiedzaniu było ognisko i kiełbaski.

• XVIII Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

I miejsce – UKS Kangur Siemiatycze -dziewczęta klasa 7a sportowa
            II miejsce- TS Siemiatycze – chłopcy klasy 7

KRÓL STRZELCÓW POGORZELSKA Katarzyna (UKS Kangur Siemiatycze)

KRÓL STRZELCÓW MARKS Marcel (TS Siemiatycze)

„SIÓDEMKA" TURNIEJU: LENDZION Karol (TS Siemiatycze), ZAJĄCZKOWSKI Maciej (TS Siemiatycze)

Nagrody indywidualne: MVP TURNIEJU KOWALSKA Marcelina (UKS Kangur Siemiatycze)

„SIÓDEMKA" TURNIEJU PIEŚLUK Pola (UKS Kangur Siemiatycze), TARASIUK Natalia (UKS Kangur Siemiatycze)

Trenerzy Jurek Roszczenko i Norbert Marks.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom i życzymy dalszych sukcesów.

• Dziękujemy...

• Z dumą informujemy, że uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach w minionym roku szkolnym wsparli leczenie Mikołaja Karelusa – dwulatka z Białegostoku chorującego na SMA – kwotą 585,3 zł.

Dziękujemy za hojność i zaangażowanie w pomoc Mikołajkowi. Chłopiec miesiąc temu zakończył zbiórkę i otrzymał najdroższy lek świata. Mikołaj jest obecnie intensywnie rehabilitowany i stawia swoje pierwsze kroki. Niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Dziękujemy.

• UWAGA

• W związku z brakiem wolnych miejsc w świetlicy, uczniowie z klas IV zgłoszeni do świetlicy, po zakończonych zajęciach mogą przebywać w czytelni biblioteki szkolnej.

• Boksy szatniowe

• 1 – V a,