• Pożegnanie lata

• Przyszła jesień, zmieniła się aura. Uczniowie klasy I b i I c z II grupy świetlicowej pożegnali już lato. W czwartek 16 września sala świetlicowa przybrała inny wystrój  i uczniowie poczuli się jak na plaży w słoneczny dzień. Humory i apetyty dopisywały, a muzyka z przebojami  lata uzupełniła wspaniały nastrój.

K. Tokarska

• Obchody Dnia Sybiraka

•     Obchody Dnia Sybiraka - część artystyczna pt. Pamięć i tożsamość w wykonaniu naszych uczniów pod opieką p. K. Kasperuk i p. L. Ryszczuka z udziałem pocztu sztandarowego, dyrekcji, uczniów, nauczycieli i rodziców.

Pamiętamy

• Diecezjalny Dzień Młodzieży

• Czas to miłość - pod takim hasłem 14 września odbył się w Drohiczynie, Diecezjalny Dzień Młodzieży, na który przyjechało ok. 2000 młodych ludzi z diecezji drohiczyńskiej. Grupa uczniów z naszej szkoły również wzięła udział w tym spotkaniu. Były tańce integracyjne, konferencja o miłości, Msza święta pod przewodnictwem bpa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka i koncert zespołu MŁODE KOTY. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek w ogrodach, na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
            Ksiądz Biskup interpretując słowa Kardynała Wyszyńskiego mówił, że "Najważniejszy jest Bóg, najważniejsze jest niebo, a więc to, by na wieki być w bliskości Boga, by zamieszkać w Jego domu (… ) nieba nie dostaje się za pieniądze, ale wyłącznie za miłość, za pokorną, żmudną pracę nad usuwaniem egoizmu, myślenia wyłącznie o swojej wygodzie, a otwierania serca na Pana Boga i na drugiego człowieka, działanie dla jego dobra”. Po spotkaniu młodzież skorzystała z oferty kawiarni „Za bramą”.

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele na całym świecie, organizują wiele interesujących zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
            W naszej szkole w ramach rewalidacji logopedycznej również obchodziliśmy to święto.

Marlena Skrocka-Koc

• Wycieczka do Ciechanowca

•      15 września klasa III c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa, Skansenu i Muzeum Pisanki w Ciechanowcu. Podczas zwiedzania uczniowie oglądali eksponaty znajdujące się w neorenesansowym pałacu i innych historycznych obiektach. Wiele emocji wzbudziła wystawa ok. 2000 pisanek. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej "Niezwykłe życie pszczół".

Piękna, słoneczna pogoda, oraz malownicze tereny zespołu pałacowo-parkowego przysporzyły uczniom wielu wrażeń.

Po zwiedzaniu było ognisko i kiełbaski.

• XVIII Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców

I miejsce – UKS Kangur Siemiatycze -dziewczęta klasa 7a sportowa
            II miejsce- TS Siemiatycze – chłopcy klasy 7

KRÓL STRZELCÓW POGORZELSKA Katarzyna (UKS Kangur Siemiatycze)

KRÓL STRZELCÓW MARKS Marcel (TS Siemiatycze)

„SIÓDEMKA" TURNIEJU: LENDZION Karol (TS Siemiatycze), ZAJĄCZKOWSKI Maciej (TS Siemiatycze)

Nagrody indywidualne: MVP TURNIEJU KOWALSKA Marcelina (UKS Kangur Siemiatycze)

„SIÓDEMKA" TURNIEJU PIEŚLUK Pola (UKS Kangur Siemiatycze), TARASIUK Natalia (UKS Kangur Siemiatycze)

Trenerzy Jurek Roszczenko i Norbert Marks.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom i życzymy dalszych sukcesów.

• UWAGA RODZICE!

• Dnia 14 września 2021 r. (wtorek), o godz. 18.00, w czytelni szkolnej,  odbędzie się zebranie trójek klasowych z ubiegłego roku szkolnego (2020/2021).

Trójki klasowe wybrane na rok szkolny 2021/2022 zapraszamy do czytelni szkolnej tego samego dnia - 14 września 2021 r., na godzinę 18.20. W przypadku nieobecności kogoś z "trójki" uprzejmie prosimy o przysłanie osoby w zastępstwie.

• Dziękujemy...

• Z dumą informujemy, że uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach w minionym roku szkolnym wsparli leczenie Mikołaja Karelusa – dwulatka z Białegostoku chorującego na SMA – kwotą 585,3 zł.

Dziękujemy za hojność i zaangażowanie w pomoc Mikołajkowi. Chłopiec miesiąc temu zakończył zbiórkę i otrzymał najdroższy lek świata. Mikołaj jest obecnie intensywnie rehabilitowany i stawia swoje pierwsze kroki. Niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego sukcesu.

Dziękujemy.

• Organizacja pracy stołówki

• 7.15 - 7.45 śniadanie dla uczniów

8.40 - 9.10 śniadanie w grupie przedszkolnej

11.00 - 11.20 obiad w grupie przedszkolnej

11.30 - 11.45 obiad dla klas I - III

11.45 - 12.05 obiad dla dzieci ze świetlicy

12.05 - 12.25 obiad dla dzieci ze świetlicy

12.30 - 12.45 obiad dla klas IV - VI

12.45 - 13.05 obiad dla dzieci ze świetlicy

13.05 - 13.25 obiad dla dzieci ze świetlicy

13.30 - 13.45 obiad dla klas VII - VIII

14.10 - 14.30 podwieczorek w grupie przedszkolnej

• UWAGA

• W związku z brakiem wolnych miejsc w świetlicy, uczniowie z klas IV zgłoszeni do świetlicy, po zakończonych zajęciach mogą przebywać w czytelni biblioteki szkolnej.

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      • ul. Gen. Wł. Andersa 4