Nawigacja

 • Nasza szkoła na pikniku rodzinnym "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

  Reprezentowaliśmy region najbliższy naszemu sercu, Naszą małą Ojczyznę - Podlasie. Przepiękne Podlasianki same w masielnicy ubijały masło. Serwowaliśmy babkę ziemniaczana, ogóreczki małosolne, busłowe łapy i mrowisko - podlaskie przysmaki. Nasza kuchnia i panie Kucharki są niezastąpione! Uczniowie pod kierownictwem I. Stefaniuk, E. Karpiuk i L. Ryszczuka przedstawili podlaskie zwyczaje, pieśni i tańce. Nauczyciele przygotowali tradycyjne stoisko wykazując się smakiem i zamysłem artystycznym. Podlasie to my!

 • XX rocznica wizyty Patrona Naszej Szkoły Jana Pawła II w Drohiczynie

 • Festyn 1 czerwca

  W sobotę 1 czerwca podczas festynu organizowanego przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej i Siemiatycki Ośrodek Kultury pracowali też nasi wolontariusze

 • "Jak nie czytam, jak czytam"

      7 czerwca br. odbyła się ogólnopolska akcja czytelnicza  pt. "Jak nie czytam, jak czytam”, której organizatorem  jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole."

  Głównym celem akcji  jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką,  a nie nieprzyjemnym  obowiązkiem. Wydarzenie miało  dać uczniom okazję do poczytania dowolnych książek w gronie koleżanek i kolegów i w miłych okolicznościach.

  Nasza szkoła również włączyła się w tą akcję. Uczniowie wielu klas zmotywowani przez nauczycieli bibliotekarzy gromadzili się w wygodnych dla siebie miejscach i przez 10-15 min. czytali książki. Dzieci przekonały się, że jeśli tylko tego chcemy, czytać można wszędzie, razem z innymi rówieśnikami i może to być fajnie i pożytecznie spędzony czas. Być może taki pomysł przez wielu będzie wykorzystany w okresie wakacji.

                                                                                               Barbara Oleksiuk

 • Jadłospis śniadaniowy

  Poniedziałek 10.06.2019: zupa mleczna z makaronem, bułka słodka, herbata z cytryną.

  Wtorek 11.06.2019: kanapki z wędliną, ogórkiem i pomidorem, herbata z cytryną, owoce suszone.

  Środa 12.06.2019: jajecznica ze szczypiorkiem, pieczywo z masłem, dżem, kakao z mlekiem.

  Czwartek 13.06.2019: kanapka zapiekana z wędliną i serem, herbata z cytryną.

  Piątek 14.06.2019: kasza manna na mleku, pieczywo z masłem, serek waniliowy, dżem, herbata owocowa.

 • Turniej wielozadaniowy

  „Miejcie odwagę żyć dla miłości. Bóg jest miłością” – te słowa Jana Pawła II stanowiły myśl przewodnią IX Turnieju Wielozadaniowego w którym uczestniczyły szkoły z Bociek, Dziadkowic, Drohiczyna i Siemiatycz. Turniej odbył się w dniu 05.06.2019 r. w Drohiczynie, czyli w miasteczku, które przeżywa XX rocznicę wizyty Ojca świętego Jana Pawła II.

  Uczniowie rywalizowali ze sobą w konkursie wiedzy o Patronie, śpiewali pieśni, recytowali wiersze oraz uczestniczyli w zmaganiach sportowych.

  Konkurencje były rozgrywane w drużynach mieszanych – po 1 osobie z każdej szkoły. Jedynie konkurs recytatorski przebiegał indywidualnie. Cieszymy się bardzo, bo nasza uczennica Izabela Panasiuk z kl. V c zdobyła I miejsce, a Anna Tarasiuk z kl. VII b – wyróżnienie.

  Celem turnieju było utrwalenie pamięci o Janie Pawle II, przybliżenie przesłania wypływającego z jego nauki oraz integracja młodzieży szkół noszących imię tak zacnego Patrona.

 • Podsumowanie konkursu religijnego

  „W mocy Bożego Ducha – jestem misjonarzem w moim środowisku” – pod takim hasłem odbyła się IX Edycja Diecezjalnego Konkursu Religijnego dla Uczniów Szkół Podstawowych. Konkurs obejmował 3 kategorie: plastyczna klasy I – III, praca plastyczna klasy IV-VII lub praca literacka, projekt edukacyjny.

  Na etapie szkolnym zostało wyróżnionych 10 prac plastycznych, 2 prace literackie i 4 projekty edukacyjne, które zostały przesłane na etap diecezjalny.

  Podsumowanie konkursu odbyło się w Sabniach. Spośród 269 nadesłanych prac, trzy prace naszych uczniów zostały nagrodzone:

  • III miejsce w kategorii praca literacka – Angelika Szybańska kl. z VII b,
  • wyróżnienie w kategorii – praca plastyczna: Mateusz Zgierun z kl. I b i Kacper Wojtkowski z kl. III a.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Wyróżnienie

  Szymon Wróbel uczeń klasy I a otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym.

 • Festyn 3 czerwca

 • 40. rocznica I Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny

  Zachęcamy do obejrzenia w załączonym linku https://niepodlegla.gov.pl wstawy pt. „Polski Album Rodzinny – Wielka Pielgrzymka”. Pokazuje ona, jak czterdzieści lat temu wyglądały spotkania Papieża z wiernymi w każdej z miejscowości, którą Karol Wojtyła odwiedził. Wystawa składa się z 17 plansz z archiwalnymi zdjęciami PAP, fragmentami homilii Papieża Jana Pawła II wygłoszonych podczas I Pielgrzymki do Ojczyzny oraz tekstu opisującego genezę i przebieg pielgrzymki.

 • Wpłaty na śniadania

  Wpłaty na śniadania

  w dniach od 01. do 05. każdego miesiąca wyłącznie na konto:

   

  86 1240 5211 1111 0010 3201 4250

  PEKAO SA O/Siemiatycze

  Koszt śniadań w czerwcu - 20 zł (10 dni)

  Śniadania będą wydawane do 14 czerwca.

 • Wpłaty na obiady

  ​​​Wpłaty na obiady

  w dniach od 01. do 05. każdego miesiąca wyłącznie na konto:

   

  86 1240 5211 1111 0010 3201 4250

  PEKAO SA O/Siemiatycze

  Koszt obiadów w czerwcu (10 dni): 30 zł

  Obiady będą wydawane do 14 czerwca.

  Odpisy obiadowe należy uzgadniać w księgowości szkoły.

 • Warsztaty kulinarne w I a SP

  28 maja uczniowie klasy I a brali udział w warsztatach kulinarnych w ramach programu "Żółty talerzyk".

 • PAMI 25 maja

  Tematy wyjazdu: Czujesz chemię? Związki i procesy chemiczne w środowisku przyrodniczym. Znaki na pisaku i śniegu - co mówią tropy i ślady zwierząt?

 • Wycieczka klas IV

  23.05.2019

  Wycieczka klas czwartych  Lublin - Kozłówka - Kazimierz Dolny i Farma Iluzji

 • Spartakiada

  22 maja 2019 r. o godz. 9:30, w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSIR w Siemiatyczach odbyła się IX Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy Razem”. Gospodarzami Spartakiady byli: Zespół Szkół Specjalnych w Siemiatyczach oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach.

  Cieszymy się bardzo, ze nasi wolontariusze mogą towarzyszyć tej imprezie. W tym roku  było 12 drużyn i tylu zgłosiliśmy też wolontariuszy.

  Dodatkowe wsparcie stanowił nasz absolwent Rałał Wierak, który chociaż jest już studentem, przyjechał specjalnie z Lublina i wiernie trwał  przy naszych podopiecznych.

 • Wizyta ks. bp Tadeusza Pikusa

  W dniach 19 – 22 maja 2019 r. odbywała się wizytacja Księdza Biskupa Tadeusza Pikusa. Ksiądz biskup odwiedzał placówki oświatowe, urzędy administracji publicznej, spotykał się z mieszkańcami Siemiatycz. W ten sposób chciał być blisko drugiego człowieka, poznać jego środowisko, sytuację społeczną, a w miarę możliwości wspólnie zaradzić trudnościom, jak również dzielić radość z odniesionych sukcesów. Dnia 21 maja Ksiądz Biskup odwiedził naszą placówkę. Spotkanie całej społeczności odbyło się w hali sportowej. Uczniowie pod kierunkiem P. Katarzyny Kasperuk oraz P. Lechosława Ryszczuka przygotowali piękna akademię. Jej mottem przewodnim był Testament Jana Pawła II - patrona naszej szkoły. Zwracając się do społeczności uczniowskiej, Ksiądz Biskup, odwołał się do części artystycznej, wskazał na wielką rolę w życiu człowieka wartości: Ojczyzna, odpowiedzialność, przebaczenie, miłość, rodzina. To one określają tożsamość, nadają kierunek rozwoju, określają fundament ludzkich relacji. Po spotkaniu w hali Ksiądz Biskup spotkał się z pracownikami w pokoju nauczycielskim. W słowie skierowanym do nauczycieli zwrócił uwagę na wielką rolę pedagogów w procesie wychowania, rozwoju osoby ludzkiej. Spotkanie zostało upamiętnione wspólną fotografią.

  s. Benigna

 • Dzień Dobrych Uczynków

  19 maja obchodzony jest Dzień Dobrych Uczynków. Ustanowiono go w 2005 roku z inicjatywy Fundacji Ekologicznej ARKA. Arka zachęca do dobrych uczynków zarówno wobec ludzi, jak i zwierząt czy środowiska naturalnego. Pomysł zyskał sporą popularność i do akcji przez lata włączało się wiele firm, instytucji i przede wszystkim zwykłych ludzi, chcących zrobić coś dobrego dla innych. Do akcji włączyli się również uczniowie kl. IIIa, promując ją własnoręcznie wykonanymi plakatami i zbierając śmieci w pobliżu szkoły.

  T. J.

 • Kwiatki na Dzień Matki

  Kolorowy papier, nożyczki i trochę kleju 😊

 • Nie biegać bez celu!

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć