• Rozprawka na egzaminie - webinar dla ósmoklasistów

• Przygotowania do egzaminów ósmoklasisty nabierają rozpędu. Podobnie jest z powtórkowymi webinarami ZDAY, gdzie rusza kolejny etap. Po omówieniu kluczowych lektur nadszedł czas na pisanie! Na pierwszy ogień idzie rozprawka! W tym tygodniu Marek Lepczak wyjaśni tajniki pisania rozprawki. Te informacje pozwolą Ci zwiększyć wynik na egzaminie nawet o 30%! Wszystkiego dowiesz się w trakcie bezpłatnego webinaru, 28 marca o 19:00Zapisz się i odbierz link do transmisji: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/
            W webinarach ZDAY uczestniczą tysiące ósmoklasistów, którym zależy na dostaniu się do wymarzonego liceum. Dołącz do nich i zwiększ swoje szanse na sukces!

Zespół ZDAY.pl

• Z wizytą w DPS i WTZ

• W dniu 27 marca wolontariusze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili podopiecznych DPS i WTZ z życzeniami świątecznymi. Zanieśli stroiki świąteczne oraz kartki z życzeniami. Śpiewali piosenki i składali życzenia.

• Zaproszenie dla uczniów i rodziców

• Burmistrz Miasta Siemiatycze Piotr Siniakowicz serdecznie zaprasza na oficjalne otwarcie miejskiego placu zabaw, które odbędzie się 6 kwietnia br. o godzinie 13:00.
            Nowa przestrzeń rekreacyjna, za amfiteatrem miejskim, stwarza dodatkowe możliwości aktywnego i radosnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
            Pierwszy etap budowy miejskiego placu zabaw został zrealizowany w 2021 roku. Dwa lata temu na placu zamontowano pierwsze urządzenia, takie jak drewniany wigwam, tunele, bujak, małą ściankę wspinaczkową dla dzieci oraz elementy siłowni zewnętrznej. W drugim etapie tej inwestycji plac zabaw został rozbudowany, oferując jeszcze więcej zabawek dla najmłodszych, a także dodatkowe elementy wypoczynkowe dla dorosłych.
            W programie sobotniego wydarzenia, od godz. 13:00 do 16:00, zaplanowano liczne atrakcje: mega maskotki Psi Patrol i inne, animacje, malowanie twarzy, zajęcia kreatywne, mega bańki mydlane, mega puzzle, plansze XXL do zabaw plenerowych, zumbę, brokatowe tatuaże, gry zręcznościowe, gry i zabawy muzyczne, poczęstunek, upominki oraz konkursy z nagrodami.
            W organizację włączyły się: Przedszkole Nr 1, Przedszkole Nr 3, Przedszkole Nr 5, Siemiatycki Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Szkoła Podstawowa Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 3, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej / Klub Juniora i Klub Seniora, Młodzieżowa Rada Miasta Siemiatycze, Szkoła Muzyczna, Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Miasta Siemiatycze, Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. oraz Zarząd Mienia Komunalnego Sp. z o.o.

Źródło: www.siemiatycze.eu

• Uwaga!

• Prosimy o uregulowanie zaległych płatności za posiłki, za miesiąc MARZEC 2024 r.

• Wywiadówka profilaktyczna

• 20 marca 2024 r. miała miejsce wywiadówka profilaktyczna na temat: "Hejt, mowa nienawiści, przemoc równieśnicza". Skierowana była ona do wszystkich rodziców. Zagadnienia omówiła p. Joanna Balejko, pełnomocnik do spraw profilaktyki i przeciwdziałania uzależnieniom w naszym mieście.

• Konkurs Wielkanocny

• W dniu 25 marca został rozstrzygnięty konkurs wielkanocny. Równolegle pracowały dwie komisje. Pierwsza złożona z nauczycieli oraz druga złożona z uczniów, którzy w tym miesiącu są gospodarzami szkoły (klasa I c, IV a i IV b).

Błażej Zgierun I c - I miejsce kategoria klas I - III oraz I miejsce (głosowanie dzieci)
            Mikołaj Wichowski I c - II miejsce kategoria klas I - III  oraz wyróżnienie (głosowanie dzieci)
            Tymoteusz Mazur I b - III miejsce kategoria klas I - III
            Zuzanna Milewska I c - wyróżnienie kategoria klas I - III
            Amelia Rakhmatova I d - wyróżnienie kategoria klas I - III
            Maria Złotkowska I d - wyróżnienie kategoria klas I - III
            Mateusz Koc III c - wyróżnienie kategoria klas I - III
            Zuzanna Pieńkowska III c - wyróżnienie kategoria klas I - III

Maria Tatarczuk VI b - I miejsce kategoria klas IV - VI, wyróżnienie (głosowanie dzieci)
            Zofia Koc IV b -  II miejsce kategoria klas IV - VI,  II miejsce (głosowanie dzieci)
            Lena Dziedzia V b - III miejsce kategoria klas IV - VI
            Kacper Augustyniak IV a  - wyróżnienie kategoria klas IV - VI
            Magda Wysocka VI a - wyróżnienie kategoria klas IV - VI
            Zuzanna Bobińska VI b - wyróżnienie kategoria klas IV - VI

Maja Doroszczuk VII c - I miejsce w kategorii klas VII - VIII
            Gabriela Pisiecka VII c - wyróżnienie w kategorii klas VII - VIII
            Grzegorz Mikołajczuk VIII a - wyróżnienie w kategorii klas VII - VIII

Wszyscy uczniowie otrzymali pochwały za propagowanie tradycji świątecznych.
            Dyplomy i nagrody będą wręczone po świętach wielkanocnych.
            Zgodnie z regulaminem konkursu, prace zostaną przekazane osobom chorym i samotnym.

Życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

• Odkryjmy to!

• Odkryjmy to! Eksperymenty i mądre towarzyszenie dzieciom. Super warsztaty prowadzone w naszej szkole przez pracowników Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

• Mistrz liczby Pi

• 14 marca w naszej szkole odbył się konkurs „Mistrz liczby Pi”

Tytuły Mistrza naszej szkoły zdobyli:

1. Mateusz Zgierun 6b - 167 cyfr,
            2. Eryk Łazowski 2b - 157 cyfr
            3. Kornelia Gajko 7a - 156 cyfr

Zwycięzcom gratulujemy.

• Kartki wielkanocne

• Uczniowie na kolejnych zajęciach plastycznych w ramach projektu Integracyjnych Warsztatów Artystycznych "Wszyscy jesteśmy równi" wykonywali kartki z życzeniami dla bliskich techniką graficzną - linorytem. Technika ta polega na wyryciu w linoleum obrazu i przeniesieniu go za pomocą farby drukarskiej na podłoże. W procesie tworzenia kartek wspierała nas pani Isabella Maslowski. Zajęcia te odbywają się w ramach projektu IOM finansowanego przez Stany Zjednoczone Ameryki.

Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk, Marta Stan