• #Czerniak18+

• Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.

• A, jak asymetria – znamię wylewające się na jedną stronę;

• B, jak brzegi poszarpane – znamię, którego brzegi nie są gładkie, które nie jest okrągłe/owalne;

• C, jak czerwony, czarny, niejednolity kolor znamienia;

• D, jak duży rozmiar – znamię o wielkości powyżej 6 mm;

• E, jak ewolucja – znamię, które zmieniło się w krótkim czasie, powiększa się, unosi nad powierzchnię skóry, swędzi, pęka, piecze, wokół którego powstało kilka nowych znamion.

• Nocowanka w szkole

• Życie w szkole wcale nie jest nudne. 22 czerwca o godz. 18.00 uczniowie klasy II c  nocowali w szkole. Zaczęli od przygotowania miejsca do spania. Rozłożyli szkole materace w swojej klasie i porozkładali przyniesione koce i poduszki. A więc sypialnia gotowa! Teraz wspólnie zabrali się do przygotowania wspólnego bufetu. Uczniów odwiedziła pani dyrektor z słodkościami. Oglądali film, uczyli się kroków belgijki i doskonale poradzili sobie z nocnymi podchodami. Odbyła się nawet bitwa na poduszki. Wszyscy uczniowie okazali się bohaterami – dali radę!! Niezapomniane wrażenia pozostawią w pamięci na zawsze!

• Drodzy Rodzice!

• Wszystkie dzieci z grupy świetlicowej z klasy I b życzą Państwu wszystkiego najlepszego.

Patrycja Aleksiejuk

• Gry i zabawy zawodoznawcze w klasach II

• Uczniowie z kl. IV a przygotowali dla klas drugich quiz wiedzy o zawodach. Pytania były trudne, jednak drugoklasiści poradzili sobie z nimi wyśmienicie, za co zostali słodko nagrodzeni.

• Aktywne przerwy

•   Koniec roku szkolnego za pasem, oceny wystawione, ale nasza aktywność nie słabnie.  Uczennice klasy VIIc reprezentujące Samorząd Uczniowski przygotowały dla uczniów klas I-III aktywne przerwy pomiędzy lekcjami z wesołą zabawą w rytmie muzyki. Jak głosi popularne powiedzenie : sport to zdrowie, dlatego zachęcamy Was, Drodzy Koleżanki i Koledzy, do nadrobienia podczas wakacji zaległości z wychowania fizycznego 🙂SU

• Projekt - „Good mood z klasą VII b”

• Projekt wykonania domku dla lalek

You have dollhouse stuff but you don’t have a dollhouse? Let’s create your own dollhouse! Things you will need:
            - cardboard,
            - dollhouse stuff,
            - few dolls,
            - scissors,
            - markers,
            - fluffy fabric,
            - glue (optional),

First we need to make a  floor. You can choose the size of the cardboard. Secondly, we have to create walls. In some walls you have to cut the doors and some windows. Then we have to place dollhouse stuff. You can glue it to the floor if you want. Next, we have to cut carpets from fluffy fabric or just fabric if you don’t have fluffy one and it’s done! You have created your own dollhouse! Now you can play with your dolls in your new dollhouse!

Have fun!

Domek dla lalek widoczny na zdjęciach wykonała uczennica klasy IV b PAULINA MATEJUK.

• Bawimy się w teatr

• „Kopciuszek” w wykonaniu koła teatralnego z klasy III a był prezentem z okazji Dnia Dziecka dla kolegów z klasy I a i I b.

• Zajęcia z rękodzieła

• Dnia 09.06.2021 r. tworzyliśmy na zajęciach rękodzieła liście ze sznurka. Gościliśmy w WTZ Siemiatycze. Mieliśmy też możliwość poznania pracy podopiecznych. Dziękujemy!

• Nikola Tesla

• Nikola Tesla - najsłynniejsze odkrycia i wynalazki. Prace wykonane w ramach fizyki przez uczniów klas VIII.

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach