• Jesienne prace plastyczne kl. II c

• Na spacerze przyglądaliśmy się kolorom jesieni, zbieraliśmy szyszki z których dzieci zrobiły ananasy. Nie zabrakło „nosków” z klonu, aby wykonać kolorowe ważki. Wystarczyło kilka chwil a piękny papierowy jeż udekorował nam klasę. Wykonaliśmy jesienny zachód słońca, gdzie przy pomocy słomki rozdmuchiwaliśmy drzewo i ćwiczyliśmy aparat artykulacyjny. Powstały piękne pracy przy ogromnym zaangażowaniu i kreatywności uczniów. „Każdy człowiek jest na swój sposób artystą.” H. Read

• Uwaga Rodzice!

• W związku z obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19 zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o przestrzeganie procedur. Przypominamy, że Rodzice nie mogą wchodzić do szkoły. W wyjątkowych sytuacjach mogą przebywać tylko i wyłącznie na holu głównym szkoły i szatni.
            Uczniowie klas I otrzymują karty śniadaniowe i obiadowe od wychowawców. Pozostali uczniowie odbierają je w księgowości.

• Bezpieczna droga do szkoły

• W dniu 16 września grupy świetlicowe klas I a i I b spotkały się z dzielnicowym sierżantem sztabowym Piotrem Niewiarowskim oraz policjantami wydziału ruchu drogowego. Podczas spotkania dzieci utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa w czasie zabaw w szkole i na powietrzu. Było to bardzo ciekawe i pouczające wydarzenie, ktore na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci.

Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk

• Sprzątanie Świata w kl. II a

• Świadome zagrożenia jakie niesie zanieczyszczone środowisko spowodowało, że dzieci z kl. II a przyłączyły się do międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. Z zapałem i zaangażowaniem pozbierały śmieci z terenu wokół szkoły. Wspólnie cieszyły się z dobrze wykonanego zadania oraz czystego i pięknego otoczenia.

• Mega Misja - zaczynamy :)

•    Na pierwsze zajęcia MegaMisji uczniowie klasy II c czekali z dużą niecierpliwością. Nie mogli doczekać się rozpoczęcia zajęć. Uczniowie poznali Julkę, Kubę i Psotnika, dowiedzieli się, że warto sprawdzić informacje z dwóch różnych miejsc i mieć pewność, że taka informacja jest wiarygodna. Wspólnie ustalili, że z niektórych źródeł informacji warto korzystać pod nadzorem osoby dorosłej. Dziękujemy MegaMisji za pierwszą paczkę z gadżetami dla dzieci i dla p. Kasi.

• Witaminowe skrzaty

•        Dzieci wiedzą, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe. Klasa II c wykonała witaminowe skrzaty z gazet. Na pewno będziemy lepiej pamiętać o tych cennych witaminach i zawsze chętnie je spożywać.

• Sprzątanie Świata w kl. II c

•    Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! 18 września uczniowie klasy II c włączyli się do akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

• DZWONKI

• 1 lekcja: 8:00 – 8:45

2 lekcja: 8:55 – 9:40

3 lekcja: 9:50 – 10:35