• Laboratoria Przyszłości

   •  

    Nauka przez nowe doświadczenia  

    Jak wygląda przestrzenne wyobrażenie powieściowego świata fantasy? A popiersie Nefertiti udostępniane w Neues Museum w Berlinie? Te i wiele innych atrakcji do obejrzenia w wirtualnym świecie. 

     


    Wirtualne wędrówki z Laboratorium Przyszłości

    Podróże kształcą, więc warto podróżować choćby wirtualnie. Podczas zajęć "Laboratorium Przyszłości" uczniowie piątej klasy przy pomocy okularów VR przenoszą się do niezwykłych miejsc na Ziemi.
    Spacer po Wielkim Murze Chińskim? Dlaczego nie!


    Photon z Laboratorium Przyszłości

    https://youtu.be/B-PlF4-LqSk


    Photon z Laboratorium Przyszłości

    https://youtu.be/Y7_ncS1ab5M    Photon - praca w trybie Photon Badge

         Photon - praca w trybie Photon Draw

     


    Photon z Laboratorium Przyszłości

    Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W ramach tego programu szkoły mogą zaopatrzyć się w  nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. W ramach powyższego programu, w grudniu 2021 r., nasza szkoła otrzymała dotację w wysokości 148 200,00 na zakup sprzętu.
    Roboty Photon to sprzęt zakupiony w ramach Laboratorium Przyszłości. Ten produkt stworzyło czterech studentów i wykładowca z Politechniki Białostockiej. Produkt adresowany jest przede wszystkim do szkół i placówek edukacyjnych, jako narzędzie edukacyjne. Jego celem jest nauka programowania oraz innych przedmiotów, jak języki obce czy matematyka. Ponadto Photon uczy najnowszych technologii i ich właściwego użytkowania. 
    Photon to zabawka, która motywuje dzieci do eksperymentowania i zabawy z robotem. Photon jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomaga dzieciom rozwijać wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz nauczy dzieci podstaw programowania. Każdy robot wyposażony jest w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Photon Robot uczniowie obsługują za pomocą 1 z dedykowanych aplikacji: Photon EDU. Wykorzystuje ona 4 graficzne języki programowania: Photon Draw, Photon Badge, Photon Blocks, Photon Code.
     

     

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
   • (85) 655 67 71
   • ul. Gen. Wł. Andersa 4
    17-300 Siemiatycze
    Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych