• Terapia ręki - zajęcia z projektu

• Terapia ręki to nie tylko rysowanie szlaczków przy stoliku. Podczas zajęć dostarczamy wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów i struktur materiałów oraz ćwiczymy na sali gimnastycznej.  Robimy kolorowe i pachnace masy sensoryczne z których lepimy najróżniejsze figurki. Nie omijają nas również gry i zabawy paluszkowe. Sprawia to, że czas spędzony na terapii ręki jest nie tylko efektywną pracą, ale i niezwykłą przyjemnością.

• Konkurs „MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

•     Rozstrzygnięcie diecezjalnego konkursu

„MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczniów w etapie diecezjalnym konkursu. III miejsce w kategorii klas IV – VI (zaproszenie) Szymon Rudkowski kl. IV b Maja Bobienko kl. VI a w kategorii klas VII – VIII (plakat) I miejsce Iza Panasiuk VII c II miejsce Błażej Olendzki VII c W kategorii klas VII – VIII praca literacka II miejsce Mateusz Tyborowicz VIII b Na konkurs wpłynęło 196 prac z terenu całej Diecezji Drohiczyńskiej. Nagrody dla laureatów oraz wszystkich uczestników wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną dostarczone do placówek.

Gratulujemy

• Informatyka w kl. II c

• Uczniowie klasy II c po zapoznaniu się z krajobrazami Polski, zaciekawieni przyrodą, postanowili zrobić krótkie prezentacje na lekcji informatyki.

• XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

• „Niech Ewangelia stanie się waszym najcenniejszym skarbem; studiując wnikliwie Słowo Boże i wielkodusznie je przyjmując, znajdziecie w nim pokarm i siły do codziennego życia.” Jan Paweł II

W dniu 18 kwietnia br. w Kościele w Polsce przeżywaliśmy Niedzielę Biblijną. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z tym ważnym wydarzeniem odbyły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
            W tym dniu został zainaugurowany XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
             Inicjatywę promuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
            Od wielu lat w naszej szkole odbywały się „Dni głośnego czytania Pisma św.”, kiedy to uczniowie wszystkich klas słuchali czytanych przez nauczycieli na głos fragmentów Słowa Bożego.
            W bieżącym roku ze względu na nauczanie zdalne zachęcamy wszystkich uczniów do posłuchania on-line czytanych fragmentów z Ewangelii wg św. Jana i św. Marka oraz do sięgania do Księgi Pisma Świętego w wolnym czasie w domu.

Barbara Oleksiuk

• Światowy Dzień Ziemi 2021 r. – „Przywróć naszą Ziemię”

• Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole.
            W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
            W związku z tym, że 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, klasy IV c, V a, VI c, w ramach lekcji biologii wykonały jakąś aktywność zgodnie z tematem: „Przywróć naszą Planetę”.

Jakie mogą być aktywności:
            - wykonanie plakatu techniką dowolną - zdjęcie,
            - wykonanie recytacji wiersza i nagranie filmiku z tej recytacji,
            - wykonanie piosenki i nagranie filmiku z tego wykonania,
            - wykonanie z surowców wtórnych zabawki - zdjęcie,
            - wykonanie z surowców wtórnych modelu Ziemi - zdjęcie,
            - jakaś inna wymyślona przez ucznia aktywność z okazji Dnia Ziemi.

Wszystkie prace zostały ocenione, a najciekawsze umieszczone na stronie internetowej szkoły.

• 22.04.2021 Dzień Ziemi

• Prezentacja przygotowana przez uczennicę klasy 6a - Natalię T.

Prezentacja przygotowana przez uczennicę klasy 3a - Polę N.

• Ogólnopolski program profilaktyki czerniaka

• W szkole realizowany jest Ogólnopolski program profilaktyki czerniakaedycja 2020/2021. Jego głównym celem jest budowanie świadomości występowania czerniaka, odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży. W ramach realizacji programu, który jest skierowany jest do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej uczniowie poznają czynniki ryzyka oraz metody skutecznej profilaktyki. Podczas zajęć uczniowie poznają  zasady profilaktyki czerniaka, zdobędą umiejętność samobadania skóry oraz różnicowania zmian podejrzanych o charakter nowotworowy ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE.

czerniak_informacje.pdf

ulotka-znamie-znam-je.pdf

• Światowy Dzień Zdrowia

• 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali podziękowania i życzenia.

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach