• Wielki Czwartek

• Wielki Czwartek - dzień, który w sposób szczególny dziękujemy kapłanom za ich posługę i obecność wśród nas.

• Wielki Czwartek

• Wielki Czwartek  - dzień, który w sposób szczególny dziękujemy kapłanom  za ich posługę i obecność wśród nas.   Pamiętamy o nich w swojej modlitwie. Dzieci i młodzież SP 3 im. Jana Pawła II przekazują swoje życzenia.

• Wyniki Diecezjalnego Konkursu

• Jury wybrało zwycięskie prace w konkursie "PROMOCJA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W KULTURZE I SZTUCE WIELKANOCNEJ".

Zwycięzcami w kategorii dzieci do lat 12:
            I miejsce - Miłosz Wojtkowski

W kategorii młodzież 13 -18 lat:
            I miejsce - Szymon Bobiński
            III miejsce - Magda Jaszczuk

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! Miło nam bardzo, że nasi uczniowie zdobyli główne nagrody!!!

Oto nagrodzone prace i prace innych uczestników naszej szkoły.

• Poezja w obrazkach

• „Tylko co to takiego poezja? Niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła. A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego jak zbawiennej poręczy”.

Wisława Szymborska

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, który został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO.

A czym dla Was jest poezja?

Stanowisko W. Szymborskiej już znacie. Zanim jednak odpowiecie na zadane powyżej pytanie, przeczytajcie co na ten temat sądzą najbardziej zainteresowani (pisarze i poeci):

Zachęcamy Was do czytania klasyków m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Papuzińskiej, Danuty Wawiłow.
            Uczniom starszych klas proponujmy wiersze Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Anny Kamieńskiej, utwory np. z antologii prof. Grzegorza Leszczyńskiego „Po schodach wierszy”.
            Poezja dotyka naszych serc. Jest lekiem na samotność i smutek. Może inspirować. Poezją można się bawić. Do zabawy z poezją zaprosiliśmy uczniów z klas siódmych, którzy pod kierunkiem p. Czesławy Daniel wykonali kaligramy do wybranych przez siebie wierszy.

Słowo kaligram (gr. kallos – piękno, gramma – litera/napis) oznacza utwór poetycki, którego wersy tworzą charakterystyczny układ graficzny obrazujący treść utworu. Jest to forma wesołej poetyckiej zabawy (najlepiej znaleźć wiersz, który w swym tytule zawiera nazwę jakiegoś np. przedmiotu, rośliny, zwierzęcia). Zresztą sami zobaczcie.

Nauczyciele bibliotekarze

• WITAJ WIOSNO!

• 21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. W pogodzie niestety ciągle zima. Dzieci z klas I-III próbują przywołać wiosnę pracami plastycznymi, a kl. II a piosenką....

• Światowy Dzień Recyklingu

• 18 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Recyklingu. Uczniowie projektowali według swoich pomysłów roboty z przyniesionych przez siebie rożnych odpadów plastikowych, drewnianych, aluminiowych i zakrętek. Zużyte przedmioty otrzymały „drugie życie”. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i w sposób interesujący przedstawili swoje prace.

• Krzyż w oczach dziecka

• Wielki Post jest szczególnym czasem, który sprzyja głębszej refleksji nad tajemnicą krzyża Chrystusowego. Jest on symbolem wielkiej i niepojętej miłości Boga do człowieka. Jako chrześcijanie powinniśmy szanować i czcić ten symbol naszej wiary i zbawienia oraz za wszelką cenę bronić go przed znieważaniem i profanacją. W takim duchu powinno się wychowywać dzieci i młodzież, aby zaszczepić w ich sercach szacunek do krzyża i głęboką miłość do Jezusa, który na nim umarł, aby nas zbawić.
            W naszej szkole od wielu lat podejmowane są działania katechetyczne, kształtujące postawę szacunku do świętości. Wszyscy uczniowie klas I-III, po przeprowadzonych katechezach, zostali zachęceni do wykonania prac plastycznych ukazujących piękno krzyża, wykorzystując do tego dowolne sposoby i techniki. Zastosowane wszelkie ozdoby miały na celu uświadomić łaski płynące z krzyża i ofiary Jezusa oraz naszą miłość do Zbawiciela. Dzieła naszych dzieci zostały umieszczone na wystawie na holu szkoły, gdzie można je oglądać i podziwiać twórczość i pomysłowość wykonawców. Prace plastyczne ukazują również realizację wspólnego celu wychowawczego katechetów.

Barbara Oleksiuk

• Dzień Kobiet w kl. VI c

• 8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy z kl. VI c złożyli osobiście życzenia i podarowali piękne kwiatki wychowawczyni i koleżankom z klasy.

Chłopaki serdecznie dziękujemy!

• „Alicja on-line”– interaktywne spotkanie z bajką

• 26 lutego Teatr Edukacyjny z Krakowa zabrał uczniów klas 1-3 w krainę czarów, świat snów i nocnych marów.  W spektaklu brała udział grupa aktorów, artystów cyrkowych i akrobatów, którzy wzbogacili przedstawienie takimi efektami jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie, bańki mydlane, balony oraz ledowe show. Było ciekawie i wesoło. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek – książeczkę z labiryntami.

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      • ul. Gen. Wł. Andersa 4