19 maja (poniedziałek) DZIEŃ GALOWY
Obchody rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II
19 maja (poniedziałek) DZIEŃ GALOWY
Obchody rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II
Dnia 9 maja 2025 r. uczniowie kl. VII b uczestniczyli w III Kongresie Kultury Chrześcijańskiej w Drohiczynie.
Cały tydzień, od 8 do 15 maja, poświęcony jest Tygodniowi Bibliotek. Dołączamy do ogólnopolskich obchodów i promujemy hasło „Biblioteka. Lubię tu być”.
Wiadomo, że w tym terminie wszyscy żyjemy egzaminami naszych ósmoklasistów. To priorytet. Trzymamy za nich mocno kciuki, a po szczęśliwie napisanych egzaminach zapraszamy wszystkich naszych czytelników do biblioteki. Przygotowaliśmy coś, co mamy nadzieję, zainspiruje i zachęci Was do czytania - wystawę najczęściej wypożyczanych pozycji „Hity naszej biblioteki” oraz gazetkę „Czytanie książek a sukces”.
Zapraszamy.
Nauczyciele bibliotekarze
Informujemy, że nasza placówka wygrała konkurs ogłoszony przez Narodowy Fundusz Zdrowia na utworzenie gabinetu stomatologicznego w szkole. Jest to dla nas ważny krok w kierunku zapewnienia uczniom lepszej opieki stomatologicznej.
Dzieci z klasy I b i I d wykonały na religii kapliczki Matki Bożej.
Spotkanie uczniów klasy VII b na temat higieny osobistej. Jest to jedno z działań zdrowego stylu życia.
Warsztaty historyczno-edukacyjne klasy VI a
30 kwietnia 2025 r. z okazji zbliżającej się majówki nauczyciele bibliotekarze zaprosili uczniów do udziału w akcji „BOOK TRAF – daj się zaskoczyć!”. O książce, która będzie towarzyszyć uczniom w majówce miał zdecydować przypadek. Uczniowie klas młodszych wybierali spośród książek opakowanych w szary papier. Mogli troszeczkę sugerować się wyglądem zewnętrznym. Starsi dokonywali wyboru poprzez losowanie szczęśliwego numeru.
Podsumowując – zabawę uważamy za udaną. 65 uczniów wyruszyło na majówkę z ciekawą książką. Akcja potwierdziła, że lubimy czytać i lubimy niespodzianki.
Spotkanie uczniów klasy II a z dzielnicową Pauliną Krasowską.
23 kwietnia 2025r. z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy II a i II b uczestniczyli w Ekopogadankach pt. "Woda Źródłem Życia" przeprowadzonych przez przedstawicieli Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. Siemiatycze.
Uczniowie klasy I a i I c odwiedzili bibliotekę szkolną z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. Dzieci obejrzały fragment filmu „Matylda” będącego ekranizacją powieści Roalda Dahla pod tym samym tytułem. Bohaterka jest bardzo inteligentną dziewczynką, która uwielbia książki i dużo czasu spędza w bibliotece. Obejrzały również prezentację multimedialną oraz wystawę książek nietypowych.
Może ta wizyta będzie inspiracją do częstych wizyt w bibliotece czy np. do stworzenia własnej oryginalnej książeczki?
Uczniowie wykonali plakaty promujące działania proekologiczne.
Hasło obchodów światowego Dnia Ziemi w Polsce w 2025 r.: "Nasza Moc, Nasza Planeta".
23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem święta jest promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, a jego data jest symboliczna dla literatury światowej. Tego dnia zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes i William Szekspir.
W Polsce to święto pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, bibliotekarzy, a także wszystkich miłośników książek. Przy okazji tego święta warto w sposób szczególny przypominać o znaczeniu poszanowania praw autorskich w kontekście współczesnych wyzwań związanych z rozwojem sztucznej inteligencji.
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich polecamy naszym czytelnikom listę „100 najlepszych książek dla dzieci wszech czasów”. Jest zestawienie sporządzone przez 177 ekspertów - autorów, krytyków literackich i wydawców pochodzących z 56 krajów. Głosowano na 1050 tytułów, każda z osób wskazywała dziesięć, a potem głosy podliczano i stworzono z nich ranking.
100_najlepszych_ksiazek_dla_dzieci_wszech_czasow.pdf
A jakie tytuły Wy umieścilibyście na takiej liście?
Znamy Laureatów programu grantowego „Tu mieszkam, tu zmieniam EKO” (edycja 2025).
Tegoroczna edycja konkursu grantowego TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM EKO rozstrzygnięta. Z nadesłanych 521 projektów komisja konkursowa wybrała 15 organizacji, które zostały nagrodzone grantem w wysokości 15 tysięcy złotych.
Uczniowie klas VII i VIII wykonali prezentacje i plakaty dotyczące zbrodni katyńskiej.
Powered by aSc EduPage