O bibliotece Regulamin Zbiory Centrum multimedialne Warsztat informacyjny Lektury kl. I - III Lektury kl. IV - VI Lektury kl. VII - VIII Lektury kl. III GIM.

O bibliotece

GODZINY PRACY

Poniedziałek 800-1530
Wtorek 800-1530
Środa 800-1530
Czwartek 800-1530
Piątek 800-1500

Ewa Gajewicz, Barbara Oleksiuk, Elżbieta Szymala

LOKAL

Nasza biblioteka mieści się w dwóch dużych, sąsiadujących ze sobą salach. W jednym pomieszczeniu znajduje się wypożyczalnia, w której wyodrębniono kącik czytelniczy z księgozbiorem podręcznym. W drugim - piękna i nowoczesna pracownia multimedialna pełniąca jednocześnie funkcję Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.

Centrum to jest wyposażone w cztery stanowiska komputerowe ze stałym dostępem do Internetu, projektor multimedialny, duży, nowoczesny ekran, laptop, odtwarzacz DVD, sprzęt nagłaśniający oraz urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, kopiarka, fax). W pracowni odbywają się zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem bibliotecznych zbiorów multimedialnych a także prezentacji uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Pracownia jest również miejscem, gdzie organizuje się rady pedagogiczne, warsztaty, konferencje i niektóre imprezy szkolne. Centrum multimedialne może jednorazowo pomieścić ok. 70 osób.

Dysponujemy też dodatkowym pomieszczeniem, które stanowi magazyn książek. Przy wejściu do biblioteki znajdują się: duży, przestronny hol i korytarz, które wykorzystujemy do prezentacji wystaw i gazetek tematycznych.