• Dzień Języka Ojczystego

• W dniu 21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym uczniowie klasy IV c w ramach akcji "Klasa gospodarzem szkoły" przygotowali różne "łamańce językowe". Sami oceńcie czy język polski jest językiem trudnym.

• Nagrody w Megamisji

• Dzięki zaangażowaniu uczniów z II c w zadania MegaMisji klasa ta stała się bogatsza o tablet, zestaw książek i gier planszowych oraz zestaw plastyczny. Nie zabrakło również słodkości od MegaMisji.

• „Już czytam…”

• „Miłość do książek jest prezentem na całe życie”
            prof. Grzegorz Leszczyński

Uczniowie klasy I a i I b uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. Zapoznali się z regulaminem i zbiorami biblioteki szkolnej. Rozmawiali na temat korzyści wynikających z czytania i konieczności poszanowania książek. Odwiedzili bibliotekę szkolną i w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, otrzymali prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”.
            Za sprawą tej książki pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
            Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej znajduje się broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Do wyprawki dołączono także „Kreatywny alfabet”, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
            Rodziców zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej kampanii http://wielki-czlowiek.pl/, gdzie można przeczytać o roli książki w życiu dziecka, znaleźć wiele ciekawych artykułów, cennych porad i inspiracji, które pomogą zachęcić dzieci do czytania.

Powodzenia!

Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy klas pierwszych

• Dzień Chorego

•    W 1992 r nasz Patron Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego. Przypada on 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Zawsze aktywnie włączamy się w obchody tego święta. W tym roku dzieci z 3 b na zajęciach z rękodzieła upiekly słodkie mufiny. Część z tych slodkosci zawieźliśmy do WTZ w Siemiatyczach, aby umilić świętowanie tego dnia. Dziękuję Agnieszce Bolewskiej Iwaniuk za słodki dodatek, a Szymonowi Bobińskiemu za pomoc w transporcie. 11 lutego modlimy się w intencji chorych.

• Pamiętamy o chorych i cierpiących

• 11 lutego był obchodzony Światowy Dzień Chorego, który w 1992 r. ustanowił Jan Paweł II. Ma on na celu zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkich chorych i cierpiących, którzy potrzebują zrozumienia i pomocy.

Dzień ten nie przeszedł bez echa również w naszej szkole. Uczniowie na katechezach zostali zapoznani z ideą tego święta oraz zachęceni do modlitwy w intencji różnych chorych. Dzieci z klas I-III, aby sprawić odrobinę radości ludziom cierpiącym wykonały laurki z życzeniami, które zostały przekazane do osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach oraz przewlekle chorych przebywających w swoich domach.

Barbara Oleksiuk

• Dokarmianie ptaków zimą

• Zima to trudny czas dla ptaków. Uczniowie klasy I b postanowili pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać mroźną i śnieżną zimę.

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach