• Konkursy SKO

• Zapraszamy wszystkie chętne dzieci z klas I – VI do uczestnictwa w konkursach SKO z nagrodami! SKO - Szkolne Kasy Oszczędności to najstarszy i największy w Polsce program edukacji finansowej dedykowany uczniom od 6 do 13 roku życia.

Aby wziąć udział w konkursie nie trzeba być członkiem tego programu – wystarczą chęci. Proponujemy udział w jednej z proponowanych form:

1. Konkurs plastyczny: „Wakacje z SKO” (wykonanie pracy kredkami, farbami czy innymi – wybranymi narzędziami lub wykonanie pracy graficznej w programie graficznym np. Paint na komputerze).
            2. Ułożenie wiersza – rymowanki zachęcającej do oszczędzania.
            3. Utworzenie gry w programie Scratch z elementami finansowymi.

Uprzejmie prosimy o nadsyłanie prac na adres: iwamir7@gmail.com do 29 czerwca 2020 r. (poniedziałek).

Pytania prosimy kierować do p. I. Stefaniuk oraz p. E. Gajewicz za pośrednictwem dziennika elektronicznego. Lista nagrodzonych osób zostanie opublikowana na szkolnej stronie internetowej. Nagrody będą wręczane w szkole, indywidualnie po wcześniejszym umówieniu.

• Szkoła Podstawowa nr 3 ze wsparciem finansowym na stołówkę

• Mamy dla Państwa dobre wiadomości😀

W ramach wieloletniego programu "Posiłek w szkole i w domu" moduł 3, w roku 2020 do objęcia wsparciem finansowym zakwalifikowana została Szkoła Podstawowa Nr 3 w Siemiatyczach. Trzeci moduł pt. "Organizacja stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach" zakłada doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej stołówki, a Szkoła Podstawowa Nr 3 otrzymała maksymalną kwotę wsparcia finansowego (80 tys. zł) przewidzianą w ramach tego działania. Program „Posiłek w szkole i w domu” zakłada obowiązkowy wkład finansowy lub rzeczowy Miasta Siemiatycze w wysokości 20 proc. środków niezbędnych do realizacji dotowanego zadania.W ramach programu na szkolne stołówki i jadalnie zostanie przeznaczone w sumie 200 mln zł (po 40 mln zł rocznie), a ogólna kwota środków w całym okresie realizacji rządowego Programu wyniesie 2,75 mld zł. Program rządowy „Posiłek w szkole i w domu” docelowo zastąpi dotychczas realizowany program „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020.