WRZESIEŃUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
Dziękujemy...
Z dumą informujemy, że uczniowie, rodzice i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach w minionym roku szkolnym wsparli leczenie Mikołaja Karelusa – dwulatka z Białegostoku chorującego na SMA – kwotą 585,3 zł.
Dziękujemy za hojność i zaangażowanie w pomoc Mikołajkowi. Chłopiec miesiąc temu zakończył zbiórkę i otrzymał najdroższy lek świata. Mikołaj jest obecnie intensywnie rehabilitowany i stawia swoje pierwsze kroki. Niezmiernie się cieszymy, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego sukcesu. Dziękujemy.XVIII Mazurski Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców
I miejsce – UKS Kangur Siemiatycze - dziewczęta klasa 7a sportowa
II miejsce- TS Siemiatycze – chłopcy klasy 7KRÓL STRZELCÓW POGORZELSKA Katarzyna (UKS Kangur Siemiatycze)
KRÓL STRZELCÓW MARKS Marcel (TS Siemiatycze)
„SIÓDEMKA" TURNIEJU: LENDZION Karol (TS Siemiatycze), ZAJĄCZKOWSKI Maciej (TS Siemiatycze)Nagrody indywidualne: MVP TURNIEJU KOWALSKA Marcelina (UKS Kangur Siemiatycze)
„SIÓDEMKA" TURNIEJU PIEŚLUK Pola (UKS Kangur Siemiatycze), TARASIUK Natalia (UKS Kangur Siemiatycze)
Trenerzy Jurek Roszczenko i Norbert MarksGratulujemy zawodnikom i trenerom i życzymy dalszych sukcesów.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele na całym świecie, organizują wiele interesujących zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
W naszej szkole w ramach rewalidacji logopedycznej również obchodziliśmy to święto.Marlena Skrocka-Koc
Międzynarodowy Dzień Kropki - kl. I c
Wycieczka do Ciechanowca
15 września klasa III c wybrała się na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa, Skansenu i Muzeum Pisanki w Ciechanowcu. Podczas zwiedzania uczniowie oglądali eksponaty znajdujące się w neorenesansowym pałacu i innych historycznych obiektach. Wiele emocji wzbudziła wystawa ok. 2000 pisanek. Uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej "Niezwykłe życie pszczół". Piękna, słoneczna pogoda, oraz malownicze tereny zespołu pałacowo-parkowego przysporzyły uczniom wielu wrażeń. Po zwiedzaniu było ognisko i kiełbaski.
Pierwsza grupa projektowa na Litwie
Dentobus
Pożegnanie lata
Przyszła jesień, zmieniła się aura. Uczniowie klasy I b i I c z II grupy świetlicowej pożegnali już lato. W czwartek 16 września sala świetlicowa przybrała inny wystrój i uczniowie poczuli się jak na plaży w słoneczny dzień. Humory i apetyty dopisywały, a muzyka z przebojami lata uzupełniła wspaniały nastrój.
K. Tokarska
Nie od dziś wiadomo, że „ruch to zdrowie”. Wspólne zabawy na patio pozwalają również na wzmocnienie odporności.
E. Moga
Diecezjalny Dzień Młodzieży
Czas to miłość - pod takim hasłem 14 września odbył się w Drohiczynie, Diecezjalny Dzień Młodzieży, na który przyjechało ok. 2000 młodych ludzi z diecezji drohiczyńskiej. Grupa uczniów z naszej szkoły również wzięła udział w tym spotkaniu. Były tańce integracyjne, konferencja o miłości, Msza święta pod przewodnictwem bpa drohiczyńskiego Piotra Sawczuka i koncert zespołu MUODE KOTY. Dla wszystkich przygotowano poczęstunek w ogrodach, na terenie Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.
Ksiądz Biskup interpretując słowa Kardynała Wyszyńskiego mówił, że "Najważniejszy jest Bóg, najważniejsze jest niebo, a więc to, by na wieki być w bliskości Boga, by zamieszkać w Jego domu (… ) nieba nie dostaje się za pieniądze, ale wyłącznie za miłość, za pokorną, żmudną pracę nad usuwaniem egoizmu, myślenia wyłącznie o swojej wygodzie, a otwierania serca na Pana Boga i na drugiego człowieka, działanie dla jego dobra”. Po spotkaniu młodzież skorzystała z oferty kawiarni „Za bramą”.Obchody Dnia Sybiraka
Obchody Dnia Sybiraka - część artystyczna pt. Pamięć i tożsamość w wykonaniu naszych uczniów pod opieką p. K. Kasperuk i p. L. Ryszczuka z udziałem pocztu sztandarowego, dyrekcji, uczniów, nauczycieli i rodziców. Pamiętamy...
Wizyta przedszkolaków
We wtorek 21 września gościliśmy przedszkolaków z grupy Sówki z Przedszkola Gminnego w Siemiatyczach. Dzieci zapoznały się z budynkiem szkoły, poznały pracę biblioteki, odwiedziły halę sportową i szkolną stołówkę. Zobaczyły też jak wygląda świetlica. Dziękujemy za odwiedziny. Zapraszamy od września.
Wycieczka kl. III a do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
Druga grupa PMU na Litwie
Plakaty drugiej grupy PMU
Młodzi, zdolni graficy - plakaty wykonane podczas projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" w Niemenczynie na Litwie.
"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie kl. I z policjantami
Zajęcia z terapii ręki
Uczniowie na zajęciach terapii ręki usprawniali małą motorykę, czyli precyzyję ruchów rąk, dłoni i palców. Dostarczali wrażeń dotykowych umożliwiających poznawanie różnych kształtów i struktur materiałów.Na zajęciach pobudzają swoje zainteresowania i aktywności własne.
Dzień Języków Obcych
Wycieczka do Bujenki kl. II b
Wycieczka klasy II b na "Ranczo na Sówce" w BujenceInscenizacja "Jesienny bal" w wykonaniu uczniów z klasy II b
"Czytanie ma głos"
W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, 29 września nasza szkoła przyłączyła się do I edycji akcji czytelniczej „Czytanie ma głos!”. Organizatorami akcji jest Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku oraz białostocki oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Oprócz społeczności szkolnej akcję rozpoczęły także 2 grupy przedszkolne: Tygryski i Muchomorki.Wizyta w bibliotece miejskiej
29 września uczniowie klasy III c wybrali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Siemiatyczach. Zostali zapoznani z nowościami książkowymi, które pojawiły się na półkach biblioteki, a przy okazji wypożyczyli lekturę do czytania. Nikola, Kalina, Mikołaj i Hubert otrzymali nagrody książkowe za udział w akcji "WAKACYJNE BINGO LITERACKIE". Już są zainteresowani następna akcją czytelniczą.
„Aktywny powrót uczniów do szkół”
"Czytanie ma głos"
Z okazji Dnia Głośnego Czytania przyłączyliśmy się do akcji "Czytanie ma głos". Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas czytali dzieciom w świetlicy. Ponieważ dzieci prosiły o jeszcze, akcja ma być kontynuowana.
Dzień Chłopaka w kl. III c
Dzień Chłopaka w klasie III c obchodzono bardzo wesoło. Była mini foto budka, słodkości i oczywiście gorące życzenia.
Dzień Chłopaka w VII c
PAŹDZIERNIK
Śladami Patrona i nie tylko…
We wtorek, 5 października, nasi uczniowie uczestniczyli w pielgrzymce do Ostrożan i Drohiczyna. W Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach grupa uczestniczyła we Mszy Świętej, w Drohiczynie zwiedzała Muzeum Diecezjalne z salą pamiątek z wizyty Jana Pawła II, centrum kajakarstwa, katedrę Trójcy Przenajświętszej oraz Wyższe Seminarium Duchowne. Po obiedzie w restauracji „Pod Katedrą” uczniowie zajrzeli na wystawę starych motocykli, a potem udali się na Górę Zamkową. Zwieńczeniem wycieczki była wyprawa do krzyża upamiętniającego wizytę Jana Pawła II w Drohiczynie oraz modlitwa w miejscu lądowania papieskiego helikopteru.
Młodzi Obserwatorzy Przyrody
Podczas zajęć przyrodniczych "Ciekawi świata" uczniowie z wielkim zainteresowaniem obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią.
2 października obchodzimy święto Aniołów Stróżów. Dzieci z klas I-III wykonały prace plastyczne, w których przedstawiają jak wyobrażają sobie swoich Aniołów. Prace można podziwiać na wystawie.
Misja Uganda
7 października uczniowie klas młodszych wzięli udział w spotkaniu z p. Aleksandrą Wojtkowską, której pasją jest pomaganie innym. Pani Ola czterokrotnie zdecydowała się na wyjazd do Ugandy. Chętnie opowiadała o swoich wyjazdach, o pracy misjonarzy i o sytuacji mieszkańców Afryki. Opowieści uzupełniły zdjęcia z pobytu w Ugandzie. Opowiadania zrobiły ogromne wrażenie na słuchaczach, zwłaszcza, że dotyczą dnia codziennego mieszkańców wschodniej Afryki. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia i wzięcia do ręki gadżetów wykonanych własnoręcznie przez podopiecznych podróżniczki: piłki i lalki zrobione z liści bambusa, samochodziku z drutu metalowego oraz ubrań.
Dzień Gier Planszowych
Bez komputera też można dobrze się bawić i wykazać się swoją inteligencją - uczniowie kl. III a i VII b.
Wycieczka w kierunku....przeszłości
Któż z nas nie chciałby znaleźć się w wehikule czasu i odwiedzić ludzi w przeszłości. Wielu myśli, że świetnie poradzilibyśmy sobie w minionych epokach, bo przecież jesteśmy mądrzejsi i bardziej rozwinięci cywilizacyjne od naszych przodków. Tymczasem, gdyby przyszło nam żyć w dawnych czasach, to dopiero mielibyśmy próbę charakterów 8 października uczniowie klas IV naszej szkoły wybrali się na wycieczkę ku przeszłości. Odwiedzili skansen wsi podlaskiej w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu, gdzie zobaczyli, w jakich warunkach mieszkali ludzie w XIX w., poznali ich sposób podróżowania i narzędzia pracy. Duże zainteresowanie wzbudziło muzeum wiejskiej szkoły i zgromadzone tam dawne zabawki. Pomimo chłodnego poranka, pogoda dopisała, a barwny jesienny krajobraz dostarczył dużo wrażeń uczestnikom wyjazdu.
Zajęcia logopedyczne
Skuteczność i powodzenie terapii logopedycznej w dużej mierze zależy od systematyczności zajęć oraz kontynuowania ćwiczeń w domu. Dlatego dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne zadeklarowały, iż obowiązki będą pilnie wypełniać.
„Wszystkim tu przysięgam obowiązki swe pilnie wypełniać. Na zajęcia chodzić obiecuje – w ten sposób na sukces zapracuje. W domu ćwiczyć również będę i w ten sposób umiejętność pięknego mówienia zdobędę.”Marlena Skrocka-Koc
Wycieczka klas VII i VIII
W dniach 6 i 7 października br. uczniowie klas VIII i VII wraz z opiekunami odbyli dwudniową wycieczkę krajoznawczą na tereny Śląska. W Olsztynie zobaczyli ruiny zamku królewskiego i wysłuchali wiele ciekawych faktów związanych z tym miejscem. Obejrzeli też pałac i park w Złotym Potoku zgłębiając podawane przez przewodnika wiadomości historyczne i przyrodnicze. W Leśniowie zapoznali się z interesującą historią powstania Jasnej Góry, po czym mogli zwiedzać znajdujące się tam ciekawe miejsca, takie jak: Skarbiec Jasnogórski, Muzeum 600-lecia Jasnej Góry, Salę Rycerską, Bastion św. Rocha oraz kaplicę Cudownego Obrazu.
7 października wzięli również udział w uroczystościach związanych z XXI Ogólnopolską Pielgrzymką Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę, która odbywała się pod hasłem „Nie lękajcie się…”. Było tam ponad 150 Pocztów Sztandarowych i ok. 6 tys. dzieci i młodzieży z całej Polski. Celem modlitewnego spotkania było dziękczynienie za dar Osoby wspaniałego Patrona oraz zachęta do naśladowania Jana Pawła II i wdrażania Jego nauki w życie. W czasie głoszonej homilii ks. Biskup Henryk Tomasik zachęcał obecnych, aby chętnie dzielili się z innymi doświadczeniem wiary, bo to usuwa wszelki lęk.Barbara Oleksiuk
Dzień Bezpiecznego Komputera
12 października uczniowie klasy II b rozmawiali na temat bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Obejrzeli film edukacyjny Sieciaki.pl - Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Następnie na podstawie zdobytych wiadomości stworzyli regulamin bezpiecznego korzystania z komputera.
Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2021
Ślubowanie klas I
W klasie III c odbył się klasowy konkurs o tytuł Mistrza Kaligrafii. Głównym celem tego konkursu było mobilizowanie uczniów do starannego i estetycznego pisania. Po wnikliwej analizie prac uczniowie wyłonili trzech zwycięzców. „Mistrzem Kaligrafii” została: Nikola, Maja i Kacper. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody- niespodzianki.
Wszystkim gratuluję i zachęcam do pięknego pisania, bo...... każdy może zostać Mistrzem Kaligrafii!!!
A już niedługo odbędzie się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Kaligrafii, śledźcie stronę szkoły.Katarzyna Nayda
Dzień Papieski
W naszej społeczności szkolnej dnia 15 października przeżywaliśmy XXI Dzień Papieski oraz 43 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia odbyła się uroczysta Akademia przygotowana przez s. Benignę, p. Lechosława Ryszczuka oraz uczniów klasy VII d. W czasie Akademii mocno wybrzmiało wołanie Jana Pawła II, którym rozpoczął swój pontyfikat: "Nie lękajcie otworzyć drzwi Chrystusowi". Tylko Chrystus ma słowa życia. Chrystus przyszedł na ziemię dla dobra każdego człowieka, by służyć człowiekowi. Żyjemy w coraz bardziej podzielonym świecie, gdzie głębokie różnice poglądów politycznych i etycznych sprawiają często, że ludzie nie mogą już ze sobą rozmawiać. W tym podzielonym i skłóconym świecie wszyscy, którzy zwą się chrześcijanami są posłani do każdego człowieka, bo każdego człowieka dosięga miłujące spojrzenie Chrystusa – Zbawiciela. Staramy się, nas Drogi Patronie wprowadzać w życie Twoje słowa, chociaż dobrze wiemy, ze różnie nam to wychodzi. Dlatego prosimy, byś wspierał nas z Domu Ojca swoją modlitwą.
s. Benigna
Dzień Papieski w bibliotece szkolnej
Biblioteka szkolna aktywnie włączyła się w obchody Dnia Papieskiego, który w br. przebiegał pod hasłem "Nie lękajcie się”. Z tej okazji została przygotowana gazetka okolicznościowa i wystawa książek o Janie Pawle II. Dzieci mogły obejrzeć książki i albumy o Papieżu znajdujące się w bibliotece oraz prezentację multimedialną na temat życia i nauczania Patrona szkoły, a także posłuchać pieśni o Papieżu. Była też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o Janie Pawle II poprzez rozwiązywanie quizu. Młodsze dzieci dostawały obrazek do kolorowania, a starsze - cytaty z nauczania Ojca św.
Barbara Oleksiuk
Dzień Papieski
Składanie kwiatów pod pomnikiem Jana Pawła II przez delegacje uczniów z klas naszej szkoły.
Makieta lasu
Kolejne bardzo ciekawe i pomysłowe prace wykonali uczniowie klasy III c. Tym razem były to makiety lasu wykonane na podsumowanie zajęć z edukacji przyrodniczej: „Warstwy lasu”. Z naturalnych elementów przyrody powstały prawdziwe cuda.
Niezwykła inicjatywa modlitewna
Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi katechetami włączyli się w międzynarodową akcję modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu”, która została wyznaczona na dzień 18 października br. Łącząc się duchowo z tysiącami innych dzieci zanoszących do Boga przez wstawiennictwo Maryi prośbę o pokój i jedność na świecie, odmawiali różaniec na katechezie i w kościele we wskazanej intencji.
Kampania modlitewna została zorganizowana przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i ma na celu przywrócenie wiary w moc modlitwy. Ogólnoświatowa inicjatywa jest zaproszeniem, by przypomnieć sobie słowa Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój.
Udział w akcji potwierdziło ponad 230 tysięcy dzieci z całego świata, z około 150 krajów, również regionów ogarniętych wojną. „Różaniec jest jedynym źródłem siły fizycznej i psychicznej dla naszych mieszkańców” – powiedział lider jednej ze wspólnot w Birmie.
Przywołując słowa św. Ojca Pio: „kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”, dzieci modliły o jedność i pokój na całym świecie, ze świadomością, że modlitwa może przynieść pocieszenie i nadzieję w rejonach, w których spokój jest zakłócany przez wojny i prześladowania.Barbara Oleksiuk
Memory logopedyczne
Dnia 25.10.2021 r. został rozstrzygnięty konkurs pt. „Memory logopedyczne”. W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas I - III.
Nagrody główne w konkursie otrzymali:I miejsce – Natalia Szawkało kl. III a, Adam Piotrowski kl. III a
II miejsce – Zofia Koc kl. II b, Mateusz Koc kl. I c
III miejsce – Karolina Olędzka kl. III c, Wojciech Siekierko kl. II aZwycięzcom gratulujemy.
Marlena Skrocka-Koc
Ocalić od zapomnienia
W poniedziałek 25 X uczniowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w akcji „Ocalić od zapomnienia”. Młodzi ludzie sprzątali stare opuszczone groby, a także modlili się za zmarłych i zapalili znicze.
Odwiedzamy miejsca pamięci - kl. II a
LISTOPAD
"Śniadanie daje moc"
8 listopada klasa II b wzięła udział w akcji "Śniadanie daje moc".
Dary serca na Misje
Nasza szkoła nieustannie podejmuje różne działania mające na celu wdrażanie w życie nauczania swojego Patrona. Jednym z nich jest realizacja misyjnego testamentu Ojca św., który powiedział że „Największą troską mego serca są misje” (1987). W dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 r., który odbył się w Niedzielę Misyjną Papież zaznaczył pragnienie całego Kościoła: „…aby Chrystusowe słowa życia dotarły do wszystkich ludzi i zostały przez nich przyjęte jako orędzie nadziei, zbawienia, ogólnego wyzwolenia”. O potrzebie zaangażowania wszystkich wierzących w dzieło misyjne napisał też w encyklice „Redemptor hominis”.
Od wielu lat uczniowie na katechezach lub bezpośrednich spotkaniach z Misjonarzami, są zapoznawani z pracą Misjonarzy na różnych kontynentach oraz trudnymi warunkami życia ich rówieśników w krajach misyjnych. Następnie są zachęcani do modlitwy w intencji Misji oraz do otwartości serca na pomoc materialną potrzebującym. Oprócz wielokrotnej zbiórki ofiar pieniężnych, przyborów szkolnych i zabawek dla dzieci z Afryki, szkoła przystąpiła do programu „Adopcja Serca” i w tygodniu Misyjnym zorganizowała akcję charytatywną na opłacenie szkoły i wyżywienia na cały rok dla 2 dzieci z Sierocińca w Nguelemendouka.
Naszymi podopiecznymi są: Eba Brayan Johny z kl. IV i Nanga Leandra Trecie z kl. II.
Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy ofiarnie wzięli udział w organizowanej akcji. Zebrane pieniądze w całości zostaną przekazane na wybrany cel. Dziękujemy bardzo również p. Hannie Wiercińskiej za przekazane dary na naszą akcję charytatywną. Podziekowanie_list.pdfBarbara Oleksiuk
Szkolny Konkurs Kaligraficzny
9 listopada odbył się Szkolny Konkurs Kaligraficzny dla uczniów klas II - III pod hasłem „Mistrz Kaligrafii”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów uczniów, po 4 reprezentantów z klasy. Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania i bardzo dobrze sobie z nim poradzili. Znaleźli się wśród nich jednak tacy, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie.
Oto wyniki z podziałem na kategorie wiekowe:
Mistrz Kaligrafii klas III Natalia Szawkało kl.III
Wicemistrz Kaligrafii klas III Szymon Gawrysiuk kl.III b
Mistrz Kaligrafii klas II Zuzanna Walczak kl. II a
Wicemistrz Kaligrafii klas II Zofia Koc kl. II b
Wicemistrz Kaligrafii klas II Adam Fabijański kl. II aZwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i piękne prace.
Patriotyczne roboty kl. I d
Jesienny wieczór filmowy
Klasa III b i III c pełna uczniów, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli siedzą w szkole od 18.00 do 21.00 i są jeszcze z tego faktu zadowoleni i to tuż przed długim weekendem? To tak rzadko spotykana sytuacja, że aż trudno w to uwierzyć. Tym razem jednak powód był szczególny. W środę, 10 listopada, odbył się "Jesienny wieczór filmowy".
Logopedyczny Konkurs Recytatorski „Języczkowe przygody logopedyczne”
Dnia 25.11.2021 odbył się Logopedyczny Konkurs Recytatorski pt. „Języczkowe przygody logopedyczne”. Do konkursu przystąpiły uczennice z klas I - III. Dziewczynki pięknie zaprezentowały umiejętności recytatorskie. Z pełnym zaangażowaniem, odpowiednią intonacją, dykcją wygłosiły wiersze. Wszystkie uczestniczki konkursu otrzymały pamiątkowe dyplomy, a laureatki nagrodę rzeczową.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Zofia Koc kl. II b
II miejsce - Maja Ryżko kl. III b
III miejsce - Emilia Dmitruk kl. I bWszystkim uczestniczkom bardzo gratulujemy!
Zajęcia socjoterapeutyczne
"To co znajduje się za nami i to co znajduje się przed nami jest drobnostką w porównaniu z tym, co jest w nas." Ralph Waldi Emerson
III Gala Wolontariatu w Siemiatyczach
W dniu 25.11.2021 r. mieliśmy możliwość uczestniczenia w III Gali Wolontariatu w Siemiatyczach. Serdecznie gratulujemy Szymonowi Bobińskiemu, naszemu absolwentowi i wieloletniemu wolontariuszowi, który został laureatem konkursu na najaktywniejszego wolontariusza - nagroda im. Łukasza Glinko. Konkurs był organizowany przez Dekanalny Instytut Kultury Prawosławnej i Stowarzyszenie Centrum na Wschodzie, a adresowany do powiatu siemiatyckiego, bielskiego i hajnowskiego. Szymon zajął też I miejsce w Regionalnym Konkursie WOLONTARIUSZ ROKU KORPUSU SOLIDARNOŚCI organizowanym przez Korpus Solidarności.
Serdecznie gratulujemy!
Woda to skarb
W dniu 26 listopada dzieci z klasy I d uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach. Tematem spotkania to "Woda to skarb". Uczniowie dowiedzieli się jak ograniczać zuzycie wody i dbac o nią, gdyż jest największym skarbem dla ludzi. Także uczniowie uczestniczyli w eksperymentach z wodą. Na koniec spotkania dzieci otrzymały dyplomy.
Czytajmy „Świerszczyk”
Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” to nowoczesne a jednocześnie najstarsze czasopismo dla dzieci w Europie. Pierwszy jego numer ukazał się w 1945 roku. „Świerszczyk” to recepta na problemy z czytaniem. Warto po niego sięgnąć, ponieważ zawiera dużo ciekawych wiadomości, pięknych opowiadań i ilustracji, mnóstwo zagadek, konkursów i łamigłówek, wiele interesujących pomysłów na prace plastyczne. Doceniając wartość „Świerszczyka” nasza szkoła od wielu lat prenumeruje to czasopismo. Wszyscy chętni mogą je wypożyczyć. Serdecznie polecamy.
„Świerszczyk” jest częstym gościem na zajęciach u dzieci w świetlicy i w bibliotece. Klasa I d regularnie rozwiązuje „świerszczykowe” łamigłówki a klasa III c wzięła nawet udział w konkursie ogłoszonym przez to czasopismo i może się pochwalić pięknymi ilustracjami, które powstały z tej okazji.
Więcej informacji o „Świerszczyku” - https://swierszczyk.pl/E. Szymala, K. Nayda, I. Łojko-Łukianiuk
Sala Integracji Sensorycznej
Sala Integracji Sensorycznej wyposażona w ramach projektu Nowoczesna Szkoła Oknem na Świat w Gminie Siemiatycze.
Andrzeju, Andrzeju…
“Andrzeju, Andrzeju…
wróżb nadszedł czas.
Pokaż nam łaskawie,
co w przyszłości czeka nas”Tymi słowami zaczął się wieczór filmowo-andrzejkowy w kl. III c. Klasowe wróżki przepowiadały przyszłość. Wywróżono przyszłe zawody i sympatie, nadchodzące szczęśliwe dni. Wszystkie wróżby zawierały pozytywne rady, wskazówki i przepowiednie. Podczas zabaw andrzejkowych w klasie było dużo radości i wybuchy śmiechu. Wszystko z przymrużeniem oka, bo „przecież to tylko zabawa”.
Inauguracja roku akademickiego PUD
Inauguracja roku akademickiego Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego z udziałem naszych uczniów.
Konkurs kaligraficzny kl. I d
Dnia 29 listopada uczniowie klasy I d uczestniczyli w klasowym konkursie kartograficznym. Zadaniem uczniów było przepisywanie tekstu o kotach.
Andrzejkowe wróżby w klasie 2 a
Andrzejkowe wróżby w klasie 2 b
Andrzejki w klasie 3 b
Zwycięzcy konkursu logopedycznego pt. „Memory logopedyczne”
I miejsce – Natalia Szawkało kl. III a, Adam Piotrowski kl. III a
II miejsce – Zofia Koc kl. II b, Mateusz Koc kl. I c
III miejsce – Karolina Olędzka kl. III c, Wojciech Siekierko kl. II aZwycięzcom gratulujemy.
Marlena Skrocka-Koc
GRUDZIEŃ
Kalendarze adwentowe
Adwent rozpoczęty, a nim czas dobrych uczynków i pracy nad sobą. Prezentujemy prace uczniów, którzy wykonali kalendarze adwentowe z dobrymi uczynkami na każdy dzień. Prace bardzo kreatywne. Zachęcamy do naśladowania.
KONKURS „Wartościowe opowieści”
Cyprian Błaszczuk uczeń kl. VI a otrzymał wyróżnienie w diecezjalnym konkursie „Wartościowe opowieści”... Mottem tego konkursu były słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Pokój światowy zaczyna się od pokoju naszego serca”.
W konkursie wzięło udział 30 szkół podstawowych z terenu całej diecezji. Wpłynęło 182 prace plastyczne i 54 prace literackie. Serdecznie gratulujemy Cyprianowi!Woda źródłem życia
Woda źródłem życia - spotkanie uczniów z klasy 1c z pracownikami Gospodarki Komunalnej. Pani Kasiu, Pani Krysiu i Panie Mariuszu serdecznie dziękujemy za ważną lekcję i wodne eksperymenty.
W KRAINIE BAJEK I BAŚNI
3 grudnia dzieci z klasy I d przeniosły się do świata fantazji, by spotkać się ze znanymi postaciami z ulubionych bajek i baśni. Uczniowie przypomnieli sobie treści znanych bajek i baśni, żeby móc wykazać się znajomością bajek w przygotowanych dla nich zadaniach. Pani Ela Szymala przygotowała również dla dzieci wystawę książek w bibliotece o których rozmawialiśmy. Celem tego spotkania było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Miłą niespodzianką były także książki, które dzieci dostały od pani dyrektor Joanny Gołubkiewicz. Serdecznie dziękujemy!
Patrycja Aleksiejuk
Modele komórek
Modele komórek zostały wykonane na zajęciach z Projektu "Nowoczesna szkoła". Pracę wykonali uczniowie klas 5c i 5b.
Mikołajki
Idą święta...
Prace uczniów z klasy I d
Zbiórka na wózek dla Pani Martyny
"Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
Posumowaliśmy akcję. Zebraliśmy 1480 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy się zaangażowali.
Wyniki konkursu plastycznego "Moja ulubiona postać z bajki lub baśni"
W konkursie wzięło udział 63 uczniów.
W kategorii klas I zwycięzcami zostali:
I miejsce - Katarzyna Mikołajczuk kl. I a,
II miejsce - Antoni Urbański kl. I c,
III miejsce - Mateusz Koc kl. I c,Wyróżnienia - Jakub Suszyński kl. I a, Karolina Matwijiw - Świetlińska kl. I a, Marta Jankowska kl. I a, Amelia Mazur kl. I a, Mikołaj Dubiec kl. I b, Miłosz Pyzowski kl. I c, Lena Sidun kl. I c, Aleksandra Sawczuk kl. I c, Marianna Mikołajczuk kl. I d.
W kategorii klas II zwycięzcami zostali:
I miejsce - Aleksandra Syczewska kl. II b,
II miejsce - Miłosz Wojtkowski kl. II b,
III miejsce - Kacper Augustyniak kl. II a oraz Wojciech Siekierko kl. II a,
Wyróżnienia - Jakub Bartosiak kl. II b, Aleksander Romanowski kl. II b, Helena Zajega kl. IIa, Zuzanna Walczak kl. II a.W kategorii klas III zwycięzcami zostali:
I miejsce - Olaf Putkowski kl. III a,
II miejsce - Maja Kosińska kl. III a,
III miejsce - Jan Żabiński kl. III a,Wyróżnienia - Lena Dziedzia kl. III b, Natalia Szawkało kl. III a.
Zwycięzcom gratulujemy!
Patrycja Aleksiejuk
Dyktando Papieskie
Nasi studenci - drugi zjazd
Rewalidacja logopedyczna z wykorzystaniem programu multimedialnego
Terapia logopedyczna z wykorzystaniem programu „EDUTERAPEUTICA LOGOPEDIA”. Produkt zakupiony w ramach projektu „Nowoczesna szkoła okiem na świat w Gminie Siemiatycze”. Program ten jest najnowszym dostępnym na rynku, komputerowy programem terapeutycznym do pracy z dziećmi wykazującymi zaburzenia rozwoju mowy.
Marlena Skrocka-Koc
Stroiki bożonarodzeniowe
Klasa III aKonkurs międzyklasowy na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy
Święta tuż, tuż...
Klasa II bWycieczka do Siedlec
We wtorek 14.12.2021 nasi uczniowie znakomicie bawili się w Parku Trampolin oraz mieli możliwość obejrzenia wzruszającego, familijnego filmu "Chłopiec z chmur". To był dobrze spędzony czas. Dziekujęmy organizatorom.
Świąteczne przygotowania
Klasa II aWizyta w bibliotece i „Pierwsze abecadło”
"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji." Maria Dąbrowska
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie otrzymali wyjątkowy upominek - Wyprawkę Czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”. Wierzymy, że za sprawą „Pierwszego abecadła” nauka czytania, która jest jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed pierwszoklasistami u progu szkolnej edukacji może stać się prawdziwą przyjemnością.
Mamy nadzieję, że wizyta w bibliotece szkolnej, pierwsza lekcja biblioteczna i książka wręczona osobiście przez dyrektor szkoły – panią Joannę Gołubkiewicz zapoczątkują u naszych uczniów niekończącą się pasję czytania, zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.
Wyprawka Czytelnicza jest inicjatywą Instytutu Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”. Do wyprawki dołączono także „Kreatywny alfabet” - plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania oraz broszurę „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, pełniącą rolę poradnika dla rodziców i opiekunów. Poradnik podpowiada, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Jest to zbiór ciekawych pomysłów na zabawy związane z tekstami z książki.
Rodziców zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej kampanii - http://wielki-czlowiek.pl/Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy klas pierwszych
Życzenia świąteczne
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia
Klasa I dJasełka bożonarodzeniowe
Zbliżają się święta…
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz rewalidacja logopedyczna w świątecznej odsłonie. To wspaniała zabawa, a przy tym ćwiczenia motoryki małej oraz ćwiczenia językowe.
Marlena Skrocka-Koc
„W oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia…”
16 grudnia 2021 r. uczniowie klasy I c obejrzeli wyjątkowy spektakl świąteczny Teatru Lalki i Aktora w Łomży p.t. „Skąd Mikołaj wie?”. Chociaż sztuka trwała godzinę, dzieci nie nudziły się ani przez moment. Wciągnęła je akcja, zachwyciła muzyka i piękne kostiumy aktorów. Przedstawienie to było transmitowane w ramach projektu „Teatr Internetowy TVP dla Szkół”.
To drugi w tym roku szkolnym spektakl, w którym uczestniczyli nasi uczniowie klas pierwszych. Podobne wzruszenia i emocje towarzyszyły także klasie I b, która 28 października obejrzała przedstawienie Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze „Tymoteusz wśród ptaków” - pięknie opowiedzianą historię o empatii i współczuciu.Nauczyciele bibliotekarze
"Podróż kosmiczna"
Podczas zajęć przyrodniczych "Ciekawi świata" uczniowie klas 2 i 3 wyruszyli w podróż kosmiczną. W czasie podróży zwiedzili Układ Słoneczny.
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM...
Dnia 17 grudnia zakończyliśmy akcję "I Ty możesz zostać swietym Mikołajem..." Mikołaj że Szkolnego Koła Caritas razem ze swoimi pomocnikami odwiedził dzieci w ZOL w Bacikach, uczniów Szkoły Specjalnej, podopiecznych WTZ, DPS oraz hospicjum. Zanieśliśmy kartki świąteczne, słodkości i środki czystości. Przede wszystkim jednak staraliśmy się obdarzyć dobrym słowem i serdecznością. Były życzenia i kolędy. I choć Mikołaj musiał zachować dystans to i tak wniósł wiele radości.
Wszystkim uczniom naszej szkoły i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji, a także za pomoc w transporcie.
Życzymy wielu łask Bożych od Dzieciątka Jezus.Wyniki III Ogólnopolskiego Konkursu Bożonarodzeniowego „Wigilijne życzenia’’
Kategoria 1-3:
- Miejsce I - Nikola Stelmach kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
- Miejsce II - Aleksandra Jabłońska kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wys. Mazowieckiem
- Miejsce III - Miłosz Pyzowski kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach; Zofia Rudź kl. I Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce
Wyróżnienie:
- Nikola Więckowska kl. I Szkoła Podstawowa nr 32 z Oddziałami Sportowymi i Dwujęzycznymi im. Floriana Kaji w Bydgoszczy
- Natalia Szawkało kl. III Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
- Jakub Niewiarowski kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
Kategoria 4-6:
- Miejsce I - Zuzanna Ćwikła kl. IV Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II W Białymstoku.
- Miejsce II - Lena Komoszyńska kl. V Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Piątka’’ w Olsztynie; Magda Wysocka kl. IV Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
- Miejsce III - Wiktoria Skorupińska kl. IV Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pielgrzymce
Wyróżnienie:
- Piotr Woliński kl.VI Szkoła Podstawowa nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach
Kategoria 7-8:
- Miejsce I - Łukasz Guzik kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 4 w Łowiczu
- Miejsce II - Amelia Moszonka kl. VIII Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świdnicy
- Miejsce III - Maja Żakowicz kl. VII Szkoła Podstawowa nr 45 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II W Białymstoku.
Nagroda Burmistrza Miasta Siemiatycze:
Weronika Roman kl. I Szkoła Podstawowa nr 3 w BrodnicyNagroda Dyrektora Szkoły:
Julia Jabczyk kl. III Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach; Kamil Kosk kl. II Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach.Nagroda Rady Rodziców:
Wiktoria Paszowska kl. II Szkoła Podstawowa w ChęcinachNagroda Przewodnika Turystycznego:
Franciszek Karanowski kl. IV Szkoła Podstawowa nr 5 w BiałymstokuNagroda Prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego:
Zuzanna Zielińska kl. VI Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej BiałejGRATULUJEMY!
DO POBRANIA: dyplom_za_udzial.docx
STYCZEŃ
Niewielkie gesty budują wielkie sprawy
W grudniu 2021 r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Podręczniki za grosiki - solidarność szkolna nie ma granic” organizowanej przez Fundację Dzieci Afryki w Warszawie. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie szkół w naszym kraju, aby każda klasa ufundowała przynajmniej jeden podręcznik, otwierając szansę na korzystanie z niego jednemu uczniowi w Afryce. Średni koszt zakupu jednego podręcznika wynosi 25 zł. Pierwsza edycja akcji dedykowana jest dwóm szkołom podstawowym: szkole im. Ryszarda Kapuścińskiego w Bundoli (Ghana) oraz szkole św. Elżbiety w Kiruddu (Uganda).
Organizatorzy informują, że „najpowszechniej stosowaną metodą uczenia w afrykańskiej szkole jest głośne powtarzanie słów czy zdań wypowiadanych lub zapisywanych na tablicy przez nauczyciela a następnie ich zapamiętywanie przez uczniów. I nie będzie inaczej dopóki uczniowie z biednych wiosek nie zostaną wyposażeni w podręczniki, a klasy wyposażone w pomoce dydaktyczne! Państwo nie zapewnia uczniom podręczników, a rodziców nie stać na ich kupno. Dzięki posiadanym podręcznikom dzieci mogliby efektywniej zdobywać i poszerzać wiedzę”.
Wielu uczniów naszej szkoły po raz kolejny swoją postawą okazało serce i wielką wrażliwość na potrzeby innych. Rozumiejąc jak ważne są podręczniki w procesie nauki w szkole, uczniowie zorganizowali zbiórkę pieniędzy w swoich klasach, aby choć trochę pomóc swoim biednym rówieśnikom w Afryce. Za zebraną kwotę będzie można ufundować 38 podręczników, czyli uszczęśliwić 38 dzieci.B. Oleksiuk
Światowy Dzień Kubusia Puchatka
18 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji dyżurujące klasy I b, I d i V c zorganizowały czytanie fragmentów książki „Kubuś Puchatek” i konkurs wiedzy o misiu. Każda klasa wykazała się znajomością przygód Kubusia i otrzymała pamiątkowy dyplom.
E. Kasperuk, I. Łojko-Łukianiuk
Karnawałowy Bal Maskowy
20 stycznia w II grupie świetlicowej odbył się barwny Karnawałowy Bal Maskowy. Wcześniej uczniowie własnoręcznie wykonali maski księżniczek, motyli, kotków, piesków i in. W przerwie tańców był poczęstunek. Apetyty dopisywały. Dziewczynki bal potraktowały trochę jak pokaz mody i dobrze. Wyglądały bardzo ładnie!!
Życzenia od klasy I b i I d
https://www.youtube.com/watch?v=PAG8bKED8U0
https://youtu.be/7Nx_wkOlo3s
Dokarmianie ptaków kl. I d
https://youtu.be/l9aiu7bMDLQ
LUTY
Nasze miasto
6 i 7 lutego 1863 roku miała miejsce bitwa pod Siemiatyczami. Była to największa bitwa powstania styczniowego między rosyjskimi oddziałami gen. Maniukina, a polskimi oddziałami powstańców płk. Walentego Lewandowskiego, Romana Rogińskiego i płk. Władysława Cichorskiego-Zameczka. Właśnie minęła 159 rocznica tego wydarzenia. Ponadto w tym roku przypada 480 rocznica nadania naszemu miastu praw miejskich. To dobra okazja do zgłębienia wiedzy o swojej miejscowości. Zapraszamy do obejrzenia naszych prac i zachęcamy do poszerzania wiedzy o naszym mieście.
Uczniowie kl. lll a
żródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Siemiatyczami
Bitwa pod Siemiatyczami
Prezentacje multimedialne przygotowane przez uczniów klas V, VII i VIIIl z okazji rocznicy bitwy pod Siemiatyczami stoczonej w czasie powstania styczniowego.
Bitwa_pod_Siemiatyczami_AleksandraD.ppsx
Bitwa_Siemiatycka_AmeliaB.ppsx
Bitwa_Siemiatycka_FilipM.ppsx
Bitwa_pod_Siemiatyczami_KacperK.ppsx
Bitwa_pod_Siemiatyczami_MajaJ.ppsx
Bitwa_pod_Siemiatyczami_MariaB.pdf
Bitwa_pod_Siemiatyczami_MariaM.ppsx
Bitwa_pod_Siemiatyczami_NataliaT.ppsx
Bitwa_pod_Siemiatyczami_NikolaK.ppsx
Bitwa_pod_Siemiatyczami_OliwiaK.ppsx
Bitwa_pod_Siemiatyczami_SzymonCz.ppsxŚwiatowy Dzień Pizzy
Walentynki
Walentynki – to święto zakochanych. W szkole jest to dobra okazja, by powiedzieć komuś miłe słowo, obdarzyć uśmiechem, wręczyć karteczkę z czerwonym serduszkiem. Dzieci z klas I-III nie zawiodły i tym razem. Przygotowały przepiękne walentynki. Zapraszamy do ich obejrzenia.
Walentynki
Walentynkowy wystrój sali nr 65 wykonany przez klasę VIII c.
Bransoletki na terapii ręki
Pomysł tworzenia bransoletek, pierścionków, gumek do włosów rozwinął się na zajęciach terapii ręki. Uczniowie rozwijali motorykę, ćwiczyły cierpliwość i nauczyły się czegoś nowego. Z okazji Walentynek dzieci mogły sprawić komuś prezent, taki bardzo wyjątkowy bo własnoręcznie wykonany, prosto z serca.
K. Nayda
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji o języku polskim.
22 lutego 2022 r. w ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 23 uczniów klas trzecich przystąpiło do konkursu ortograficznego. Mistrzem Ortografii została Apolonia Piotrowska z kl. III c. Pozostałe nagrodzone osoby to: Kalina Zieleniewska kl. III c, Magdalena Karwowski kl. III a, Natalia Szawkało kl. III a, Łukasz Pogorzelski kl. III b, Filip Waszkiewicz kl. III b. Gratuluję zwycięzcom dobrej znajomości reguł poprawnego pisania.
Ewa Moga
24 luty - Tłusty Czwartek
Bal karnawałowy w kl. I d
Bal karnawałowy w kl. I b
Zajęcia po feriach
A kto powiedział, że na zajęciach logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych realizowanych w ramach projektu musi być nudno. Powrót do nauki stacjonarnej po feriach. Jest super!
Marlena Skrocka-Koc
MARZEC
Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Prezentacje wykonane przez uczniów klas ósmych:
Zolnierze_Wykleci_AleksandraD.ppsx
Zolnierze_Wykleci_DominikT.ppsx
ZolnierzeWykleci_JakubK.ppsx
Zolnierze_Wykleci_MajaJ.ppsx
Zolnierze_Wykleci__MariaB.pdf
Zolnierze_Wykleci_MariaM-JuliaS.ppsx
Zolnierze_Wykleci_MateuszK.ppsx
Zolnierze_Wykleci_OliwiaK.ppsx
Zolnierze_Wykleci_ZofiaM.ppsxMiędzynarodowy Dzień Pisarzy
3 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Został on ustanowiony w 1984 roku. W tym dniu warto z wdzięcznością pomyśleć o twórcach naszych ulubionych książek.
Z okazji dzisiejszego święta w bibliotece szkolnej gościliśmy grupę przedszkolaków „Tygryski”. Dzieci przyszły na spotkanie ze swoim pluszakiem Tygryskiem i z uwagą wsłuchiwały się w „Kubusiowe opowieści o przyjaźni” czytane przez uczniów klasy V b.
A Ty, drogi Czytelniku o jakim pisarzu pomyślisz dziś ze szczególnym uznaniem?Nauczyciele bibliotekarze
Apele po I semestrze
Solidarni z Ukrainą
Dziękuję bardzo rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły za zaangażowanie i wielkie serce włożone w organizację pomocy na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.
Wołamy o pokój na ŚWIECIE
Ми просимо миру у СВІТІDzień Piegów 04.03.2022
Konkurs
Konkurs dla klas IV o bitwie o Siemiatycze w czasie powstania styczniowego. Organizator: klasa VII c.
Kukiełki z kl. II b
Własnoręcznie wykonane kukiełki przez uczniów klasy II b.
Nocowanie w szkole
Jednak uczniowie klasy III c w szkole czują się najlepiej „Piżama party” - nocowanie w szkole.
Wojewódzki półfinał Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt
10.03.2022 w Kleosinie rozegrano Półfinał wojewódzki (Finał grupy południowej) Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Zagrały zespoły: SP3 Siemiatycze, SP 3 Bielsk Podlaski, SP Kleosin, SP Turośń Kościelna.
Dziewczęta z SP 3 Siemiatycze wysoko pokonały swoje przeciwniczki, zajmując 1 miejsce w turnieju, tym samym uzyskując awans do finału wojewódzkiego.
Wyniki meczów z przeciwnikami: z SP Kleosin – 16:5, z SP 3 Bielsk Podlaski – 17:2, z SP Turośń Kościelna – 21:4.
Szkołę SP3 Siemiatycze reprezentowały: Tarasiuk Natalia (br), Łukaszuk Blanka (1), Pieśluk Pola (2), Kozakowska Aurelia (-), Stawiecka Gabriela (2), Bobienko Maja (14), Pogorzelska Katarzyna (18), Skrzeczyńska Zuzanna (1), Mikołajczuk Oliwia (br), Kowalska Marcelina (16) - w nawiasach podano ilość zdobytych bramek.Wystawa pająków i skorpionów
Uczniowie klasy III c mieli możliwość obejrzenia „Wystawy pająków i skorpionów” zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzieci zobaczyły żywe okazy niezwykłych stworzeń. Wśród nich m.in. jeden z najniebezpieczniejszych pająków świata: Latrodectushasselti, jeden z największych gatunków: ptasznika Theraphosastirmi, a także liczne skorpiony. Mieli możliwość fotografowania wszystkich prezentowanych okazów. Podczas tej nietypowej lekcji uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących budowy, trybu życia oraz znaczenia pajęczaków w przyrodzie. Bliski kontakt z żywymi okazami, to także sposób na przełamanie negatywnych stereotypów oraz fobii…
Wystawa pająków i skorpionów, kl. III a
Ogródek na parapecie kl. II a
Wiosna w kl. I b
Obchody pierwszego dnia wiosny w klasie I b.
21 marca, Dzień Kolorowej Skarpety, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Jest to idealna okazja, aby porozmawiać z dziećmi na temat tolerancji, szacunku, wsparcia oraz przyjaźni.
Marlena Skrocka-Koc
Wiosna w kl. III b
Klasa III b świętuje I dzień wiosny. Mamy nadzieję, że z nami już zostanie.
Wiosna w kl. II b
Korzystając ze słonecznej aury uczniowie klasy II b wybrali się na spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Udało się znaleźć ich całkiem sporo! W pobliżu szkoły zakwitły piękne krokusy, latały motyle, śpiewały ptaki, a na drzewach i krzewach dzieci zauważyły pąki i bazie. Po powrocie do szkoły wspólnie zjadły pyszną pizzę z Pizzerii Pepperoni, za którą ślicznie dziękujemy!
"Zielono mi" Pierwszy Dzień Wiosny
Sukcesy w konkursie „Mistrzowie Recytacji”
22 marca 2022 roku w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje miejskie II Wojewódzkiego Przeglądu Niezawodowej Twórczości Teatralnej - „PIKtoGRAmy”.
Nasza szkołę w konkursie „Mistrzowie Recytacji” w kategorii klas I-III reprezentowały uczennice:- Milena Michalczuk – kl. I c
- Maria Konstanciuk – kl. I c
- Natalia Kosk – kl. II b
- Gabriela Gołębiowska – kl. III c
Dziewczęta były doskonale przygotowane. Wszystkie otrzymały dyplomy i nagrodę książkową. Miło nam poinformować również, że Natalia Kosk zdobyła wyróżnienie, a Maria Konstanciuk uzyskała tytuł laureata konkursu i wraz z Ewą Gregorczuk – uczennicą SP nr 1 będzie reprezentować Siemiatycze na szczeblu wojewódzkim.
Trzymamy kciuki. Wszystkim naszym recytatorkom serdecznie gratulujemy.Ogródek na parapecie w klasie II b
Woda Źródłem Życia kl. II a
Kwiaty wiosenne
Wyklejanki z nasin wykonane przez uczniów klasy II b.
Czytelnicze spotkania klasy I d z wiosną
Dzieci uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach w związku z rozpoczętą kalendarzową wiosną. Czytały także krótki wiersz o bocianie z podziałem na role.
Patrycja Aleksiejuk i Iwona Łojko-Łukianiuk
Wiosna w świetlicy
Chodzi Wiosna po szkole... i doszła do świetlicy. W poniedziałkowe słoneczne południe 28 marca w II grupie świetlicowej zrobiło się wiosennie. Dziewczynki wcześniej przygotowały wianki na głowę z kwiatów wiosennych, ubrały suknie, a chłopaki postarali się o dobre humory i zabawy. Przy muzyce młodzieżowej uczniowie bawili się na pikniku, a apetyty dopisywały.
Krystyna Tokarska
Dbajmy o zęby - zajęcia profilaktyczne w klasie I d
Celem tej lekcji było uświadomienie dzieciom konieczności systematycznego dbania o zęby. Uczniowie przypomnieli sobie również jak należy myć zęby oraz jakie produkty należy jeść, aby zęby były zdrowe. Swoją wiedzę mogli wykorzystać w pracy plastycznej pt. "Śniadaniówka ze zdrową żywnością".
Patrycja Aleksiejuk
Uczniowie klasy II b solidarni z Dawidem i Tymurem
KWIECIEŃ
Dzień bez plecaka
Prima aprilis to dla wielu osób jeden z ulubionych dni w roku, ponieważ mogą pożartować i zrobić kawały najbliższym. W naszej szkole był to dzień pełen śmiechu i zabawy - dzień bez plecaka.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzień ten w tym roku przypadł w sobotę. Z tej okazji w naszej szkole 4 kwietnia zostały zorganizowane pamiątkowe zdjęcia na hali sportowej oraz filmowanie dronem. Przygotowano również gazetki tematyczne, o tym z jakimi trudnościami borykają się na co dzień osoby ze spektrum autyzmu. Do wychowawców klas, poprzez dziennik elektroniczny, trafiła także prezentacja na temat autyzmu skierowana do uczniów, do wykorzystania na godzinie wychowawczej. W świetlicy przeprowadzone zostały tematyczne zajęcia integracyjne z wykorzystaniem m.in. chusty animacyjnej Klanza. Ponadto naszym gościem była dziennikarka p. Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, która przeprowadziła wywiad z p. Dyrektor, Joanną Gołubkiewicz i organizatorkami wydarzenia - nauczycielami współorganizującymi proces kształcenia.
Dzieci ze spektrum autyzmu trafiają coraz częściej do szkół, a więc warto posiadać podstawowe wiadomości na ten temat.https://andersa4siemiatycze.edupage.org/files/zawody.mp4
Wykonujemy pisanki
Klasa III c w SOK-u na warsztatach pisania pisanek metodą batikową.
KONKURS BIBLIJNY
W dniu 06.04.2022 r. w Szkole Podstawowej w Domanowie odbyła się uroczysta gala Diecezjalnego Konkursu „Życie w Biblii, Biblia w życiu” – Przypowieści Jezusa.
Na konkurs wpłynęło, łącznie we wszystkich kategoriach, 304 prac uczniowskich (w tym: 226 prac plastycznych, 44 prac literackich, 29 komiksów i 5 filmików) z 35 szkół podstawowych należących do diecezji drohiczyńskiej.
Uczeń klasy VI a Cyprian Błaszczuk zdobył I miejsce w kategorii praca literacka w grupie klas IV – VI. Serdecznie gratulujemy!Podlaska Liga piłki ręcznej dziewcząt w kat. dzieci
Zakończyła się Podlaska Liga piłki ręcznej dziewcząt w kat. dzieci. W ramach ligi rozegrano 3 turnieje systemem "każdy z każdym". 04.04.2022 w Dąbrowie Białostoskiej rozegrano ostatni – trzeci - finałowy turniej.
Drużyna UKS Kangur Siemiatycze pokonała w pierwszym meczu UKS 50 Białystok (22:11), ulegając w drugim drużynie UKS Orły Dąbrowa Białostocka (14:17).
W pierwszym turnieju w Siemiatyczach zawodniczki "Kangura" uległy zawodniczkom UKS 50 Białystok (14:16) oraz pokonały rywalki z Dąbrowy Białostockiej (15:14). Drugi turniej w Białymstoku to dwa pewne zwycięstwa siemiatyczanek: z UKS 50 Białystok (17: 9), a także z Dąbrową Białostocką (20:15).
W klasyfikacji końcowej zawodniczki UKS Kangur Siemiatycze uplasowały się na pierwszym miejscu, wygrywając cztery mecze (doznając dwóch porażek). Drugie miejsce zajęła drużyna UKS 50 Białystok, trzecie UKS Orły Dąbrowa Białostocka. Były puchary i medale dla wszystkich zespołów oraz wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek. Królową strzelczyń została Kowalska Marcelina (44 bramek) UKS Kangur Siemiatycze, drugie miejsce przypadło również zawodniczce z Siemiatycz Mai Bobienko (34 bramek), trzecią zawodniczą była Kirejczyk Natalia (28 bramek) z Dąbrowy Białostockiej.
UKS Kangur Siemiatycze reprezentowały: Tarasiuk Natalia, Łukaszuk Blanka, Pieśluk Pola, Kozakowska Aurelia, Stawiecka Gabriela, Bobienko Maja, Pogorzelska Katarzyna, Skrzeczyńska Zuzanna, Mikołajczuk Oliwia, Konobrocka Paulina, Godun Oliwia, Kowalska Marcelina oraz trener Jerzy Roszczenko.Muzykanci z kl. III c
Samodzielne wykonanie instrumentów muzycznych.
Akcja wielkanocna
W poniedziałek 11 kwietnia, podczas akcji wielkanocnej, uczniowie mogli zakupić kolorowe jajeczka. Zwalniały one z odpowiedzi ustnej lub pracy domowej. Akcja cieszyła sie dużym powodzeniem.
Klasy IV b i VIII b
Pisanki
Zbliżają się Święta Wielkanocne. Nasi uczniowie poznają różne techniki zdobienia jajek. Na zdjęciach metoda Decoupaqe.
Wyniki konkursu
Warsztaty pisania pisanek kl. III a
12 kwietnia uczniowie kl. III a skorzystali z zaproszenia Siemiatyckiego Ośrodka Kultury i wzięli udział w warsztatach pisania pisanek. Spróbowali swoich sił w tworzeniu pisanek metodą batikową.
Malowanie jajek kl. I d
Malowanie jajek farbami do marmurkowania.
Wyniki konkursu na stroik wielkanocny
W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas 4-8. Jury w składzie: p. dyrektor Izabella Kochańska, p. Czesława Daniel, p. Halina Lubowicka, p. Elżbieta Siniakowicz oraz uczniowie z klasy 8 b: Maciej Dawidziuk, Oliwia Kendyś, Agnieszka Ryżko ocenili wykonane prace - stroiki wielkanocne.
I miejsce: Maja Doroszczuk klasa 5 c
II miejsce: Aleksandra Paterek klasa 5 a i Mateusz Zgierun klasa 4 b
III miejsce: Kacper Wojtkowski klasa 6 a i Grzegorz Mikołajczuk 6 a
Wyróżniono prace uczniów: Michał Krauze 7 c, Roksana Augustyniak 7 d, Karol Mantur 4 b, Gabrysia Pisiecka 5 c, Alicja Jóźwiak 4 b, Marta Dobosz 4 b, Natalka Porzezińska 6 a, Julia Gumieniak 8 c.
Wszystkie prace były pomysłowe, ciekawe i estetycznie wykonane, nawiązywały do tradycji Świąt Wielkanocnych. Gratulujemy.Lekcja o segregowaniu śmieci
Klasa I d uczestniczyła w spotkaniu z pracownikiem Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o. o. panią Katarzyną Niedbało. Dzieci rozwinęły umiejętność segregowania śmieci. Uczniowie mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę w działaniach praktycznych. Spisały się na medal! Otrzymały dyplomy mistrza segregacji odpadów.
Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk
Dzień Ziemi kl. II a
Dzień Ziemi kl. I c
Dzień Ziemi w naszej szkole - drzewa, drzewa, drzewa..
Dzień Ziemi kl. I b
Uczniowie klasy I b z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi wykonali plakaty, które przypominają o konieczności ochrony naszej planety Ziemi.
Dzień Ziemi
Plakaty wykonane przez IV b. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.
Mali ekolodzy z klasy II b
Nasze barwy narodowe
Dzień Flagi 2 maja - klasa I d
MAJ
Akademia z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
"Tu, gdzie jest dom nasz, twój i mój…”- tymi słowami uczniowie klas: VII b i VII d oraz chóru szkolnego rozpoczęli akademię przygotowaną z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zarówno utwory poetyckie, muzyczne, jak i fragmenty narracji przypomniały nam o tak ważnym i chwalebnym dla naszego narodu wydarzeniu, a serca słuchaczy napełniły dumą. Ta karta historii pozostaje symbolem odrodzenia i mądrości naszych rodaków, kojarzącym się z Wolnością, Narodem i Ojczyzną, czyli Polską i Polakami. Kończąca akademię pieśń Marka Grechuty stanowiła podsumowanie nieprzemijających wartości, a słowa: "Czym Ojczyzna jest?” - skłoniły do refleksji.
Życzmy sobie, by świat, w którym żyjemy, był dobry i piękny, a człowiek - szczęśliwy.Elżbieta Leoniuk
WF z AWF
W drugim semestrze w naszej szkole jest kontynuowany program „WF z AWF – Aktywny powrót uczniów do szkoły po pandemii”. Uczniowie klasy III c biorą udział w dodatkowych zajęciach rozwijając swoje pasje. Program ma na celu poprawę kondycji uczniów po okresie nauki zdalnej i promocję zdrowego i aktywnego trybu życia.
Roboty z klasy I b
Wizyta klasy III c w sali „Ognik”
10 maja uczniowie klasy III c odwiedzili strażaków z jednostki Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach. W sali edukacyjnej „Ognik” odbyły się krótkie przeszkolenia. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego w domu, w szkole i w miejscu publicznym. Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie, a także sprzęty niezbędne podczas akcji ratunkowych. Przypomnieli też zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając hełmy oraz kurtki strażackie. Wzięli również udział w akcji ewakuacyjnej z zadymionego pomieszczenia.
Podczas spotkania uczniowie uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej i przede wszystkim poznali zasady bezpiecznych zachować podczas zagrożenia.480 minut biegu
Siemiatycze - 480 LAT RAZEM - 480 minu biegu.
https://youtu.be/UcELy3Qc6HQ
https://youtu.be/YgHbMioqhnU
https://www.youtube.com/watch?v=kKCsCNP73TcNasze podróże
Dnia 12 maja klasy I c i I d były na przedstawieniu teatralnym pt.: "Nowe szaty króla" w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach. Ta sztuka opowiada o królu oszukanym, samooszukującym się i samotnym, który chce przykryć się szałowym ciuchem. Później udaliśmy się na peron dworca PKP i pojechaliśmy pociągiem do Siemiatycz. Wycieczka była bardzo udana. Wszystkim dzieciom podobały się przygotowane atrakcje.
Iwona Łojko-Łukianiuk i Patrycja Aleksiejuk
Lekcja biblioteczna
Wizyta klasy II b w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach
iTeatr
Udział klasy III b w spektaklu iTeatru "Opowieści z Narni. Lew, Czarownica i stara szafa".
Ninja warrior
Rocznica nadania szkole imienia
Piątek13 maja 2022 r. - to w naszej szkole XXIV rocznica nadania imienia Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie osobę i nauczanie tego Wielkiego Polaka. Podczas akademii pt. „Kawiarniane wspomnienia” można było wysłuchać jak wspominają Karola Wojtyłę jego koledzy z lat młodości. Był to też czas przypomnienia nauczania naszego Patrona na temat umiłowania Ojczyzny, obrony wartości, podejmowania wysiłku pracy nad sobą, dobrego wykorzystania zdolności, czy też umiejętności właściwych wyborów. Na korytarzu szkolnym można też obejrzeć prace uczniów, które przypominają ważne wydarzenia z życia Jana Pawła II. W następnym tygodniu zaplanowany jest konkurs wiedzy o Patronie dla klas IV – VI.
Jan Paweł II uczy nas modlitwy
W piątek 13 maja 2022 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Nabożeństwie Fatimskim i modlili się w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców.
Jan Paweł II, którego mottem były słowa „TOTUS TUUS” - CAŁY TWÓJ, prowadzi nas przez Maryję do Jezusa. Tylko z Bogiem możemy budować to co piękne, dobre i prawdziwe. Nasz Patron przekazuje nam wartości, które nie jest łatwo zrealizować, ale na pewno warto podjąć ten trud.Misja Kieszonkowe
Klasa III c dołączyła do programu edukacyjnego Misja Kieszonkowe. Jego celem jest nauka odpowiedzialnego dysponowania przez dzieci kieszonkowymi i przekazanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu edukacji finansowej, która przełoży się na pozytywne nawyki w dorosłym zyciu. Uczniowie otrzymali pakiet startowy z grą edukacyjną Finansowe Samodzielniaki.
Wycieczka do Warszawy
17 maja 2022 roku, wczesnym rankiem uczniowie klasy III a i IV b wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszyli na całodniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki obejmował: pobyt w Centrum Nauki Kopernik, zwiedzanie Stadionu Narodowego oraz Starówki. Na koniec pobytu w stolicy zaplanowało odwiedziny w zoo. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość poznania jak działa świat, ponieważ Centrum Nauki zostało stworzone z myślą o małych i dużych odkrywcach. Wiedza zdobyta poprzez dotykanie i eksperymentowanie na długo pozostanie w pamięci. Zwiedzając Stadion Narodowy i spoglądając na płytę boiska z tarasu widokowego, uczestnicy wycieczki mogli się przekonać, jakie wrażenie robi ogrom budowli. Na Starym Mieście podziwiano zabytkowe kamienice. Była również okazja do zrobienia pamiątkowego zdjęcia przy pomniku Syrenki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w zoo, dzięki której można było przekonać się jak wyglądają na żywo zwierzęta dotychczas widziane jedynie na kartach albumów lub kadrów filmowych. Wycieczka była bardzo udana, o czym świadczyły dobre humory wszystkich uczestników.
Wizyta w Bibliotece Miejskiej
Spotkanie z książką w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach - klasa II a.
Spartakiada
W środę 18 maja nasi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas gościli na X Podlaskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych w Siemiatyczach. Cieszymy się, że po dwóch latach przerwy ta impreza wróciła do kalendarza. Super zabawa, same pozytywne emocje. Integracja, integracja, integracja! Dziękujemy.
Wycieczka do Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu
Klasa II a i II b
Złoto i brąz dla Siemiatycz
Zakończyły się Mistrzostwa woj. podlaskiego Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców (rocz. 2009 i młodsi). 17 maja 2022 r. w SP 50 Białystok odbył się finał chłopców. W ścisłym Finale Igrzysk Dzieci województwa uczestniczyły 4 zespoły - wyłonione na zawodach powiatowych, a następnie w półfinałach wojewódzkich (SP 50 Białystok, MZS Wysokie Mazowieckie, SP Jabłoń Kościelna oraz SP 3 Siemiatycze).
Wspinając się po kolejnych stopniach awansu, od powiatu aż po ścisły finał, siemiatycka drużyna chłopców odniosła 7 zwycięstw, 1 porażkę (zwyciestwa z Kleosinem, Turośnią Kościelną, MZS Wysokie Mazowieckie, SP3 Bielsk Podlaski, SP8 Białystok, SP Dąbrowa Białostocka).
W ścisłym finale, grając systemem pucharowym, w pierwszym meczu chłopcy z Siemiatycz ulegli Jabłoni Kościelnej dopiero po rzutach karnych 24:24 (1:3 k), drugi półfinał to zwycięstwo drużyny białostosckiej nad Wysokiem Mazowieckie 21:9. W meczu o trzecie miejsce lepszy okazuje się zespół z Siemiatycz pokonując Wysokie Mazowieckie 26:24. Finał o tytuł mistrzowski, to wygrana gospodarzy turnieju – SP 50 Białystok nad Jabłonią Kościelną. Wyróżnionym zawodnikiem szkoły SP3 Siemiatycze został Marcel Marks. Wszystkie zespoły otrzymały puchary, a zespoły z miejsc I-III medale. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki.
19.05.2022 w hali sportowej SP3 w Siemiatyczach odbył się finał Igrzysk Dzieci Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Współorganizatorami tej imprezy był Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy oraz SP3 Siemiatycze W najlepszej czwórce zespołów spotkały się: SP50 Białystok, SP Dąbrowa Białostocka, SP Turośń Kościelna, SP3 Siemiatycze.
Dziewczęta z Siemiatycz to jedyny zespół, który nie doznał żadnej poraźki w całych rozgrywkach (odnosząc 7 zwycięctw: dwukrotnie z Dąbrową Białostocką, dwukrotnie z Turośnią Kościelną, SP3 Bielsk Podlaski, Kleosin, SP 50 Białystok). W finale zawodniczki z Siemiatycz pokonały najpierw bordzo wysoko Turośń Kościelną (29:3), a następnie w walce o złoto SP50 Białystok (16:10). Najlepszą bramkarką turnieju została Natalia Tarasiuk - SP3 Siemiatycze, a wyróżnioną zawodniczką zespołu SP3 – Maja Bobienko.
Uroczystego zakończenia tegorocznych zmagań sportowych dokonał Pan Marek Sadowski - wiceprezes Podlaskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Białymstoku. Składając serdeczne gratulacje zawodniczkom i trenerowi zwycięskicgo zespołu za zdobycie Mistrzostwa Igrzysk Dzieci, podziękował również Dyrekcji, Katedrze Wychowania Fizycznego SP 3 w Siemiatyczach, Panu Burmistrzowi za udostępnienie obiektów i urządzeń szkolnych oraz za pomoc w organizacji turnieju finałowego.
Dekoracji medalami oraz wręczenia pucharów i nagród indywidualnych wyróżnionym zawodniczkom dokonała Dyrektor SP3 – Pani Joanna Gołubkiewicz. Drobne upominki trenerom i wyróżnionym zawodniczkom ufundował Burmistrz Miasta Siemiatycze – Pan Piotr Siniakowicz. Wszyscy uczestnicy turnieju finałowego otrzymali również obiad.
To wspaniały sukces, na który ciężko zapracowały oba zespoły.
Szkołę Podstawową Nr3 Siemiatycze reprezentowali następujący uczniowie: chłopcy (Marcel Marks, Mikołaj Krukowski, Adrian Tchórznicki, Bartosz Szawkało, Bartosz Kłosowski, Oliwier Marks, Kamil Mantur, Wojciech Kosiński, Michał Gumieniak, Krzysztof Jóźwiak, trener – Norbert Marks), dziewczęta (Natalia Tarasiuk, Blanka Łukaszuk, Pola Pieśluk, Aurelia Kozakowska, Gabriela Stawiecka, Maja Bobienko, Katarzyna Pogorzelska, Zuzanna Skrzeczyńska, Oliwia Mikołajczuk, Marcelina Kowalska, trener – Jerzy Roszczenko)
Pragnę podziękować za wsparcie i pomoc wszystkim rodzicom naszych zawodniczek i zawodników.Foto: Adam Bobienko, Jerzy Roszczenko
tekst: Jerzy RoszczenkoPrace na Dzień Matki
Malowanie obrazu farbami akrylowymi na podobraziu malarskim oraz zabezpieczanie pracy lakierem przez uczniów.
Spotkanie z pisarką
Spotkanie autorskie z pisarką Barbarą Supeł znaną z serii książek dla dzieci Jadzia Pętelka i Staś Pętelka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Siemiatyczach.
Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II
W naszej szkole organizowane są różne konkursy tematyczne dotyczące Jana Pawła II, w których bierze udział wielu uczniów, aby pogłębić wiedzę o życiu i nauczaniu Patrona szkoły. W związku z kolejną rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II zostały zorganizowane i podsumowane konkursy:
Cykliczny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II – wzięło w nim udział 12 osób. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Mantur Julia kl. VI a
II miejsce – Błaszczuk Cyprian kl. VI a
III miejsce – Jóźwiak Krzysztof kl. VII aWyróżnienie:
Andrzejczuk Anna kl. VI a
Tonkiel Gabriela kl. VI a
Porzezińska Natalia kl. VI aSzkolny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II dla klas IV – VI - wzięło w nim udział 26 osób. Zwycięzcami zostali:
I miejsce – Mantur Julia kl. VI a
II miejsce - Gołębiowska Justyna kl. V a
III miejsce - Kłopotowska Maja kl. IV cWyróżnienie:
Gajko Kornelia kl. V a
Twarowski Przemysław kl. V a
Wieczorek Hanna kl. IV c
Tonkiel Gabriela kl. VI aWszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, a zwycięzcom gratulujemy!
Organizatorzy
CZERWIEC
Dzień Dziecka w kl. III a
Zajęcia z wolontariuszami
Zajęcia z wolontariuszami ze Stowarzyszenia TRATWA: kl. IV a, b, c i V a.
Klasa III c na basenie
Wycieczka kl. I b do Bujenki
Wycieczka kl. III b i III c
Uczniowie z klasy III b i III c aktywnie spędzali czas na trzydniowej wycieczce w Góry Świętokrzyskie z Rządowego Programu „Poznaj Polskę".
Gry i zabawy sportowe klas I - III
Klasa IV c
Trochę relaksu po długim roku nauki.
Podsumowanie osiągnięć uczniów kl. VII
Święto muzyki
Polonez klas VIII
Pożegnanie klas VIII
"Bezpieczne wakacje" - spotkanie z policjantem
Podczas realizacji zajęć rozwijających z fizyki w ramach projektu „Nowoczesna szkoła oknem na świat w Gminie Siemiatycze” uczniowie z zainteresowaniem przyjęli propozycję zaplanowania i wykonania gry planszowej opartej na wiadomościach z fizyki w szkole podstawowej. Sprawnie podzielili się obowiązkami. Pomysłów na reguły gry i sposoby jej wykonania było bardzo dużo. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i wywiązali się z powierzonych zadań.
Powstała gra planszowa „Wyścig Fizyków", w skład której weszły następujące elementy:
- plansza z kolorowymi polami
- regulamin gry
- dwie kostki - do losowania liczby oczek oraz pytań i zadań z fizyki
- pionki - postaci znanych fizyków
- zestawy pytań i zadań z działów: kinematyka, dynamiki, elektrostatyka, elektryczność, elektromagnetyzm, praca - moc - energia mechaniczna.
- karty z bonusami i karami.
Prace nad wykonaniem gry przeciągnęły się do ostatnich godzin zajęć. Z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem uczniowie uczestniczyli w pierwszej rozgrywce. Z dumą zaprezentowali swoje dzieło swoim kolegom i koleżankom w klasach 8b i 8c. Gra pozostanie w szkole do wykorzystania w celu powtórzenia i utrwalania wiadomości dla młodszych roczników uczniów szkoły.
Bal klas VIII
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022