• Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

• W Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, czyli 5 XII 2023, nasi wolontariusze odwiedzili młodszych kolegów z Przedszkola nr 5, żeby opowiedzieć im o pracy wolontariusza. Dziewczyny pokazały prezentację z przeprowadzanych działań, podzieliły się swoim doświadczeniem, bawiły się z dziećmi a dzieci wykonały i przekazały serduszka z prośbą, aby zanieść je do osób samotnych i chorych. To była bardzo ciekawa lekcja. Mamy nadzieję, że rosną nam nowe zastępy wolontariuszy.

• Dzień Życzliwości

• Z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień klasa IV b przygotowała własnoręcznie kartki z pozdrowieniami skierowanymi dla Koleżanek i Kolegów ze Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach. Inicjatywa została podjęta jako aktywność według własnego pomysłu w ramach II Edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego "Każdy inny - wszyscy równi", w którym nasza szkoła bierze udział. Dzięki swemu zaangażowaniu uczniowie IV b okazali swoim Kolegom i Koleżankom swoją życzliwość i sympatię.

• Świat zmysłów

• Zajęciami 5 grudnia zaczynamy przygodę w Świecie zmysłów. W proponowanych ćwiczeniach obejmujących następny moduł pracy na zajęciach TUS, w ramach Ogólnopolskiej Innowacji Pedagogicznej "Uważność. Nasza siła, wielka moc", będziemy uczyć się uważnie odbierać świat wszystkimi naszymi zmysłami, postrzegać swoje ciało, stawać się wrażliwszym na to, co dzieje się wokół nas, ale i przede wszystkim w nas samych.

• ERASMUS+

• Lista uczniów i nauczycieli zakwalifikowanych do projektu ERASMUS+ znajduje się na tablicy ogłoszeń w holu głównym szkoły.