• Z życia świetlicy 2020/2021

Wrzesień w świetlicy kl. I b

Na początku roku szkolnego 2020/2021 w grupie świetlicowej klasy I b dzieci poznały zasady obowiązujące w świetlicy i stołówce szkolnej. Podczas zajęć omawialiśmy również zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią oraz wspólnie spędzaliśmy czas integrując się podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Dzieci doskonaliły także swoje zdolności na zajęciach plastycznych o tematyce jesiennej. W tym czasie powstało wiele pięknych prac plastycznych. Nie zabrakło również czasu na budowanie konstrukcji z klocków oraz lepienie różnych zwierzątek z plasteliny. Był to czas na dobrą zabawę w grupie rówieśników oraz relaks po trudach nauki.

Patrycja Aleksiejuk

Spotkanie z leśniczym

Z okazja Światowego Dnia Ziemi, w ramach zajęć świetlicowych, dzieci z klasy I a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z leśniczym - p. Katarzyną Marciszonek.

Eksperyment „Magiczne kwiaty”

Uczniowie klas drugich przeprowadzili eksperyment „Magiczne kwiaty”, który polegał na zmianie barwy kwiatu róży po dodaniu do wody barwnika. Rozpoczęcie 23 października 2020 roku, a zakończenie 30 października 2020 roku.
        Wewnątrz łodygi znajdują się kanaliki, którymi woda jest transportowana do innych części rośliny. Kiedy wkładamy kwiat do wody, kanaliki zasysają wodę i transportują w górę do płatków i liści. W nich także są kanaliki, dlatego delikatne płatki zmieniają barwę, gdy dociera do nich zabarwiony płyn. Im go więcej, tym kwiat mocniej się zabarwi. Kilkudniowy eksperyment zakończył się sukcesem.

Życzenia na Dzień Babci i Dziadka

Klasa I a z grupy świetlicowej: Zyczenia_dla_Babci_i_Dziadka.mp4

Karnawałowe maseczki

Propozycje karnawałowych maseczek od dzieci z klasy I a, z grupy świetlicowej.

Zima nadal trwa...

Grupa świetlicowa z klasy I a wie, że należy nosić ciepłe czapki i rękawiczki.

Eksperyment z solą i cukrem

1 lutego 2021 r. uczniowie klasy 2 rozpoczęli eksperyment pt. „Kryształki soli i kryształki cukru”. Do stworzenia tak barwnych kryształów użyto barwników spożywczych. Eksperyment zakończył się 22 lutego 2021 r. Efekty można było obejrzeć również przez mikroskop zwany binokularem. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że kryształki soli różnią się znacznie od kryształków cukru.

E. Moga

Ciekawe pomysły na wykorzystanie plasteliny

Zabawy z wykorzystaniem plasteliny rozwijają sprawności manualne, a także kreatywność i wyobraźnię. Możemy się o tym przekonać podziwiając prace uczniów klasy 2. Jeden z uczniów klasy 2 a przygotował własną wersję gry planszowej.

E. Moga

Dzień Kobiet 2021 w świetlicy w grupie klasy I a.

Sianie rzeżuchy

15 i 17 marca 2021 r. uczniowie klasy 2 zajęli się sianiem rzeżuchy, która zawiera mnóstwo witamin, tak potrzebnych młodym organizmom, chroni przed przeziębieniami. Rzeżucha znana była już w starożytnej Grecji i Rzymie. Dzisiaj często wykorzystujemy ją do wiosennych i świątecznych dekoracji, które można później zjeść.

Wiosenne kwiaty

Uczniowie klasy 2 z niecierpliwością czekają na wiosnę. Postanowili przywitać ją własnoręcznie posianymi kwiatami i tzw. "nowalijkami".

Dzień wiosny

Grupa świetlicowa z klasy I a wita fiołkami wiosnę.

Nasze barwy narodowe

Kotyliony w wykonaniu dzieci z lasy I a z grupy świetlicowej.

Spotkanie ze strażakami

Dnia 05.05.2021 dzieci z klasy I a i I b z grupy świetlicowej spotkały się z siemiatyckimi strażakami. Panowie omówili z uczniami zasady reagowania w przypadku pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci zapoznały się również z wozem strażackim oraz sprzętem potrzebnym w pracy strażaka.

Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk

Nasza piękna Ojczyzna

Kwitnące drzewa jabłoni w oczach uczniów klasy I a (grupa świetlicowa).

Dzień Mamy

Kwiaty dla mamy od uczniów z klasy I a (grupa świetlicowa).

Drodzy Rodzice!

Wszystkie dzieci z grupy świetlicowej z klasy I b życzą Państwu wszystkiego najlepszego.

Patrycja Aleksiejuk