Wpłaty na śniadania

w dniach od 01. do 05. czerwca wyłącznie na konto:

PEKAO SA O/Siemiatycze

Koszt śniadań w czerwcu dla klas I - III: 32,50

Koszt śniadań w czerwcu dla klas IV - VIII: 35,00

Odpisy w miesiącu czerwcu nie będą uwzględniane.

• Dzień Mamy

• Dla Mamy kl. I a

• Dzień Mamy

Kwiaty dla mamy od uczniów z klasy I a (grupa świetlicowa).

• Muzyczne spotkanie ze skrzypcami w kl. I a

• Nasz piękna Ojczyzna

Kwitnące drzewa jabłoni w oczach uczniów klasy I a (grupa świetlicowa).

• Polska - moja Ojczyzna

Prace uczniów z klasy VI d.

• Podsumowanie Cyklicznego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II

Biblioteka szkolna zorganizowała VII edycję Cyklicznego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II, który trwał od stycznia do kwietnia br. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas VI-VIII. Uczestnicy mieli za zadanie wyszukać i przesłać do biblioteki odpowiedzi na pytania dotyczące życia i nauczania Papieża, których zestaw cyklicznie, co miesiąc, pojawiał się na szkolnej stronie www.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Piotr Słowikowski kl. VI d

II miejsce – Oliwia Andrzejczuk kl. VIII a

III miejsce – Roksana Augustyniak kl. VI d

Wyróżnienie:

Tyborowicz Mateusz kl. VIII b

Panasiuk Izabela kl. VII c

Koc Kacper kl. VI d

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom, że podjęli starania, aby lepiej poznać życie i nauczanie Patrona szkoły.

• Nadanie szkole imienia Jana Pawła II

13 maja 2021 r. obchodziliśmy 23 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Z tej okazji nasza szkoła przybrała odświętny wygląd. W holu szkolnym i w salach lekcyjnych pojawiły się dekoracje oraz okolicznościowe gazetki. W czasie lekcji nauczyciele przybliżyli uczniom postać i nauczanie wielkiego Polaka. Uczniowie klasy I a, w imieniu całej społeczności szkolnej, zapalili znicz przy pomniku Jana Pawła II oraz złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej.

• Biblioteka poleca

„Jest wielu ludzi, ale prawdziwy człowiek to rzadkość”

Erich Maria Remarque

Z okazji 23 rocznicy nadania naszej szkole imienia warto przypomnieć sylwetkę Patrona - Jana Pawła II.

Prezentacja „Święty Jan Paweł II - wielki Polak” to nie tylko obszerna biografia, ale także zbiór dokumentów – fotografii, filmów a dodatkowo okazja do sprawdzenia naszej wiedzy (ostatnia strona prezentacji).

Nauczyciele bibliotekarze

• Jan Paweł II

• UWAGA!

13 maja (czwartek) mija 23 rocznica nadania szkole imienia Jana Pawła II. Dzień ten jest DNIEM GALOWYM

• Siemiatycki Klub Juniora

• Spotkanie z trąbką

W środę uczniowie klasy II c mieli okazję gościć nauczyciela trąbki p. Macieja ze Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach. Audycja muzyczna wprowadziła dzieci w świat wartościowych dzieł muzycznych, które z uwagą wysłuchali. Uczniowie mieli okazję poznać budowę instrumentu oraz różne techniki gry na trąbce.

• Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

W szkole realizowany jest „Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka” edycja 2020/2021. Jego głównym celem jest budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży.

W ramach realizacji programu w klasach 7 i 8 odbywają się:

• Zajęcia edukacyjne z profilaktyki czerniaka.
    • Uczniowie wykonują różne prace są to: prezentacje, plakaty, ulotki.

Klasa VII a: czJoanna7a.pdfczKlaudia7a.pdfczUrszula7a.pdfczZosia7a.pdf

KLasa VII c: czDawid7c.pdfczGabriela7c.pdfczIzabela7c.pdfczJulia7c.pdfczKornelia7c.pdfczMagdalenaK7c.pdf
    czMagdalenaM7c.pdfczMariaM7c.pdf

• Nagrody w MegaMisji

Od września 2020 r. w w klasie II c trwa projekt MegaMisja. Jest to multimedialna gra fabularna, w czasie której dzieci rozwiązują zagadki związane ze światem kreowanym w mediach i Internecie. Poszukują w różnych źródłach odpowiedzi na pytania, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymują punkty. Zdobyte punkty wiążą się z uzyskaniem dla klasy nagród. W kwietniu zdobyliśmy drugi tablet oraz gry i audiobooki. W maju dostaliśmy ogromną paczkę z materiałami plastycznymi. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, a dzieci zdobywają wiedzę z tematów takich jak: język mediów, kreatywne korzystanie z mediów, bezpieczeństwo w mediach i komunikacji, dziecko w środowisku medialnym.

• Majowe kapliczki

Prace uczniów klasy II b.

Prace uczniów klasy I b.

Prace uczniów klasy I a.