• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na Kartkę Bożonarodzeniową „Wigilijne życzenia”

• Kampania 19 dni przeciwko przemocy - spotkanie przedstawicieli MOPS-u z rodzicami

W ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy odbyło się spotkanie przedstawicieli MOPS-u z rodzicami dzieci klas I-IV na temat przemocy domowej.

• Konkursy rejonowe

Uczniowie zakwalifikowani do rejonowych konkursów Podlaskiego Kuratora Oświaty:

Konkursy_rejonowe.pdf

• "Języczkowe przygody"

14 listopada odbyła się w świetlicy II edycja Recytatorskiego Konkursu Logopedycznego "Języczkowe przygody". Wystąpiło 26 uczniów z klas 1-3. Zmagania recytatorów oceniała komisja w składzie: p. Marlena Skrocka-Koc, p. Emilia Matysiak, p. Magdalena Kochańska. I miejsce zajęła Kornelia Gajko kl. 3a, II miejsce Pola Nowak kl. 2a, III miejsce Maria Rozumska kl. 2c. Wyróżnienia dodatkowe: Hanna Krauze kl. 1b, Natalia Szawkało kl. 1a, Apolonia Piotrowska kl. 1c, Maja Putkowska kl. 1a. Gratulujemy zwycięzcom.

Ewa Moga

• 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka

• Spotkanie z dietetykiem

13.11.2019 r. dzieci z klas pierwszych spotkały się z panią dietetyk, która w interesujący sposób przedstawiła dzieciom zawód dietetyka oraz poszerzyła wiedzę na temat zdrowego odżywiania. Zaproszony gość szczegółowo omawiał ze słuchaczami sposoby i nawyki zdrowego odżywiania. Mali ciekawscy przekonali się, co należy jeść aby być zdrowym i silnym oraz że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia i nie należy go omijać. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały pytania oraz bardzo dobrze radziły sobie z zagadkami i zadaniami przygotowanymi przez panią dietetyk.
    Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się ze specjalistą w dziedzinie zdrowego odżywiania.

• Ze starego albumu...

• "Śniadanie daje moc"

Podobnie, jak w roku ubiegłym w dn. 7 listopada 2019 r. uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskim programie „Śniadanie daje moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, którego głównym celem jest uświadomienie młodym ludziom, że codzienne śniadanie pomaga dobrze zacząć nowy dzień.

Uczniowie z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w podjętej akcji. Najpierw przygotowywali posiłek i nakrywali do stołu, a następnie wspólnie spożywali śniadanie. W przygotowaniach, podobnie jak w latach ubiegłych, wsparli nas rodzice. Dzięki ich pomocy na klasowych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne pasty i sałatki, dania mleczne oraz zdrowe przekąski i napoje. Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach stworzyło możliwość rozmowy z dziećmi na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Utrwalono również zasady kulturalnego zachowania się przy stole.

Tego dnia, dzieci uczestniczyły też w warsztatach dotyczących zdrowego żywienia. Przedstawiciel firmy UZIMEX z Sokołowa Podlaskiego opowiedział uczniom o wartościach odżywczych i zdrowotnych warzyw i owoców, a następnie przygotował im sok jabłkowy. Każdy ze smakiem wypił smaczny i pożywny napój.

Dzięki tegorocznej akcji dzieci wspaniale bawiły się i integrowały w ramach zespołu klasowego oraz utrwalały zdrowe nawyki żywieniowe.

B. Dziedzia

• Akademia 11 Listopada

• Malujemy plakaty - 19 dni przeciwko przemocy.

Klasa VI c już w akcji - za pomocą plakatu wyraża własne poglądy na temat przemocy - Kampania „19 dni przeciwko przemocy”.

• Tworzymy drzewo -19 dni przeciwko przemocy

Tworzymy Drzewo - Miłe słowa dla ofiar przemocy - Kampania 19 dni przeciwko przemocy.

• Kampania 19 dni przeciwko przemocy

• Kampania 19 dni przeciwko przemocy - spotkania przedstawicieli MOPS-u z klasami VIII

W ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy odbyły się spotkania przedstawicieli MOPS-u z klasami VIII na temat ”Przemoc domowa - gdzie szukać pomocy”.

• Kampania 19 dni przeciwko przemocy- szkolenie nauczycieli

Kampania 19 dni przeciwko przemocy - Szkolenie nauczycieli: ”Dziecko krzywdzone - praca z ofiarą i sprawcą przemocy”.

• S.U. uczcił pamięć zmarłych nauczycieli, pracowników i uczniów

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili groby zmarłych nauczycieli, pracowników, uczniów i nieznanych żołnierzy.

• Spotkanie z policjantem w ramach kampanii „19 dni przeciwko przemocy”

W ramach Kampanii „19 dni przeciwko przemocy” odbyły się spotkania klas V z policjantem, który przekazał uczniom informacje na temat cyberprzemocy i wykluczenia. Wszyscy już wiemy jak mamy postępować oraz co grozi za to, gdy ktoś będzie stosował przemoc.

• Kampania 19 Dni Przeciwko Przemocy

• Przedstawienie WTZ "Księżniczka i cesarz"

31 października klasy V odwiedziły WTZ w Siemiatyczach. Obejrzały przedstawienie teatralne pt. „Księżniczka i sekretarz” w wykonaniu osób niepełnosprawnych. Dziękujemy za wspaniałe wrażenia.

• Wizyta w bibliotece

30 października 2019 r. klasa I c uczestniczyła w lekcji bibliotecznej pt. "W krainie bajek i baśni’’ w Bibliotece Miejskiej. Uczniowie zwiedzili bibliotekę oraz zapoznali się z pracą bibliotekarza. Dzieci miały również okazję podziwiać wystawę malarską p. M. Żerbowskiego.