• Wpłaty na śniadania

w dniach od 01. do 05. każdego miesiąca wyłącznie na konto:

PEKAO SA O/Siemiatycze

Koszt śniadań w marcu - 44 (22 dni)

Karty odbieramy w księgowości.

Śniadania wydawane są w godz. 7.15 - 7.55.

• Wpłaty na obiady

w dniach od 01. do 05. każdego miesiąca wyłącznie na konto:

PEKAO SA O/Siemiatycze

Koszt obiadów w marcu (22 dni): 66

Karty odbieramy w księgowości.

Odpisy obiadowe należy uzgadniać w księgowości szkoły.

• Zawody w piłce ręcznej

•      W dniu 25.02.2020 w naszej szkole odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego. Uczniowie naszej szkoły z klasy 6 i 5 spisali się bardzo dobrze. Wygrali wszystkie 4 mecze i zajmując pierwsze miejsce zapewnili sobie awans do ścisłego finału wojewódzkiego. Najwięcej goli dla naszej drużyny zdobył Dominik Tatarczuk (34).

• Wizyta w bibliotece miejskiej

• Dnia 26 lutego 2020 r. kl. III a była w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Odwiedziny wpisały się w realizację programu innowacyjnego "Czytanie książek to ciekawa zabawa" w ramach konkursu "Wielka Liga Czytelników". Dzieci miały możliwość rozwiązywania krzyżówek, zagadek, łamigłówek związanych z książką pt. "Kopciuszek". Spotkanie odbyło się w radosnej i miłej atmosferze. Dzieci otrzymały breloczki z logo biblioteki. Dziękujemy za wspaniałe zajęcia.

Iwona Łojko-Łukianiuk

• Międzynarodowa wymiana uczniów

• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości 198 044,00 zł ze środków Europejskiego Funduszu Europejskiego do projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów". W listopadzie 2020 r. 2 grupy po 20 uczniów każda (uczniowie z kl. VI i VII) wraz z dwoma opiekunami udadzą się bezpłatnie, w ramach międzynarodowej wymiany na 10 dni do miejscowości Niemenczyn na Litwie, położonej w pobliżu Wilna. W programie przewidziano: gry symulacyjne, warsztaty artystyczne, prezentacje multimedialne, praca w grupach, gry terenowe, dyskusje z moderatorem, debaty oksfordzkie, spotkania z lokalna społecznością, zabawy integracyjne, energizery, zwiedzanie, komunikację w języku angielskim.

• Spotkanie z przewodnikiem turystycznym

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodnika Turystycznego niecodziennym gościem w klasach pierwszych była Pani Melania Grygoruk - Przewodnik Turystyczny z Siemiatycz. Pani Melania przybliżyła rolę i zadania przewodnika. Dzieci wysłuchały mnóstwo ciekawostek o historii rodzinnego miasta. Z wielkim zaangażowaniem kolorowały herb i dumnie wysłuchały hejnału Siemiatycz. Bardzo dziękujemy za cenną lekcję.

• Wizyta w bibliotece kl. I a

• 20 lutego dzieci z kl. I a odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Siemiatyczach. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Podziwiały wystawę gwiazdek i oddały swój głos w konkursie na najładniejszą z nich. Następnie uczestniczyły w zajęciach dotyczących polskich legend. Z zainteresowaniem obejrzały pięknie ilustrowane książki oraz prezentację multimedialną. W skupieniu wysłuchały legendy o Skarbniku i bajki o Wiśle przedstawionych metodą Kamishibai. Na koniec, ci którzy byli już czytelnikami biblioteki, wypożyczyli książki. Dzieci wróciły zadowolone z chęcią ponownych odwiedzin w bibliotece.

• Pączek do Afryki

• 20.02.2020 r. pączkowaliśmy do Afryki z Karoliną Borkułak, Oliwią Gajko, Klaudią Borkułak, Oliwią Andrzejczuk, Martyną Gryciuk, Weroniką Wasilewską, Dorotą Kurkiewicz, Mają Czarkowską, Szymonem Bobińskim, Stanisławem Rozumskim, opiekunem Samorządu Uczniowskiego Małgorzatą Beatą Herman. Do Afryki przekazaliśmy 1660 zł.

12.02.2020 Samorząd Uczniowski zbierał pieniądze do puszek w czasie wywiadówek. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim Rodzicom, którzy wsparli nasze działania i przekazali datki dla naszych rówieśników w Afryce. Podczas wywiadówek zebraliśmy 1189 zł.

DZIĘKUJEMY

Samorząd Uczniowski

• Konkurs na piosenkę Walentynkową

• Konkurs na piosenkę Walentynkową.

I miejsce: Natalia Porzezińska
            II miejsce: Mateusz Tyborowicz,
                             Izabela Panasiuk
            III miejsce: Łucja Krukowska,

Julia Czarkowska i Roksana Augustyniak.

Wyróżnienia: Krzysztof Jóźwiak i Piotr Swajda.

Gratulujemy.

• Uczciwość popłaca!

• Uczeń klasy IV a Cyprian Błaszczuk otrzymał 18 lutego 2020 r. podziękowanie z rąk komendanta Powiatowej Komendy Policji w Siemiatyczach za uczciwość i obywatelską postawę. Uczeń znalazł w lesie telefon komórkowy. Za pośrednictwem sekretariatu szkoły urządzenie zostało przekazane na Policję. W ciągu godziny odnalazł się właściciel telefonu. Uczciwość popłaca! Gratulujemy Cyprianowi oraz jego Rodzicom!

• Odwiedziny w ZOL-u

•    Dnia 15 lutego br. uczniowie klasy VI a wraz ze swoim wychowawcą i katechetką odwiedzili dzieci przebywające w ZOL-u w Bacikach Średnich. Czas wolny od nauki postanowili poświęcić na spotkanie integracyjne z niepełnosprawnymi rówieśnikami. Po krótkim, wzajemnym zapoznaniu się, wszyscy wesoło tańczyli przy muzyce i rozmawiali ze sobą. Duże wrażenie wywarło krótkie spotkanie z dziećmi obłożnie chorymi leżącymi w salach. Na koniec zwiedzili ośrodek i obdarowali mieszkańców słodyczami. W ten sposób każdy uczeń miał okazję zrobić dobry uczynek i aktywnie włączyć się do podjętej przez szkołę inicjatywy "Duchowy dar na 100-rocznicę urodzin Jana Pawła".

Barbara Oleksiuk

• Wspólna zabawa z niepełnosprawnymi

•    13 lutego wolontariusze z naszej szkoły zostali zaproszeni na bal walentynkowo - karnawałowy do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach. Czas spędzony na wspólnej zabawie przy muzyce przyniósł wiele miłych wrażeń zarówno naszym uczniom jak i niepełnosprawnym. Była okazja do podziwiania wspaniałych strojów karnawałowych, poznania nowych osób oraz do wymiany uśmiechów i rozmowy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku, którym można było się posilić. Organizatorom dziękujemy bardzo za zaproszenie i gościnność.

Barbara Oleksiuk

• Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach