• Lata 20...

     • Z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie przygotowali stroje inspirowane modą lat 20-stych XX wieku.

     • 11 LISTOPADA

     • Montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu uczniów klas VI c i VIII c. Zapraszamy do obejrzenia.

     • Szkolny konkurs wiedzy o Janie Pawle II

     • Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Janie Pawle II, który został przeprowadzony w październiku 2020:

      Klasy III i IV

      W tej kategorii do konkursu przystąpiły 32 osoby

      1. Hanna Wieczorek III c, Mateusz Zgierun III b, Kornelia Waraksa IV b
      2. Pola Nowak III a
      3. Zuzanna Durilova IV c

      Wyróżnienia:

      Jakub Szwed III c, Przemek Twarowski IV a, Malwina Zieleniewska IV a, Łucja Krukowska III a, Maja Kłootowska III c, Kornelia Gajko IV a, Marysia Rozumska III c,  Julia Olendzka IV c, Maria Nowak IV c

      Klasy V –VI

      W tej kategorii do konkursu przystąpiły 24 osoby

      1. Koc Kacper VI d
      2. Augustyniak Roksana VI d
      3. Mantur Julia Va

      Wyróżnienia:

      Tonkiel Gabriela V a, Pogorzelska Katarzyna VI a,

      Gratulujemy!

     • „Śpiewajmy Panu”

     • Uczennica klasy III a - Pola Nowak zajęła III miejsce w Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu”.

      GRATULUJEMY

     • BIBLIOTEKA INFORMUJE

     • Drodzy Uczniowie!
      Zapraszamy Was do wypożyczania naszych zbiorów bibliotecznych. Podczas odwiedzin w bibliotece pamiętajcie o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa: dezynfekcji rąk, zakrywaniu ust i nosa maseczką, zachowaniu dystansu. Nie dotykamy książek. Książki podaje nauczyciel bibliotekarz.

      Zwracane książki wkładamy do wystawionego pudełka. Pamiętajcie również, że istnieje możliwość rozczytywania się w lekturach szkolnych (i nie tylko lekturach) on-line! Zajrzyjcie do zakładki „Biblioteka” na stronie internetowej naszej szkoły z podanymi linkami do lektur on-line. Zachęcamy Was do zapoznania się z ofertą czytelniczą bibliotek internetowych. Przydatne mogą być np. następujące linki:
      https://lektury.gov.pl/
      https://wolnelektury.pl/

     • Podziękowanie

     • „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.”

                   Św. Jan Paweł II

       

       Szanowna Pani Barbara Oleksiuk, Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie SP Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach       

         Pragnę serdecznie podziękować za duchowe wsparcie dla naszych misji, za ofiarność i solidarność z ubogimi Afryki. „Bóg zapłać!” za  wpłatę 1000 zł, która wpłynęła na nasze konto.  Wyrażam wielką wdzięczność za inicjatywę i trud zorganizowania akcji charytatywnej w Tygodniu Misyjnym na rzecz dzieci z Kamerunu, a także za modlitwę w intencji misji. Ufam, że dobry Bóg, który nie pozwoli prześcignąć się w swej hojności wynagrodzi każdej i każdemu z Was według swojej szczodrej miary.
                    Ofiarowane przez Was  środki przeznaczamy na Adopcję serca – edukację w roku szkolnym 2020/21 dla:  Nanga Leandra Tracy – 120 NO i Eba Johny Brayane – 121 NO z misji Nguelemendouka. W  imieniu „adoptowanych” - dziewczynki i chłopca, ich rodzin oraz sióstr misjonarek  wypowiadamy szczere MERCI, czyli DZIĘKUJEMY!
                  Zapewniamy, że Ci, którzy doświadczają Waszej  solidarności w konkretnych gestach dobroci,  chowają w swoich sercach wielką wdzięczność i modlą się za swoich Przyjaciół z Polski.
                   Łącząc się we wspólnej modlitwie w intencjach misji, życzę obfitych łask  Bożych, Opieki Matki Najświętszej i św. Michała Archanioła.

      s. Eligia Opiłowska CSSMA

                 /Referentka Misyjna Zgromadzenia/

       

      Warszawa, 28.10.2020 r.                              Tel.: 797 907 061; e-mail: misje@michalitki.pl; www.misje.michalitki.pl

     • Spotkanie online z pisarzem

     • Dnia 27.10.2020 w naszej szkole odbyło się spotkanie online z pisarzem dla klas 1-3. Pan Waldemar Cichoń jest pisarzem, tworzącym niezwykle popularne książki dla dzieci. Szczególną popularnością wśród młodych czytelników cieszy się seria dziewięciu  humorystycznych opowieści o kocie imieniem Cukierek, do której zalicza się, wpisana w 2017 roku do kanonu lektur szkolnych dla klas młodszych, książka „Cukierku, ty łobuzie!”. Książki Pana Cichonia są skierowane do dzieci, ale przy tych opowiadaniach świetnie bawią się także dorośli. Dowiedzieliśmy się, ze autor w dzieciństwie marzył o napisaniu książki, sam dużo czytał.  Dla autora inspiracją do pisania jest jego rodzina oraz koty Cukierek i Tradycja. Autor w zabawny i ciekawy sposób opowiadał historię narodzin książki i jej głównych bohaterów. Okazało się, że kot o imieniu Cukierek istnieje naprawdę. Dzieci zobaczyły Cukierka na żywo co sprawiło im wiele radości. Uczniowie  dowiedzieli się również, jak powstaje książka i poznały zawody związane z książką: pisarz, korektor, ilustrator, grafik, łamacz tekstu, drukarz, wydawca, księgarz, bibliotekarz. Zainspirowani spotkaniem uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne dotyczące Cukierka.

     • Ludzie listy piszą....

     • Wprawdzie coraz rzadziej to się zdarza, ale nasi wolontariusze napisali listy do ludzi chorych, starszych, do dzieci i dorosłych niepełnosprawnych. Listy, słodkie upominki, anioły wykonane przez dzieci, oraz myśli z nauczana Patrona powędrowały do Szkoły Specjalnej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, do ZOL Baciki, Domu Pomocy Społecznej oraz do Hospicjum.
      Mamy nadzieję że wniosły tam małą iskierkę radości.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4
 • Galeria zdjęć

   brak danych