• Powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej

     • Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie:
       

      Miło nam jest poinformować, że od 04 maja 2021 r. (wtorek) wszyscy uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej na terenie szkoły.

      Uczniowie uczą się według swoich planów lekcji, przebywają w swoich stałych salach lekcyjnych, użytkują te same szatnie, toalety, przerwy spędzaj na korytarzach, z których korzystali w poprzednim okresie nauki stacjonarnej.


      Świetlica pracuje od 6.45 do 16.30. Poranny dyżur odbywa się w sali nr 26 na parterze, dyżury popołudniowe w stałych salach świetlicowych.

      Od wtorku będą wydawane śniadania i obiady. Opłatę za posiłki należy indywidualnie uzgodnić w księgowości szkoły.

      Przypominamy, aby wyposażyć uczniów w maseczki, ponieważ w przestrzeniach wspólnych obowiązuje ich noszenie.
      Obowiązują nas wszystkich procedury bezpieczeństwa.

     • Terapia ręki - zajęcia z projektu

     • Terapia ręki to nie tylko rysowanie szlaczków przy stoliku. Podczas zajęć dostarczamy wrażeń dotykowych, umożliwiających poznawanie różnych kształtów i struktur materiałów oraz ćwiczymy na sali gimnastycznej.  Robimy kolorowe i pachnace masy sensoryczne z których lepimy najróżniejsze figurki. Nie omijają nas również gry i zabawy paluszkowe. Sprawia to, że czas spędzony na terapii ręki jest nie tylko efektywną pracą, ale i niezwykłą przyjemnością.

     • UWAGA!

     • Piątek 30.04.2021 r. to dzień wolny od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Świetlica pełni dyżur opiekuńczy w godz. 7.00 - 15.00. Stołówka tego dnia nie wydaje posiłków.

     • Konkurs „MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

     •     Rozstrzygnięcie diecezjalnego konkursu

      „MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

            Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczniów w etapie diecezjalnym konkursu. III miejsce w kategorii klas IV – VI (zaproszenie) Szymon Rudkowski kl. IV b Maja Bobienko kl. VI a w kategorii klas VII – VIII (plakat) I miejsce Iza Panasiuk VII c II miejsce Błażej Olendzki VII c W kategorii klas VII – VIII praca literacka II miejsce Mateusz Tyborowicz VIII b Na konkurs wpłynęło 196 prac z terenu całej Diecezji Drohiczyńskiej. Nagrody dla laureatów oraz wszystkich uczestników wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną dostarczone do placówek. 

      Gratulujemy

     • Nauka hybrydowa

     • Zgodnie z zasadami pracy szkół obowiązujących od 26 kwietnia 2021 r., od poniedziałku 26 kwietnia 2021 r. w klasach I - III wraca nauka hybrydowa.

       

      Do szkoły przychodzą uczniowie klas: 1a, 1b, 2a, 2c. Pozostali uczniowie pozostają w domu i uczą się zdalnie. Uczniowie klas: 2b, 3a, 3b, 3c, naukę stacjonarną rozpoczynają od 04 maja 2021 r.

      Harmonogram zajęć w szkole ma być zorganizowany zgodnie z wytycznymi MENiS tak, aby w szkole przebywało nie więcej niż 50 proc. uczniów klas I-III oraz co najmniej 50 proc. – zdalnie. Powinno  przy tym brać się pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia.

      W szkole prowadzona ma być również opieka świetlicowa dla uczniów, którzy uczą się stacjonarnie.

      Zostaje utrzymany również obowiązek zorganizowania opieki świetlicowej dla dzieci, których rodzice są do tego uprawnieni. Wsparcie powinny uzyskać rodziny, w których przynajmniej jeden z rodziców jest zatrudniony w podmiocie leczniczym lub świadczy usługi na rzecz przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się pandemii.

      Opłaty za obiady i śniadania w miesiącu kwietniu zostaną pokryte z kwoty niewykorzystanej w miesiącu marcu. Odpisy obiadowe w miesiącu kwietniu nie będą uwzględniane.

     • Informatyka w kl. II c

     • Uczniowie klasy II c po zapoznaniu się z krajobrazami Polski, zaciekawieni przyrodą, postanowili zrobić krótkie prezentacje na lekcji informatyki.

     • XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

     • „Niech Ewangelia stanie się waszym najcenniejszym skarbem; studiując wnikliwie Słowo Boże i wielkodusznie je przyjmując, znajdziecie w nim pokarm i siły do codziennego życia.” Jan Paweł II

      W dniu 18 kwietnia br. w Kościele w Polsce przeżywaliśmy Niedzielę Biblijną. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z tym ważnym wydarzeniem odbyły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
      W tym dniu został zainaugurowany XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
       Inicjatywę promuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
      Od wielu lat w naszej szkole odbywały się „Dni głośnego czytania Pisma św.”, kiedy to uczniowie wszystkich klas słuchali czytanych przez nauczycieli na głos fragmentów Słowa Bożego.
      W bieżącym roku ze względu na nauczanie zdalne zachęcamy wszystkich uczniów do posłuchania on-line czytanych fragmentów z Ewangelii wg św. Jana i św. Marka oraz do sięgania do Księgi Pisma Świętego w wolnym czasie w domu.

      Barbara Oleksiuk

     • Światowy Dzień Ziemi 2021 r. – „Przywróć naszą Ziemię”

     • Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole.
      W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
      W związku z tym, że 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, klasy IV c, V a, VI c, w ramach lekcji biologii wykonały jakąś aktywność zgodnie z tematem: „Przywróć naszą Planetę”.

      Jakie mogą być aktywności:
      - wykonanie plakatu techniką dowolną - zdjęcie,
      - wykonanie recytacji wiersza i nagranie filmiku z tej recytacji,
      - wykonanie piosenki i nagranie filmiku z tego wykonania,
      - wykonanie z surowców wtórnych zabawki - zdjęcie,
      - wykonanie z surowców wtórnych modelu Ziemi - zdjęcie,
      - jakaś inna wymyślona przez ucznia aktywność z okazji Dnia Ziemi.

      Wszystkie prace zostały ocenione, a najciekawsze umieszczone na stronie internetowej szkoły.

     • 22.04.2021 Dzień Ziemi

     • Prezentacja przygotowana przez uczennicę klasy 6a - Natalię T.

      Prezentacja przygotowana przez uczennicę klasy 3a - Polę N.

     • 78. rocznica powstania w getcie warszawskim

     •         78. rocznica powstania w getcie warszawskim. Bohaterki i bohaterowie walczyli o godność, bez wielkich nadziei na zwycięstwo. Żonkil, symbol szacunku i pamięci o powstaniu.

      PAMIĘTAMY

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • sp3@siemiatycze.eu
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4
 • Galeria zdjęć

   brak danych