• #Czerniak18+

• Znajomość cech charakterystycznych czerniaka i regularna obserwacja znamion może pomóc we wcześniejszym wykryciu podejrzanych zmian, a tym samym dać szansę na całkowite wyleczenie.

• A, jak asymetria – znamię wylewające się na jedną stronę;

• B, jak brzegi poszarpane – znamię, którego brzegi nie są gładkie, które nie jest okrągłe/owalne;

• C, jak czerwony, czarny, niejednolity kolor znamienia;

• D, jak duży rozmiar – znamię o wielkości powyżej 6 mm;

• E, jak ewolucja – znamię, które zmieniło się w krótkim czasie, powiększa się, unosi nad powierzchnię skóry, swędzi, pęka, piecze, wokół którego powstało kilka nowych znamion.

• Nocowanka w szkole

• Życie w szkole wcale nie jest nudne. 22 czerwca o godz. 18.00 uczniowie klasy II c  nocowali w szkole. Zaczęli od przygotowania miejsca do spania. Rozłożyli szkole materace w swojej klasie i porozkładali przyniesione koce i poduszki. A więc sypialnia gotowa! Teraz wspólnie zabrali się do przygotowania wspólnego bufetu. Uczniów odwiedziła pani dyrektor z słodkościami. Oglądali film, uczyli się kroków belgijki i doskonale poradzili sobie z nocnymi podchodami. Odbyła się nawet bitwa na poduszki. Wszyscy uczniowie okazali się bohaterami – dali radę!! Niezapomniane wrażenia pozostawią w pamięci na zawsze!

• Drodzy Rodzice!

• Wszystkie dzieci z grupy świetlicowej z klasy I b życzą Państwu wszystkiego najlepszego.

Patrycja Aleksiejuk

• Cudze chwalicie swego nie znacie - KONKURS

•    „CUDZE CHWALICIE SWEGO NIE ZNACIE” Podlaski rodzinny konkurs wakacyjny: – ODWIEDZ NAS POLSKO, ZAJRZYJ ŚWIECIE Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży działające na terenie woj. Podlaskiego zaprasza do wzięcia udziału w konkursie promocji naszego województwa, jego kultury, wartości i jednocześnie różnorodności.

Przez całe wakacje (lipiec i sierpień 2021 r.) KSM Drohiczyn na terenie całej Polski ogłasza konkurs na PROMOCJĘ WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO: „Cudze chwalicie, swego nie znacie” – czyli PODLASKI RODZINY KONKURS WAKACYJNY – ODWIEDZ NAS POLSKO, ZAJRZYJ ŚWIECIE.

Zapraszamy w wakacje do odwiedzenia naszego województwa przez jak największą liczbę osób indywidulanie i rodzinnie. Konkurs podzielony jest na 3 kategorie (dzieci – do 12 lat, młodzież – 13-18 lat, open). Każda z osób która odwiedzi woj. Podlaskie w wakacje, zrobi zdjęcie siebie na tle najpiękniejszego miejsca na terenie naszego województwa, promujące daną miejscowość, jej konkretne zabytki, miejsca kultury i sztuki (np. jakiś pomnik, kościół, ratusz, urząd). Zdjęcia następnie będą przesłane do nas. Z nich będzie utworzony album promujący województwo Podlaskie, kartki pocztowe promujące nasze zabytki, oraz rodziny które wezmą udział konkursie jako nagrodę główną dostaną Voucher na pobyt w Drohiczynie w Ośrodku NOE wraz z wyżywieniem i noclegami dla całej rodziny.

ZASADY REGULAMINOWE: Każdy z uczestników może przesłać jedną pracę z podaniem danych osobowych: imię i nazwisko, tel. kontaktowy, adres do wysyłki nagród (w przypadku osób niepełnoletnich tel. kontaktowy do opiekuna). Prace należy przesłać na adres: ksm@ksm-drohiczyn.pl do dnia 23.08.2021 roku. W razie problemów technicznych prosimy kontakt telefoniczny pod nr. tel.: 85 307 06 03.

WARUNKI UCZESTNICTWA: Zgłoszenia dokonuje się przez wypełnienie i wysłanie formularza drogą elektroniczną na adres: ksm@ksm-drohiczyn.pl wpisując w temacie

PROMOCJA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO „Cudze chwalicie, swego nie znacie” wraz z konkursową fotografią (formularze do pobrania na stronie internetowej: www.ksm-drohiczyn.pl), Osoby, które nie wypełnią formularza w całości, lub wypełnią go nieprawidłowo, nie będą dopuszczone do udziału w konkursie.

PRZEBIEG KONKURSU: Konkurs trwa od 01.07.2021r. do 23.08.2021r.. Na stronie www.ksm-drohiczyn.pl zostaną umieszczone wyniki konkursu. Każdy wykonawca wyłonionych prac otrzyma nagrodę. Sposób przekazania nagród zostanie podany na stronie www.ksm-drohiczyn.pl (więcej: str. Facebook KSM Diecezja Drohiczyńska; Facebook - Młodzież Drohiczyńska, www.ksm-drohiczyn.pl)

• Gry i zabawy zawodoznawcze w klasach II

• Uczniowie z kl. IV a przygotowali dla klas drugich quiz wiedzy o zawodach. Pytania były trudne, jednak drugoklasiści poradzili sobie z nimi wyśmienicie, za co zostali słodko nagrodzeni.

• Aktywne przerwy

•   Koniec roku szkolnego za pasem, oceny wystawione, ale nasza aktywność nie słabnie.  Uczennice klasy VIIc reprezentujące Samorząd Uczniowski przygotowały dla uczniów klas I-III aktywne przerwy pomiędzy lekcjami z wesołą zabawą w rytmie muzyki. Jak głosi popularne powiedzenie : sport to zdrowie, dlatego zachęcamy Was, Drodzy Koleżanki i Koledzy, do nadrobienia podczas wakacji zaległości z wychowania fizycznego 🙂SU

• Projekt - „Good mood z klasą VII b”

• Projekt wykonania domku dla lalek

You have dollhouse stuff but you don’t have a dollhouse? Let’s create your own dollhouse! Things you will need:
            - cardboard,
            - dollhouse stuff,
            - few dolls,
            - scissors,
            - markers,
            - fluffy fabric,
            - glue (optional),

First we need to make a  floor. You can choose the size of the cardboard. Secondly, we have to create walls. In some walls you have to cut the doors and some windows. Then we have to place dollhouse stuff. You can glue it to the floor if you want. Next, we have to cut carpets from fluffy fabric or just fabric if you don’t have fluffy one and it’s done! You have created your own dollhouse! Now you can play with your dolls in your new dollhouse!

Have fun!

Domek dla lalek widoczny na zdjęciach wykonała uczennica klasy IV b PAULINA MATEJUK.

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      • ul. Gen. Wł. Andersa 4