• Karnawałowy Bal Maskowy

     • 20 stycznia w II grupie świetlicowej odbył się barwny Karnawałowy Bal Maskowy. Wcześniej uczniowie własnoręcznie wykonali maski księżniczek, motyli, kotków, piesków i in. W przerwie tańców był poczęstunek. Apetyty dopisywały.
      Dziewczynki bal potraktowały trochę jak pokaz mody i dobrze. Wyglądały bardzo ładnie!!

     • Wyniki Konkursu

     • Kategoria 1-3:

      1. Miejsce I - Nikola Stelmach kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      2. Miejsce II - Aleksandra Jabłońska kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wys. Mazowieckiem
      3. Miejsce III - Miłosz Pyzowski kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach; Zofia Rudź kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce

      Wyróżnienie:

      • Nikola Więckowska kl. I Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi im. Floriana Kaji w Bydgoszczy
      • Natalia Szawkało kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      • Jakub Niewiarowski kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach

      Kategoria 4-6:

      1. Miejsce I - Zuzanna Ćwikła kl. IV Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II W Białymstoku.
      2. Miejsce II - Lena Komoszyńska kl. V Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Piątka’’ w Olsztynie; Magda Wysocka kl. IV Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      3. Miejsce III - Wiktoria Skorupińska kl. IV Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pielgrzymce

      Wyróżnienie:

      • Piotr Woliński kl.VI Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach

      Kategoria 7-8:

      1. Miejsce I - Łukasz Guzik kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 4 w Łowiczu
      2. Miejsce II - Amelia Moszonka kl. VIII Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy
      3. Miejsce III - Maja Żakowicz kl. VII Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II W Białymstoku.

      Nagroda Burmistrza Miasta Siemiatycze:
      Weronika Roman kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 w Brodnicy

      Nagroda Dyrektora Szkoły:
      Julia Jabczyk kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach; Kamil Kosk kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach.

      Nagroda Rady Rodziców:
      Wiktoria Paszowska kl. II Szkoła Podstawowa w Chęcinach

      Nagroda Przewodnika Turystycznego:
      Franciszek Karanowski kl. IV Szkoła Podstawowa nr 5 w Białymstoku

      Nagroda Prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego:
      Zuzanna Zielińska kl. VI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej

      GRATULUJEMY!

      DO POBRANIA:

      dyplom_za_udzial.docx

     • Światowy Dzień Kubusia Puchatka

     • 18 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji dyżurujące klasy I b, I d i V c zorganizowały czytanie fragmentów książki „Kubuś Puchatek” i konkurs wiedzy o misiu. Każda klasa wykazała się znajomością przygód Kubusia i otrzymała pamiątkowy dyplom.

        E. Kasperuk
      I. Łojko-Łukianiuk

     • Zakład Ubezpieczeń Społecznych - programy 500+ i Rodzinny Kapitał Opiekuńczy

     • PROGRAM Rodzina 500+ czyli świadczenie wychowawcze 500+ dla rodziców.

      Od 2022 r. obsługą programu  Rodzina 500+ zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 
      Od 1 stycznia rodzice  mogą składać  wnioski  o 500 plus na dzieci, które nie otrzymują tego świadczenia  z gminy. Chodzi o osoby, którym dopiero urodziło się dziecko lub osoby, które wróciły z zagranicy spoza Unii Europejskiej.
      Oznacza to, że sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 r. nadal będą realizowane przez samorządy, które będą wypłacać przyznane już  świadczenia do końca maja 2022 r.
      Natomiast w lutym ZUS zacznie też przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.
      Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać wyłącznie online za pośrednictwem portalu Emp@tia, PUE ZUS oraz bankowości elektronicznej.  Pieniądze będą wypłacane wyłącznie na konto bankowe.
      Dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500+  uruchomiony został specjalny kreator na PUE ZUS. Pomoże on krok po kroku wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy.

      RODZINNY KAPITAŁ OPIEKUŃCZY

      Zakład Ubezpieczeń Społecznych od stycznia 2022 zajmuje się przyjmowaniem wniosków o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, ich rozpatrywaniem oraz wypłatą tego świadczenia.
      Rodzinny Kapitał Opiekuńczy (RKO) jest dodatkowym świadczeniem, które przysługuje od 1 stycznia 2022 r. na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie w wieku od ukończenia 12. do 35. miesiąca życia.
      Od nowego roku kapitał opiekuńczy przysługuje rodzinom dzieci w maksymalnej wysokości 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko w wieku od 12. miesiąca  życia do ostatniego dnia miesiąca, w którym dziecko kończy 35 miesiąc życia. Świadczenie będzie wypłacane w miesięcznych częściach na dwa sposoby, po 500 zł miesięcznie przez 2 lata lub 1000 zł miesięcznie przez rok, w zależności od wyboru rodzica.
      Wsparcie jest niezależne od dochodów rodziny, a środki nie są opodatkowane.
      Prawo do świadczenia mają także ci rodzice, którzy już teraz mają dwoje lub więcej małych dzieci.   Wówczas świadczenie przysługuje na drugie dziecko lub kolejne proporcjonalnie za okres od dnia wejścia w życie ustawy, jednak nie wcześniej niż od ukończenia 12. miesiąca  życia do ostatniego dnia miesiąca w którym dziecko, na które przysługuje kapitał kończy 35 miesiąc życia.
      Wniosek o Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i załączniki do wniosku mogą być składane wyłącznie w postaci elektronicznej, za pomocą tych samych systemów teleinformatycznych co wnioski o świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. To portal Emp@tia, PUE ZUS oraz bankowość elektroniczna. Pieniądze będą wypłacane tylko na konto bankowe.
      Osoby, które mają wątpliwości dotyczące programów mogą napisać maila do ZUS na adres cot@zus.pl, skorzystać ze specjalnej infolinii 22-290-55-00 czynnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 lub umówić się na e-wizytę.  W placówkach ZUS wypełnić wniosek o świadczenia pomogą również sami pracownicy Zakładu.

     • Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II - 2022

     • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas VI, VII, VIII Szkoły Podstawowej do udziału w IX edycji Cyklicznego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. 
      Celem konkursu jest pogłębienie wiadomości o życiu i działalności Ojca świętego oraz utrwalanie umiejętności wyszukiwania informacji w różnych źródłach.
      Co miesiąc od stycznia do kwietnia br. na stronie internetowej szkoły, w zakładce Patron szkoły będzie pojawiał się zestaw 10 pytań. Odpowiedzi na te pytania zapisane na kartkach (podpisane: imię i nazwisko oraz klasa) prosimy przynosić do biblioteki do końca każdego miesiąca.

       Nauczyciele bibliotekarze

     • Niewielkie gesty budują wielkie sprawy

     •      W grudniu 2021 r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Podręczniki za grosiki - solidarność szkolna nie ma granic” organizowanej przez Fundację Dzieci Afryki w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie szkół w naszym kraju, aby każda klasa ufundowała przynajmniej jeden podręcznik, otwierając szansę na korzystanie z niego jednemu uczniowi w Afryce. Średni koszt zakupu jednego podręcznika wynosi 25 zł. Pierwsza edycja akcji dedykowana jest dwóm szkołom podstawowym: szkole im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana) oraz szkole św. Elżbiety w Kiruddu (Uganda).
      Organizatorzy informują, że „najpowszechniej stosowaną metodą uczenia w afrykańskiej szkole jest głośne powtarzanie słów czy zdań wypowiadanych lub zapisywanych na tablicy przez nauczyciela a następnie ich zapamiętywanie przez uczniów. I nie będzie inaczej dopóki uczniowie z biednych wiosek nie zostaną wyposażeni w podręczniki, a klasy wyposażone w pomoce dydaktyczne! Państwo nie zapewnia uczniom podręczników, a rodziców nie stać na ich kupno. Dzięki posiadanym podręcznikom dzieci mogliby efektywniej zdobywać i poszerzać wiedzę”.
      Wielu uczniów naszej szkoły po raz kolejny swoją postawą okazało serce i wielką wrażliwość na potrzeby innych. Rozumiejąc jak ważne są podręczniki w procesie nauki w szkole, uczniowie zorganizowali zbiórkę pieniędzy w swoich klasach, aby choć trochę pomóc swoim biednym rówieśnikom w Afryce. Za zebraną kwotę będzie można ufundować 38 podręczników, czyli uszczęśliwić 38 dzieci.

      B. Oleksiuk

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
    • sp3@siemiatycze.eu
    • (85) 655 67 71
    • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych