• Jak spędzić Dzień Dziecka?

     • W tym roku z okazji Dnia Dziecka nie odbędą się festyny, zabawy prowadzone przez animatorów. Oto propozycje uczniów klasy dyżurującej na spędzenie tego wyjątkowego dnia w ciekawy sposób.

     • Podsumowanie Diecezjalnego Konkursu religijnego „Pan Jezus ustanawia sakrament Eucharystii”

     •   Z radością informujemy, że nasi uczniowie zdobyli czołowe miejsca w konkursie diecezjalnym.W konkursie prace nadesłano z 28 szkół. Łącznie 118 prac.

      W klasach I – III w kategorii praca plastyczna:
      1. Julia Olendzka III c
      2. Łucja Krukowska II a

      W kategorii klas IV – VI wiersz:
      Wyróżnienie Adrian Tchórznicki V a

      W kategorii klas VII – VIII komiks:
      2.Anna Tarasiuk VIII b
      3.Angelika Szybańska VIII b

      Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

     • Laurki dla Mam

     • Bardzo kochamy nasze Mamy ❤️ i życzenia im składamy.

      Dzieci z klasy I c przygotowały piękne laurki dla swoich Mam 🌺🌷🌼

     • 0rganizacja edukacji wczesnoszkolnej w miejskich szkołach podstawowych od 25 maja br.

     • W trosce o bezpieczeństwo uczniów klas 1-3 oraz po przeanalizowaniu potrzeb rodziców i sytuacji w szkołach podstawowych, została podjęta decyzja, zgodnie z którą od 25 maja br. Szkoła Podstawowa Nr 1 i Szkoła Podstawowa Nr 3 będą realizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów klas 1-3.

      Informacje dodatkowe dotyczące m.in. spraw organizacyjnych, w tym obowiązujących w szkołach procedur, zostaną udostępnione na stronach internetowych szkół:

      Szkoła Podstawowa Nr 1 https://sp1siemiatycze.edupage.org/

      Szkoła Podstawowa Nr 3 https://andersa4siemiatycze.edupage.org/

      Obawy rodziców związane z podjęciem decyzji o uczęszczaniu dziecka do szkoły wciąż są duże. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze będą zatem pomocą i wsparciem dla tych osób, które nie mają możliwości zapewnienia dziecku właściwej opieki w domu.

      Przypominam również, iż 25 maja ruszają także indywidualne konsultacje uczniów klas ósmych z nauczycielami przedmiotów zdawanych na egzaminie ósmoklasisty. W dalszym ciągu można zgłaszać się w tej sprawie do nauczycieli uczących danego przedmiotu – w Szkole Podstawowej Nr 3 poprzez przekazanie informacji w dzienniku elektronicznym; w Szkole Podstawowej Nr 1 – poprzez przesłanie nauczycielowi wiadomości pocztą elektroniczną. Od 1 czerwca ruszą konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

       

      Burmistrz Miasta Siemiatycze
      Piotr Siniakowicz

     • Chcemy razem nasz Patronie, iść wciąż śladem Twoich stóp...

     •    18 maja, w dniu 100 - lecia urodzin Patrona, o godz. 8.00 odbyła się Msza święta w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Dziękowaliśmy za dar tak wspaniałego Patrona, Wielkiego Polaka. Msza święta była transmitowana na fb parafii św. Andrzeja Boboli. Po Mszy świętej dyrekcja szkoły i rada rodziców złożyła kwiaty przy pomniku Jana Pawła II.

     • Święte życie Jana Pawła II w obrazach

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Siemiatycki Ośrodek Kultury z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Konkurs przebiegał pod hasłem: „Jan Paweł II – święte życie”. Głównym celem inicjatywy było poznanie i ukazanie za pomocą rysunku ważnych wartości z życia i nauczania Ojca świętego.

      W konkursie wzięło udział 19 osób.

      Uczniowie nagrodzeni :

      w kategorii kl. VII-VIII

      I miejsce – Gajko Oliwia kl. VIII a
      II miejsce – Wysocki Szymon kl. VII a

      w kategorii kl. IV-VI

      I miejsce – Słowikowski Piotr kl. V d
      II miejsce – Bobienko Maja kl. V a
      III miejsce – Berent Julia kl. VI a

      w kategorii kl. I–III

      II miejsce – Krauze Hanna kl. I b
      III miejsce – Olendzka Julia kl. III c

      Nagrodę specjalną p. Burmistrza otrzymały: Maja Bobienko i Pola Nowak

      Wyróżnienia otrzymali:

      Piotrowski Julian z kl. I c, Pogorzelski Łukasz z kl. I b, Szawkało Natalia z kl. I a, Kroszka Nikodem z kl. II a, Nowak Pola z kl. II a, Zgiet Michał z kl. III a, Paterek Aleksandra z kl. III a, Porzezińska Natalia z kl. IV a, Wojtkowski Kacper z kl. IV a, Pogorzelska Katarzyna z kl. V a, Krauze Michał z kl. V c, Augustyniak Roksana z kl. V d.

      Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

     • Duchowy pomnik dla Jana Pawła II

     • Wśród wielu inicjatyw podjętych przez naszą szkołę w Roku Jana Pawła II i z okazji 100. rocznicy jego urodzin było włączenie się w ogólnopolską akcję pt. „Dar na 100” zorganizowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II i Instytut Tertio Millenio.  Celem  akcji jest zbudowanie  „duchowego pomnika dla Jana Pawła II” z serc i umysłów Polaków, z inicjatyw modlitewnych i charytatywnych, naukowych i artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych.

      Nasza szkoła podjęła się wykonania 3 zadań:

      1. 100 dni z modlitwą różańcową w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie – codziennie od 8 lutego do 17 maja grupa chętnych osób odmawiała 1 tajemnicę różańca św. np.  w szkole na katechezie, w domu lub w kościele. Do modlitwy włączyło się razem 285 osób. Byli to uczniowie, nauczyciele i rodzice.
      2. 100 dobrych uczynków – np. odwiedzanie chorych i niepełnosprawnych oraz  pomoc potrzebującym. Młodzież pod opieką nauczycieli odwiedzała chorych przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach, w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym w Bacikach Średnich, w Hospicjum oraz w domach prywatnych. Wiele odwiedzin odbyło się również indywidualnie. Uczniowie wzięli też udział w zbiórce zabawek i przyborów szkolnych dla biednych dzieci w Kamerunie, natomiast nauczyciele złożyli datki pieniężne na zakup klapek dla tych dzieci w Afryce.
      3. 100 złotych myśli z nauczania Jana Pawła II w formie telegramu – przygotowane kartki z cytatami z nauczania Ojca św. były rozdawane ludziom przed kościołem po Mszy św. oraz pocztą elektroniczną rozesłane do szkół noszących imię Jana Pawła II w województwie podlaskim.

      B. Oleksiuk

     • Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

     • Biblioteka szkolna zorganizowała VII edycję Cyklicznego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II dla uczniów klas VI, VII i VIII. Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o życiu i działalności Ojca św. oraz utrwalenie umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach.

      Co miesiąc od stycznia do kwietnia br. na stronie internetowej szkoły, pojawiał się zestaw 10 pytań. Odpowiedzi na te pytania, zapisane na kartkach uczestnicy przynosili lub przesyłali drogą elektroniczną do biblioteki, do końca każdego miesiąca. W konkursie wzięło udział 17 osób. Po podsumowaniu wyników zwycięzcami zostali:

      I miejsce - Szymon Wysocki kl. VII a

      II miejsce – Julia Swajda kl. VI c

      III miejsce – Oliwia Andrzejczuk kl. VII c

      wyróżnienie – Izabela Panasiuk kl. VI c

       Gratulujemy!

       B. Oleksiuk

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4
 • Galeria zdjęć

   brak danych