Nawigacja

Wrzesień Październik Listopad Grudzień Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Rok szkolny 2014/2015 Rok szkolny 2015/2016 Rok szkolny 2016/2017 Rok szkolny 2017/2018 Rok szkolny 2018/2019

Co się działo?

Styczeń

 

STYCZEŃ

 

Orszak Trzech Króli

W dniu 6 I 2020 w Siemiatyczach po raz siódmy odbył się Orszak Trzech Króli. Już od pierwszej edycji nasza szkoła jest zaangażowana w to przedsięwzięcie. W tym roku przypadło nam w udziale przygotowanie pierwszej sceny. Świętowanie rozpoczęła Msza święta w kościele św. Andrzeja Boboli. Zaraz po niej na schodach kościoła rozegrała się pierwsza scenka - „Posłanie Maryi brzemiennej”, a Trzej Królowie wyruszyli szukać dzieciątka, aby oddać Mu pokłon. Wraz z Królami wędrowali mieszkańcy Siemiatycz i zaproszeni goście. Wszyscy radośnie śpiewali kolędy i oglądali scenki: walkę dobra ze złem, spotkanie z aniołami, dwór Heroda oraz finał czyli pokłon Nowonarodzonemu. Orszak zakończyło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniej przebraną rodzinę oraz występ zespołu „ Albo i Nie”.

Zdjęcia: B. Oleksiuk, A. Bolewska-Iwaniuk

 

Spotkanie z poezją K. Wojtyły

Jan Paweł II – Patron naszej szkoły był nie tylko osobą duchowną, autorytetem moralnym, ale również pisarzem. Od najmłodszych lat interesował się teatrem, poezją i literaturą. Sam też pisał wiersze, rozważania i dramaty oraz książki.
Dnia 13 stycznia br. w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie z poezją Karola Wojtyły pt. „Bóg i człowiek w poezji Karola Wojtyły”, którego celem było poznanie bogactwa twórczości Papieża. Wzięli w nim uczniowie klasy VII a i b. Młodzież wysłuchała czytanych na głos fragmentów wielu wierszy napisanych przez Karola Wojtyłę. Aby lepiej je zrozumieć, były również czytane krótkie komentarze na temat ich treści i celu powstania. Jednocześnie była wyświetlana prezentacja multimedialna obrazująca czytane fragmenty. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali „Barkę”.

 Barbara Oleksiuk

 

"Piotruś i wilk"

Dnia 13.01.2020 r. uczniowie klas I – III obejrzeli w SOK-u przedstawienie pt. „Piotruś i wilk”. Spektakl ten oparty został na baśni Sergiusza Prokofiewa o tym samym tytule. Baśń opowiada o przygodach chłopca Piotrusia i grupy jego przyjaciół, którzy spotkali niespodziewanie wilka. Wilk chciał zaszkodzić radosnej gromadce, gdyż pozazdrościł im przyjaźni, życzliwości i szczerej zabawy. W finale radość przyjaciół ze wspólnego sukcesu podkreśla wartość dobra, przyjaźni i wzajemnego zaufania. Po zakończeniu występu dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Iwona Łojko-Łukianiuk

 

Bal karnawałowy kl. I - III

Dnia 14 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas I - III. Podczas balu wybrano "Króla i Królową Balu". Zaszczytny tytuł Królowej Balu przyznano Wiktorii Tarasiuk z klasy II c, natomiast Króla Balu Adamowi Piotrowskiemu z klasy I a. Zwycięscy otrzymali honorowe szarfy, korony oraz nagrody.

 

 

Bezpieczne ferie zimowe - spotkanie z policjantami

We wtorek 14 stycznia 2020 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komedy Powiatowej Policji w Siemiatyczach poświęconemu bezpieczeństwu dzieci w czasie ferii zimowych. Panowie policjanci w ciekawy sposób opowiedzieli dzieciom o zagrożeniach wynikających z nierozważnego uprawiania sportów i zabaw zimowych. Udzielili wskazówek, jak bezpiecznie wypoczywać na świeżym powietrzu. Dzieci, które pozostają w domach zostały poinformowane o konieczności zamykania drzwi i zakazie wpuszczania osób nieznajomych. Funkcjonariusze przypomnieli również uczniom, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych.

Barbara Dziedzia

 

Integracja poprzez teatr

W styczniu uczniowie klasy VII a i VII c mogli obejrzeć obejrzeć przedstawienie pt. „Baśniowe Jasełka” w wykonaniu uczniów Szkoły Specjalnej w Siemiatyczach. Był to spektakl oparty na motywach znanych baśni. Kunszt teatralny młodych, niepełnosprawnych aktorów zachwycił zgromadzoną publiczność, która nie szczędziła braw. Te organizowane corocznie spotkania służą upowszechnianiu idei terapii przez sztukę. Stanowią także formę rehabilitacji społecznej oraz integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z ich pełnosprawnymi kolegami i koleżankami.

Zdj. Szkoła Specjalna

 

 

 

15.01 Pingwiny z Madagaskaru na zajęciach artystycznych w klasie I c.

 

 

 

 

Dzień Osób Nieśmiałych

Spotkanie uczniów klas III z psychogiem p. I. Mioduszewską z okazji Dnia Osób Nieśmialych.

 

 

 

Wolontariusze na choince w Szkole Specjalnej

15 stycznia odbyła się zabawa choinkowa w Szkole Specjalnej w Siemiatyczach. Hol szkolny zamienił się w prawdziwą salę balową, a różnorodne konkursy dawały uczestnikom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Jedną z głównych atrakcji tego dnia był występ iluzjonisty, a punktem kulminacyjnym było przybycie Świętego Mikołaja.
Udział w tym spotkaniu mieli także nasi wolontariusze, którzy zajęli się malowaniem twarzy.

 

Choinka klas IV - VIII

 

 

 

Dzień Kubusia Puchatka

17 stycznia uczniowie klas I - III świętowali Dzień Kubusia Puchatka. W ramach tego radosnego święta uczennice klasy III c czytały fragmenty książek o przygodach misia o bardzo małym rozumku. Spotkania miały na celu przybliżenie uczniom postaci Kubusia Puchatka i jego przyjaciół oraz rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.


 

 "Kiedy Bóg przychodzi"

W dniu 17.01.2020 r. kl. VI b i VI c obejrzały przepiękne przedstawienie w wykonaniu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Sztuka opowiadała o szewcu, który miał sen, że przyjdzie to niego Bóg. Szewc był zmęczony i zgorzknialy bo stracił swoich najbliższych. W oczekiwaniu na Boga dostrzega ludzi, którzy potrzebują pomocy i chętnie tej pomocy im udziela. Jest zawiedziony, że Bóg nie przychodzi. Kiedy jednak przychodzi Boże Narodzenie i wszyscy składają dary okazuje się, że dar szewca jest najcenniejszy. Rozdzwoniły się dzwony, co było znakiem, że dar szewca płynął prosto z serca. Sztuka była bardzo wzruszająca. Dziękujemy za zaproszenie.

 

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Kolędników Misyjnych

„Otwórzmy serca, otwórzmy dłonie
Dla dzieci całego świata.
Bożą miłością serce niech zapłonie
Dalekiej siostry i brata.

Słowa hymnu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci rozbrzmiewały z ust Kolędników Misyjnych zgromadzonych w dniu 18 stycznia br. w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Przyjechali oni na zaproszenie księdza Wojciecha Piotrowskiego - Dyrektora Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Drohiczyńskiej, aby wziąć udział w spotkaniu opłatkowym. Miało ono na celu integrację wszystkich dzieci zaangażowanych na rzecz Misji poprzez wspólny śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem Dzieci przyjechały kolorowo przebrane i z gwiazdami, z którymi odwiedzały domy w swoich parafiach niosąc radosną nowinę o narodzeniu Zbawiciela i prosiły o pomoc materialną dla potrzebujących dzieci w Amazonii.
Wśród zebranych na spotkaniu uczniów, opiekunów, rodziców i alumnów byli: ks. Biskup Piotr Sawczuk, ks. Biskup Antoni Dydycz – senior, ks. Wojciech Piotrowski, ks. Robert Krasowski, który pracował na Misjach we Włoszech i ks. Adam Romaniuk – Misjonarz pracujący obecnie w głębi Rosji.
Po obejrzeniu scenki z kolędowania, przedstawionej przez dzieci z naszej szkoły, obecni Misjonarze podzielili się wrażeniami ze swojej pracy i opowiedzieli, jak ważna jest pomoc modlitewna i materialna płynąca od ludzi. Były to ważne słowa, które utwierdziły dzieci w przekonaniu, że ich trud kolędowania i zebrane ofiary miały zaszczytny cel. Ks. Biskup Piotr Sawczuk w swoim przemówieniu wyraził wdzięczność i radość z tego, że tak wiele dzieci z naszej diecezji aktywnie włącza się w dzieło misyjne Kościoła. Krótko przybliżył trudną sytuację materialną i społeczną ludzi w wielu miejscach na świecie, którym trzeba spieszyć z pomocą jako naszym bliźnim. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem składając wzajemnie najlepsze życzenia. Na koniec odbył się słodki poczęstunek i czas na rozmowy i dzielenie się wrażeniami z odbytego spotkania.

Barbara Oleksiuk

 

Karnawałowa zabawa w ZOL Baciki

W sobotę 18 I 2020 r., na dobry początek ferii, nasi uczniowie odwiedzili podopiecznych ZOL w Bacikach. To spotkanie zostało zaplanowane już podczas akcji „I TY możesz zostać św. Mikołajem”, kiedy to zawieźliśmy prezenty zebrane w naszej szkole. Były rozmowy, tańce, a także różnego typu zabawy integracyjne. Humory dopisywały, uczniowie wykazali się empatią i kreatywnością.Dziękujemy dzieciom ze świetlicy, które wykonały maski karnawałowe.

 

Mapa

Kontakt

Nazwa szkoły: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
E-mail szkoły: sp3@siemiatycze.eu
Telefon: (85) 655 67 71
Adres szkoły: ul. Gen. Wł. Andersa 4
17-300 Siemiatycze

Galeria zdjęć