Nawigacja

 • Diecezjalne spotkanie opłatkowe Kolędników Misyjnych

  „Otwórzmy serca, otwórzmy dłonie
  Dla dzieci całego świata.
  Bożą miłością serce niech zapłonie
  Dalekiej siostry i brata.

  Słowa hymnu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci rozbrzmiewały z ust Kolędników Misyjnych zgromadzonych w dniu 18 stycznia br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Przyjechali oni na zaproszenie księdza Wojciecha Piotrowskiego - Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Drohiczyńskiej, aby wziąć udział w spotkaniu opłatkowym. Miało ono na celu integrację wszystkich dzieci zaangażowanych na rzecz Misji poprzez wspólny śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem Dzieci przyjechały kolorowo przebrane i z gwiazdami, z którymi odwiedzały domy w swoich parafiach niosąc radosną nowinę o narodzeniu Zbawiciela i prosiły o pomoc materialną dla potrzebujących dzieci w Amazonii.
  Wśród zebranych na spotkaniu uczniów, opiekunów, rodziców i alumnów byli: ks. Biskup Piotr Sawczuk, ks. Biskup Antoni Dydycz – senior, ks. Wojciech Piotrowski, ks. Robert Krasowski, który pracował na Misjach we Włoszech i ks. Adam Romaniuk – Misjonarz pracujący obecnie w głębi Rosji.
  Po obejrzeniu scenki z kolędowania, przedstawionej przez dzieci z naszej szkoły, obecni Misjonarze podzielili się wrażeniami ze swojej pracy i opowiedzieli, jak ważna jest pomoc modlitewna i materialna płynąca od ludzi. Były to ważne słowa, które utwierdziły dzieci w przekonaniu, że ich trud kolędowania i zebrane ofiary miały zaszczytny cel. Ks. Biskup Piotr Sawczuk w swoim przemówieniu wyraził wdzięczność i radość z tego, że tak wiele dzieci z naszej diecezji aktywnie włącza się w dzieło misyjne Kościoła. Krótko przybliżył trudną sytuację materialną i społeczną ludzi w wielu miejscach na świecie, którym trzeba spieszyć z pomocą jako naszym bliźnim. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem składając wzajemnie najlepsze życzenia. Na koniec odbył się słodki poczęstunek i czas na rozmowy i dzielenie się wrażeniami z odbytego spotkania.

  Barbara Oleksiuk

 • Spotkanie z poezją K. Wojtyły

  Jan Paweł II – Patron naszej szkoły był nie tylko osobą duchowną, autorytetem moralnym, ale również pisarzem. Od najmłodszych lat interesował się teatrem, poezją i literaturą. Sam też pisał wiersze, rozważania i dramaty oraz książki.
  Dnia 13 stycznia br. w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie z poezją Karola Wojtyły pt. „Bóg i człowiek w poezji Karola Wojtyły”, którego celem było poznanie bogactwa twórczości Papieża. Wzięli w nim uczniowie klasy VII a i b. Młodzież wysłuchała czytanych na głos fragmentów wielu wierszy napisanych przez Karola Wojtyłę. Aby lepiej je zrozumieć, były również czytane krótkie komentarze na temat ich treści i celu powstania. Jednocześnie była wyświetlana prezentacja multimedialna obrazująca czytane fragmenty. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali „Barkę”.

   Barbara Oleksiuk

 • Choinka klas IV - VIII

 • "Kiedy Bóg przychodzi"

     W dniu 18.01.2020 r. kl. VI b i VI c obejrzały przepiękne przedstawienie w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Sztuka opowiadała o szewcu, który miał sen, że przyjdzie to niego Bóg. Szewc był zmęczony i zgorzknialy bo stracił swoich najbliższych. W oczekiwaniu na Boga dostrzega ludzi, którzy potrzebują pomocy i chętnie tej pomocy im udziela. Jest zawiedziony, że Bóg nie przychodzi. Kiedy jednak przychodzi Boże Narodzenie i wszyscy składają dary okazuje się, że dar szewca jest najcenniejszy. Rozdzwoniły się dzwony, co było znakiem, że dar szewca płynął prosto z serca. Sztuka była bardzo wzruszająca. Dziękujemy za zaproszenie.

 • Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II - 2020

  Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas VI, VII, VIII Szkoły Podstawowej do udziału w VII edycji Cyklicznego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II.

  Celem konkursu jest uczczenie 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, pogłębienie wiadomości o życiu i działalności Ojca świętego oraz utrwalanie umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach.

  Co miesiąc od stycznia do kwietnia br. na stronie internetowej szkoły, w zakładce Patron szkoły będzie pojawiał się zestaw 10 pytań. Odpowiedzi na te pytania zapisane na kartkach (podpisane: imię i nazwisko oraz klasa) prosimy przynosić do biblioteki do końca każdego miesiąca.

   Nauczyciele bibliotekarze

 • Pingwiny w kl. I c

  Pingwiny z Madagaskaru na zajęciach artystycznych w klasie I c.

 • Dzień Osób Nieśmiałych

  Spotkanie uczniów klas III z psychogiem p. I. Mioduszewską z okazji Dnia Osób Nieśmialych.

 • Bal karnawałowy klas I - III

 • Bezpieczne ferie zimowe - spotkanie z policjantami

  We wtorek 14 stycznia 2020r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komedy Powiatowej Policji w Siemiatyczach poświęconemu bezpieczeństwu dzieci w czasie ferii zimowych. Panowie policjanci w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o zagrożeniach wynikających z nierozważnego uprawiania sportów i zabaw zimowych. Udzielili wskazówek, jak bezpiecznie wypoczywać na świeżym powietrzu. Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Funkcjonariusze przypomnieli również uczniom, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

  Barbara Dziedzia

 • "Piotruś i wilk"

  Dnia 13.01.2020 r. uczniowie klas I – III obejrzeli w SOK-u przedstawienie pt. „Piotruś i wilk”. Spektakl ten oparty został na baśni Sergiusza Prokofiewa o tym samym tytule. Baśń opowiada o przygodach chłopca Piotrusia i grupy jego przyjaciół, którzy spotkali niespodziewanie wilka. Wilk chciał zaszkodzić radosnej gromadce, gdyż pozazdrościł im przyjaźni, życzliwości i szczerej zabawy. W finale radość przyjaciół ze wspólnego sukcesu podkreśla wartość dobra, przyjaźni i wzajemnego zaufania. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

  Iwona Łojko-Łukianiuk

 • W trosce o ludzi starszych czyli BEZPIECZNY SENIOR Uwaga „na wnuczka.....”

 • UWAGA!

  W związku z termomodernizacją szkoły w dniach 13-15.01.2020 r. wejście do szkoły jest tylko od strony stołówki.

  Za utrudnienia - przepraszamy

 • UWAGA RODZICE!

  W dzienniku elektronicznym pojawiła się nowa zakładka o nazwie "UCZEŃ NOWOŚĆ". Jest to wersja testowa nowego panelu. Znajdują się tam informacje, które nas nie dotyczą. Uprzejmie prosimy o korzystanie z dotychczasowej zakładki "UCZEŃ".

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Zastępstwa zostały zaktualizowane
 • Kolędnicy Misyjni

  Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji „Kolędnicy Misyjni”, która rozpoczęła się 26 grudnia 2019 r. Po uroczystym rozesłaniu, jakie odbyło się po Mszy św. w kościele parafialnym, przez kilka dni pod opieką s. Benigny i katechetki przemierzały ulice miasta, odwiedzały domy rodzinne i niektóre instytucje i urzędy. Przedstawiając krótką scenkę i śpiewając kolędy, dzieliły się radością i wiarą oraz zostawiały pamiątkę. „Mali misjonarze” prosili o pomoc modlitewną i materialną dla ubogich i żyjących w trudnych warunkach dzieci w Amazonii. Dzielnie znosiły trudy kolędowania i ofiarowały je swoim rówieśnikom z innych stron świata.

  Polscy Kolędnicy Misyjni rozpoczęli działalność w 1993 r. Przedsięwzięcie to ma przede wszystkim wymiar duszpasterski. Integruje wspólnotę parafialną i budzi u wiernych ducha misyjnego, przez co przyczynia się do ożywienia wiary i chrześcijańskiej miłości.

  Barbara Oleksiuk

 • Wigilia w klasie II a

 • Przygotowanie świątecznych pierników kl. III b

 • Spotkanie z księgarzem

  13 grudnia księgarze obchodzą swoje swięto. W tym dniu klasy I - III miały spotkanie z panią Moniką Kobus-Kowalską właścicielka księgarni "Pod kasztanem". Pani Monika zapoznała uczniów z pracą księgarza i przeczytała fragment książki pt. "Misie i jej mali pacjenci" (seria świąteczne opowieści). Na zakończenie ciekawego spotkania dzieci podziękowały pani za poświęcony czas i wręczyły drobny upominek.

 • Śnieżne kule

  12 grudnia 2019 r. na zajęciach plastycznych w klasie I c było zjawiskowo. Dzieci stworzyły własne zimowe światy i zamknęły trochę magii do środka. Tak powstały śnieżne kule. Efekty pracy mozna obejrzeć w galerii.

strona:

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć