• Zajęcia projektowe

Zajęcia socjoterapeutyczne

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Zajęcia rozwijające z matematyki klas IV-VIII

Matematyka metodą eksperymentu

Terapia logopedyczna

Terapia logopedyczna z wykorzystaniem programu „EDUTERAPEUTICA LOGOPEDIA”. Produkt zakupiony w ramach projektu „Nowoczesna szkoła okiem na świat w Gminie Siemiatycze”. Program ten jest najnowszym dostępnym na rynku, komputerowy programem terapeutycznym do pracy z dziećmi wykazującymi zaburzenia rozwoju mowy.

Marlena Skrocka-Koc

Sala Doświadczania Świata

Kiedy dzieci zajrzą do tej sali słychać „wooow!”. Sala budzi bardzo przyjazne skojarzenia i dzieci chętnie spędzają tam czas. Jest to specjalnie wyodrębnione pomieszczenie wyposażone w różnego rodzaju urządzenia stymulujące rozwój zmysłów. Głównym celem zajęć w tej sali jest stwarzanie możliwości odbierania nowych bodźców, wzbogacanie doświadczeń oraz miłe spędzanie czasu w atmosferze relaksu i pełnej akceptacji.

Terapia ręki

Uczniowie na zajęciach projektowych-terapii ręki usprawniali małą motorykę, czyli precyzję ruchów rąk, dłoni i palców. Dostarczali wrażeń dotykowych umożliwiających poznawanie różnych kształtów i struktur materiałów.Na zajęciach pobudzają swoje zainteresowania i aktywności własne.

Zajęcia Integracji Sensorycznej

Zajęcia w Sali Integracji Sensorycznej (SI) zakupionej z projektu „Nowoczesna szkoła oknem na świat w Gminie Siemiatycze''. Sala jest przeznaczona do prowadzenia zajęć terapeutycznych dla dzieci. Zajęcia integracji sensorycznej maja postać „naukowej zabawy”.

Dzieci - dzieciom

Uczniowie uczęszczajacy na zajęcia "Mówię poprawnie - zajęcia logopedyczne" przygotowały na zakończenie zajęć wiersze J. Brzechwy: "Kłamczucha", "Leń", "Samochwała", "Żaba" i fragmenty "ZOO". Przedstawiali je uczniom kl. I a, I b, II a, II b oraz II c.

Zajęcia rozwijające z fizyki

Podczas realizacji zajęć rozwijających z fizyki w ramach projektu „Nowoczesna szkoła oknem na świat w Gminie Siemiatycze” uczniowie z zainteresowaniem przyjęli propozycję zaplanowania i wykonania gry planszowej opartej na wiadomościach z fizyki w szkole podstawowej. Sprawnie podzielili się obowiązkami. Pomysłów na reguły gry i sposoby jej wykonania było bardzo dużo. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i wywiązali się z powierzonych zadań.

Powstała gra planszowa „Wyścig Fizyków", w skład której weszły następujące elementy:

1. plansza z kolorowymi polami
        2. regulamin gry
        3. dwie kostki - do losowania liczby oczek oraz pytań i zadań z fizyki
        4. pionki - postaci znanych fizyków
        5. zestawy pytań i zadań z działów: kinematyka, dynamiki, elektrostatyka, elektryczność, elektromagnetyzm, praca - moc - energia mechaniczna.
        6. karty z bonusami i karami.

Prace nad wykonaniem gry przeciągnęły się do ostatnich godzin zajęć. Z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem uczniowie uczestniczyli w pierwszej rozgrywce. Z dumą zaprezentowali swoje dzieło swoim kolegom i koleżankom w klasach 8b i 8c. Gra pozostanie w szkole do wykorzystania w celu powtórzenia i utrwalania wiadomości dla młodszych roczników uczniów szkoły.

Biologia drogą eksperymentu kl. V

A kto powiedział, że na zajęciach logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych realizowanych w ramach projektu musi być nudno. Powrót do nauki stacjonarnej po feriach. Jest super!

Marlena Skrocka-Koc

Klubik matematyczny

Uczniowie uczęszczający na zajęcia Klubiku Małego Matematyka klas I - III naszej szkoły wspaniale uczą się i bawią przed nową tablicą interaktywną. Ciekawe quizy, teleturnieje i emocjonujące labirynty pomagają opanować wiele umiejętności matematycznych.

Uczniowie na zajęciach Klubiku Małego Matematyka klas I-III prowadzonych w naszej szkole w ramach projektu naszego miasta, używają klocków LEGO także do nauki.

„Poznaję świat" zajęcia z j. angielskiego kl. I - III

„Zdobywcy wiedzy" zajęcia rozwijające kompetencje cyfrowe uczniów, klasy IV - VIII

Bransoletki na terapii ręki

Pomysł tworzenia bransoletek, pierścionków, gumek do włosów rozwinął się na zajęciach terapii ręki. Uczniowie rozwijali motorykę, ćwiczyły cierpliwość i nauczyły się czegoś nowego. Z okazji Walentynek dzieci mogły sprawić komuś prezent, taki bardzo wyjątkowy bo własnoręcznie wykonany, prosto z serca.

K. Nayda

Zajęcia socjoterapeutyczne

To co znajduje się za nami i to co znajduje się przed nami jest drobnostką w porównaniu z tym, co jest w nas. Ralph Waldi Emerson

• Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach