• SKO na Olimpiadzie szkolnej

• W dniu 12.06 w naszej szkole odbywała się Olimpiada Szkolna. Z tej okazji część pikniku została objęta patronatem SKO. Dzieci uczestniczyły w bankowym Kole Fortuny, losując pytania i otrzymując wspaniałe nagrody przygotowane przez PKO Odział w Siemiatyczach. Serdecznie dziękujemy Pracownikom Banku za zaangażowanie i współpracę.

• Spotkania z pracownikami banku w ramach współpracy SKO z bankiem

• 12 czerwca 2024 roku uczniowie w czasie spotkań z pracownikami banku zostali zapoznani ze specyfiką pracy w banku. Wspólnie szukali odpowiedzi na pytanie „Jak być oszczędnym i przedsiębiorczym?”. Zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone w klasach: 2a, 2c, 3a, 3b, 3c, 3d oraz 4a.
            Edukacja najmłodszych w ramach SKO dotyczy nie tylko problematyki finansowej, ale rozwija również umiejętność planowania, rozpoznawania różnego rodzaju zagrożeń, a także doskonalenia szeroko pojętego logicznego myślenia.

• Warsztaty klasy VII a

• Warsztaty klasy VII a "Ochrona nadbużańskiej przyrody" w ramach projektu pn. "Nadbużańska Edukacja Ekologiczna" ze Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania - Tygiel Doliny Bugu".

• Spotkanie z Siostrą Misjonarką

• W poniedziałek 10 czerwca odwiedziła nas s. Immakulata Faustynowicz, która pracuje w Kamerunie. Opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz podziękowała za dotychczasową współpracę.

• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 06.06.2024 r. klasy III c i III d uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Dzieci zwiedziły Zamek Królewski oraz Centrum Nauki Kopernik.

Iwona Łojko-Łukianiuk, Patrycja Aleksiejuk, Edyta Dziołak

• Warsztaty ekologiczne w Chrołowicach

• 04.06.2024 r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w warsztatach ekologicznych w Chrołowicach w gospodarstwie agroturystycznym "Nad Jeziorkiem", u państwa Beaty i Michała Zabokrzeckich.  Uczniowie nauczyli się jak rozpoznawać rośliny, zrobili zielniki, łowili ryby, wypoczywali nad jeziorkiem.  Była też wspaniała uczta przygotowana przez właścicieli. Dziękujemy bardzo za wspaniały pobyt i polecamy to cudowne miejsce  www.nadjeziorkiem.eu

• Uwaga RODZICE!

• Ministerstwo Zdrowia, działając wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej podejmuje działania na rzecz zwiększenia stanu zaszczepienia dzieci i młodzieży przeciw chorobom zakaźnym w ramach Programu Szczepień Ochronnych dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Stąd inicjatywa skierowania listu Ministra Zdrowia bezpośrednio do rodziców/ prawnych opiekunów dzieci.
            Podkreślenie roli rodziców w procesie uświadamiania dzieciom potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony jest ważne w procesie edukacji zdrowotnej jak podkreśliła Pani Barbara Nowacka Minister Edukacji w piśmie skierowanym do kuratorów oświaty.
            W związku z powyższym, zwracam się z prośbą do Państwa Dyrektorów o zapoznanie rodziców/prawnych opiekunów dzieci i młodzieży z listem Ministra Zdrowia np. poprzez dziennik elektroniczny, zamieszczenie na stronie internetowej przedszkola/szkoły/placówki oświatowej, na zebraniach z rodzicami/prawnymi opiekunami.

Agnieszka Krokos-Janczyło
            Podlaski Kurator Oświaty

List_Ministra_Zdrowia_do_Rodzicow_i_Opiekunow_-_przedszkola__szkoly.pdf

• Konkurs z języka angielskiego

• Dnia 27 maja odbył się szkolny Konkurs z języka angielskiego. Uczniowie klas IV - VII wzięli udział w turnieju, w którym prezentowali strój w pokazie mody wraz z opisem. Drugą konkurencją były odpowiedzi na pytania z wiedzy o krajach anglojęzycznych. Trzecia konkurencja polegała na literowaniu wylosowanych wyrazów. Zwycięzcy otrzymali wiele nagród.

• ul. Gen. Wł. Andersa 4