• XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”,

•      Sukces naszych uczniów w religijnym konkursie plastycznym 16 pażdziernika 2020 r. został rozstrzygnięty XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Totus Tuus”. Organizatorami byli Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem konkursu było uczczenie św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin oraz pogłębienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża.W konkursie po raz kolejny wzięli udział nasi uczniowie z klas I – VII. Na etap szkolny wpłynęło 31 prac z klas, z których 18 zostało wyróżnionych i przesłanych na etap diecezjalny.Komisja konkursowa na etapie diecezjalnym w Bielsku Podlaskim wyróżniła prace 5 dzieci z naszej szkoły. Są to:w kategori kl. I – IIII miejsce – Miłosz Wojtkowski kl. I bwyróżnienie: Natalia Szawkało kl. II a, Oliwier Lewandowski kl. I a, w kategorii klas IV – VI wyróżnienie: Kacper Wojtkowski kl. V a, Szymon Czarnecki kl. VI d.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Oleksiuk

• Dzień Papieski

• W naszej społeczności szkolnej 16 październik to dzień, w którym w sposób szczególny wspominamy naszego Patrona. Tego dnia Karol Wojtyła został wybrany na Papieża. Dla nas Polaków jest osobą szczególną. Swoją niezwykłą osobowością oraz podjętymi działaniami, mającymi na celu poprawę losu człowieka, przyczynił się do zmiany oblicza całej Europy. Przykład Jana Pawła II pokazuje, jak wielki geniusz kryje się w człowieku, w każdym z nas. W tegorocznym, już XX Dniu Papieskim przeżywanym pod hasłem Totus Tuus (Cały Twój Maryjo) nasze oczy zawracają się ku Matce Boga, której Jan Paweł II zawierzył losy świata i każdego człowieka. Od niego uczmy się powierzania wszystkich trudnych spraw tej najlepszej Matce i Orędowniczce - Maryi. Wraz z uczniami przygotowaliśmy montaż słowno - muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II. Zachęcamy do obejrzenia.

s. Benigna

• Dzień Papieski w Bibliotece Szkolnej

• Nauczyciele bibliotekarze zapraszają na kolejną już edycję Dnia Papieskiego w Bibliotece Szkolnej.

W programie tegorocznych obchodów przewidziano:

• Błyskawiczny Quiz Wiedzy o Patronie;
            • Gazetka „Wyjątkowy Patron”;
            • Wystawa książek dotyczących św. Jana Pawła II;
            • Propozycja ciekawych książek do wypożyczenia;
            • Prezentacja multimedialna „Totus Tuus”;
            • Niespodzianki dla każdego.

Świętowanie Dnia Papieskiego w naszej bibliotece będzie trwało cały tydzień (12.10– 16.10.2020), tak by wszyscy uczniowie mogli nas odwiedzić w ramach swojego grafiku wypożyczeń.

Odsyłamy Was również do zakładki biblioteki 2020 - Rok Świętego Jana Pawła II na stronie internetowej naszej szkoły, gdzie możecie np.:

• rozwiązać krzyżówki i sprawdzić on-line swoją wiedzę o Patronie
            • znaleźć link, który  przeniesie  Was do Wadowic i umożliwi wirtualny spacer po Muzeum św. Jana Pawła II

Zapraszamy!

• XX Dzień Papieski

•           W naszej Społeczności Szkolnej jak co roku 16 października czcimy pamięć naszego Ukochanego Patrona i Wielkiego Rodaka Jana Pawła II. To ważna data nie tylko dla Polaków, ale dla wszystkich ludzi, którzy chcą zmieniać oblicze świata. Pamięci Papieża Polaka poświęcona jest okolicznościowa dekoracja wyeksponowana na holu głównym. Dekoracja nawiązuje do XX Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem: Totus Tuus.

• Wrzesień w świetlicy kl. I b

•         Na początku roku szkolnego 2020/2021 w grupie świetlicowej klasy I b dzieci poznały zasady obowiązujące w świetlicy i stołówce szkolnej. Podczas zajęć omawialiśmy również zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią oraz wspólnie spędzaliśmy czas integrując się podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Dzieci doskonaliły także swoje zdolności na zajęciach plastycznych o tematyce jesiennej. W tym czasie powstało wiele pięknych prac plastycznych. Nie zabrakło również czasu na budowanie konstrukcji z klocków oraz lepienie różnych zwierzątek z plasteliny. Był to czas na dobrą zabawę w grupie rówieśników oraz relaks po trudach nauki.

Patrycja Aleksiejuk

• Europejski Dzień Języków

•    26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków - międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie wykonali plakaty.

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach