Nawigacja

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Jadłospis śniadaniowy

  Poniedziałek 24.02.2020: płatki owsiane na mleku, bułka słodka, herbata z cytryną.

  Wtorek 25.02.2020: pieczywo z masłem, wędlina, warzywa, dżem, herbata z cytryną, jabłko.

  Środa 26.02.2020pieczywo z masłem, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, ser żółty, dżem, herbata z cytryną.

  Czwartek 27.02.2020: kanapki z wędliną, pomidorem i ogórkiem, herbata z cytryną, jogurt.

  Piątek 28.02.2020płatki kukurydziane z mlekiem, bułeczka maślana z masłem, serek waniliowy, dżem, soczek owocowy jabłko-gruszka.

 • Prosimy o przekazanie 1% dla naszej szkoły

  Dziękujemy!

 • Wizyta w bibliotece kl. I a

  20 lutego dzieci z kl. I a odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Siemiatyczach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Podziwiały wystawę gwiazdek i oddały swój głos w konkursie na najładniejszą z nich. Następnie uczestniczyły w zajęciach dotyczących polskich legend. Z zainteresowaniem obejrzały pięknie ilustrowane książki oraz prezentację multimedialną. W skupieniu wysłuchały legendy o Skarbniku i bajki o Wiśle przedstawionych metodą Kamishibai. Na koniec, ci którzy byli już czytelnikami biblioteki, wypożyczyli książki. Dzieci wróciły zadowolone z chęcią ponownych odwiedzin w bibliotece.

 • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  W ramach tego dnia uczniowie chodzili po klasach i czytali wiersze i fragmenty polskich autorów.

 • Konkurs matematyczny klas II "Mądra główka"

 • Pączek do Afryki

  20.02.2020 r. pączkowaliśmy do Afryki z Karoliną Borkułak, Oliwią Gajko, Klaudią Borkułak, Oliwią Andrzejczuk, Martyną Gryciuk, Weroniką Wasilewską, Dorotą Kurkiewicz, Mają Czarkowską, Szymonem Bobińskim, Stanisławem Rozumskim, opiekunem Samorządu Uczniowskiego Małgorzatą Beatą Herman. Do Afryki przekazaliśmy 1660 zł.

  12.02.2020 Samorząd Uczniowski zbierał pieniądze do puszek w czasie wywiadówek. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim Rodzicom, którzy wsparli nasze działania i przekazali datki dla naszych rówieśników w Afryce. Podczas wywiadówek zebraliśmy 1189 zł.

              DZIĘKUJEMY

  Samorząd Uczniowski

  https://paczek.kapucyni.pl/gdzie-paczkujemy?fbclid=IwAR0DzDNF3RUe0Lud8SR_apolDGwtrhP4LfNCdzSVPGi2RYCjPzSlbveLzTw

 • Konkurs na piosenkę Walentynkową

  Konkurs na piosenkę Walentynkową.

  I miejsce: Natalia Porzezińska
  II miejsce: Mateusz Tyborowicz,
                   Izabela Panasiuk
  III miejsce: Łucja Krukowska,

                   Julia Czarkowska i Roksana Augustyniak.

  Wyróżnienia: Krzysztof Jóźwiak i Piotr Swajda.

  Gratulujemy.

 • Wycieczka do Londynu

  Proponujemy wyjazd do Londynu w terminie 24-30.04.2020 r. Obóz przeznaczony jest dla osób od V klasy szkoły podstawowej. W trakcie wyjazdu realizowany jest projekt językowy, który ma na celu przełamanie bariery językowej.W trakcie realizacji projektu młodzież podzielona jest na mniejsze 2-4 osobowe grupki. Podczas zwiedzania pilot opowiada o danym miejscu i przekazuje zadania do wykonania. Uczestnicy wyjazdu, aby uzyskać odpowiedź na pytania muszą znaleźć anglojęzyczną osobę-nativ speaker'a. Na początku jest trudno, ale z każdym dniem bariera jest coraz bardziej przełamywana. Podczas wyjazdu młodzież dostrzega po co warto uczyć się języków obcych - nie dla ocen w szkole, ale dla samego siebie żeby np. na wakacjach móc swobodnie zamówić jedzenie, zrobić zakupy itp. Uzyskane odpowiedzi pilot na bieżąco sprawdza, a grupa która uzyska najwięcej punktów na koniec wyjazdu dostaje nagrodę. Wyjazd łączy przyjemne z pożytecznym - zwiedzanie oraz naukę języka w praktyce.
  Nocleg jest u rodzin angielskich. Jest to dodatkowa możliwość posługiwania się językiem obcym. Każda rodzina jest sprawdzona i zaufana. Uczestnicy mieszkają w 2-4 osoby u jednej rodziny. W rodzinach są od ok. 18.30 (dostają obiadokolacje, wieczór spędzają z rodziną) do ok. 8.00 (gdzie po śniadaniu otrzymują lunch pakiet - kanapki, owoc, woda, coś słodkiego i wyruszają na miejsce zbiórki). Poruszanie odbywa się autokarem, którym przyjedziemy z Polski

  Cena wyjazdu 1700 zł + 95 GBP (możliwość rozłożenia na raty). Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata 500 zł do nauczyciela-osoby prowadzącej zapisy. (Jeżeli rodzice uznają, że ta kwota jest zbyt wysoka, proszę ustalić 1 wspólną kwotą min. 300 zł) 

  Program wyjazdu:

  Informacje_wycieczka_Londyn.pdf

  Dokumenty jakie musi posiadać uczestnik wyjazdu to wg obowiązujących przepisów są to: paszport lub dowód osobisty oraz karta EKUZ z NFZ. 

 • Akcja "Dar na 100" - odwiedziny w Domu Pomocy Społecznej

 • Uczciwość popłaca!

  Uczeń klasy IV a Cyprian Błaszczuk otrzymał 18 lutego 2020 r. podziękowanie z rąk komendanta Powiatowej Komendy Policji w Siemiatyczach za uczciwość i obywatelską postawę. Uczeń znalazł w lesie telefon komórkowy. Za pośrednictwem sekretariatu szkoły urządzenie zostało przekazane na Policję. W ciągu godziny odnalazł się właściciel telefonu. Uczciwość popłaca! Gratulujemy Cyprianowi oraz jego Rodzicom!

 • Lekcje fizyki w klasach IV - VII

 • Odwiedziny w ZOL-u

     Dnia 15 lutego br. uczniowie klasy VI a wraz ze swoim wychowawcą i katechetką odwiedzili dzieci przebywające w ZOL-u w Bacikach Średnich. Czas wolny od nauki postanowili poświęcić na spotkanie integracyjne z niepełnosprawnymi rówieśnikami. Po krótkim, wzajemnym zapoznaniu się, wszyscy wesoło tańczyli przy muzyce i rozmawiali ze sobą. Duże wrażenie wywarło krótkie spotkanie z dziećmi obłożnie chorymi leżącymi w salach. Na koniec zwiedzili ośrodek i obdarowali mieszkańców słodyczami. W ten sposób każdy uczeń miał okazję zrobić dobry uczynek i aktywnie włączyć się do podjętej przez szkołę inicjatywy "Duchowy dar na 100-rocznicę urodzin Jana Pawła".

  Barbara Oleksiuk

 • Wspólna zabawa z niepełnosprawnymi

     13 lutego wolontariusze z naszej szkoły zostali zaproszeni na bal walentynkowo - karnawałowy do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach. Czas spędzony na wspólnej zabawie przy muzyce przyniósł wiele miłych wrażeń zarówno naszym uczniom jak i niepełnosprawnym. Była okazja do podziwiania wspaniałych strojów karnawałowych, poznania nowych osób oraz do wymiany uśmiechów i rozmowy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, którym można było się posilić. Organizatorom dziękujemy bardzo za zaproszenie i gościnność.

  Barbara Oleksiuk

 • Mali przyrodnicy kl. I c

  W zgranej klasie I c odkrywamy w sobie małych przyrodników. Tym razem zakładamy hodowle roślin. Mamy szczypiorek, rzeżuchę oraz fasolę. Codziennie prowadzimy obserwacje oraz dbamy o prawidłowy rozwój naszych roślin. Z każdym dniem widzimy coraz więcej efektów swojej pracy, które sprawiają nam wiele radości. Na naszych oczach pękają nasiona fasoli, wyrastają z cebulek liście szczypiorków oraz kiełkują bujne rzeżuchy. Zapach rzeżuchy unosi się już po całej naszej sali.  Z niecierpliwością czekamy aż w końcu wyrosną nasze fasolki!

 • Dzień Bezpiecznego Internetu kl. I c i II b

  Dzień Bezpiecznego Internetu jest obchodzony 11 lutego i w tym dniu klasy I c i II b miały zajęcia z przedstawicielami Siemiatyckiej Policji.
  Policjanci przekazali informacje o największych i najbardziej aktualnych zagrożeniach internetowych. Udzielili wskazówek i porad w tym zakresie m.in.: jak uchronić najmłodszych przed cyberzagrożeniami i gdzie szukać pomocy. Dużo uwagi poświęcili problemowi nadmiernego korzystania z Internetu. Uczniowie otrzymali plakaty do klasy oraz naklejki. Dziękujemy za wspaniałą lekcję.

 • Klasa III a w Ostrożanach

 • Konkurs na Najpiękniejsze Serduszko Walentynkowe

  Rozdanie nagród w konkursie na Najpiękniejsze Serduszko Walentynkowe 2020:

  I miejsce: Bartłomiej Sawczuk 3c, Maja Doroszkiewicz  3c

  II miejsce: Julian Piotrowski 1c, Bartosz Grzybowski 5b

  III miejsce: Aleksandra Paterek 3a, Gabriel Smorczewski 1c

  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

 • Poczta Walentynkowa

 • Walentynki w kl. I - III

strona:

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć