• Konkurs biblijny

          • Nasi uczniowie wzięli udział w diecezjalnym konkursie biblijnym „Życie w Biblii, Biblia w życiu. - Maryja Matka Jezusa i nasza.” Można było tworzyć prace plastyczne, komiksy, opowiadania oraz nagrywać filmiki. 
            Zostały wysłane prace następujących uczniów:
            Tymoteusz Mazur I b, Oskar Kurek I b, Emil Augustyniak I c, Jakub Pytel I c, Błażej Zgierun I c, Daniel Kołodziejski I d, Mateusz Kołodziejski I d, Maja Daniluk II a, Tomasz Koc II a, Antoni Łokieć II b, Mateusz Koc III c, Patryk Oksztol II c, Alicja Sycewicz II a, Michał Słowikowski II c, Amelia Mazur III a, Oliwier Oksieciuk V c, Kacper Wasilewski V c, Maria Anna Niewińska VI c, Maria Rozumska VI c, Julia Mantur VIII a, Kornelia Gajko VII a.

          • DIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY

          • W dniach 13-14 lutego 2024 r. został podsumowany III Diecezjalny Konkursu „Życie w Biblii, Biblia w życiu - Maryja Matka Jezusa i nasza.”
            Na konkurs wpłynęło łącznie we wszystkich kategoriach 269 prac uczniowskich (w tym: 228 prac plastycznych, 13 prac literackich, 18 komiksów i 9 filmików) z 37 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej.
            II miejsce w kategorii zaaranżowana scenka filmowa zajął Kacper Wasilewski z kl V c. Gratulujemy.

          • Dzień Logopedy

          • 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest „Europejski Dzień Logopedy”. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, zachęcenie rodziców, by nie zwlekali z konsultacją u specjalisty dziecka, które ma problem z mówieniem. W roku 2024 hasłem przewodnim jest „Współpraca logopedów z innymi specjalistami”.
            Również w naszej szkole 6 marca odbyły się zajęcia warsztatowe pt.: „Poprawne oddychanie, to piękne przemawianie”, w których udział wzięli uczniowie szkoły.
            W trakcie zajęć uczniowie poznali na czym polega codzienna praca logopedy, poznali budowę narządu mowy i aparatu artykulacyjnego, rozmawiali o prawidłowym oddychaniu, wykonali ćwiczenia funkcji prymarnych, ćwiczenia oddechowe, obejrzeli specjalistyczne akcesoria logopedyczne i wykonali ćwiczenia językowe.

            Marlena Skrocka-Koc

          • Zajęcia logopedyczne

          • Ćwiczenia z pajączkiem polegające na doskonaleniu umiejętności gospodarowania wydychanym powietrzem oraz naukę stopniowania siły wydechu.

            Marlena Skrocka-Koc

          • Spotkanie integracyjne „Poznajmy się” dla klas I-III

          • Dnia 01.03.2024 r. w naszej szkole odbyła się inauguracja projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych „Wszyscy jesteśmy równi” poprzez Spotkanie integracyjne „Poznajmy się” dla klas I-III. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy powitaniem się. Każda klasa przygotowała powitanie w innym języku. Następnie po podzieleniu na grupy, uczniowie uczestniczyli w zabawach sportowych. Atmosfera była świetna, liczyła się dobra zabawa oraz uśmiech dzieci. Wydarzenie to miało na celu integrację międzynarodową i rozwinięcie sprawności fizycznej wśród uczniów klas I-III.

            Patrycja Aleksiejuk i Iwona Łojko-Łukianiuk

          • Gniotki sensoryczne

          • Na zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych oraz korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie wykonali gniotki sensoryczne w ramach projektu edukacyjno-społecznego "Każdy inny-wszyscy równi". Zabawki te mają na celu wspierać proces integrowania zmysłów: wzroku, dotyku i słuchu, rozwijać procesy poznawcze dziecka oraz stymulować rozwój emocjonalny.

            Patrycja Aleksiejuk

          • Bądź szkolnym rekordzistą! Zdobądź tytuł „Mistrza liczby π”.

          • 14 marca obchodzimy święto zwane Dniem Liczby π (Pi).
            Jednocześnie tego dnia 1879 roku urodził się jeden z najwybitniejszych fizyków, zdobywca nagrody Nobla - Albert Einstein, który jest patronem święta liczby π.

                Liczba Pi, zwana również Ludolfiną lub stałą Archimedesa, to stosunek obwodu koła do jego średnicy. Jest ona taka sama dla każdego koła i wynosi w przybliżeniu 3,14. Jako pierwszy jej własności badał Archimedes z Syrakuz.
               Nazwę Ludolfina  zawdzięcza Ludolfowi van Ceulenowi, który początkowo obliczył, ile wynosi liczba Pi 20 miejsc po przecinku, później rozszerzył swoje obliczenia do 35 miejsc po przecinku
               Aktualny światowy rekord Guinnessa w zapamiętywaniu ilości cyfr po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi należy do 60-letniego Japończyka Akiry Haraguchi, który w 2006 roku wyrecytował… 100.000 cyfr tej liczby, a ich recytacja zajęła mu 16,5 godziny.

            Konkurs polega na napisaniu z pamięci jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π. Odpowiedź jest liczona do pierwszej pomyłki lub do pierwszej nieczytelnie zapisanej cyfry. 

            Zgłoszenia do konkursu - przyjmują nauczyciele matematyki do dnia 12 marca 2024r.

            Konkurs odbędzie się 14 marca 2024 r. na 4 godzinie lekcyjnej w sali 72.

            Zwycięzca otrzyma nagrodę.

             

            Rozwinięcie dziesiętne liczby π :

            Rozwiniecie_dziesietne_liczby___.pdf

          • Bajki terapeutyczne

          • Kto kieruje się empatią, robi dla innych to, czego oni oczekują. Wie, że w konkretnej sytuacji będą czuli się tak jak on... Nie traktuje innych źle... Chce, żeby inni czuli się dobrze, ponieważ w ten sposób on też będzie szczęśliwy.
            W dniach 19-23.02.2024, w ramach II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjno-społecznego „Każdy inny - wszyscy równi”, odbyły się zajęcia o nauce i stosowaniu empatii. Zajęcia zostały przeprowadzone w dwóch grupach zajęciowych TUS przy zastosowaniu elementów biblioterapii w praktyce.
            Bajki terapeutyczne mają naprawdę wielka moc.

          • Przygotowania uczniów do mobilności w ramach projektu „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej”

          • Projekt współfinasowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +
            realizowany w ramach umowy
            2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469
            ​​​​​​

            Przygotowania uczniów do mobilności w ramach projektu
            „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej”

            W dniu 13 lutego 2024 roku odbyło się kolejne już spotkanie organizacyjne z rodzicami i uczniami zakwalifikowanymi do grupowej mobilności uczniów, która odbędzie się w terminie 2-9 marca 2024 r. Spotkanie miało na celu przekazanie wszystkich najważniejszych informacji związanych z wyjazdem ich dzieci za granicę tj. planowany program pobytu, miejsce zakwaterowania, kwestie wyżywienia oraz bezpieczeństwa. Rodzice mieli okazję uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich kwestie.

            W ramach przygotowań odbędą się jeszcze spotkania w ramach przygotowania kulturowego, językowego i pedagogicznego. 

          • Pierwsza mobilność w ramach projektu „EUROPEJCZYK – odkrywanie kultury europejskiej” za nami!

          • Projekt współfinasowany przez Unię Europejską z programu Erasmus +
            realizowany w ramach umowy
            2023-1-PL01-KA122-SCH-000130469

            Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w „Job Shadowing” w Walencji w okresie ferii zimowych 2024 r. To był bardzo intensywny i pracowity czas. Organizacja partnerska przygotowała bogaty program pobytu. Na początek spotkanie organizacyjno - integracyjne a w nim między innymi:

            • zapoznanie z opiekunami ze strony instytucji przyjmującej,
            • szczegółowy harmonogram szkolenia,
            • zapoznanie z miejscem odbycia szkolenia „job shadowing”,
            • tour po Walencji w tym garść informacji kulturowych, historycznych i geograficznych dotyczących Hiszpanii.

            Kolejne dni uczestniczki spędziły na obserwacji nauczycieli podczas pracy z uczniami w szkole hiszpańskiej. Szkolenia były bardzo pouczające, pokazały jak funkcjonują hiszpańskie szkoły i system edukacji, nauczycielki mogły porównać metody nauczania stosowane w obu krajach jak również pomoce i materiały edukacyjne wykorzystywane podczas lekcji. Na pewno wiele pomysłów zostanie wykorzystanych w pracy dydaktycznej nauczycieli na gruncie naszej szkoły. Dodatkowo organizacja przyjmująca zaprosiła nas do udziału w krótkim szkoleniu na temat budowania zespołu i jego zarządzania. To było fantastyczne doświadczenie także dlatego, że uczestniczki projektu mogły szlifować swój język angielski w środowisku międzynarodowym a po szkoleniach mile spędzać czas na wycieczkach pokazujących jak piękna i odmienna kulturowo jest Hiszpania.​​​​​​​

          • Dzień Bezpiecznego Komputera

          • Życie bez Internetu we współczesnym świecie wydaje się niemożliwe. Wykorzystujemy go nauki, pracy i zabawy. Jednak niewłaściwe korzystanie z komputera i Internetu niesie ze sobą ogromne zagrożenia. O tym, jakie niebezpieczeństwa czyhają w sieci i jakich zasad trzeba przestrzegać, aby z niej bezpiecznie korzystać dzieci z kl. II a dowiedziały się na spotkaniu ze st. post. p. Pauliną Krasowską. Obejrzały też bajkę edukacyjną i plastycznie przedstawiły zapamiętane zasady. Dziękujemy :)

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      • (85) 655 67 71
      • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych