• Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

     • Co roku 3 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Święto zostało ustanowione 30 lat temu. Ma ono na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie tolerancji, otwartości i szacunku dla inności. W tym roku szkolnym Dzień Osób Niepełnosprawnych w naszej szkole przyjął formę informacyjną, przypominającą, że są takie osoby, uczniowie niepełnosprawni także wśród nas. Mają oni takie same potrzeby jak my i chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami.

     • " I Ty możesz zostać świętym Mikołajem"

     •   22 grudnia podsumowaliśmy akcję "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem". Nasi wolontariusze dostarczyli prezenty zebrane w szkole - podopiecznym ZOL w Bacikach. Do zebranych słodyczy i środków czystości dołączyliśmy życzenia świąteczne i kolędy. Przekazalismy też kartki świąteczne od uczniów kl. II d i III b. Na koniec wizyty w Bacikach złożyliśmy życzenia mieszkańcom hospicjum.

     • Spotkanie z Zespołem Pieśni i Tańca "Małe Podlasie"

     • 14 grudnia uczniowie klas I spotkali się z Zespołem Pieśni i Tańca "Małe Podlasie". Pod czujnym okiem dh Krzysztofa Szyszko i instruktora Kamil Leszczyńskiego uczniowie mieli okazję zobaczyć polskie tańce narodowe. Po każdym tańcu w jego rytmie były śpiewane kolędy.

     • Opłatek klasowy

     • ​​​​​​22 grudnia, bożonarodzeniowym zwyczajem, w klasie III b odbył się opłatek klasowy. Dzieci podzieliły się opłatkiem składając sobie życzenia, razem śpiewały kolędy. Następnie obejrzały fragment "Opowieści wigilijnej".

     • Spektakl iTeatru z pięknym przesłaniem

     • 14 grudnia 2022 r. uczniowie klasy II b w ramach projektu iTeatr dla Szkół obejrzeli transmisję przedstawienia „Wielki Buzz Grow” z Teatru Pinokio w Łodzi.
      Główny bohater sztuki - mały Ernest wykonuje rysunek, który zupełnie mu nie wychodzi. Wściekły nazywa go bazgrołem i wyrzuca do śmieci. Ten nieudany rysunek trafia jednak do specjalnej szuflady z pamiątkami jego mamy. Dla niej ten „bazgroł” stanowi wielką wartość - to praca jej syna.
      Tak jak z rysunkami, tak też jest z ludźmi. Każdy z nas jest inny, ale każdy, mimo wielu niedoskonałości, jest wyjątkowy i ważny: ma w sobie coś niepowtarzalnego - autentyczne piękno.

      E. Szymala, E. Kasperuk

     • Spotkanie bożonarodzeniowe

     • 15 grudnia - już po raz piąty - Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała spotkanie bożonarodzeniowe. Na pięknie przygotowanych stoiskach rodzice i uczniowie zachęcali do kupna przygotowanych własnoręcznie ozdób świątecznych: bombek, aniołków, świeczników, stroików, choinek, wianuszków, kartek. Można było także kupić oraz skosztować wigilijnych potraw (bigos, pierogi) oraz świątecznych domowych wypieków, gdzie królowały pierniczki. Można było także zakupić produkty potrzebne do przyrządzania świątecznych potraw: suszone grzyby, owoce, pieczarki. Najmłodsi mogli skorzystać z zorganizowanych zabaw z chustą, a dorośli z kawiarenki, gdzie gratis serwowana była kawa i herbata. Całość dopełniała pięknie ustrojona choinka oraz świąteczna muzyka. Dyrektor Szkoły składa serdeczne podziękowania rodzicom oraz uczniom za organizację spotkania. Dziękujemy wychowawcom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za pomoc. Dobroć dawana innym zawsze powraca.

     • Wyjazd na PUD

     • 10.12.2022 r. zakwalifikowani uczniowie klas 4-6 wzięli udział w zajęcich Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego na Wydziale Mechanicznym. Realizowane były dwa tematy: "Od mostów do grafów" i "Termowizja, czyli świat widziany w podczerwieni". Wszyscy z ciekawością poznawania świata uczestniczyli w zajęciach.

      opiekunowie: Magda Kochańska , Halina Lubowicka 

     • Kolędowania ciąg dalszy...

     •    W piątek 16.12.2022 wolontariusze poszli z kolędą odwiedzając podopiecznych WTZ oraz DPS. Niełatwe to było wędrowanie, bo towarzyszył nam sypiący śnieg. Jednak czas, który przeznaczyliśmy na integracyjne śpiewanie kolęd - to był bardzo dobrze wykorzystany czas. Mamy nadzieję, że takie spotkania zasiewają w sercach młodych ludzi iskierki Bożej miłości. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu słodyczy, pocztówek czy ozdób świątecznych. Każdy przecież lubi prezenty, a dzięki Wam nikt dzisiaj nie odszedł od Mikołaja z pustymi rękami.

     • Spotkanie świąteczne w Szkole Specjalnej

     •      W dniu 14.12.2022 r. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wybrali się do Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach, aby wspólnie pośpiewać kolędy i w ten sposób przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie śpiewali i grali na instrumentach. Na koniec Mikołaj obdarował słodkimi upominkami i zabawkami tych, którzy uczestniczyli w spotkaniu.

     • Dyktando Papieskie 2022

     • „Prawda oświeca rozum i kształtuje wolność człowieka, który w ten sposób prowadzony jest ku poznaniu i umiłowaniu Pana.”  Jan Paweł II, „Veritatis Splendor”

      Dnia 1 XII 2022 r. w naszej szkole zostało zorganizowane Dyktando Papieskie, w którym wzięło udział 15 uczniów z klas VIII. Uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktowane przez nauczyciela teksty fragmentów z nauczania Jana Pawła II, związane z tematem Dnia Papieskiego „Blask Prawdy”.

      Zwycięzcami konkursu ortograficznego zostały:
      I miejsce - Katarzyna Pogorzelska kl. VIII a
      II miejsce – Maria Misztela kl. VIII b
      III miejsce – Natalia Tarasiuk kl. VIII a
      Wyróżnienie – Patrycja Zagubin kl. VIII b

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom, że podjęli się wyzwania zmierzenia się z ortografią i interpunkcją podczas dyktanda. Gratulujemy zwycięzcom.

      Barbara Oleksiuk

     • Rekrutacja do konkursu dla Młodych Talentów – Explory 2022

     • Trwa rekrutacja do Konkursu Explory. Do 9 stycznia 2023 młodzi naukowcy i badacze w wieku 13-20 lat mogą zgłaszać swoje projekty do najważniejszej inicjatywy dla młodych innowatorów w Polsce - Konkursu Explory.Rekrutacja odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na www.explory.pl/rekrutacja

      Konkurs przeznaczony jest dla osób indywidualnych oraz zespołów od 2 do 4 osób. Uczestnicy zgłaszają projekt z dziedziny biologii, chemii, ekologii, energetyki, fizyki, geologii, informatyki, astronomii, medycyny, rolnictwa, matematyki czy nauk społecznych i behawioralnych. Projekt powinien zostać objęty opieką naukową - może ją sprawować nauczyciel, rodzic lub mentor spoza szkoły. W konkursie Explory uczestnicy mają szansę wygrać stypendia naukowe ufundowane przez Mecenasa Programu PKN Orlen oraz nagrody specjalne od Partnerów Projektu. Konkurs Explory, jako jedyny w Polsce daje możliwość otrzymania akredytacji do najważniejszego konkursu dla młodych naukowców na świecie - REGENRON ISEF oraz umożliwia wyjazdy na zagraniczne staże. Uczestnicy w regionalnym etapie oraz Finale konkursu mają okazję spotkać się z autorytetami ze świata nauki i biznesu. Otrzymują od nich konkretne informacje zwrotne, które ułatwiają skomercjalizować lub rozwinąć ich autorski projekt. W przebiegu konkursu uczestnicy zapraszani są także do programu mentorskiego oraz grantowego.

      Zachęcamy do obejrzenia animacji rekrutacyjnej, która w jasny sposób wyjaśnia sens i przebieg Konkursu Explory https://fb.watch/hhKcYPiOUn/

      Koordynatorka Konkursu Explory – Alicja Niszczak konkurs@explory.pl,  530 669 796

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych