• „Już czytam…”

• „Miłość do książek jest prezentem na całe życie”
            prof. Grzegorz Leszczyński

Uczniowie klasy I a i I b uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. Zapoznali się z regulaminem i zbiorami biblioteki szkolnej. Rozmawiali na temat korzyści wynikających z czytania i konieczności poszanowania książek. Odwiedzili bibliotekę szkolną i w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, otrzymali prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”.
            Za sprawą tej książki pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
            Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej znajduje się broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Do wyprawki dołączono także „Kreatywny alfabet”, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
            Rodziców zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej kampanii http://wielki-czlowiek.pl/, gdzie można przeczytać o roli książki w życiu dziecka, znaleźć wiele ciekawych artykułów, cennych porad i inspiracji, które pomogą zachęcić dzieci do czytania.

Powodzenia!

Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy klas pierwszych

• Dzień Chorego

•    W 1992 r nasz Patron Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego. Przypada on 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Zawsze aktywnie włączamy się w obchody tego święta. W tym roku dzieci z 3 b na zajęciach z rękodzieła upiekly słodkie mufiny. Część z tych slodkosci zawieźliśmy do WTZ w Siemiatyczach, aby umilić świętowanie tego dnia. Dziękuję Agnieszce Bolewskiej Iwaniuk za słodki dodatek, a Szymonowi Bobińskiemu za pomoc w transporcie. 11 lutego modlimy się w intencji chorych.

• Pamiętamy o chorych i cierpiących

• 11 lutego był obchodzony Światowy Dzień Chorego, który w 1992 r. ustanowił Jan Paweł II. Ma on na celu zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkich chorych i cierpiących, którzy potrzebują zrozumienia i pomocy.

Dzień ten nie przeszedł bez echa również w naszej szkole. Uczniowie na katechezach zostali zapoznani z ideą tego święta oraz zachęceni do modlitwy w intencji różnych chorych. Dzieci z klas I-III, aby sprawić odrobinę radości ludziom cierpiącym wykonały laurki z życzeniami, które zostały przekazane do osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach oraz przewlekle chorych przebywających w swoich domach.

Barbara Oleksiuk

• Dokarmianie ptaków zimą

• Zima to trudny czas dla ptaków. Uczniowie klasy I b postanowili pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać mroźną i śnieżną zimę.

• Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

• Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas VI-VIII  do udziału w  kolejnej edycji Cyklicznego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. Na szkolnej stronie internetowej w zakładce „Patron szkoły” co miesiąc będą pojawiały się pytania dotyczące życiorysu Ojca św. i Jego nauczania. Zadaniem uczestnika konkursu jest, aby do końca każdego miesiąca przynieść do biblioteki szkolnej odpowiedzi na te pytania napisane na kartce lub przesłać przez dziennik elektroniczny do p. Barbary Oleksiuk.
            Konkurs będzie trwał od stycznia do kwietnia 2021 r. Dla zwycięzców przewidziane są dyplomy i nagrody rzeczowe.

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach