Nawigacja

 • Nasze SUKCESY

  Uczennica klasy II a, Łucja Krukowska, zajęła II miejsce w kategorii SOLIŚCI DO 10 LAT w XXVI Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej "Śpiewajmy Panu". GRATULUJEMY!!!

 • Nadzwyczajny miesiąc misyjny Diecezji Drohiczyńskiej

  W niedzielę 6 X 2019 r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas i Ogniska Misyjnego wzięli udział w spotkaniu misyjnym w Drohiczynie. Rozpoczęło się ono Mszą świętą. Potem o swojej pracy opowiedziały dwie wolontariuszki misyjne. Studentki które na misjach w Afryce spędziły 5 tygodni i wybierają się jeszcze na rok. Głos zabrał też ks. Zbigniew Grabowski - misjonarz. Na spotkanie zaprosił ks. Wojciech Piotrowski - Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych. Swoim świadectwem pracy na misjach podzieliły się wolontariuszki Emilia Bielińska oraz Patrycja Przepióra. Spotkanie zakończyła herbatka misyjna. Przy okazji dziękujemy tym którzy wspierają dzieła misyjne.

 • Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

       W sobotę 5 X 2019 r. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbył się Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej Śpiewajmy Panu. Nasza uczennica Izabela Panasiuk z kl. VI c zdobyła III miejsce w kategorii soliści 11-14 lat. Serdecznie gratulujemy. 

 • Aniołowie są wśród nas…

  „Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa.” Wj 23,20

  Prawda wiary o istnieniu Aniołów zawarta w Piśmie św. jest przekazywana na bieżąco na lekcjach religii. Aby dzieci mogły bardziej uświadomić poznawane treści zostały zachęcone do tego, aby w domu wykonały prace plastyczne na temat jak wyobrażają swojego Anioła Stróża. Rysunki zostały umieszczone na wystawie na korytarzu szkolnym. Uczniowie i rodzice mogli podziwiać kreatywność i zdolności artystyczne autorów prac.

  Dnia 2 października br., kiedy jest obchodzone liturgiczne wspomnienie Aniołów Stróżów, został zorganizowany „Dzień Anioła”. Dzieci klas I – III przyszły do szkoły ubrane na biało lub przebrane za Aniołów. Na przerwach wspólnie bawili się i tańczyli, aby w jak najbardziej radosnej atmosferze spędzić czas. Kursowała również „Poczta anielska”, która pracownikom szkoły roznosiła dobre wieści z Nieba.

  B. Oleksiuk

 • Bezpłatna infolinia

  1 października została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
  Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

 • Wpłaty na obiady

  Wpłaty na obiady

  w dniach od 01. do 05. każdego miesiąca wyłącznie na konto:

  86 1240 5211 1111 0010 3201 4250

  PEKAO SA O/Siemiatycze

  Koszt obiadów w październiku (23 dni): 69 zł

  Karty odbieramy w księgowości.

  Odpisy obiadowe należy uzgadniać w księgowości szkoły.

 • Wpłaty na śniadania

  Wpłaty na śniadania

  w dniach od 01. do 05. każdego miesiąca wyłącznie na konto:

  86 1240 5211 1111 0010 3201 4250

  PEKAO SA O/Siemiatycze

  Koszt śniadań w październiku - 46 zł (23 dni)

  Karty odbieramy w księgowości.

  Śniadania wydawane są w godz. 7.15 - 7.55.

 • Jesienne spotkanie z poezją

  W dniu 24 IX 2019 r. w Wólce nad Bugiem odbyło się spotkanie z poezją. Było to podsumowanie projektu "Łącząc pokolenia". Zadanie zostało sfinansowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej.

 • Dzień Języków Obcych

  W dniu 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W związku z tym zaplanowaliśmy różne działania. Uczniowie wzięli udział w zadaniach konkursowych za co byli nagradzani łakociami. Odpowiadali na pytania sprawdzające wiedzę o językach naszego kontynentu. „Trudzili się" łamańcami językowymi, pisali cyrylicą, usłyszeli różne ciekawostki o językach Unii Europejskiej. Dowiedzieli się też interesujących rzeczy o języku migowym. Całość uatrakcyjniła przyciągająca oko scenografia przygotowana przez uczniów. Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie przyznali, że nauka języków może być przyjemna.

 • INFO z Murzasichle

  24.09.2019 - wypad do Zakopanego na Krupówki. Zadania na orientację wykonane, pamiątki kupione, zdjęcia zrobione, portfele o wiele lżejsze, a dzieci zadowolone...

  Z pozdrowieniami
  Ewa Olszewska

 • Sprzątanie Świata

  W niedzielę, 22.09.2019 r., dzieci z klas I c i II a wraz z nauczycielami i rodzicami włączyli się do akcji „Sprzątanie świata” zorganizowanego przez Miasto Siemiatycze. Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Frajdą był elektryczny melex który dowoził uczniów do terenów które sprzątały. Dzieci w praktyce mogły wykorzystać nabyte wiadomości dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Ich zaangażowanie świadczy, że zależy im na tym, aby nasze miasto było czyste.
  Porządki zakończył ciepły poczęstunek oraz drobny upominek.
  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się do akcji.

 • KROMKA CHLEBA

  W dniu 20 września 2019 r. nasi wolontariusze wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji Caritas "Kromka chleba dla sąsiada" i zbierali produkty żywnościowe w sklepie Biedronka. Zebrana żywność zostanie przekazana osobom starszym w trudnej sytuacji życiowej. Serdecznie dziękujemy za wsparcie

 • INFO z Murzasichle

  Wycieczka na Halę Gąsienicową (schronisko Murowaniec)

  https://www.youtube.com/watch?v=mbpMRrNmgVw&feature=youtu.be

 • Spotkanie z ratownikiem medycznym

  11.09.2019 r. klasę 1 c odwiedził ratownik medyczny. Uczniowie mieli okazję nauczyć się pozycji bocznej ustalonej jako pozycji bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Poznali także zasady i ćwiczyli umiejętność zgłaszania wypadku przez telefon. Pod fachowym okiem ratownika medycznego dzieci bardzo chętnie i aktywnie brały udział w ćwiczeniach. Gość zaprosił klasę do Pogotowia Ratunkowego w celu przybliżenia specyfiki pracy. Bardzo dziękujemy naszemu Gościowi – Panu Marcinowi Usakiewiczowi za przybycie i cenne wskazówki.

  K. Nayda

 • Wizyta w Klubie Literackim

  Nie żałujmy czasu poświeconego literaturze…”

  – pisze jedna z lokalnych poetek Bogusława Jackiewicz

   

  W XXI wieku, kiedy młodzi ludzie chętniej sięgają po komórkę czy laptop niż po książkę, widzimy potrzebę rozwijania zainteresowań czytelniczych. Postanowiliśmy zatem zwrócić uwagę młodych ludzi, na poetów ludowych z Siemiatycz i okolic.

  W dniu 17.09.2019 r. miało miejsce spotkanie dzieci i młodzieży naszej szkoły z przedstawicielami Klubu Literackiego w Siemiatyczach. Dzieci przedstawiły montaż słowno – muzyczny, gdzie zaprezentowały wiersze napisane przez lokalnych poetów. Dotyczyły one czasu wojny, piękna świata, naszego miasta, relacji do Pana Boga. Oprawę muzyczną zapewniła nasza absolwentka Ola Oleksiuk oraz Łucja Krukowska z kl. II a. Dorośli podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, opowiedzieli jak powstawały i powstają ich wiersze oraz jakie były początki Klubu Literackiego.

  Spotkanie było zorganizowane i sfinansowane w ramach projektu „Łącząc pokolenia” – napisanego na konkurs Caritas Diecezji Drohiczyńskiej „Miej serce”.

  Szkolne Koło Caritas

 • Międzynarodowy Dzień Kropki

  16 września uczniowie klasy II a włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki. Wspólnie obejrzeliśmy film „Dzień kropki”, a następnie wykonywaliśmy „kropkowe zadania”. Dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością, powstały piękne prace.

  Marlena Skrocka-Koc

 • Nowe stroje dla juniorów

         11 września, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Siemiatycze, Burmistrz Miasta Siemiatycze p. Piotr Sinniakowicz wraz z dyrektorem MOSIRu Mariuszem Pyzowskim przekazali reprezentantom młodym szczypiornistom z Siemiatycz nowe, profesjonalne komplety strojów do rozgrywek. Nowe koszulki i spodenki, zielone dla dziewcząt i niebieskie dla chłopców, zostały ufundowane przez Miasto Siemiatycze oraz MOSIR Siemiatycze. Jak wspomniał trener Jerzy Roszczenko: „Stroje bardzo nam się przydadzą, gdyż te które obecnie posiadamy mają nawet po 10 lat”.
  Pierwszy oficjalny test nowych strojów dla dziewcząt odbędzie się już w połowie października podczas XVIII Pucharu Podlasia w Piłce Ręcznej. Więcej informacji o XVIII Pucharze Podlasia w Piłce Ręcznej Dziewcząt tutaj: https://siemiatycze.eu/…/4624-xviii-puchar-podlasia-w-pilce…

 • Spotkanie Młodzieży w Serpelicach

              Uczniowie klas VIII z naszej szkoły wzięli udział w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Serpelicach, które odbyło się 12 września br. pod hasłem "Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ namaścił i posłał Mnie...” Łk 4,18.

  Młodzież wysłuchała katechezy na temat darów i owoców Ducha Świętego i ich znaczenia w naszym życiu oraz uczestniczyła w zebraniu modlitewnym, którego głównym punktem była Msza św. celebrowana przez Biskupa Piotra Sawczuka. Pasterz dziękował wszystkim za przybycie. Wskazał, jak ważny jest krzyż dla chrześcijanina; jako sztandar, pod którym gromadzą się uczniowie Chrystusa i jako ich znak rozpoznawczy. Krzyż przypomina cenę naszego zbawienia, a także wyznacza wszystkim chrześcijanom drogę naśladowania Pana. Biskup przypomniał również obronę krzyży w szkole w Miętnem i Nowej Hucie. Podkreślił, jak bardzo potrzebne są takie spotkania, aby móc poczuć wspólnotę wiary.

  Młodzież miała też okazję potańczyć i spożyć razem posiłek.

  B. Oleksiuk

 • Uwaga!!!

  Informujemy, iż w trosce o bezpieczeństwo Państwa dzieci, od dnia 13 września 2019 r. teren szkoły jest ogrodzony, a ubytki w ogrodzeniu zostały uzupełnione. Brama główna oraz bramka od ul. Andersa zamknięte będą w godzinach 19.00 - 6.30.

 • Informacja dla Rodziców

  Szanowni Państwo!!!

  Informujemy, że na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 27.08.2019 w sprawie świadectw, dyplomów i innych druków (DZ. U. 2019, poz. 1700), od dnia 6 września 2019 roku wszystkie pokwitowania odbioru dokumentów szkolnych podpisują rodzice dziecka (np. legitymacje szkolne, świadectwa).

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć