• Spotkanie z wolontariuszką Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt „Psiemiatycze”

• 9 marca, klasę  I c i II b  odwiedziła  wolontariuszka z SMZ, która  przeprowadziła spotkanie edukacyjne. Wolontariuszka rozmawiała z uczniami na temat wolontariatu, opieki nad psami i kotami oraz o komunikacji i bezpiecznym kontakcie ze zwierzakami. Uczniowie wykazywali pełne zainteresowanie tematem, byli chętni do rozmowy i zadawania pytań.
            Tydzień przed spotkaniem uczniowie obu klas przeprowadzili zbiórkę karmy dla podopiecznych stowarzyszenia. Ilość przerosła nasze oczekiwania. Cieszymy się, że młodzi ludzie są wrażliwi na los bezpańskich zwierzaków. Wszystkim darczyńcom z klas I-III serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w akcję.

Organizatorzy: klasa I c i II b

• Dzień Kobiet w Urzędzie Miasta

• Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klasy I c odwiedzili Panie pracujące w Urzędzie Miasta. W imieniu wszystkich panów z naszej szkoły podarowali własnoręcznie zrobione bukiety. Nie zabrakło życzeń radości i szczęścia, wszystkiego co piękne i wymarzone, zdrowia i spełnienia marzeń.

• Spotkanie z artystą

• Dnia 03.03.2020 r. w klasach I - III miały miejsce spotkania z artystą ceramikiem, rzeźbiarzem, malarzem, mieszkającym i pracującym w Mielniku, p. Witoldem Illiniczem. Artysta zaprasza dzieci z klas młodszych na malarsko-ceramiczne zajęcia pozalekcyjne połączone z wernisażem prac. Odpłatność: 40 zł za 90 minut. Chętni proszeni są o kontakt z artystą pod nr tel. 515 165 880.

• Podziel się z innymi

• W lutym br. w naszej szkole gościła Siostra Immakulata, Misjonarka pracująca w Kamerunie. Podczas spotkania z dziećmi prosiła o zbiórkę przyborów szkolnych dla ubogich dzieci, z którymi pracuje w Afryce. Wielu naszych uczniów pozytywnie odpowiedziało na apel siostry. Wykazali postawę ofiarności i przynieśli różne przybory szkolne i maskotki, aby w ten sposób podzielić się z tymi, którzy tego nie mają. Przygotowali również pocztówki świąteczne z życzeniami. Podarowane rzeczy zostały zapakowane w paczkę i wysłane do Afryki. Dziękujemy wszystkim dzieciom, rodzicom oraz  nauczycielom, którzy zaangażowali się tę akcję.

Barbara Oleksiuk

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach