Szkolni szachiści
Kibice z SP3
- 10
Kibice z SP3 Siemiatycze na meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice.
Mistrz liczby Pi
- 2
14 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz liczby Pi”
Tytuły Mistrza naszej szkoły zdobyli:
- Mateusz Zgierun 6b - 167 cyfr,
- Eryk Łazowski 2b - 157 cyfr
- Kornelia Gajko 7a - 156 cyfr
Zwycięzcom gratulujemy.
Kartki wielkanocne
- 21
Uczniowie na kolejnych zajęciach plastycznych w ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi" wykonywali kartki z życzeniami dla bliskich techniką graficzną - linorytem. Technika ta polega na wyryciu w linoleum obrazu i przeniesieniu go za pomocą farby drukarskiej na podłoże. W procesie tworzenia kartek wspierała nas pani Isabella Maslowski. Zajęcia te odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.
Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk, Marta Stan
Podlaska Liga Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt
- 4
21.03.2024 w Zambrowie odbył się I turniej w ramach Podlaskiej Ligi Mini Piłki Ręcznej Dziewcząt rocznik 2014. W turnieju uczestniczyły 2 zespoły z Siemiatycz, 2 zespoły z Zambrowa, 3 zespoły Białegostoku, Jabłoni Kościelnej. Nie dojechały niestety (z różnych powodów) zespoły z Bielska Podlaskiego oraz z Dąbrowy Białostockiej. Siemiatycze były reprezentowane przez dwa zespoły UKS Kangur – uczennice SP 1 oraz SP 3. Osiągnięte wyniki: Kangur 1 - wygrał 3 mecze, doznając 4 porażek; Kangur 2 – odniósł zwycięstwo w 4 meczach, ulegając w 3.
Super organizacja turnieju, wspaniała zabawa dla młodych szczypiornistek, duża ilość emocji. Najbiższy turniej w ramach ligi zaplanowany jest w kwietniu w Białymstoku; trzeci turniej – końcowy w maju w Siemiatyczach.
Siemiatycze reprezentowały: Dmitruk Pola, Smorczewska Aurelia, Kołodko Eliza, Kuczyńska Eliza, Michaluk Maja – SP 1, Czeciuk Alicja, Lubowicka Alicja, Marks Nela, Mazur Amelia, Szary Hanna, Samojluk Zuzanna, Aleksiejuk Aleksandra, Bobienko Iga, Kunka Izabela, Pieńkowska Zuzanna, Sawczuk Aleksandra, Sidun Lena, Kowalska Michalina, Leszczyńska Nikola, Maslowski Milja, Mikołajczuk Marianna, Radulska Hana – SP 3.
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
- 5
21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasza szkoła w ramach projektu „Każdy inny wszyscy równi” przyłączyła się do tego święta. Uczniowie wykonywali piękne kolorowe skarpety, którymi udekorowaliśmy gazetkę. W kilku klasach odbyły się pogadanki dotyczące etykiety zachowania się wobec tych osób.
Cała szkoła zaangażowała się w akcję „Kolorowe skarpety” solidaryzując się z osobami z ZD i ich rodzinami. POKAZALIŚMY, ŻE WSPIERAMY I SZANUJEMY!Marlena Skrocka-Koc
Wiosenne warsztaty plastyczne
Klasa III d wita wiosnę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach.
10
Dzień otwarty w LO Siemiatycze
- 16
Dzień otwarty
- 88
VII Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych
- 2
W LO im. KEN w Siemiatyczach 13.03.2024 r. odbył się VII Powiatowy Konkurs Nauk Przyrodniczych - etap finałowy. Do etapu szkolnego z klas 7 i 8 przystapiło 17 uczniów. Do etapu finałowego kwalifikowało 25 pkt. Z naszej szkoły zakwalifikowało się 3 uczniów:
Mantur Julia - wynik 33 pkt
Sycewicz Olga - wynik 28 pkt
Sołowiński Maciej - wynik 25 pktOgłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 20.03. 2024 r. w LO - dzień otwarty w tej szkole.
Halina Lubowicka
Zajęcia z koralikami
Dnia 05.03.2024 r. odbyły się pierwsze zajęcia plastyczne w 3 grupach w ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi". Uczniowie wykonywali podkładki pod kubek w kształcie emotek z koralików pyssla. Zajęcia te miały na celu kształtowanie umiejętności wywoływania pozytywnych uczuć w odniesieniu do siebie i swoich bliskich, rozwijanie motoryki małej oraz relaksację.
Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk, Marta Stan
25
Konkurs biblijny
- 17
Nasi uczniowie wzięli udział w diecezjalnym konkursie biblijnym „Życie w Biblii, Biblia w życiu. - Maryja Matka Jezusa i nasza.” Można było tworzyć prace plastyczne, komiksy, opowiadania oraz nagrywać filmiki.
Zostały wysłane prace następujących uczniów:
Tymoteusz Mazur I b, Oskar Kurek I b, Emil Augustyniak I c, Jakub Pytel I c, Błażej Zgierun I c, Daniel Kołodziejski I d, Mateusz Kołodziejski I d, Maja Daniluk II a, Tomasz Koc II a, Antoni Łokieć II b, Mateusz Koc III c, Patryk Oksztol II c, Alicja Sycewicz II a, Michał Słowikowski II c, Amelia Mazur III a, Oliwier Oksieciuk V c, Kacper Wasilewski V c, Maria Anna Niewińska VI c, Maria Rozumska VI c, Julia Mantur VIII a, Kornelia Gajko VII a.
DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY
W dniach 13-14 lutego 2024 r. został podsumowany III Diecezjalny Konkursu „Życie w Biblii, Biblia w życiu - Maryja Matka Jezusa i nasza.”
Na konkurs wpłynęło łącznie we wszystkich kategoriach 269 prac uczniowskich (w tym: 228 prac plastycznych, 13 prac literackich, 18 komiksów i 9 filmików) z 37 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej.
II miejsce w kategorii zaaranżowana scenka filmowa zajął Kacper Wasilewski z kl V c. Gratulujemy.
Dzień Logopedy
- 22
6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. W roku 2024 hasłem przewodnim jest „Współpraca logopedów z innymi specjalistami”.
Również w naszej szkole 6 marca odbyły się zajęcia warsztatowe pt.: „Poprawne oddychanie, to piękne przemawianie”, w których udział wzięli uczniowie szkoły.
W trakcie zajęć uczniowie poznali na czym polega codzienna praca logopedy, poznali budowę narządu mowy i aparatu artykulacyjnego, rozmawiali o prawidłowym oddychaniu, wykonali ćwiczenia funkcji prymarnych, ćwiczenia oddechowe, obejrzeli specjalistyczne akcesoria logopedyczne i wykonali ćwiczenia językowe.Marlena Skrocka-Koc
Zajęcia logopedyczne
Ćwiczenia z pajączkiem polegające na doskonaleniu umiejętności gospodarowania wydychanym powietrzem oraz naukę stopniowania siły wydechu.
Marlena Skrocka-Koc
6
Spotkanie integracyjne „Poznajmy się” dla klas I-III
- 47
Dnia 01.03.2024 r. w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych „Wszyscy jesteśmy równi” poprzez Spotkanie integracyjne „Poznajmy się” dla klas I-III. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem się. Każda klasa przygotowała powitanie w innym języku. Następnie po podzieleniu na grupy, uczniowie uczestniczyli w zabawach sportowych. Atmosfera była świetna, liczyła się dobra zabawa oraz uśmiech dzieci. Wydarzenie to miało na celu integrację międzynarodową i rozwinięcie sprawności fizycznej wśród uczniów klas I-III.
Patrycja Aleksiejuk i Iwona Łojko-Łukianiuk
Gniotki sensoryczne
- 25
Na zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych oraz korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie wykonali gniotki sensoryczne w ramach projektu edukacyjno-społecznego "Każdy inny-wszyscy równi". Zabawki te mają na celu wspierać proces integrowania zmysłów: wzroku, dotyku i słuchu, rozwijać procesy poznawcze dziecka oraz stymulować rozwój emocjonalny.
Patrycja Aleksiejuk
Lekcja robotyki kl. III d
- 4
Lekcja online kl. III d
Klasa III d brała udział w lekcji online pt.: "Sieciaki - pięć zasad bezpieczeństwa!" z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.
Bądź szkolnym rekordzistą! Zdobądź tytuł „Mistrza liczby π”.
14 marca obchodzimy święto zwane Dniem Liczby π (Pi).
Jednocześnie tego dnia 1879 roku urodził się jeden z najwybitniejszych fizyków, zdobywca nagrody Nobla - Albert Einstein, który jest patronem święta liczby π.Liczba Pi, zwana również Ludolfiną lub stałą Archimedesa, to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Jest ona taka sama dla każdego koła i wynosi w przybliżeniu 3,14. Jako pierwszy jej własności badał Archimedes z Syrakuz.
Nazwę Ludolfina zawdzięcza Ludolfowi van Ceulenowi, który początkowo obliczył, ile wynosi liczba Pi 20 miejsc po przecinku, później rozszerzył swoje obliczenia do 35 miejsc po przecinku
Aktualny światowy rekord Guinnessa w zapamiętywaniu ilości cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi należy do 60-letniego Japończyka Akiry Haraguchi, który w 2006 roku wyrecytował… 100.000 cyfr tej liczby, a ich recytacja zajęła mu 16,5 godziny.Konkurs polega na napisaniu z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Odpowiedź jest liczona do pierwszej pomyłki lub do pierwszej nieczytelnie zapisanej cyfry.
Zgłoszenia do konkursu - przyjmują nauczyciele matematyki do dnia 12 marca 2024r.
Konkurs odbędzie się 14 marca 2024 r. na 4 godzinie lekcyjnej w sali 72.
Zwycięzca otrzyma nagrodę.
Rozwinięcie dziesiętne liczby π :
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie