8 listopada - piątek jest dniem galowym w naszej szkole. W tym dniu odbędą się uroczyste akademie z okazji Święta Niepodległości
8.11.2024 piątek- Dzień galowy
Rodzice uczniów klas IV - VI
Rusza kolejna edycja Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego, realizowanego przez Politechnikę Białostocką. W jego zajęciach może uczestniczyć 22 uczniów naszej szkoły z klas IV - VI. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Należy jednak pokryć część kosztów za dojazd dziecka na PB SUD w kwocie 135 zł (9 zjazdów) bez względu na obecność lub nieobecność dziecka na zjeździe.
Podpisane dokumenty: formularz rekrutacyjny, deklarację uczestnictwa oraz oświadczenie należy składać w sekretariacie szkoły do 15 listopada 2024 r., do godz. 1000.1_PB_SUD_-_REGULAMIN_PB_SUD_2024_2025.docx
2_zalacznik_nr_1_formularz_rekrutacyjny.docx
3_zalacznik_nr_2_deklaracja_uczestnictwa_.docx
4_zalacznik_nr_3_oswiadczenie.docx
Uwaga RODZICE KL. I
Szanowni Państwo,
informujemy, iż posiadamy w wersji elektronicznej zdjęcia Państwa dzieci. Prosimy o cierpliwe oczekiwanie na e-legitymacje, które są w fazie wydruku.
Pamiętamy o zmarłych
Uczniowie klasy II b zapalili znicz pod Pomnikiem Sybiraków i uczcili minutą ciszy pamięć tych, którzy polegli w walce o naszą ojczyznę.
Bal Świętych
- 37
W dniu 30 X 2024 r. uczniowie naszej szkoły bawili się na Balu Świętych. Jan Paweł II powiedział: "Święci nie potrzebują oklasków, ale chcą byśmy ich naśladowali". Żeby naśladować świętych, trzeba ich poznawać. Bal daje ku temu okazję. Jest to też propozycja radosnej, chrześcijańskiej zabawy.
Na balu pojawiło się najwięcej aniołów, ale nie zabrakło też Maryi i świętych. W konkursie na najlepsze przebranie szczególnie wyróżnił się św. Antoni, św. Jan Paweł II, św. Hiacynta. Pięknie zaprezentowały się też święte królowe i siostry zakonne.
Bal przygotowali katecheci, a prowadzili wolontariusze Szkolnego Koła Caritas.
Dzień dyni w świetlicy szkolnej
- 16
Święto Dyni jest coraz bardziej popularne na całym świecie. Dynia to niesamowity dar jesieni i może być wykorzystana na różne sposoby: do zup, ciast, dżemów, jako ozdoba naszych domów i ogrodów. Tak wszechstronne warzywo musiało mieć swoje małe święto w naszej świetlicy.
Ratujemy i uczymy ratować
Dzień Papieski w bibliotece szkolnej
- 12
W ramach obchodów Dnia Papieskiego biblioteka szkolna przygotowała wystawę książek o Janie Pawle II i dokumentów papieskich oraz prezentację multimedialną o życiu i działalności Ojca św. Uczniowie przychodzący do biblioteki mogli obejrzeć wystawę i prezentację, rozwiązywali quiz z zakresu wiadomości o Patronie szkoły, słuchali piosenek, układali puzzle oraz mogli zabrać do domu obrazki do kolorowania.
"Święty Jan Paweł II w oczach dziecka"
- 16
Uczniowie naszej szkoły brali udział w XIX edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" - Ewangelia starości i cierpienia. Na konkurs wpłynęły łącznie 743 prace. Z naszej szkoły wysłano 16 prac. Nasz uczeń Maksymilian Berent z kl. V a zdobył wyróżnienie. Gratulujemy.
Zakończenie projektu „Siemiatycka Eko-Szkoła”
- 37
29.10.2024 r. zakończono realizację przedsięwzięcia „Siemiatycka Eko-Szkoła”. W tym dniu miało miejsce uroczyste zakończenie działań, w którym uczestniczyli: Burmistrz Siemiatycz P. Piotr Siniakowicz, dyrektor P. Joanna Gołubkiewicz, wicedyrektor - P. Barbara Kłopotowska, koordynator - P. Halina Lubowicka, uczniowie z klas II, klas VII oraz uczniowie zakwalifikowani do otrzymania eko-upominków.
Uroczysty apel szkolny rozpoczęła P. Dyrektor Joanna Gołubkiewicz. Następnie głos zabrał Burmistrz, zwracając uwagę na ważność postaw proekologicznych społeczeństwa. Wyróżnionym uczniom zostały wręczone eko- upominki za wykonanie pracy plastycznej „Mój ogród – kreatywnie” oraz aktywny udział w Quizie ekologicznym pod hasłem „Żyj ekologicznie”. Następnie wszyscy spotkali się w otoczeniu różnorodnych roślin przy nowo stworzonym ekoogrodzie.
Celem głównym przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej społeczności szkolnej, kształtowanie długofalowej aktywności odbiorców w obszarze uprawy, pielęgnacji i wykorzystania roślin ogrodowych i jadalnych ziół oraz upowszechnianie wiedzy i kształtowanie postaw proekologicznych dzieci, młodzieży oraz dorosłych.Halina Lubowicka
Jesień w Bibliotece Miejskiej - kl. I d
- 22
Wirtualny Teatr Historii
W dniu 29 października 2024 r., klasa VI b wzięła udział w zorganizowanym pokazie Wirtualnego Teatru Historii. Jest to przedsięwzięcie, które popularyzuje historię Polski za pomocą technologii Virtual Reality.
Każdy widz otrzymał gogle VR i słuchawki, dzięki czemu całkowicie przeniósł się do wirtualnego świata wydarzeń sprzed lat, które rozgrywają się wokół niego. Obraz projektowany jest dookoła widza (360 stopni), a obrotowe fotele umożliwiają swobodne obserwowanie akcji.
Projekcja odbyła się w Siemiatyckim Ośrodku Kultury.
Pomoc przedmedyczna w kl. IV b
- 13
W dniu 25.10 klasa IV b uczestniczyła w zajęciach z udzielania pomocy przedmedycznej. Zajęcia prowadził ratownik medyczny - pan Tomasz Mantur. Dzieci były zainteresowane ciekawymi informacjami przekazanymi przez pana Mantura. Ponadto mogły przećwiczyć resuscytację, ułożenie pozycji bocznej ustalonej, a także zabezpieczenie złamania. Uczniowie dowiedzieli się również co należy zrobić w przypadku zadławienia czy też oparzeń.
Marzena Wardecka
Quiz ekologiczny
Na koniec realizacji projektu, 25.10.2024 r., odbył się Quiz ekologiczny po hasłem „Żyj ekologicznie”. W quizie brali udział uczniowie klas V i VI. Chętni uczniowie z poszczególnych klas (4 osobowe zespoły) rywalizowali w czterech konkurencjach. Zadania były oceniane przez jury w składzie: p. dyrektor Barbara Kłopotowska, p. Robert Moczulski - nauczyciel w-f-u, p. Halina Lubowicka – nauczyciel biologii oraz uczennica z klasy VII b.
Uczniowie biorący udział w quizie (15 osób) otrzymają eko-upominki.
Było to ciekawe i kształcące przedsięwzięcie, które dało możliwość wykazania się wiedzą ekologiczną i pokazania własnych inspiracji.Quiz ekologiczny przygotowali i przeprowadzili uczniowie z klasy VII b wraz z wychowawczynią Haliną Lubowicką.
20
Konkurs "Mój ogród - kreatywnie"
Na początku października 2024 r. uczniowie klasy VII b z wychowawczynią opracowali regulamin konkursu plastycznego „Mój ogród – kreatywnie”. Konkurs ogłoszono 04.10.2024 r. Chętni uczniowie klas I - III i IV - VIII wykonali prace plastyczne w dowolnej technice, związane z projektem własnego ogrodu, przyjaznego faunie i florze. Prace można było przynosić do 18.10.2024 r.
21.10.2024 r. zorganizowaliśmy wystawę prac konkursowych w holu szkolnym.
Jury w składzie: dyrektor szkoły - p. Joanna Gołubkiewicz, n-l plastyki - p. Czesława Daniel, p. Halina Lubowicka – n-l biologii oraz przewodnicząca SU wybrało 15 prac, które zostały zakwalifikowane do otrzymania Eko-upominków.
Było to ciekawe i kształcące przedsięwzięcie, dało możliwość wykazania się wiedzą ekologiczną i pokazania własnych inspiracji.Konkurs plastyczny przygotowali i przeprowadzili uczniowie z klasy VII b wraz z wychowawczynią Haliną Lubowicką.
15
Spotkanie nt. szczepionek
- 2
17 października uczniowie klasy VI b uczestniczyli w spotkaniu, które dotyczyło szczepionek. Panie z Sanepidu prezentowały ważność szczepień w życiu.
Wycieczka do Mielnika
Klasy II c i II d odkrywały piękno i historię naszego regionu w Muzeum Dziejów Ziemi Mielnickiej.
10
3 c w Bibliotece Miejskiej
- 14
Klasa 3 c pogłębia wiedzę w Miejskiej Bibliotece na temat funkcjonowania biblioteki i produkcji papieru.
Pierwsza pomoc w klasach szóstych
- 6
23 października klasy VI b i VI a wzięły udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Ratownik medyczny pan Tomasz Mantur przekazał cenne informacje uczniom. Następnie uczniowie przećwiczyli ułożenie pozycji bocznej ustalonej, uciskanie klatki piersiowej oraz zabezpieczenie złamania oraz jak działać podczas zadławienia czy oparzenia.
Wycieczka klas piątych - Podróże z klasą program MEN
- 82
W dniach 23.09-26.09.2024 uczniowie klas 5 uczestniczyli w czterodniowej wycieczce Hel, Trójmiasto, Malbork w całości sfinansowanej z programu MEN „Podróże z klasą”.
Uczniowie zwiedzili Westerplatte, które we wrześniu 1939 stało się jednym z najbardziej znanych symboli polskiego oporu. Spacerowali na wzgórze do Pomnika Obrońców Wybrzeża.
Na Starówce Gdańska zobaczyli Drogę Królewską - Bramę Wyżynną, Targ Węglowy, Wielką Zbrojownię, Dwór Bractwa Św. Jerzego, Złota Brama, Ratusz, Długi Targ, Fontanę Neptuna, Dwór Artusa, Zieloną Bramę, Żuraw.
W Hevelianum – doświadczyli interaktywny - magiczny świat matematyki, gdzie abstrakcja staje się rzeczywistością. Wzięli udział w warsztatach - Niesamowita podróż w świat logicznych łamigłówek, zadań oraz zagadek.
Odwiedzili również Mierzeję Helską - najdłuższy w Polsce półwysep o długości 34 km, szerokości od 200 m do 41 m. Zwiedzili - Hel port, uczestniczyli w pokazie karmienia fok w fokarium. Spacerowali po mieście i na plażę wzdłuż szlaku militarnego i szeregu umocnień fortyfikacyjnych z okresu II wojny światowej.
W Gdyni - Akwarium Gdyńskie - część Morskiego Instytutu Rybackiego – PIB.
Uczniowie zwiedzili osiem sal ekspozycyjnych prezentujących mieszkańców różnych biotopów, w tym gęstych tropików Amazonii, rafy koralowej, toni oceanicznej Pacyfiku, Morza Bałtyckiego i zimnych wód północnego Atlantyku.
Zwiedzili również Trzymasztowy żaglowiec zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Od 1982 zacumowany w Gdyni jako statek - muzeum, Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.
Na koniec uczniowie zwiedzili z przewodnikiem trasę historyczną i trasę klasztorną Muzeum Zamkowego w Malborku - główną siedzibę pokrzyżackiego zamku w Malborku, w 1997 r. wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie