• WRZESIEŃ

         

        Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w kl. I

         

         

         

        Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w kl. II - III

         

         

         

         

        Międzynarodowy Dzień Kropki kl. III a

         

         

         

         

        Bezpieczna droga do szkoły

        W dniu 16 września grupy świetlicowe klas I a i I b spotkały się z dzielnicowym sierżantem sztabowym Piotrem Niewiarowskim oraz policjantami wydziału ruchu drogowego. Podczas spotkania dzieci utrwaliły podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze oraz bezpieczeństwa w czasie zabaw w szkole i na powietrzu. Było to bardzo ciekawe i pouczające wydarzenie, które na pewno długo pozostanie w pamięci dzieci.

        Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk

         

        Sprzątanie Świata w kl. II a

        Świadome zagrożenia jakie niesie zanieczyszczone środowisko spowodowało, że dzieci z kl. II a przyłączyły się do międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. Z zapałem i zaangażowaniem pozbierały śmieci z terenu wokół szkoły. Wspólnie cieszyły się z dobrze wykonanego zadania oraz czystego i pięknego otoczenia. 

         

         

        Sprzątanie Świata w kl. II c

        Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! 18 września uczniowie klasy II c włączyli się do akcji "Sprzątanie świata" wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.

         

         

        Witaminowe skrzaty

               Dzieci wiedzą, że warzywa i owoce są bardzo zdrowe. Klasa II c wykonała witaminowe skrzaty z gazet. Na pewno będziemy lepiej pamiętać o tych cennych witaminach i zawsze chętnie je spożywać.

         

         

         

        Mega Misja -  zaczynamy :)

           Na pierwsze zajęcia MegaMisji uczniowie klasy II c czekali z dużą niecierpliwością. Nie mogli doczekać się rozpoczęcia zajęć. Uczniowie poznali Julkę, Kubę i Psotnika, dowiedzieli się, że warto sprawdzić informacje z dwóch różnych miejsc i mieć pewność, że taka informacja jest wiarygodna. Wspólnie ustalili, że z niektórych źródeł informacji warto korzystać pod nadzorem osoby dorosłej. Dziękujemy MegaMisji za pierwszą paczkę z gadżetami dla dzieci i dla p. Kasi.
        video-1601644107.mp4

         

         

         

        VI a sprząta świat

         

          

         

        Turniej w Cegłowie

        Super turniej w Cegłowie. UKS Kangur zakończył na 4 miejscu. Dobre granie, fajna atmosfera, miłe przyjęcie.

         

         

         

        Jesienne prace plastyczne kl. II c

        Na spacerze przyglądaliśmy się kolorom jesieni, zbieraliśmy szyszki z których dzieci zrobiły ananasy. Nie zabrakło „nosków” z klonu, aby wykonać kolorowe ważki. Wystarczyło kilka chwil a piękny papierowy jeż udekorował nam klasę. Wykonaliśmy jesienny zachód słońca, gdzie przy pomocy słomki rozdmuchiwaliśmy drzewo i ćwiczyliśmy aparat artykulacyjny. Powstały piękne pracy przy ogromnym zaangażowaniu i kreatywności uczniów. „Każdy człowiek jest na swój sposób artystą.” H. Read

         

         

         

        Wrzesień w klasie III b

         

         

         

        Wrzesień w świetlicy kl. I b

        Na początku roku szkolnego 2020/2021 w grupie świetlicowej klasy I b dzieci poznały zasady obowiązujące w świetlicy i stołówce szkolnej. Podczas zajęć omawialiśmy również zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią oraz wspólnie spędzaliśmy czas integrując się podczas zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Dzieci doskonaliły także swoje zdolności na zajęciach plastycznych o tematyce jesiennej. W tym czasie powstało wiele pięknych prac plastycznych. Nie zabrakło również czasu na budowanie konstrukcji z klocków oraz lepienie różnych zwierzątek z plasteliny. Był to czas na dobrą zabawę w grupie rówieśników oraz relaks po trudach nauki.

        Patrycja Aleksiejuk

         

        Europejski Dzień Języków

        26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków - międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie wykonali plakaty.

         


        PAŹDZIERNIK

         

        Anielska atmosfera

        W naszej szkole zapanowała anielska atmosfera, a to wszystko za sprawą prac wykonanych przez dzieci z klas I-IV. A wszystko po to, aby pamiętać o tym, że aniołowie istnieją obok nas i możemy ich prosić o opiekę.

         

         

        Żyjcie prawdą i przesłaniem, jakie zostawił Jan Paweł II

        8 października 2020 r. odbyła się XX Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W bieżącym roku przebiegała pod hasłem „Totus Tuus”. Wzięli w niej udział p. dyrektor Joanna Gołubkiewicz oraz przedstawiciele nauczycieli i Rady Rodziców z naszej szkoły. Do pielgrzymów dołączył również ks. Proboszcz Bohdan Sawicki z parafii św. A. Boboli, który odprawił Mszę św. w intencji dzieci, młodzieży i pracowników szkoły, razem modlił się podczas Apelu Jasnogórskiego i przewodniczył nam na Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich.
        W poprzednich latach na to spotkanie przybywało ponad 300 pocztów sztandarowych i wiele tysięcy dzieci i młodzieży ze szkół noszących imię Jana Pawła II, którzy wypełniali plac przed wałami Jasnej Góry. W bieżącym roku ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną przybyło niewielu chętnych. Mimo wszystko zaplanowane spotkanie Rodziny Szkół się odbyło. Głównym punktem była uroczysta Msza św. sprawowana na ołtarzu polowym przez ks. Biskupa Antoniego Długosza i wielu przybyłych kapłanów. Podczas homilii Biskup ukazał najważniejsze wydarzenia z życia Ojca św., akcentując szczególnie te, które wskazywały na wielką miłość i oddanie się Maryi. W swojej wypowiedzi biskup zaznaczył, że „Ojciec św. dzisiaj na pewno wzywa nas wszystkich, abyśmy żyli prawdą i przesłaniem jakie nam zostawił w swoim nauczaniu”. Jest to zachęta, abyśmy starali się na co dzień żyć Ewangelią, czerpiąc wzór z wielkiego Patrona naszych szkół.
        Po skończonej Mszy św. w imieniu wszystkich biorących udział w nabożeństwie i tych, którzy łączyli się duchowo został przeczytany Akt zawierzenia Matce Bożej. Następnie przeczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy, w którym wyraził swoją radość, że w tak wielu szkołach obrano za patrona tak ważną osobę jakim jest Jan Paweł II. Zgodnie z wieloletnim zwyczajem został też odczytany telegram do Papieża Franciszka, który został przesłany do Watykanu z informacją o podejmowanych staraniach wychowywania młodych ludzi w duchu nauczania obranego Patrona.
        Na koniec wspólnie odśpiewano hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz wręczono dyplomy i nagrody laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na znaczek pielgrzymkowy. Wśród zwycięzców znalazł się uczeń naszej szkoły Szymon Wysocki z kl. VIII a, który zajął II miejsce. Gratulujemy Szymonowi i życzymy wielu dalszych sukcesów.

        Barbara Oleksiuk

         

        Światowy Dzień Drzewa

        kl. I a i I b

         

         

         

        Obchody Dnia Drzewa

        W piątek 9 października 2020 r. klasy I-III uczciły Święto Drzewa. W tym dniu uczniowie założyli zielone stroje. Sadzili także ze swoimi Wychowawczyniami różne gatunki drzew, które sponsorowało Nadleśnictwo Nurzec. Za drzewka oczywiście bardzo dziękujemy. Postaramy się je pielęgnować i chronić, aby wyrosły dla następnych pokoleń.

        E. Kasperuk

         

        Spotkanie z leśniczym

        Z okazja Światowego Dnia Ziemi, w ramach zajęć świetlicowych, dzieci z klasy I a uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z leśniczym - p. Katarzyną Marciszonek.

         

         


        Dzień Gier Planszowych kl. III a i III c

         

         

         

        Dzień Gier Planszowych

        W sobotę, 10 października 2020 r., po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych. Oto jak uczciła go klasa VI b.

         

         

         

        „Śpiewajmy Panu”

         

        Uczennica klasy III a - Pola Nowak zajęła III miejsce w Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Śpiewajmy Panu”. GRATULUJEMY

         

         

         


        Ślubowanie klas I

         

         

         

         

        Z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej...

        projekt_(1).mp4

         

         

        „Janie Pawle, nasz Patronie…”

        16 października przypada Dzień Papieski, czyli Dzień Papieża Jana Pawła II. To święto obchodzone co roku ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi - Polakowi Janowi Pawłowi II. My, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II (przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego) również uczciliśmy pamięć naszego Patrona. Najpierw przy tablicy Patrona w szkole odśpiewaliśmy hymn szkoły i złożyliśmy biało – żółte kwiaty, następnie uhonorowaliśmy św. Jana Pawła II, składając kwiaty pod obeliskiem na terenie przykościelnym parafii pw. Św. Andrzeja Boboli. Na zakończenie odśpiewaliśmy „Barkę” - ulubioną oazową piosenkę naszego Patrona.

        Samorząd Uczniowski

         

        XX Dzień Papieski

        W naszej Społeczności Szkolnej jak co roku 16 października czcimy pamięć naszego Ukochanego Patrona i Wielkiego Rodaka Jana Pawła II. To ważna data nie tylko dla Polaków, ale dla wszystkich ludzi, którzy chcą zmieniać oblicze świata. Pamięci Papieża Polaka poświęcona jest okolicznościowa dekoracja wyeksponowana na holu głównym. Dekoracja nawiązuje do XX Dnia Papieskiego obchodzonego pod hasłem: Totus Tuus.

         

        Dzień Papieski

        https://youtu.be/jpefbZ1AYvU

        W naszej społeczności szkolnej 16 październik to dzień, w którym w sposób szczególny wspominamy naszego Patrona. Tego dnia Karol Wojtyła został wybrany na Papieża. Dla nas Polaków jest osobą szczególną. Swoją niezwykłą osobowością oraz podjętymi działaniami, mającymi na celu poprawę losu człowieka, przyczynił się do zmiany oblicza całej Europy. Przykład Jana Pawła II pokazuje, jak wielki geniusz kryje się w człowieku, w każdym z nas. W tegorocznym, już XX Dniu Papieskim przeżywanym pod hasłem Totus Tuus (Cały Twój Maryjo) nasze oczy zawracają się ku Matce Boga, której Jan Paweł II zawierzył losy świata i każdego człowieka. Od niego uczmy się powierzania wszystkich trudnych spraw tej najlepszej Matce i Orędowniczce - Maryi. Wraz z uczniami przygotowaliśmy montaż słowno - muzyczny poświęcony osobie Jana Pawła II. Zachęcamy do obejrzenia.

        s. Benigna

         

        XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

         Sukces naszych uczniów w religijnym konkursie plastycznym 16 pażdziernika 2020 r. został rozstrzygnięty XV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Totus Tuus”. Organizatorami byli Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym celem konkursu było uczczenie św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy urodzin oraz pogłębienie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu, działalności, twórczości i osobowości papieża.W konkursie po raz kolejny wzięli udział nasi uczniowie z klas I – VII. Na etap szkolny wpłynęło 31 prac z klas, z których 18 zostało wyróżnionych i przesłanych na etap diecezjalny.Komisja konkursowa na etapie diecezjalnym w Bielsku Podlaskim wyróżniła prace 5 dzieci z naszej szkoły. Są to:w kategori kl. I – IIII miejsce – Miłosz Wojtkowski kl. I bwyróżnienie: Natalia Szawkało kl. II a, Oliwier Lewandowski kl. I a, w kategorii klas IV – VI wyróżnienie: Kacper Wojtkowski kl. V a, Szymon Czarnecki kl. VI d. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.

        Barbara Oleksiuk

         

        „Milion dzieci modli się na różańcu”

        Nasza szkoła nie tylko przekazuje uczniom szeroką wiedzę, ale też wychowuje, systematycznie wdrażając bogate w treści nauczanie swego Patrona. Dlatego to podejmuje różne inicjatywy mające na celu kształtowanie postaw miłości do Boga i bliźniego lub włącza się w organizowane przez innych akcje charytatywne i modlitewne.
        W dniach 18 i 19 października br. dzieci i młodzież zachęceni przez katechetki, przyłączyły się do międzynarodowej kampanii modlitewnej „Milion dzieci modli się na różańcu”. W tym czasie dzieci w swoich domach, w kościele, w szkole na katechezie, a nawet na przerwach lekcyjnych gromadziły się na wspólną modlitwę i odmawiały jedną tajemnicę różańca w intencji jedności i pokoju na świecie.
        Organizatorem tej inicjatywy modlitewnej jest Papieskie Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Celem jej jest przede wszystkim pokazanie, że ufna modlitwa dzieci może lecieć jak strzała prosto do serca Boga i w ten sposób będzie wywierać wielki wpływ na życie w jedności i pokoju. W akcję zapoczątkowaną w 2005 r. w Caracas, stolicy Wenezueli włączają się dzieci z różnych części świata z 80 krajów. Jest ona odpowiedzią na liczne prośby o modlitwę różańcową, jakie Matka Boża Fatimska kierowała do dzieci w Portugalii w 1917 roku: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata!”

        Modlitewnym szturm nawiązuje również do słów św. o. Pio, które dały początek tej międzynarodowej kampanii: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem".
        Do tej wspaniałej akcji zachęcał dzieci, opiekunów, katechetów, nauczycieli abp Marek Jędraszewski. Mówił: „Byłoby cudownie znaleźć chwilę w planie szkolnych zajęć, by odmówić dziesiątkę różańca w tak ważnej dla całego świata intencji. Zachęcam, bardzo proszę o modlitwę za pokój i serdecznie za nią dziękuję.”

        Barbara Oleksiuk

         

        Eksperyment „Magiczne kwiaty”

        Uczniowie klas drugich przeprowadzili eksperyment „Magiczne kwiaty”, który polegał na zmianie barwy kwiatu róży po dodaniu do wody barwnika. Rozpoczęcie 23 października 2020 roku, a zakończenie 30 października 2020 roku.
        Wewnątrz łodygi znajdują się kanaliki, którymi woda jest transportowana do innych części rośliny. Kiedy wkładamy kwiat do wody, kanaliki zasysają wodę i transportują w górę do płatków i liści. W nich także są kanaliki, dlatego delikatne płatki zmieniają barwę, gdy dociera do nich zabarwiony płyn. Im go więcej, tym kwiat mocniej się zabarwi. Kilkudniowy eksperyment zakończył się sukcesem.

        E. Moga

         

         

        Dzień Papieski w bibliotece szkolnej

         

         

         

         

        Spotkanie online z pisarzem

        Dnia 27.10.2020 w naszej szkole odbyło się spotkanie online z pisarzem dla klas 1-3. Pan Waldemar Cichoń jest pisarzem, tworzącym niezwykle popularne książki dla dzieci. Szczególną popularnością wśród młodych czytelników cieszy się seria dziewięciu  humorystycznych opowieści o kocie imieniem Cukierek, do której zalicza się, wpisana w 2017 roku do kanonu lektur szkolnych dla klas młodszych, książka „Cukierku, ty łobuzie!”. Książki Pana Cichonia są skierowane do dzieci, ale przy tych opowiadaniach świetnie bawią się także dorośli. Dowiedzieliśmy się, ze autor w dzieciństwie marzył o napisaniu książki, sam dużo czytał.  Dla autora inspiracją do pisania jest jego rodzina oraz koty Cukierek i Tradycja. Autor w zabawny i ciekawy sposób opowiadał historię narodzin książki i jej głównych bohaterów. Okazało się, że kot o imieniu Cukierek istnieje naprawdę. Dzieci zobaczyły Cukierka na żywo co sprawiło im wiele radości. Uczniowie  dowiedzieli się również, jak powstaje książka i poznały zawody związane z książką: pisarz, korektor, ilustrator, grafik, łamacz tekstu, drukarz, wydawca, księgarz, bibliotekarz. Zainspirowani spotkaniem uczniowie stworzyli piękne prace plastyczne dotyczące Cukierka.


        LISTOPAD

         

        Ludzie listy piszą....

        Wprawdzie coraz rzadziej to się zdarza, ale nasi wolontariusze napisali listy do ludzi chorych, starszych, do dzieci i dorosłych niepełnosprawnych. Listy, słodkie upominki, anioły wykonane przez dzieci, oraz myśli z nauczana Patrona powędrowały do Szkoły Specjalnej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, do ZOL Baciki, Domu Pomocy Społecznej oraz do Hospicjum.
        Mamy nadzieję że wniosły tam małą iskierkę radości.

         

         

        Konkurs różańcowy

         

         

        Szkoła do hymnu!

        Klasa I b: https://youtu.be/itGs8mhXESg
        Kacper kl. I b: https://youtu.be/5zWHaKcCzJY
        Marcelina kl. I b: https://youtu.be/PrvOaqOFAYQ
        Miłosz kl. I b: https://youtu.be/QHaZRJsWswU
        Klasa II a: https://youtu.be/MhvHRHRDUVM
        Łucja klasa III a: https://youtu.be/tMB25RR22Sk
        Pola klasa III a: https://youtu.be/gdFCiwnn3Uc
        Klasa III a: https://youtu.be/3HkkPkpehjI
        Hubert kl. III b: https://youtu.be/rEjcPLBEqb0
        Klasa III c: https://youtu.be/CcanaI8VkzY
        Maja i Bartek kl. IV c: https://youtu.be/9QfyXtUeu1U
        Oliwier kl. IV c: https://youtu.be/xGL_lgnuG0o
        Michał kl. IV c: https://youtu.be/jaROFwVIdUk
        Bartek kl. IV c: https://youtu.be/DrozC3SfNA4
        Julia kl. IV c: https://youtu.be/6DF_14DC9Fs
        Wojtek kl. IV c: https://youtu.be/FsMuJjRCrJA
        Julia kl. IV c: https://youtu.be/E7wl56O0lwU
        Izabela kl. VII c: https://youtu.be/yPDB5dQ506I

        Klasa VIII a: video-1605097649.mp4

        „Jeszcze Polska nie zginęła…” rozbrzmiewało podczas wielu zdalnych lekcji uczniów naszej szkoły w przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości. Pomimo że sytuacja epidemiczna nie pozwala na świętowanie w sposób dotychczas przyjęty, to nie zapomnieliśmy o ważnych w historii naszego kraju zdarzeniach i uczciliśmy je, skupiając swoje myśli i działania wokół „Mazurka Dąbrowskiego” – naszego hymnu narodowego. Uczniowie klasy IVc poznali dzieje tej pieśni, okoliczności jej powstania i twórcę dzięki krótkiemu filmowi, w którym niejednokrotnie rozlegały się znajome dźwięki naszej wspaniałej pieśni patriotycznej. My, uczniowie klasy ósmej, pozostając w domach, nagraliśmy wykonanie hymnu, które dzięki technologii informatycznej brzmi prawie tak, jakbyśmy śpiewali razem. A zatem: „Szkoła do hymnu!”

        Klasa VIII a

         

        Mali patrioci

            

                                                                  Z klasy I a                           Z klasy III a                               Z klasy III c

         

         

        11 LISTOPADA

        Montaż słowno-muzyczny z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu uczniów klas VI c i VIII c:
        https://youtu.be/20xmvrfWTd0

         

         

        Narodowe Święto Niepodległości

        Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z okazji 102 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowanych przez uczniów klas VII: Ola_VIIc.pdf, Julia_VIIc.pdfIzabela_VIIc.pdfLena_VIIIc.pdfKarol_VIIb.pdf

         

         

         

        Kokardy narodowe z kl. III b

         

         

         

        Narodowe Święto Niepodległości

        Prace plastyczno-techniczne, klasa I b.

         

         

         

        Lata 20...

        Z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zgodnie z tradycją naszej szkoły, uczniowie przygotowali stroje inspirowane modą lat 20-stych XX wieku.

         

         

         

        Konkurs plastyczny „Lelujka Podlaska”

         

         

         

        Lapbooki o przygodach Mikołajka

        Uczniowie kl. IV b na zdalnych lekcjach języka polskiego omawiali lekturę „Mikołajek”. Sposobem na utrwalenie i uporządkowanie wiedzy były własnoręcznie wykonane lapbooki, w których uczniowie umieścili najciekawsze informacje na temat lektury. Dzięki temu nauka stała się zabawą, a zabawa nauką. Przedstawiamy efekty prac uczniów. lapbooki_IVb.mp4

         

         

         

        Mój wymarzony zamek, kl. I a

         

         

         

        Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

        Zapraszamy do obejrzenia audycji przygotowanej przez klasę VI c. Prawa_dziecka(1).mp4

         

         

        "Mam prawo do..."

        Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka w klasie I a - "Mam prawo do..."

         

         

        Dzień Misia

        Zapraszamy do obejrzenia audycji przygotowanej przez uczniów klasy VI c z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Dzien_Misia.mp4

         

         

         

        25 listopada - Dzień Misia matematycznie 

         

         

         

         

        Dzień Pluszowego Misia

         

         

         

        "Języczkowe przygody" - wyniki 

        27 listopada odbyła się III edycja Logopedycznego Konkursu Recytatorskiego "Języczkowe przygody". W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 1-3 uczęszczających do świetlicy. W tym roku, z uwagi na wyjątkową sytuację, uczniowie nie wystąpili na żywo. Komisja konkursowa oceniła uczestników na podstawie nadesłanych nagrań z recytacją wierszy. Szczególną uwagę zwrócono na dykcję i interpretację tekstu. Prezentacje wierszy obejrzeli uczniowie obecni w świetlicy. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Pola Nowak kl. 3 a; II miejsce (ex aequo) - Zofia Koc kl. 1 b i Natalia Kosk kl. 1 b; III miejsce - Apolonia Piotrowska 2 c. Wyróżnienia otrzymują: Natalia Szawkało kl. 2 a, Mateusz Boguszewski kl. 2 c oraz Karolina Olędzka kl. 2 c. Gratulujemy zwycięzcom. 

        Materiał filmowy:
        Pola: https://youtu.be/YMCmkzIcDAc
        Zofia: https://youtu.be/kJP2m75b2k0
        Natalia: https://youtu.be/PAkd8M1WpOo
        Apolonia: https://youtu.be/Nuz24Tb1jhY

         

         

        Mali artyści z kl. I a

        Kukiełki

        Misiowy przybornik na biurko

         

         

        Andrzejki

        Jak spędzano dawniej Andrzejki - opowiadają uczniowie klasy VI c: Andrzejki.mp4


        GRUDZIEŃ

         

         

        Trenerzy piłki ręcznej - wyróżnieni

         

         

         

         

        Barbórka w klasie II b

         

         

         

         

        Mikołajki w klasie I b

         

         

         

         

        Mikołajki w klasie II a

         

         

         

         

        Mikołajki w klasie III a

         

         

         

        Kalendarz Adwentowy

        Przeżywany obecnie Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na spotkanie z Jezusem. Jednym ze sposobów dobrego przygotowania się na to spotkanie są różne dobre postanowienia. Uczniowie naszej szkoły samodzielnie wykonali piękne kalendarze adwentowe, które zawierają dobre postanowienia do realizacji każdego dnia podczas Adwentu.

         

         

        Odkrywanie talentów w klasie V a

        Talent kulinarny i plastyczny.

         

         

         

        "Zimowe miasteczko"

        Kółko plastyczne w III B działa na pełnych obrotach. Ostatnia praca pt. "Zimowe miasteczko".

         

         

         

        Budujemy manometr kl. VII

        manometr.mp4

         

         

         

         

        Poznajemy infradźwięki i ultradźwięki kl. VIII

         

         

         

         

        Kartki bożonarodzeniowe kl. I b

         

         

         

        Finał 

        W środę 16.12.2020 r., na tydzień przed świętami Bożego Narodzenia dostarczyliśmy ostatnie upominki. Odwiedziliśmy Dom Pomocy Społecznej oraz Szkołę Specjalną. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkich, którzy przyczylili się do tego, aby uśmiech gościł na twarzach tych ludzi. Błogosławionych, pełnych pokoju Świąt Bożego Narodzenia. Niech Pan Jezus znajdzie miejsce w Waszych sercach.

         

        Mikołaj

        Podsumowaliśmy już akcję "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Dziękujemy serdecznie za wsparcie. Dzięki Państwa zaangażowaniu nasz Mikolaj mógł już wyruszyć. W piątek dotarł na Warsztaty Terapii Zajęciowej, a w środę 16 grudnia odwiedził podopiecznych ZOL Baciki oraz Hospicjum. Ciąg dalszy nastąpi....

         

         

         

        Przygotowania do świąt w kl. II a

         

         

         

         

        Kartki świąteczne kl. I a

         

         

         

         

        Komputerowe kartki świąteczne kl. II a i II b

         

         

         

         

        Multimedialne kartki świąteczne kl. II c

         

         

         

         

        Aniołek - choinkowa ozdoba kl. I a

         

         

         

         

        Szopka kl. I a

         

         

         

         

        Świąteczny fotomontaż kl. VII

         

         

         

        Szanujemy tradycje kl. II c 

        Wysyłamy kartki z życzeniami świątecznymi dla kolegów i koleżanek z klasy.

         

         

         

         

        Spotkanie z Mikołajem kl. I b

         

         

        Gramy i śpiewany kolędy

        Kalina kl. II c: KalinaZ_2c.mp4
        Małgorzata kl. III b: MalgorzataK-3b.mp4MalgorzataK3b.mp4MalgorzataK_3b.mp4
        Alicja kl. IV a: AlicjaP_4a.mp4
        Kornelia kl. IV a: KorneliaG_4a.mp4
        Gabriel kl. IV a: GabrielZ_4a.mp4
        Malwina kl. IV a: MalwinaZ_4a.mp4

        Ignacy kl. IV a: IgnacyK_4a.mp4
        Michał kl. IV a: MichalZ_4a.mp4

        Maria kl. VII c: MariaM_7c.mp4
        Izabela kl. VII c: IzabelaP_7c.mp4
        Mateusz kl. VIII b: https://youtu.be/caSIxfdFQXE

         

        Składamy życzenia

        Michał kl. IV a: MichalN4a.mp4
        Krzysztof kl. V a: KrzysztofJ_6a.mp4
        Klasa VI c: zyczenia.mp4
        zyczenia-1.mp4.mp4

         

         

        Kolędowanie z przesłaniem misyjnym

        Okres Bożego Narodzenia jest ubogacony wieloma pięknymi zwyczajami i tradycjami, które pomagają w radosnym przeżywaniu Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego. Jedną z nich są kolędnicy, którzy w przebraniu postaci biblijnych odwiedzają rodziny i śpiewając kolędy dzielą się dobrą nowiną o przyjściu na świat Zbawiciela.
           Od 40 lat w Polsce organizowane jest kolędowanie misyjne. Dzieci przebrane w postacie z jasełek, np. Maryję, Józefa, Anioła, Pastuszka oraz osobę reprezentującą kraj, do którego w danym roku przeznaczona jest pomoc, zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów, składają życzenia oraz zachęcają do modlitwy i pomocy materialnej potrzebującym w krajach misyjnych. Kolędowanie ma również charakter ewangelizacyjny. Dzieci przez swoje zaangażowanie ewangelizują nie tylko innych ludzi, ale także siebie wzajemnie. Przygotowując kilkuminutową scenkę, potrzebne rekwizyty, śpiew kolęd oraz poznając problemy swoich rówieśników, otwierają się na Boga i drugiego człowieka. Kolędnicy Misyjni uczą się wrażliwości, ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu wolnego, a także rezygnacji z możliwości wzięcia dla siebie zebranych pieniędzy.
          Tegoroczny projekt Kolędników Misyjnych przeznaczony jest dla najmłodszych Maasajów. To dzieci półkoczowniczego ludu afrykańskich wojowników, które od najmłodszych lat potrafią zajmować się zwierzętami i zbieraniem miodu, ale bardzo często nie umieją czytać i pisać. Nie są też objęte żadną opieką lekarską. Często żyją w bardzo ubogich warunkach, pozbawieni nadziei na lepsze życie.
           Uczniowie z naszej szkoły kierując się nauczaniem swojego Patrona od wielu lat brali udział w ogólnopolskiej akcji Kolędnicy Misyjni.  Odwiedzali rodziny i ludzi pracujących w instytucjach, aby wraz z radosną nowiną o narodzeniu Chrystusa zanieść również przesłanie misyjne o tych, którzy czekają na Ewangelię.
          W tym roku, ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną, kolędnicy wystąpili w kościele parafialnym pw. św. A. Boboli, przed Mszą św., w Niedzielę św. Rodziny. Niektórzy z nich kolędowali już po raz czwarty, kierując się głównie tym, aby dawać świadectwo swojej wiary i z miłości do Boga pomagać rówieśnikom w krajach misyjnych.
        Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie misyjne, a parafianom za odpowiedź na wezwanie wsparcia materialnego biednych dzieci w Afryce.

                                                                                          Barbara Oleksiuk


        STYCZEŃ

         

        Wyniki konkursu „Wigilijne życzenia”

        Edycja II / 2020-2021

         

        Klasy I – III
        Miejsce 1. Hania Pietrynko – Zespół Szkół nr 13 w Lublinie
        Miejsce 2. Natalia Opiła – Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Zdrochcu
        Miejsce 3. Liliana Rudzka Bialskie Centrum Kultury im. B. Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej

        Wyróżnienia:
        Damian Kwiatkowski - Szkoła Podstawowa im. Bronisława Czecha w Rokicinach Podhalańskich
        Patryk Jakubowski Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka w Elblągu
        Magdalena Wysocka Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
        Nikola Stelmach Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach

        Klasy IV – VI
        Miejsce 1. Dawid Lisek – Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Ostrowie
        Miejsce 2. Nikola Lorenc – Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim
        Miejsce 3. Patrycja Stec – Szkoła Podstawowa im. Jana Ostroroga w Ostrorogu

        Wyróżnienia:
        Weronika Zatorska – Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku
        Maria Przystupa – Szkoła Podstawowa w Perlejewie

        Klasy VII – VIII
        Miejsce 1. Feliks Popławski – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem
        Miejsce 2. Rafał Kociel – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie
        Miejsce 3. Żaneta Ruka – Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna im. O. A. Kordeckiego w Częstochowie

        Wyróżnienia:
        Natalia Koper – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Przeciszewie

        NAGRODA DYREKTORA SZKOŁY SP3 im. JANA PAWŁA II w SIEMIATYCZACH
        Milena Kmiotek – Szkoła Podstawowa nr 5 w Rzeszowie
        Emilia Szczytko - Sportowa Szkoła Podstawowa im. Ferdynanda Mareckiego w Supraślu

        NAGRODA BURMISTRZA MIASTA SIEMIATYCZE
        Wiktor Grydyk – Szkoła Podstawowa w Besku

        NAGRODA RADY MIASTA SIEMIATYCZE
        Laura Gołębiewska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni

        NAGRODA RADY RODZICÓW przy SP3 im. JANA PAWŁA II w SIEMIATYCZACH
        Emilia Karolak – Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Zofii Niedziałkowskiej w Ostrołęce
        Zuzanna Puchalska - Szkoła Podstawowa w Kuczynie

        NAGRODA SPONSORA
        Franciszek Izworski – Szkoła Podstawowa nr 383 im. Ks. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Warszawie

        NAGRODA SPONSORA
        Hanna Kandybowicz – Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu

        NAGRODA SPONSORA
        Agata Pilarska – Szkoła Podstawowa im. Strażaków Polskich w Nowej Wsi Lęborskiej

        NAGRODA SPONSOROWANA PRZEZ PRZEWODNIKA TURYSTYCZNEGO
        Alicja Walter-Jastrzębska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Gryfinie
        Maria Szaciłowska - Szkoła Podstawowa w Bolechowicach

         

         

        Karnawałowe słodkości III b

         

         

         

         

        Laurki dla Babci i Dziadka od kl. I b

         

         

         

               Życzenia na Dzień Babci i Dziadka

        Klasa I a z grupy świetlicowej: Zyczenia_dla_Babci_i_Dziadka.mp4
        Nikola kl. IV b: video-1611174089.mp4
        Magda kl. VII c: video-1611174958.mp4
        Julia kl. VII c: video-1611174975.mp4
        Ola kl. VII c: video-1611216864.mp4

         

        Karnawałowe maseczki

        Propozycje karnawałowych maseczek od dzieci z klasy I a, z grupy świetlicowej.

         

         

        Stroje karnawałowe

        stroje_karnawalowe.mp4


        LUTY

         

        Dokarmianie ptaków zimą

        Zima to trudny czas dla ptaków. Uczniowie klasy I b postanowili pomóc naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać mroźną i śnieżną zimę.

         

         

         

        Zimowy pokaz mody kl. I b

        zimowa_moda_1b.mp4

         

         

         

         

        Zimowe prace kl. I a

         

         

         

        Zima nadal trwa...

        Grupa świetlicowa z klasy I a wie, że należy nosić ciepłe czapki i rękawiczki.

         

         

        Bitwa pod Siemiatyczami

        158 rocznica bitwy pod Siemiatyczami w czasie Powstania Styczniowego. Prezentacje wykonane przez uczniów:
        Katarzyna_P._6a_Bitwa_pod_Siemiatyczami.pdf
        Julia_D._6b_-Bitwa_pod_Siemiatyczami.pdf
        Urszula_O._7a_Bitwa_pod_Siemiatyczami.pdf
        Maria_M._7c_Bitwa_pod_Siemiatyczami.pdf
        Szymon_B._8a_Bitwa_pod_Siemiatyczami.pdf
        Mateusz_T._8b_Bitwa_pod_Siemiatyczami.pdf
        Hanna_Sz._8c_Bitwa_pod_Siemiatyczami.pdf

         

        Wf w karnawale

        Lekcja wychowania fizycznego klasy I b w karnawale: Wf_w_karnawale.mp4

         

         

         

        Pamiętamy o chorych i cierpiących

        11 lutego był obchodzony Światowy Dzień Chorego, który w 1992 r. ustanowił Jan Paweł II. Ma on na celu zwrócenie szczególnej uwagi na wszystkich chorych i cierpiących, którzy potrzebują zrozumienia i pomocy.
        Dzień ten nie przeszedł bez echa również w naszej szkole. Uczniowie na katechezach zostali zapoznani z ideą tego święta oraz zachęceni do modlitwy w intencji różnych chorych. Dzieci z klas I-III, aby sprawić odrobinę radości ludziom cierpiącym wykonały laurki z życzeniami, które zostały przekazane do osób przebywających w Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach oraz przewlekle chorych przebywających w swoich domach.

                                                                    Barbara Oleksiuk

         

        Dzień Chorego

        W 1992 r nasz Patron Jan Paweł II ustanowił Światowy Dzień Chorego. Przypada on 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Zawsze aktywnie włączamy się w obchody tego święta. W tym roku dzieci z 3 b na zajęciach z rękodzieła upiekly słodkie mufiny. Część z tych slodkosci zawieźliśmy do WTZ w Siemiatyczach, aby umilić świętowanie tego dnia. Dziękuję Agnieszce Bolewskiej Iwaniuk za słodki dodatek, a Szymonowi Bobińskiemu za pomoc w transporcie. 11 lutego modlimy się w intencji chorych.

         

         

         

        Fizyczna kartka z kalendarza

         

         

         

        „Już czytam…”

        „Miłość do książek jest prezentem na całe życie”
        prof. Grzegorz Leszczyński

        Uczniowie klasy I a i I b uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. Zapoznali się z regulaminem i zbiorami biblioteki szkolnej. Rozmawiali na temat korzyści wynikających z czytania i konieczności poszanowania książek. Odwiedzili bibliotekę szkolną i w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”, otrzymali prezent – wyprawkę czytelniczą zawierającą m.in. książkę „Pierwsze abecadło”.
        Za sprawą tej książki pierwszoklasiści zostali zaproszeni do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
        Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej znajduje się broszura pt. „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki. Do wyprawki dołączono także „Kreatywny alfabet”, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
        Rodziców zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej kampanii
        http://wielki-czlowiek.pl/, gdzie można przeczytać o roli książki w życiu dziecka, znaleźć wiele ciekawych artykułów, cennych porad i inspiracji, które pomogą zachęcić dzieci do czytania
        Powodzenia!

        Nauczyciele bibliotekarze i wychowawcy klas pierwszych

         

         

        Walentynki

        Życzenia od kl. I b: Walentynki.mp4

         

         

        Walentynki w bibliotece

        Walentynka od nauczycieli bibliotekarzy z dedykacją  dla wszystkich naszych Czytelników - tych młodszych, którzy są z nami w szkole i tych starszych, którzy uczą się zdalnie: Walentynki_w_poezji.mp4
        Proponujemy także walentynkowe rozrywki:
        https://learningapps.org/view9034670 - walentynkowa wykreślanka
        https://learningapps.org/view9126759 -  serce nie tylko na walentynki
        https://learningapps.org/view17295718 - pary literackie
        https://learningapps.org/view6598074 - walentynkowe memory

         

         

        Historia Polski w III a

        Uczniowie  klasy III a zachwyceni historią pradawnej Polski.

         

         

         

        Nagrody w MegaMisji

        Dzięki zaangażowaniu uczniów z II c w zadania MegaMisji klasa ta stała się bogatsza o tablet, zestaw książek i gier planszowych oraz zestaw plastyczny. Nie zabrakło również słodkości od MegaMisji.

         

         

        Dzień Języka Ojczystego

        W dniu 21 lutego obchodziliśmy Dzień Języka Ojczystego. W związku z tym uczniowie klasy IV c w ramach akcji "Klasa gospodarzem szkoły" przygotowali różne "łamańce językowe". Sami oceńcie czy język polski jest językiem trudnym:
        lamance1.mp4lamance2.mp4lamance3.mp4

         

        Eksperyment z solą i cukrem

        1 lutego 2021 r. uczniowie klasy 2 rozpoczęli eksperyment pt. „Kryształki soli i kryształki cukru”. Do stworzenia tak barwnych kryształów użyto barwników spożywczych. Eksperyment zakończył się 22 lutego 2021 r. Efekty można było obejrzeć również przez mikroskop zwany binokularem. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że kryształki soli różnią się znacznie od kryształków cukru.

         E. Moga

         

        Ciekawe pomysły na wykorzystanie plasteliny

        Zabawy z wykorzystaniem plasteliny rozwijają sprawności manualne, a także kreatywność i wyobraźnię. Możemy się o tym przekonać podziwiając prace uczniów klasy 2. Jeden z uczniów klasy 2 a przygotował własną wersję gry planszowej.

        E. Moga

         

         

        Zaczarowana zagroda w wydaniu kl. II a

         

         

         

        „Alicja on-line”– interaktywne spotkanie z bajką

        26 lutego Teatr Edukacyjny z Krakowa zabrał uczniów klas I - III w krainę czarów, świat snów i nocnych marów.  W spektaklu brała udział grupa aktorów, artystów cyrkowych i akrobatów, którzy wzbogacili przedstawienie takimi efektami jak: pokaz ogniowy, taniec na podwieszanej szarfie, bańki mydlane, balony oraz ledowe show. Było ciekawie i wesoło. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał upominek – książeczkę z labiryntami.


        MARZEC

         

        Dzień Kobiet

        Dzień Kobiet 2021 w świetlicy w grupie klasy I a.

         

         

         

        Dzień Kobiet w kl. VI c

        8 marca z okazji Dnia Kobiet chłopcy z kl. VI c złożyli osobiście życzenia i podarowali piękne kwiatki wychowawczyni i koleżankom z klasy. Chłopaki serdecznie dziękujemy!

         

         

         

        Dzień Kobiet w bibliotece

         

         

         

        Sianie rzeżuchy

            15 i 17 marca 2021 r. uczniowie klasy 2 zajęli się sianiem rzeżuchy, która zawiera mnóstwo witamin, tak potrzebnych młodym organizmom, chroni przed przeziębieniami. Rzeżucha znana była już w starożytnej Grecji i Rzymie. Dzisiaj często wykorzystujemy ją do wiosennych i świątecznych dekoracji, które można później zjeść.

        E. Moga

         

        Wiosenne kwiaty

        Uczniowie klasy 2 z niecierpliwością czekają na wiosnę. Postanowili przywitać ją własnoręcznie posianymi kwiatami i tzw. "nowalijkami".

        E. Moga

         

         

        Krzyż w oczach dziecka

         

         

         

         

        Dzień recyklingu w kl. II c

         

         

         

        Projekt z fizyki w kl. VIII

        Elektroskop.mp4, https://youtu.be/MpfCg82RCDo, https://youtu.be/FK1DGzd10r8

         

         

        Dzień wiosny

        Grupa świetlicowa z klasy I a wita fiołkami wiosnę.

         

         

         

        Wiosna w klasie I b

        Wiosna_w_I_b.mp4

         

         

         

        Poezja w obrazkach

        „Tylko co to takiego poezja? Niejedna chwiejna odpowiedź na to pytanie już padła. A ja nie wiem i nie wiem i trzymam się tego jak zbawiennej poręczy”.

        Wisława Szymborska

        21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, który został ustanowiony w 1999 roku przez UNESCO.

        A czym dla Was jest poezja?
        Stanowisko W. Szymborskiej już znacie. Zanim jednak odpowiecie na zadane powyżej pytanie, przeczytajcie co na ten temat sądzą najbardziej zainteresowani (pisarze i poeci):
        http://booklips.pl/zestawienia/22-pisarzy-probuje-zdefiniowac-czym-jest-poezja/
        Zachęcamy Was do czytania klasyków m.in. Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Kulmowej, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Joanny Papuzińskiej, Danuty Wawiłow.
        Uczniom starszych klas proponujmy wiersze Wisławy Szymborskiej, ks. Jana Twardowskiego, Anny Kamieńskiej, utwory np. z antologii prof. Grzegorza Leszczyńskiego „Po schodach wierszy”.
        Poezja dotyka naszych serc. Jest lekiem na samotność i smutek. Może inspirować. Poezją można się bawić. Do zabawy z poezją zaprosiliśmy uczniów z klas siódmych, którzy pod kierunkiem p. Czesławy Daniel wykonali kaligramy do wybranych przez siebie wierszy.

        Słowo kaligram (gr. kallos – piękno, gramma – litera/napis) oznacza utwór poetycki, którego wersy tworzą charakterystyczny układ graficzny obrazujący treść utworu. Jest to forma wesołej poetyckiej zabawy (najlepiej znaleźć wiersz, który w swym tytule zawiera nazwę jakiegoś np. przedmiotu, rośliny, zwierzęcia). Zresztą sami zobaczcie.

        Nauczyciele bibliotekarze

         

         

        Pisanki - wyklejanki kl. I a

         

         

         

         

        Kartki świąteczne kl. I a

         

         

         

        Wyniki Diecezjalnego Konkursu 

        Jury wybrało zwycięskie prace w konkursie "PROMOCJA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W KULTURZE I SZTUCE WIELKANOCNEJ".

        Zwycięzcami w kategorii dzieci do lat 12: I miejsce - Miłosz Wojtkowski

        W kategorii młodzież 13 -18 lat:
        I miejsce - Szymon Bobiński
        III miejsce - Magda Jaszczuk

        Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy! Miło nam bardzo, że nasi uczniowie zdobyli główne nagrody!!!

         

        Wielki Czwartek

        Wielki Czwartek  - dzień, który w sposób szczególny dziękujemy kapłanom  za ich posługę i obecność wśród nas.   Pamiętamy o nich w swojej modlitwie. Dzieci i młodzież SP 3 im. Jana Pawła II przekazują swoje życzenia: video-1617214967.mp4video-1617214983.mp4video-1617214951.mp4


        KWIECIEŃ

         

        Światowy Dzień Zdrowia

        7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia – Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji nasi uczniowie przygotowali podziękowania i życzenia: video-1617799752.mp4video-1617799717.mp4video-1617799711.mp4video-1617799723.mp4video-1617799728.mp4video-1617809619.mp4video-1617799736.mp4
         

         

        Życzenia świąteczne od kl. II c

        Uczniowie klasy II c życzą zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych. W ramach zdalych zajęć komputerowych wykonali kartki świąteczne w programie Paint.

         

         

        Komputerowe kartki świąteczne

        Kartki2a.mp4
        https://youtu.be/GMudSlF8MsM
        https://youtu.be/Pnkx4I3J58w
        https://youtu.be/-j0TDS3hfhY

         

         

        Wiosna

        Zajęcia zdalne z edukacji informatycznej w kl. I a. "Wiosna".

         

         

         

        XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

        „Niech Ewangelia stanie się waszym najcenniejszym skarbem; studiując wnikliwie Słowo Boże i wielkodusznie je przyjmując, znajdziecie w nim pokarm i siły do codziennego życia.” Jan Paweł II

        W dniu 18 kwietnia br. w Kościele w Polsce przeżywaliśmy Niedzielę Biblijną. Niedziela Biblijna jest od 2017 r. Dniem Narodowego Czytania Pisma Świętego. Ogólnopolskie uroczystości związane z tym ważnym wydarzeniem odbyły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.
        W tym dniu został zainaugurowany XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”. Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej.
         Inicjatywę promuje Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II. Jej celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
        Od wielu lat w naszej szkole odbywały się „Dni głośnego czytania Pisma św.”, kiedy to uczniowie wszystkich klas słuchali czytanych przez nauczycieli na głos fragmentów Słowa Bożego.
        W bieżącym roku ze względu na nauczanie zdalne zachęcamy wszystkich uczniów do posłuchania on-line czytanych fragmentów z Ewangelii wg św. Jana i św. Marka oraz do sięgania do Księgi Pisma Świętego w wolnym czasie w domu:
        https://youtu.be/9vyIt4LzmDU

        Barbara Oleksiuk

         

         

        22.04.2021 Dzień Ziemi

        Plakaty wykonane przez uczniów klasy  III a i VI a.

        Prezentacja przygotowana przez uczennicę klasy VI a - Natalię.

        Prezentacja przygotowana przez uczennicę klasy III a Polę: Pola.mp4

         

         

         

        XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny

         

         

         

        Klasa III a sprząta Ziemię

        sprzatamy_swiat_1.mp4video-1619018224.mp4

         

         

         

        Informatyka w kl. II c

        Uczniowie klasy II c po zapoznaniu się z krajobrazami Polski, zaciekawieni przyrodą, postanowili zrobić krótkie prezentacje na lekcji informatyki.

         

         

        Światowy Dzień Ziemi 2021 r. – „Przywróć naszą Ziemię”

        Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych, oraz placówek oświatowych. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.  Z powodu pandemii, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie było w naszej szkole.
        W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
        W związku z tym, że 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, klasy IV c, V a, VI c, w ramach lekcji biologii wykonały jakąś aktywność zgodnie z tematem: „Przywróć naszą Planetę”.

        Jakie mogą być aktywności:
        - wykonanie plakatu techniką dowolną - zdjęcie,

        - wykonanie recytacji wiersza i nagranie filmiku z tej recytacji,
        - wykonanie piosenki i nagranie filmiku z tego wykonania,
        - wykonanie z surowców wtórnych zabawki - zdjęcie,
        - wykonanie z surowców wtórnych modelu Ziemi - zdjęcie,
        - jakaś inna wymyślona przez ucznia aktywność z okazji Dnia Ziemi.

        Wszystkie prace zostały ocenione, a najciekawsze umieszczone na stronie internetowej szkoły.
        https://youtu.be/uQ2GPNlsxPE, received_309252823947365.mp4received_1384051025115946.mp4

         

         

         

        Dbamy o naszą Planetę,  kl. I a

         

         

         

        Konkurs „MSZA ŚWIĘTA SPOTKANIEM Z ŻYWYM JEZUSEM”

        Cieszymy się bardzo z sukcesów naszych uczniów w etapie diecezjalnym konkursu. III miejsce w kategorii klas IV – VI (zaproszenie) zdobył Szymon Rudkowski z kl. IV b, Maja Bobienko kl. VI a w kategorii klas VII – VIII (plakat), I miejsce - Iza Panasiuk VII c, II miejsce - Błażej Olendzki VII c. W kategorii klas VII – VIII praca literacka: II miejsce - Mateusz Tyborowicz VIII b. Na konkurs wpłynęło 196 prac z terenu całej Diecezji Drohiczyńskiej. Nagrody dla laureatów oraz wszystkich uczestników wraz z pamiątkowymi dyplomami zostaną dostarczone do placówek. 

         

         

        Dzień Ziemi

        Przyjaciele naszej planety z klasy I b.

         

         

         

        Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

        23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Celem święta jest  promocja czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii, a jego data jest symboliczna dla literatury światowej. Tego dnia zmarli wybitni poeci Miguel de Cervantes i William Szekspir.
        Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich mamy dla Was - drodzy Uczniowie kilka propozycji:

        Kl. I-III:

        Kl. IV-VIII:

        Nauczyciele bibliotekarze

         

        Nasze barwy narodowe

         Kotyliony w wykonaniu dzieci z lasy I a z grupy świetlicowej.

         


        MAJ

         

        Mali Patrioci z klasy I a i b

        video-1619778853.mp4

         

         

         

        Majowe święta

        Prace uczniów klas IV i V z okazji Dnia Flagi i Trzeciego Maja.
        majowe_swieta1.mp4

         

        Prezentacje:
        Daniel kl. V a:
         Dzien_Flagi.webm
        Weronika kl. V a: 
        https://youtu.be/b9mpEthhYno

         

        Biblioteka poleca

        Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji „Polska”, która przybliży tematykę oraz wprowadzi w atmosferę  naszych majowych świąt państwowych:
        https://view.genial.ly/5ea21c10eebc9b0dbb1b6dd9/interactive-content-polska
        Prezentacja zapewni nie tylko sporą porcję wiedzy, ale także rozrywki. Znajdziemy w niej quiz, puzzle i wiele ciekawostek.

        Nauczyciele bibliotekarze

         

        Spotkanie ze strażakami

        Dnia 05.05.2021 dzieci z klasy I a i I b z grupy świetlicowej spotkały się z siemiatyckimi strażakami. Panowie omówili z uczniami zasady reagowania w przypadku pożaru oraz przypomnieli numery alarmowe. Dzieci zapoznały się również z wozem strażackim oraz sprzętem potrzebnym w pracy strażaka.

        Patrycja Aleksiejuk, Iwona Łojko-Łukianiuk

         

        Majowe kapliczki

                                     

                                                                    Prace uczniów klasy I a    Prace uczniów klasy I b      Prace uczniów klasy II b

         

        Mój przyjaciel robot

        Prace uczniów klasy I b.

         

         

         

        Spotkanie z trąbką

        W środę uczniowie klasy II c mieli okazję gościć nauczyciela trąbki p. Macieja ze Szkoły Muzycznej w Siemiatyczach. Audycja muzyczna wprowadziła dzieci w świat wartościowych dzieł muzycznych, które z uwagą wysłuchali. Uczniowie mieli okazję poznać budowę instrumentu oraz różne techniki gry na trąbce.

         

         

        Nagrody w MegaMisji

        Od września 2020 r. w klasie II c trwa projekt MegaMisja. Jest to multimedialna gra fabularna, w czasie której dzieci rozwiązują zagadki związane ze światem kreowanym w mediach i Internecie. Poszukują w różnych źródłach odpowiedzi na pytania, a za prawidłowe odpowiedzi otrzymują punkty. Zdobyte punkty wiążą się z uzyskaniem dla klasy nagród. W kwietniu zdobyliśmy drugi tablet oraz gry i audiobooki. W maju dostaliśmy ogromną paczkę z materiałami plastycznymi. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, a dzieci zdobywają wiedzę z tematów takich jak: język mediów, kreatywne korzystanie z mediów, bezpieczeństwo w mediach i komunikacji, dziecko w środowisku medialnym.

         

        Polska - moja Ojczyzna

        Prace uczniów z klasy VI d.

         

         

         

        Biblioteka poleca

        „Jest wielu ludzi, ale prawdziwy człowiek to rzadkość”.
        Erich Maria Remarque

        Z okazji 23 rocznicy nadania naszej szkole imienia warto przypomnieć sylwetkę Patrona - Jana Pawła II. Prezentacja „Święty Jan Paweł II - wielki Polak” to nie tylko obszerna biografia, ale także zbiór dokumentów – fotografii, filmów a dodatkowo okazja do sprawdzenia naszej wiedzy (ostatnia strona prezentacji).
        https://view.genial.ly/5e95aabbbdc66c0ddf010258/horizontal-infographic-review-jan-pawel-ii

        Nauczyciele bibliotekarze

         

        Nadanie szkole imienia Jana Pawła II

        13 maja 2021 r. obchodziliśmy 23 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Z tej okazji nasza szkoła przybrała odświętny wygląd. W holu szkolnym i w salach lekcyjnych pojawiły się dekoracje oraz okolicznościowe gazetki. W czasie lekcji nauczyciele przybliżyli uczniom postać i nauczanie wielkiego Polaka. Uczniowie klasy I a, w imieniu całej społeczności szkolnej, zapalili znicz przy pomniku Jana Pawła II oraz złożyli kwiaty przy tablicy pamiątkowej.

         

        Jan Paweł II

        https://youtu.be/1Xm6NUTTtXc

         

         

        Muzyczne spotkanie ze skrzypcami w kl. I a

         

         

         

        Nasza piękna Ojczyzna

        Kwitnące drzewa jabłoni w oczach uczniów klasy I a (grupa świetlicowa).

         

         

        Fale elektromagnetyczne

        Prezentacje w wykonaniu uczniów klas VIII.

        Klasa VIII a:
        Fale_radiowe_SzymonW8a.pdf
        Promieniowanie_gamma_Oliwia8a.pdf
        Promieniowanie_podczerwone_Sofiia8a.pdf
        Promieniowanie_rentgenowskie_SzymonB8a.pdf
        Promieniowanie_ultrafioletowe_Krzysztof8a.pdf
        Swiatlo_widzialne_Karolina8a.pdf

        Klasa VIII b:
        Fale_radiowe_OliwiaK8b.pdf
        Mikrofale_Sylwia8b.pdf
        Promieniowanie_gamma_Mateusz8b.pdf
        Promieniowanie_podczerwone_OliwiaM8b.pdf
        Promieniowanie_rentgenowskie_Maja8b.pdf
        Promieniowanie_ultrafioletowe_Karol8b.pdf

        Klasa VIII c:
        Fale_radiowe_Hania8c.pdf
        Mikrofale_Iza8c.pdf
        Promieniowanie_gamma_Szymon8c.pdf
        Promieniowanie_podczerwone_Marta8c.pdf
        Promieniowanie_rentgenowskie_Ola8c.pdf
        Promieniowanie_ultrafioletowe_PawelP8c.pdf

         

        Życzenia dla Mamy

        https://youtu.be/pbwjC5XHMCc

         

         

        Dzień Mamy

        Kwiaty dla mamy od uczniów z klasy I a (grupa świetlicowa).

         

         

         

        Dla Mamy kl. I a

        https://youtu.be/MA9N1HRRX0c

         


        CZERWIEC

         

         

        Dzień Dziecka

         

         

         

        Nikola Tesla

        Nikola Tesla - najsłynniejsze odkrycia i wynalazki. Prace wykonane w ramach fizyki przez uczniów klas VIII. 

         

         

         

        Cała Polska czyta dzieciom książki polskich autorów

        W ramach akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM KSIĄŻKI POLSKICH AUTORÓW uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu czytali bajki dzieciom w świetlicy. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem, dlatego będzie kontynuowana.

         

         

        Bawimy się w teatr

        „Kopciuszek” w wykonaniu koła teatralnego z klasy III a był prezentem z okazji Dnia Dziecka dla kolegów z klasy I a i I b.

         

         

         

        Zajęcia z rękodzieła

        Dnia 09.06.2021 r. tworzyliśmy na zajęciach rękodzieła liście ze sznurka. Gościliśmy w WTZ Siemiatycze. Mieliśmy też możliwość poznania pracy podopiecznych. Dziękujemy!

         

         

        Jajkodron - zajęcia integrujące klasa VI a

        Jajkodron - zajęcia integrujące klasa VI a

         

         

         

         

        Program: Nie pal przy mnie proszę

         

         

         

        "Ratujemy i Uczymy Ratować" 

         Program edukacyjny realizowany w kl. I a.

         

         

         

        Turniej ligowy w Białymstoku

        3 miejsce - klasa VI a sportowa. GRATULUJEMY!

         

         

         

         

        Spektakl w WTZ

         

         

         

        Projekt - „Good mood z klasą VII b”

        Projekt wykonania domku dla lalek

        You have dollhouse stuff but you don’t have a dollhouse? Let’s create your own dollhouse! Things you will need:
        - cardboard,
        - dollhouse stuff,
        - few dolls,
        - scissors,
        - markers,
        - fluffy fabric,
        - glue (optional),

        First we need to make a  floor. You can choose the size of the cardboard. Secondly, we have to create walls. In some walls you have to cut the doors and some windows. Then we have to place dollhouse stuff. You can glue it to the floor if you want. Next, we have to cut carpets from fluffy fabric or just fabric if you don’t have fluffy one and it’s done! You have created your own dollhouse! Now you can play with your dolls in your new dollhouse! Have fun!
        Domek dla lalek widoczny na zdjęciach wykonała uczennica klasy IV b PAULINA MATEJUK

         

         

        Audycja muzyczna w klasach I b i II c

         

         

         

        Gry i zabawy zawodoznawcze w klasach II

        Uczniowie z kl. IV a przygotowali dla klas drugich quiz wiedzy o zawodach. Pytania były trudne, jednak drugoklasiści poradzili sobie z nimi wyśmienicie, za co zostali słodko nagrodzeni.

         

         

        Aktywne przerwy

        Koniec roku szkolnego za pasem, oceny wystawione, ale nasza aktywność nie słabnie. Uczennice klasy VII c reprezentujące Samorząd Uczniowski przygotowały dla uczniów klas I-III aktywne przerwy pomiędzy lekcjami z wesołą zabawą w rytmie muzyki. Jak głosi popularne powiedzenie: sport to zdrowie, dlatego zachęcamy Was, Drodzy Koleżanki i Koledzy, do nadrobienia podczas wakacji zaległości z wychowania fizycznego.

        SU

         

        Drodzy Rodzice!

        Wszystkie dzieci z grupy świetlicowej z klasy I b życzą Państwu wszystkiego najlepszego. 

        Patrycja Aleksiejuk

         

         

        Nocowanka w szkole

        Życie w szkole wcale nie jest nudne. 22 czerwca o godz. 18.00 uczniowie klasy II c  nocowali w szkole. Zaczęli od przygotowania miejsca do spania. Rozłożyli szkole materace w swojej klasie i porozkładali przyniesione koce i poduszki. A więc sypialnia gotowa! Teraz wspólnie zabrali się do przygotowania wspólnego bufetu. Uczniów odwiedziła pani dyrektor z słodkościami. Oglądali film, uczyli się kroków belgijki i doskonale poradzili sobie z nocnymi podchodami. Odbyła się nawet bitwa na poduszki. Wszyscy uczniowie okazali się bohaterami – dali radę!! Niezapomniane wrażenia pozostawią w pamięci na zawsze!

         

         

        Pożegnanie klas VIII

         

         

         

         

        Zakończenie roku szkolnego 

         

         

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Siemiatyczach
      • (85) 655 67 71
      • ul. Gen. Wł. Andersa 4 17-300 Siemiatycze Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych