Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2019/2020

Co się działo?

Kwiecień

 

POMAGANIE JEST FAJNE

        Wyniki szkolnego konkursu organizowanego w ramach promocji wolontariatu przez Szkolne Koło Caritas

 

KL. II-III SP

 1. Mateusz Kuźmik kl. III b
 2. Maciej Dawidziuk kl. III b
 3. Iza Panasiuk kl. III c

 

Wyróżnienia: Klaudia Golańska kl. III b, Jakub Dawidziuk kl. III b oraz Ula Owczarska, Jula Szyszko, Julia Berent, Marysia Korzeniewska, Julia Rudnicka, Klaudia Klencner kl. III a
 

KL. IV-VI

 1. Bartosz Wojtkowski kl. VI a
 2. Klaudia i Karolina Borkułak kl. IV a
 3. Oliwia Kobus kl. IV a
 4. Julia Boguszewska kl. VI a
 5. Karol Matysiak kl. IV b

 

Wyróżnienia: Piotr Klepacki kl. VI a, Ola Orzepowska kl. VI a, Damian Jaszczuk kl. VI a.

 

KL. I-III GIM

 1. Wiktoria Mulewska kl. II A
 2. Wiktoria Wincenciak kl. I B
 3. Emilia Żurakowska kl. I B
 4. Klaudia Nina Bornus kl. II A
 5. Sebastian Pyszko kl. II A
 6. Marcin Siekierko kl. I B
 7. Dominika Sołowińska kl. I B

 

Wyróżnienia: Anna Solaniuk kl. III C, Iza Tarasiuk kl. III C.


Zwiedzamy Warszawę

      4 kwietnia 2017roku uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej wraz z opiekunami udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wizyty na Starówce. Podziwialiśmy piękno Zamku Królewskiego, który został odbudowany po wojnie. W towarzystwie przewodników zwiedziliśmy część muzealną zamku oraz poznaliśmy niesamowitą historię tego miejsca.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer uliczkami Starego Miasta i Krakowskiego Przedmieścia. Po drodze mijaliśmy urokliwe kamieniczki, pomnik Syrenki Warszawskiej, Barbakan, pomnik Małego Powstańca i Kolumnę Zygmunta, aż dotarliśmy do Pałacu Prezydenckiego. Stamtąd udaliśmy się na Plac Piłsudskiego, by chwilę odpocząć w Ogrodzie Saskim oraz zobaczyć uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
     Następnie pojechaliśmy się na obiad. Po smacznym posiłku udaliśmy do Ogrodu Botanicznego na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Stąd podziwialiśmy piękną panoramę Warszawy z widokiem na Most Świętokrzyski, Wisłę, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto i Stadion Narodowy.
     Potem poszliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Jest to wyjątkowe ośrodek, którego głównym celem jest rozbudzanie ciekawości, zachęcanie do poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.
     Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia wracaliśmy pełni wrażeń i bogatsi w nową wiedzę.

B. Dziedzia


Rekolekcje w szkole

           W dniach 6 i 7 kwietnia w szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne.
           Klasy II i III obejrzały przedstawienie o nawróceniu, w wykonaniu kl. IV c. Historia mówiła o tym, że przy stworzeniu dostajemy od Boga to, co najpiękniejsze. Niestety diabeł nam to psuje i musimy się zwrócić do Jezusa o ratunek. Od Niego dostajemy nowe życie. O może nasze słabości zamienić w cnoty.
          W klasach IV–VI uczniowie obejrzeli inscenizację „Zaniósł na krzyż nasze grzechy”, w wykonaniu kl. V a. Uczniowie wcielili się w role: nałogowego palacza, niesfornego ucznia, złodzieja, imprezowiczki, agresywnego chłopaka, siostry skłóconej z bratem i pokazali kilka scenek odzwierciedlających różne sytuacje z życia człowieka. Nałogi, oszustwo, kłamstwo, kradzież, kłótnie, złość, przekleństwa, egoizm, brak miłości to przeszkody, które przesłaniają często piękno świata, zamazują obraz prawdziwego człowieczeństwa, stają na drodze do szczęścia. Aktorzy pokazali, że pokonanie tych przeszkód jest możliwe, wystarczy tylko współpracować z Jezusem.
         Zajęcia z klasami I – II gimnazjum poprowadził animator Bartosz Galas, który dał świadectwo nawrócenia. Pan Bartek przeprowadził spotkanie według następujących punktów: Słuchanie Pana Jezusa, Mówienie do Pana Jezusa, Głoszenie Pana Jezusa, Przemienienie się w Pana Jezusa, Ofiarowanie się Bogu. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Na koniec uczestnicy spotkania otrzymali cudowne medaliki.
     Z klasami trzecimi gimnazjum pracował ks. Rafał Pokrywiński, który przeprowadził zajęcia przygotowujące do sakramentu bierzmowania.
          Było też wspólne oglądanie filmów o tematyce religijnej.
         Zajęcia w szkole prowadzone były w godz 9.30 - 11.00. O godz. 11.15 odprawiana była Msza święta dla dzieci i młodzieży w kościele parafialnym.


Uroczystość nadania imienia
Pani doktor Franceski Michalskiej

        W dniu 10.04.2017 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Pani doktor Franceski Michalskiej Zakładowi Opiekuńczo Leczniczemu dla Dzieci i Młodzieży w Bacikach Średnich. Gościliśmy wielu znamienitych gości, takich jak Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński, Starosta Powiatu Siemiatyckiego Pan Jan Zalewski, Pani Hanna Zaremba, córka naszej bohaterki wraz z mężem Mirosławem, księża, radni miejscy, powiatowi i Młodzieżowej Rady Miasta, dyrektorzy szkół, placówek oświatowych, Prezes Związku Sybiraków Pan Leszek Różański wraz z delegacją, poczty sztandarowe, uczniowie, mieszkańcy oraz media lokalne.
Po części artystycznej, w której przybliżone zostały losy naszej bohaterki, głos zabrali goście. Usłyszeliśmy wiele wzruszających słów na temat Pani Franceski Michalskiej. Również w naszą stronę zostały skierowane bardzo ciepłe słowa, które dodały nam otuchy.
Dziękujemy wszystkim za udział i uświetnienie swoją obecnością tak ważnej dla naszej lokalnej społeczności uroczystości. 
Naszym obowiązkiem jest pamięć o bohaterach!

Materiał filmowy:

https://youtu.be/lg1dDSjvzhw

https://youtu.be/JwMhY8VLmS0

https://youtu.be/TwJSA2OsOEo


Konkurs na wielkanocne dekoracje

      Klasy V b i VI b, w ramach dyżuru „Klasa gospodarzem szkoły”, zorganizowały konkurs dla wszystkich chętnych uczniów na dekorację wielkanocną. Prace wykonane dowolną techniką należało złożyć do 07.04.2017 r. Zostały one wyeksponowane na korytarzu szkolnym na I piętrze. Drogą głosowania wśród uczniów i nauczycieli wyłoniono najpopularniejsze ozdoby:

I miejsce - Krystian Szabracki kl. V b

II miejsce – Izabela Panasiuk kl. III c SP

III miejsce – Oliwia Kendyś kl. III b SP

IV miejsce – Mateusz Szeweluk kl. II d SP

V miejsce - Maria Radziszewska kl. VI b

Gratulujemy pomysłów!


 

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć