• Wycieczka do Papugarni

     • 7 grudnia klasa I c odwiedziła białostocką Papugarnię oraz kino. Celem naszej wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat papug, zapoznanie uczniów z warunkami ich życia, ale przede wszystkim integracja i wspólne spędzenie czasu poza murami szkolnymi. Papugarnia to świetne miejsce, w którym przeżyliśmy niesamowitą przygodę. Podczas lekcji edukacyjnej dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek dotyczących tych pięknych ptaków. Na żywo mogliśmy podziwiać kilkanaście rodzajów papug. Jedne były malutkie, a drugie bardzo duże. Każda z nich miała w sobie coś wyjątkowego. Wszystkie papugi zachwyciły nas swoimi pięknymi barwami. Następnie udaliśmy się do kina na film pt. „Świąteczna niespodzianka”. Zmęczeni, ale zadowoleni musieliśmy wracać. Wycieczka udała się znakomicie. Żałowaliśmy, że czas przeleciał tak szybko. Już teraz czekamy na kolejny wyjazd.

     • Mikołajki w bibliotece szkolnej

     • Pani dyrektor Joanna Gołubkiewicz wręczyła pierwszakom książki przekazane przez Świętego Mikołaja. „Pierwsze abecadło” to wspaniały prezent, który pomoże dzieciom doskonalić technikę czytania. Wierzymy, że ta książeczka zapoczątkuje u naszych uczniów niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.
      Do wspólnej lektury tej pozycji zachęcamy również rodziców. Wiele ciekawych inspiracji i pomysłów na kreatywne zabawy z czytaniem znajdziecie Państwo na stronie internetowej kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”- http://wielki-czlowiek.pl/

      Nauczyciele bibliotekarze, wychowawcy klas pierwszych

     • Pierwsza lekcja biblioteczna

     • Uczniowie wszystkich klas pierwszych odwiedzili bibliotekę szkolną i uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. To była bardzo ważna lekcja, której celem było rozbudzenie motywacji do czytania.
      Podczas zajęć pierwszoklasiści dowiedzieli się dlaczego warto czytać. Poznali wszystkie korzyści, jakie daje czytanie książek. O tym, że czytanie przede wszystkim może sprawiać prawdziwą radość próbowały przekonać ich starsze koleżanki z klasy III b, które należą do grona stałych czytelników biblioteki szkolnej.
      Dziewczęta zaprezentowały książkę „Czekoladki dla sąsiadki” autorstwa Doroty Gellner. Wprowadziły w jej świat: nakreśliły miejsce akcji, przedstawiły bohaterów i ich historie. A że takich ciekawych pozycji w bibliotece szkolnej jest mnóstwo dzieci mogły też same sprawdzić oglądając książki wyeksponowane na wystawie.
      Warto być czytelnikiem biblioteki szkolnej. Pojawiła się silna determinacja, by jak najszybciej opanować umiejętność płynnego czytania.

      Nauczyciele bibliotekarze

     • Dzieci - dzieciom

     • Uczniowie uczęszczajacy na zajęcia "Mówię poprawnie - zajęcia logopedyczne" przygotowały na zakończenie zajęć wiersze J. Brzechwy: "Kłamczucha", "Leń", "Samochwała", "Żaba" i fragmenty "ZOO". Przedstawiali je uczniom kl. I a, I b, II a, II b oraz II c.

     • Photon - robot z Laboratorium Przyszłości

     • Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach tego programu szkoły mogą zaopatrzyć się w  nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. W ramach powyższego programu, w grudniu 2021 r., nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 148 200,00 na zakup sprzętu.
      Roboty Photon to sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości. Ten produkt stworzyło czterech studentów i wykładowca z Politechniki Białostockiej. Produkt adresowany jest przede wszystkim do szkół i placówek edukacyjnych, jako narzędzie edukacyjne. Jego celem jest nauka programowania oraz innych przedmiotów, jak języki obce czy matematyka. Ponadto Photon uczy najnowszych technologii i ich właściwego użytkowania. 
      Photon to zabawka, która motywuje dzieci do eksperymentowania i zabawy z robotem. Photon jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz nauczy dzieci podstaw programowania. Każdy robot wyposażony jest w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Photon Robot uczniowie obsługują za pomocą 1 z dedykowanych aplikacji: Photon EDU. 
      Wykorzystuje ona 4 graficzne języki programowania: Photon Draw, Photon Badge, Photon Blocks, Photon Code.

     • TAK POMAGAM

     •     Dobiega końca XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas TAK POMAGAM. Byli tam też nasi wolontariusze. 21 osób z naszej szkoły wzięło udział w zbiórce. Bardzo dziękujemy Panu za transport. DZIĘKUJEMY Z CAŁEGO SERCA wszystkim ludziom, którzy zechcieli wesprzeć zbiórkę.

     • Adopcja Serca

     • Nasza szkoła od 2011 r. w ramach programu „Adopcja Serca” pomaga ubogim dzieciom z sierocińca w Kamerunie (Afryka), prowadzonym przez Siostry ze Zgromadzenia św. Michała Archanioła (Michalitki) z Polski oraz dzieciom w szkole w Republice Środkowej Afryki (RCA), która jest po opieką Zakonu Braci Mniejszych Franciszkanów. W związku z tym z okazji Tygodnia Misyjnego w szkole odbyła się akcja charytatywna, z której całkowity dochód został przeznaczony na opłacenie nauki i wyżywienia dla 2 ubogich, pochodzących z wielodzietnych rodzin dzieci z Kamerunu oraz 2 dzieci ze szkoły w RCA.

      Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za ofiarność i zaangażowanie na rzecz Misji.

     • Dziecięcy telefon zaufania

     •  

      Dziecięcy telefon zaufania 800 12 12 12

      Czat internetowy - czat.brpd.gov.pl

      Dziecięcy Telefon  zaufania jest miejscem dla wszystkich młodych ludzi borykających się z problemami, w którym mogą oni zostać wysłuchani i otrzymać pełne wsparcie oferowane przez specjalistów. Z ww. numeru interwencyjnego mogą korzystać także osoby dorosłe, które chcą zgłosić zaobserwowane problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich.

      Z Dziecięcego Telefonu Zaufania mogą również korzystać również uchodźcy i cudzoziemcy. Przy telefonie i czacie dyżurują specjaliści posługujący się językiem ukraińskim i rosyjskim. Prawnik specjalizujący się w prawach uchodźców i cudzoziemców dyżuruje w poniedziałki w godzinach od 18:00 do 20:00.

      Pismo_Rzecznika_Praw_Dziecka_w_sprawie_Dzieciecego_Telefonu_Zaufania.pdf

      PlakatP.pdf

      PlakatUK.pdf

     • „Czytanie ma głos!”

     • Wspólnie z organizatorem akcji - Biblioteką Pedagogiczną CEN w Białymstoku zapraszamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w kolejnej II edycji akcji czytelniczej „Czytanie ma głos!”.
      Organizatorzy przygotowali film z nagraniem utworów czytanych przez gości specjalnych   inaugurujący akcję: https://www.youtube.com/watch?v=RpQuq9iuZqs

      Zachęcamy do obejrzenia filmu wspólnie w klasach lub indywidualnie.

      Akcję rozpoczynamy 29.09.2022 r. (czwartek) w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i kontynuujemy przez cały październik.

      Nauczyciele bibliotekarze

     • Projekt „Każdy inny - wszyscy równi”

     • Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny - wszyscy równi”.
      Projekt ma na celu uwrażliwienie na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami.
      Realizacja zadań projektowych zaplanowana jest w terminie od 15.09.2022 do 15.05.2023.

      Zapraszamy do aktywnego udziału!

      Koordynatorzy projektu
      Marlena Skrocka-Koc, Emilia Matysiak

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych