• Spotkanie z pisarzem

     • We wtorek 27 października w naszej szkole w klasach 1-3 odbędzie się spotkanie online z autorem książek dla dzieci p. Waldemarem Cichoniem autorem lubianej przez dzieci serii książek o kocie Cukierku. Uczniowie z niecierpliwością czekają na spotkanie.

     • „Milion dzieci modli się na różańcu”

     •    Nasza szkoła nie tylko przekazuje uczniom szeroką wiedzę, ale też wychowuje, systematycznie wdrażając bogate w treści nauczanie swego Patrona. Dlatego to podejmuje różne inicjatywy mające na celu kształtowanie postaw miłości do Boga i bliźniego lub włącza się w organizowane przez innych akcje charytatywne i modlitewne.
      W dniach 18 i 19 października br. dzieci i młodzież zachęceni przez katechetki, przyłączyły się do międzynarodowej kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”. W tym czasie dzieci w swoich domach, w kościele, w szkole na katechezie, a nawet na przerwach lekcyjnych gromadziły się na wspólną modlitwę i odmawiały jedną tajemnicę różańca w intencji jedności i pokoju na świecie.
      Organizatorem tej inicjatywy modlitewnej jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Celem jej jest przede wszystkim pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może lecieć jak strzała prosto do serca Boga i w ten sposób będzie wywierać wielki wpływ na życie w jedności i pokoju. W akcję zapoczątkowaną w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli włączają się dzieci z różnych części świata z 80 krajów. Jest ona odpowiedzią na liczne prośby o modlitwę różańcową, jakie Matka Boża Fatimska kierowała do dzieci w Portugalii w 1917 roku: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata!”

      Modlitewnym szturm nawiązuje również do słów św. o. Pio, które dały początek tej międzynarodowej kampanii: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem".

      Do tej wspaniałej akcji zachęcał dzieci, opiekunów, katechetów, nauczycieli abp Marek Jędraszewski. Mówił: „Byłoby cudownie znaleźć chwilę w planie szkolnych zajęć, by odmówić dziesiątkę różańca w tak ważnej dla całego świata intencji. Zachęcam, bardzo proszę o modlitwę za pokój i serdecznie za nią dziękuję.”

      Barbara Oleksiuk

     • „Janie Pawle, nasz Patronie…”

     •       16 października przypada Dzień Papieski, czyli Dzień Papieża Jana Pawła II. To święto obchodzone co roku ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. My, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II (przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego) również uczciliśmy pamięć naszego Patrona. Najpierw przy tablicy Patrona w szkole odśpiewaliśmy hymn szkoły i złożyliśmy biało – żółte kwiaty, następnie uhonorowaliśmy św. Jana Pawła II, składając kwiaty pod obeliskiem na terenie przykościelnym parafii pw. Św. Andrzeja Boboli. Na zakończenie odśpiewaliśmy „Barkę” - ulubioną oazową piosenkę naszego Patrona.

      Samorząd Uczniowski

     • XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”,

     •      Sukces naszych uczniów w religijnym konkursie plastycznym 16 pażdziernika 2020 r. został rozstrzygnięty XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Totus Tuus”. Organizatorami byli Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem konkursu było uczczenie św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin oraz pogłębienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża.W konkursie po raz kolejny wzięli udział nasi uczniowie z klas I – VII. Na etap szkolny wpłynęło 31 prac z klas, z których 18 zostało wyróżnionych i przesłanych na etap diecezjalny.Komisja konkursowa na etapie diecezjalnym w Bielsku Podlaskim wyróżniła prace 5 dzieci z naszej szkoły. Są to:w kategori kl. I – IIII miejsce – Miłosz Wojtkowski kl. I bwyróżnienie: Natalia Szawkało kl. II a, Oliwier Lewandowski kl. I a, w kategorii klas IV – VI wyróżnienie: Kacper Wojtkowski kl. V a, Szymon Czarnecki kl. VI d.

      Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

      Barbara Oleksiuk

     • Dzień Papieski

     • W naszej społeczności szkolnej 16 październik to dzień, w którym w sposób szczególny wspominamy naszego Patrona. Tego dnia Karol Wojtyła został wybrany na Papieża. Dla nas Polaków jest osobą szczególną. Swoją niezwykłą osobowością oraz podjętymi działaniami, mającymi na celu poprawę losu człowieka, przyczynił się do zmiany oblicza całej Europy. Przykład Jana Pawła II pokazuje, jak wielki geniusz kryje się w człowieku, w każdym z nas. W tegorocznym, już XX Dniu Papieskim przeżywanym pod hasłem Totus Tuus (Cały Twój Maryjo) nasze oczy zawracają się ku Matce Boga, której Jan Paweł II zawierzył losy świata i każdego człowieka. Od niego uczmy się powierzania wszystkich trudnych spraw tej najlepszej Matce i Orędowniczce - Maryi. Wraz z uczniami przygotowaliśmy montaż słowno - muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II. Zachęcamy do obejrzenia.

      s. Benigna

     • 16 października 2020 r. - Dzień Papieski

     •          W piątek 16 października obchodzimy w naszej szkole Dzień Papieski. Zwyczajem poprzednich lat dzień ten uczcimy galowym strojem i złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II, znajdującym się na terenie przykościelnym parafii pw. św. Andrzeja Boboli. Prosimy samorządy poszczególnych klas (przy wsparciu Rodziców) o zakup trzech margeritek w kolorach biało-żółtych.

      Zatem, dzień poświęcony Patronowi szkoły świętujemy na galowo!

     • Dzień Papieski w Bibliotece Szkolnej

     • Nauczyciele bibliotekarze zapraszają na kolejną już edycję Dnia Papieskiego w Bibliotece Szkolnej.

      W programie tegorocznych obchodów przewidziano:

      • Błyskawiczny Quiz Wiedzy o Patronie;
      • Gazetka „Wyjątkowy Patron”;
      • Wystawa książek dotyczących św. Jana Pawła II;
      • Propozycja ciekawych książek do wypożyczenia;
      • Prezentacja multimedialna „Totus Tuus”;
      • Niespodzianki dla każdego.

      Świętowanie Dnia Papieskiego w naszej bibliotece będzie trwało cały tydzień (12.10– 16.10.2020), tak by wszyscy uczniowie mogli nas odwiedzić w ramach swojego grafiku wypożyczeń.

      Odsyłamy Was również do zakładki biblioteki 2020 - Rok Świętego Jana Pawła II na stronie internetowej naszej szkoły, gdzie możecie np.:

      • rozwiązać krzyżówki i sprawdzić on-line swoją wiedzę o Patronie
      • znaleźć link, który  przeniesie  Was do Wadowic i umożliwi wirtualny spacer po Muzeum św. Jana Pawła II

      Zapraszamy!

     • Spotkanie z leśniczym

     • Z okazja Światowego Dnia Ziemi, w ramach zajęć świetlicowych, dzieci z klasy I a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z leśniczym - p. Katarzyną Marciszonek.

     • Dzień Gier Planszowych

     • W sobotę, 10 października 2020 r., po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Oto jak uczciła go klasa VI b.

     • Żyjcie prawdą i przesłaniem, jakie zostawił Jan Paweł II

     • 8 października 2020r. odbyła się XX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W bieżącym roku przebiegała pod hasłem „Totus Tuus”. Wzięli w niej udział p. dyrektor Joanna Gołubkiewicz oraz przedstawiciele nauczycieli i Rady Rodziców z naszej szkoły. Do pielgrzymów dołączył również ks. Proboszcz Bohdan Sawicki z parafii św. A. Boboli, który odprawił Mszę św. w intencji dzieci, młodzieży i pracowników szkoły, razem modlił się podczas Apelu Jasnogórskiego i przewodniczył nam na Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.
      W poprzednich latach na to spotkanie przybywało ponad 300 pocztów sztandarowych i wiele tysięcy dzieci i młodzieży ze szkół noszących imię Jana Pawła II, którzy wypełniali plac przed wałami Jasnej Góry. W bieżącym roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną przybyło niewielu chętnych. Mimo wszystko zaplanowane spotkanie Rodziny Szkół się odbyło. Głównym punktem była uroczysta Msza św. sprawowana na ołtarzu polowym przez ks. Biskupa Antoniego Długosza i wielu przybyłych kapłanów. Podczas homilii Biskup ukazał najważniejsze wydarzenia z życia Ojca św., akcentując szczególnie te, które wskazywały na wielką miłość i oddanie się Maryi. W swojej wypowiedzi biskup zaznaczył, że „Ojciec św. dzisiaj na pewno wzywa nas wszystkich, abyśmy żyli prawdą i przesłaniem jakie nam zostawił w swoim nauczaniu”. Jest to zachęta, abyśmy starali się na co dzień żyć Ewangelią, czerpiąc wzór z wielkiego Patrona naszych szkół.
      Po skończonej Mszy św. w imieniu wszystkich biorących udział w nabożeństwie i tych, którzy łączyli się duchowo został przeczytany Akt zawierzenia Matce Bożej. Następnie przeczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy, w którym wyraził swoją radość, że w tak wielu szkołach obrano za patrona tak ważną osobę jakim jest Jan Paweł II. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem został też odczytany telegram do Papieża Franciszka, który został przesłany do Watykanu z informacją o podejmowanych staraniach wychowywania młodych ludzi w duchu nauczania obranego Patrona.
      Na koniec wspólnie odśpiewano hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz wręczono dyplomy i nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na znaczek pielgrzymkowy. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń naszej szkoły Szymon Wysocki z kl. VIII a, który zajął II miejsce. Gratulujemy Szymonowi i życzymy wielu dalszych sukcesów.

      Barbara Oleksiuk

     • Obchody Dnia Drzewa

     • W piątek 9 października 2020 r. klasy I-III uczciły Święto Drzewa. W tym dniu uczniowie założyli zielone stroje. Sadzili także ze swoimi Wychowawczyniami różne gatunki drzew, które sponsorowało Nadleśnictwo Nurzec. Za drzewka oczywiście bardzo dziękujemy. Postaramy się je pielęgnować i chronić, aby wyrosły dla następnych pokoleń.

      E. Kasperuk

     • XX Dzień Papieski

     •           W naszej Społeczności Szkolnej jak co roku 16 października czcimy pamięć naszego Ukochanego Patrona i Wielkiego Rodaka Jana Pawła II. To ważna data nie tylko dla Polaków, ale dla wszystkich ludzi, którzy chcą zmieniać oblicze świata. Pamięci Papieża Polaka poświęcona jest okolicznościowa dekoracja wyeksponowana na holu głównym. Dekoracja nawiązuje do XX Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem: Totus Tuus.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4
 • Galeria zdjęć

   brak danych