Niesamowite lekcje poza murami szkoły.
Wycieczka klasy 1c i 1d do Drohiczyna
- 15
"Uważność, nasza siła - wielka moc"
- 25
Kolejny moduł innowacji "Uważność, nasza siła - wielka moc" za nami. "Kraina kreatywności" był to czas na artystyczny rozwój naszych uczniów. Podczas szeroko pojętego procesu tworzenia, uczestnicy zajęć Treningu Umiejętności Społecznych w naszej szkole, w największym możliwym stopniu byli obecni "tu i teraz". Zatapiając się w swoich myślach i emocjach, wyrażali w przeróżny sposób siebie, w tworzonych dziełach, poprzez zastosowanie arteterapii, czyli:
- elementy dramy,
- biblioterapia,
- muzykoterapia,
- arteterapia z elementami plastyki.
Był to moduł, który w dużym stopniu pomógł zrozumieć i wyrażać uczniom swoje wewnętrzne stany emocjonalne, zamiast je tłumić. Wykonując ćwiczenia zastosowanymi metodami i technikami pracy oraz stymulując zmysły, mieliśmy wspaniałą okazję przeniesienia się w fascynujący świat emocji ale przede wszystkim pielęgnować w sobie życzliwość i empatię wobec innych oraz trenowanie koncentracji w momentach, gdy ogarną nas różne sytuacje.
Elżbieta Sywno
Moje zainteresowania
- 9
Na zajęciach plastycznych z grantu IOM w ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi" uczniowie wykonywali mandale składające się z elementów dotyczących ich zainteresowań. Celem tych zajęć było odkrywanie swoich zalet, rozwijanie odwagi w wyrażaniu tego, co czuje dziecko oraz kształtowanie kreatywności. Warsztaty te finansowane są przez Stany Zjednoczone Ameryki.
Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk, Marta Stan
Rozstrzygnięcie konkursu „Życie w Biblii...”
- 15
W diecezjalnym konkursie dla dzieci szkół podstawowych „Życie w Biblii, Biblia w Życiu Maryja Matka Jezusa i Nasza”, uczeń klasy V c Kacper Wasilewski zajął II miejsce w kategorii film. Przedstawił w nim biblijną scenę z udziałem Maryi. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wraz z rozdaniem nagród odbyło się 21 marca w Szkole Podstawowej w Domanowie. Życzymy dalszych sukcesów.
Moja gra planszowa
- 7
Uczniowie zaprojektowali i wykonali własną grę planszową - kółko-krzyżyk na zajęciach plastycznych w ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi". Celem tych zajęć było wdrożenie dzieci do spędzania czasu wolnego w sposób konstruktywny, integrację z rówieśnikami oraz rozwijanie kreatywności. Warsztaty te odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.
Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk i Marta Stan
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
- 5
Nasz szkoła przyłączyła się do akcji „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”, której celem jest zwiększenie wiedzy społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wiedza dotycząca tego zagadnienia pozwoli lepiej zrozumieć zmienne zachowania i problemy z jakimi zmagają się w codziennym funkcjonowaniu również uczniowie naszej szkoły.
Autyzm to nie choroba, ale odmienna ścieżka rozwoju.
Symbol nieskończoności który towarzyszy autyzmowi jest jak magiczna różdżka dla czarodzieja! Nie zapominajmy , że każde dziecko jest jak niekończąca się bajka pełna różnorodnych przygód. Tak jak w kolorowej książce, autyzm sprawia, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne.Marlena Skrocka-Koc
Pamiętamy...
19 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37 zmarł papież Jan Paweł II, Patron naszej szkoły. Świat na chwilę chyba stanął i wyciszył się.
Pierwsza grupowa mobilność uczniów naszej szkoły
„EUROPEJCZYK - odkrywanie kultury europejskiej”
numer projektu
2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469W dniach 02–09.03.2024 r. dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas VII wraz z dwoma nauczycielami wzięło udział w grupowej mobilności zagranicznej do Walencji w Hiszpanii realizowanym w ramach otrzymanego dofinansowania z programu Erasmus + ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
Mobilność trwała 8 dni, w czasie której uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami szkoły z Hiszpanii wzięli udział w zajęciach doskonalących kompetencje kluczowe, m.in. z robotyki i programowania, co jest głównym celem projektu. W czasie wolnym poznawali hiszpańskie zwyczaje, kuchnię, kulturę oraz fascynujące miejsca w Walencji mieście z bogatą historią i kulturą.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji i zapoznania się ze sprawozdaniem uczestników mobilności.
Pierwsza grupowa mobilność uczniów za nami!
SPRAWOZDANIE Z MOBILNOŚCI
w ramach projektu
pn.: „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej”
numer 2023-1-PL01-KA122-SCH000130469
realizowanego w ramach programu Erasmus+Dnia 2 marca 2024 roku, 10 nas uczniów i 2 nauczycieli jako opiekunów, ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach polecieliśmy do Walencji w Hiszpanii. Mobilność ta odbyła się w ramach projektu „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej”.
Przed wyjazdem odbywały się spotkania, na których szlifowaliśmy znajomość języka angielskiego oraz hiszpańskiego, rozmawialiśmy na temat zachowania i przestrzegania środków bezpieczeństwa podczas mobilności, omawiane były szczegóły na temat wyjazdu i kultury hiszpańskiej, żeby jak najlepiej przygotować nas do wyjazdu.
Z Siemiatycz wyjechaliśmy o godzinie 1:00 w nocy. Wystartowaliśmy o 5.45 i po około trzech godzinach wylądowaliśmy w Walencji. Po zakwaterowaniu i rozpakowaniu się poszliśmy na spacer po Walencji. Spacerowaliśmy Parkiem Turia, w którym mogliśmy posłuchać ulicznych muzyków. W niedzielę udaliśmy się na plażę, a później zwiedziliśmy Katedrę-Bazylikę Wniebowzięcia NMP i zobaczyliśmy Święty Graal. W poniedziałek zostaliśmy ciepło przywitani w Instytucji Przyjmującej. Po omówieniu programu naszej mobilności, zrobiliśmy kilka quizów na temat Hiszpanii i języka hiszpańskiego. Po spotkaniu zwiedzaliśmy Walencję wraz z przewodnikiem, między innymi zobaczyliśmy targ Mercado Central oraz Dworzec Północny. Spróbowaliśmy orzechów z których robi się słynną horchate. We wtorek odbyliśmy zajęcia z robotyki. Wszystkich bardzo zaciekawiły, ale po kilku godzinach trochę zmęczeni wybraliśmy się na pyszną pizzę. Wieczorem udaliśmy się ponownie na spacer. W środę z samego rana wybraliśmy się na targ Mercado Central aby zakupić kilka pamiątek i owoców. Około południa pojechaliśmy metrem na kurs gotowania paelli. Oprócz samego gotowania zwiedziliśmy gospodarstwo i przejechaliśmy się bryczką konną do tradycyjnego dawnego hiszpańskiego domu. Zjedliśmy przepyszne przystawki, paelle i deser. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Parku Gulliwer żeby się trochę poruszać. W czwartek odwiedziliśmy hiszpańską szkołę Comenius Centre Educatiu. Pani Dyrektor oprowadziła nas i opowiedziała nam o szkole. Zapoznaliśmy się z uczniami w naszym wieku i uczestniczyliśmy w zajęciach razem z nimi. Hiszpańscy uczniowie przedstawili nam prezentacje na temat Walencji oraz ich szkoły a my na temat Siemiatycz, naszej szkoły oraz o kulturze i kuchni podlaskiej. Pobyt w szkole wszystkim minął bardzo szybko, ale w miłej atmosferze. Po szkole mieliśmy oficjalne spotkanie pożegnalne z wręczeniem certyfikatów. Później przeszliśmy się do Muzeum Sztuk Pięknych. W piątek byliśmy w Oceanarium, po zobaczeniu wielu pięknych zwierząt wodnych udało nam się przekonać jak bardzo inteligentne są delfiny dzięki ich pokazowi. Następnie obejrzeliśmy wiele interesujących wystaw w Miasteczku Sztuki i Nauki. W sobotę o godzinie 10.35 wylecieliśmy z Walencji, a do domów wróciliśmy około godziny 17:00.
Podczas mobilności z pewnością znacząco poprawiliśmy swoje zdolności językowe. Poznaliśmy ciekawych ludzi i dowiedzieliśmy się sporo na temat Hiszpanii i jej kultury. Ulice Walencji wraz z budynkami i palmami, które tam rosną tworzyły cudowną atmosferę. Spacerując również wieczorami po zmierzchu mogliśmy podziwiać te prześliczne miasto. W czasie pobytu w Walencji zwiedziliśmy wiele cudownych miejsc i zabytków, które głęboko zapadły w naszej pamięci.
Naszej nielicznej grupie towarzyszyła miła i przyjacielska atmosfera, która sprawiła, że dość mocno się z żyliśmy. Z pewnością będziemy długo pamiętać i mile wspominać czas spędzony razem w Hiszpanii.Wypowiedzi uczniów na temat mobilności:
„Najbardziej ciekawą atrakcją, było wyjście do Oceanarium i pokaz delfinów”
Oliwier
„Najbardziej podobała mi się szkoła i system nauczania a w szczególności godzinna przerwa, która powinna moim zdaniem być również wprowadzona u nas w szkole”
Bartek
„Ciekawym przeżyciem były spotkania w szkole z tamtejszą młodzieżą, którzy byli otwarci, bardzo mili i przyjaźni”
Kornelia
„Przygotowanie paelli, a później jej smakowanie było super!”
Maximilian
„Wieczorne spacery po Walencji były bardzo klimatyczne i inspirujące, mogliśmy zaobserwować jak wygląda życie codzienne Hiszpanów, jak spędzają czas wolny”
Gabriela
„Podobały mi się duże boiska w szkole, na których mogliśmy rozegrać mecz polsko-hiszpański”
Dawid
Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że mobilności była ogromną przygodą ale też miejscem i sposobem na rozwijanie się, poszerzanie swoich umiejętności oraz zdobywanie nowych doświadczeń. Wszyscy chętnie ponownie wieli by udział w mobilności zagranicznej w tym samym składzie!
46
„PIKtoGRAmy” z sukcesami
18.03.2024 r. w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne w ramach IV Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy. W konkursie udział wzięło kilkanaścioro uczniów z klas 1-3. Do etapu miejskiego jury wytypowało następujące osoby:
Putkowska Nela – ucz. kl. 1 a
Mazur Tymoteusz – ucz. kl. 1 b
Wysocki Michał – ucz. kl. 1 b
Milewska Zuzanna – ucz. kl. 1 cZ ogromną przyjemnością informujemy, iż w wyniku eliminacji miejskich, które odbyły się 25 marca w Siemiatyckim Ośrodku Kultury, nasi uczniowie zakwalifikowali się do dalszego udziału w konkursie na etapie wojewódzkim. Nela Putkowska będzie reprezentować nasze miasto w kategorii „Mistrzowie Piosenki”, a Zuzanna Milewska i Tymoteusz Mazur w kategorii „Mistrzowie Recytacji”.
Wszystkim dzieciom, które przystąpiły do konkursu „PIKtoGRAmy” dziękujemy za udział. Zwycięzcom: Neli, Zuzi i Tymkowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w Supraślu.
214Eliminacje szkolne
Eliminacje miejskie
Z wizytą w DPS i WTZ
- 19
W dniu 27 marca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili podopiecznych DPS i WTZ z życzeniami świątecznymi. Zanieśli stroiki świąteczne oraz kartki z życzeniami. Śpiewali piosenki i składali życzenia.
Targi Szkół
Uczniowie kl. VIII a na Targach Szkół w Starostwie Powiatowym.
5
Wywiadówka profilaktyczna
20 marca 2024 r. miała miejsce wywiadówka profilaktyczna na temat: "Hejt, mowa nienawiści, przemoc równieśnicza". Skierowana była ona do wszystkich rodziców. Zagadnienia omówiła p. Joanna Balejko, pełnomocnik do spraw profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom w naszym mieście.
Podziękowanie
Konkurs Wielkanocny
- 4
W dniu 25 marca został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny. Równolegle pracowały dwie komisje. Pierwsza złożona z nauczycieli oraz druga złożona z uczniów, którzy w tym miesiącu są gospodarzami szkoły (klasa I c, IV a i IV b).
Błażej Zgierun I c - I miejsce kategoria klas I - III oraz I miejsce (głosowanie dzieci)
Mikołaj Wichowski I c - II miejsce kategoria klas I - III oraz wyróżnienie (głosowanie dzieci)
Tymoteusz Mazur I b - III miejsce kategoria klas I - III
Zuzanna Milewska I c - wyróżnienie kategoria klas I - III
Amelia Rakhmatova I d - wyróżnienie kategoria klas I - III
Maria Złotkowska I d - wyróżnienie kategoria klas I - III
Mateusz Koc III c - wyróżnienie kategoria klas I - III
Zuzanna Pieńkowska III c - wyróżnienie kategoria klas I - IIIMaria Tatarczuk VI b - I miejsce kategoria klas IV - VI, wyróżnienie (głosowanie dzieci)
Zofia Koc IV b - II miejsce kategoria klas IV - VI, II miejsce (głosowanie dzieci)
Lena Dziedzia V b - III miejsce kategoria klas IV - VI
Kacper Augustyniak IV a - wyróżnienie kategoria klas IV - VI
Magda Wysocka VI a - wyróżnienie kategoria klas IV - VI
Zuzanna Bobińska VI b - wyróżnienie kategoria klas IV - VIMaja Doroszczuk VII c - I miejsce w kategorii klas VII - VIII
Gabriela Pisiecka VII c - wyróżnienie w kategorii klas VII - VIII
Grzegorz Mikołajczuk VIII a - wyróżnienie w kategorii klas VII - VIIIWszyscy uczniowie otrzymali pochwały za propagowanie tradycji świątecznych.
Dyplomy i nagrody będą wręczone po świętach wielkanocnych.
Zgodnie z regulaminem konkursu, prace zostaną przekazane osobom chorym i samotnym.Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.
Podziękowanie
Odkryjmy to!
- 25
Odkryjmy to! Eksperymenty i mądre towarzyszenie dzieciom. Super warsztaty prowadzone w naszej szkole przez pracowników Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
„Leluje – wycinanki wielkanocne”
- 12
Klasa 2 c uczestniczyła w warsztatach w Siemiatyckim Ośrodku Kultury, poświęconych tradycyjnym ozdobom polskiej wsi – wycinankom.
"Prawdziwe szczęście"
- 20
W dniu 22 marca 2024 uczniowie klas IV-VIII obejrzeli przedstawienie pt: "Prawdziwe szczęście", w wykonaniu podopiecznych WTZ.
Pierwszy dzień wiosny
- 45
Warsztaty pizzy klas 4a i 4b.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie